Úvod > Články > Tumblr: 170 miliónů uživatelů blogerů

Tumblr: 170 miliónů uživatelů blogerů

Americké spojení blogování a sociální sítě Tumblr slaví úspěchy. Aktuálně má asi 170 miliónů uživatelů za měsíc, díky čemuž je desátým nejfrekventovanějším webem v USA. Co stojí za jeho úspěchem? A má cenu se přidat?

Téměř neustále můžeme slyšet, že blogování již nemá budoucnost, že jde o neperspektivní činnost, na které se vypsali lidé, kteří neměli co říci, ale měli potřebu zaplavit svými názory internet atp. Zkrátka, že budoucnost patří službám zcela jiného ražení.

Příklad Tumblr ukazuje, že situace může být jiná. Služba, které dokázala za posledních deset měsíců získat 50 miliónů uživatelů je dnes desátým nejnavštěvovanějším webem v USA a má šanci růst dále. Sází přitom na spojení blogu a rychlosti. Příspěvky jsou většinou krátké, multimediální a člověk může odebírat spoty od zajímavých lidí. Vše rychle a pohodlně, s dobrou podporou mobilních služeb a přitažlivým vzhledem šablon.

Na druhou stranu pokud chcete více, než jen prosté psaní a pustíte se do konfigurace, zjistíte, že Tumblr je mimořádně nepřívětivý, vnitřně zmatený a obtížně použitelný nástroj. Ale pro běžné nenáročné uživatele zřejmě představuje ideální volbu. Rychlou, jednoduchou a instantní.

Důvodů, proč rychle roste, bude celá řada. Předně se někam musí přesunout blogeři, které psaní bavilo, ale jejich stávající blogovací služby negenerovaly čtenost, byly málo interaktivní nebo zanikly. Druhým důležitým faktorem je úpadek Posterous. Ten byl ještě nedávno symbolem jednoduchosti a použitelnosti. Od té doby, co jej koupil Twitter ale stagnuje a asi nemá velkou budoucnost. Tumblru navíc pomohly také presidentské volby, které jej intenzivně využívaly a dobrá podpora mobilních zařízení, která generují stále větší návštěvnost.

V neposlední řadě má tato služba funkční obchodní model a rozměr sociální sítě. To jsou dva aspekty, které se často společně nevidí. Také proto může být pro uživatele přitažlivá a zajímavá. Pokud ji nekoupí špatný kupec jako Posterous, čeká ji asi velká budoucnost. Pokud jste nenároční a máte rádi moderní věci, zkuste se přidat. Pokud vyžadujete možnost si věci konfigurovat a nastavit podle vlastních potřeb nebo chcete logické ovládání, pak na Tumblr raději zapomeňte.

6. 12. 2012

Autor:

Sdílejte

Přečtěte si také

 

Mapy.cz představují novinku

Seznam.cz přišel s novinkou pro turisty. Společnost přidala novou funkci do portálu Mapy.cz. Jedná se o možnost...

 

Windows 9: nač ten spěch?

Stále více hlasů ze zasvěcených kruhů mluví o tom, že Microsoft hodlá v srpnu představit svůj nejnovější operační...

 

Google nakupuje analytické nástroje: po Emu získal také JetPac

Google se ve svých akvizicích zaměřuje na firmy, které pracují s umělou inteligencí a pokročilou analýzou dat...

Nejčtenější články

Pevný internet do zásuvky od T-Mobile je nyní přenosný!

 

Nedávno operátor představil Internet do zásuvky. Stačí ho připojit do elektřiny a máte internet. Tato služba je...

Recenze: Satelitní televize od T-Mobile

 

Satelitní televize od T-Mobile je ideálním řešením pro ty, kteří by si přáli IPTV, ale rychlost jejich internetu na...

Naměřené rychlosti internetu na DSL.cz v červnu 2018

 

Rychlost mobilního internetu boří rekordy, s pevným internetem už to tak slavné není. Podívejte se, který z...