Úvod > Články > Tumblr: 170 miliónů uživatelů blogerů

Tumblr: 170 miliónů uživatelů blogerů

Americké spojení blogování a sociální sítě Tumblr slaví úspěchy. Aktuálně má asi 170 miliónů uživatelů za měsíc, díky čemuž je desátým nejfrekventovanějším webem v USA. Co stojí za jeho úspěchem? A má cenu se přidat?

Téměř neustále můžeme slyšet, že blogování již nemá budoucnost, že jde o neperspektivní činnost, na které se vypsali lidé, kteří neměli co říci, ale měli potřebu zaplavit svými názory internet atp. Zkrátka, že budoucnost patří službám zcela jiného ražení.

Příklad Tumblr ukazuje, že situace může být jiná. Služba, které dokázala za posledních deset měsíců získat 50 miliónů uživatelů je dnes desátým nejnavštěvovanějším webem v USA a má šanci růst dále. Sází přitom na spojení blogu a rychlosti. Příspěvky jsou většinou krátké, multimediální a člověk může odebírat spoty od zajímavých lidí. Vše rychle a pohodlně, s dobrou podporou mobilních služeb a přitažlivým vzhledem šablon.

Na druhou stranu pokud chcete více, než jen prosté psaní a pustíte se do konfigurace, zjistíte, že Tumblr je mimořádně nepřívětivý, vnitřně zmatený a obtížně použitelný nástroj. Ale pro běžné nenáročné uživatele zřejmě představuje ideální volbu. Rychlou, jednoduchou a instantní.

Důvodů, proč rychle roste, bude celá řada. Předně se někam musí přesunout blogeři, které psaní bavilo, ale jejich stávající blogovací služby negenerovaly čtenost, byly málo interaktivní nebo zanikly. Druhým důležitým faktorem je úpadek Posterous. Ten byl ještě nedávno symbolem jednoduchosti a použitelnosti. Od té doby, co jej koupil Twitter ale stagnuje a asi nemá velkou budoucnost. Tumblru navíc pomohly také presidentské volby, které jej intenzivně využívaly a dobrá podpora mobilních zařízení, která generují stále větší návštěvnost.

V neposlední řadě má tato služba funkční obchodní model a rozměr sociální sítě. To jsou dva aspekty, které se často společně nevidí. Také proto může být pro uživatele přitažlivá a zajímavá. Pokud ji nekoupí špatný kupec jako Posterous, čeká ji asi velká budoucnost. Pokud jste nenároční a máte rádi moderní věci, zkuste se přidat. Pokud vyžadujete možnost si věci konfigurovat a nastavit podle vlastních potřeb nebo chcete logické ovládání, pak na Tumblr raději zapomeňte.

6. 12. 2012

Autor:

Sdílejte

Přečtěte si také

 

Mapy.cz představují novinku

Seznam.cz přišel s novinkou pro turisty. Společnost přidala novou funkci do portálu Mapy.cz. Jedná se o možnost...

 

Windows 9: nač ten spěch?

Stále více hlasů ze zasvěcených kruhů mluví o tom, že Microsoft hodlá v srpnu představit svůj nejnovější operační...

 

Google nakupuje analytické nástroje: po Emu získal také JetPac

Google se ve svých akvizicích zaměřuje na firmy, které pracují s umělou inteligencí a pokročilou analýzou dat...

Nejčtenější články

První nabízí VDSL s rychlostí 80 Mb/s Český bezdrát

 

CETIN nabízí vyšší rychlost VDSL internetu. Doposud bylo maximum 40/4 Mb/s, nyní by se měla rychlost vyšplhat až na...

Windows 10 můžete stále instalovat zdarma

 

Tak dlouho jste otáleli, až jste prošvihli bezplatný upgrade na Windows 10 a teď toho litujete? Máme pro vás dobrou...

Velká aktualizace pro Windows 10 je tady!

 

V úterý Microsoft uvolnil velkou aktualizaci pro Windows 10. Majitelé desítek ji mohou stahovat zdarma.