Úvod > Články > 4 holky v tuktuku: Aplikace, bez kterých nedají ani ránu

4 holky v tuktuku: Aplikace, bez kterých nedají ani ránu

V době moderních technologií už cestovatelé nemusejí spoléhat jen na buzolu a značení turistických stezek. Když je možné si to cestování divočinou trochu zpříjemnit, tak proč to neudělat? Ani 4 holky v tuktuku necestují bez pomoci chytrých aplikací. Nechte se inspirovat a zjistěte, které vám opravdu zachrání krk nebo pomohou a dokumentací. Tady jsou!

4 holky v tuktuku: Aplikace, bez kterých nedají ani ránu

Quik

I v případě, že nejste zrovna střihač Spielbergova filmu v důchodě, dokážete s touto aplikací zázraky. Její ovládání je naprosto intuitivní. Stačí importovat záběry do aplikace a začít s úpravami. V první řadě je důležité poskládat videa tak, jak chcete, aby šla ve výsledku za sebou. Pokud potřebujete hudbu na podkres, vyberte z nabídky předdefinovaných skladeb nebo naimportujte vlastní hudbu. Vybrat si samozřejmě můžete i styl videa, a uzpůsobit ho třeba dovolené nebo oslavě narozenin. Holkám se nejvíc vyplatí při stříhání videí z GoPro kamery.

Androidáři, jásejte! Aplikace sice byla nejdřív dostupná jenom pro iOS, nyní si ji však stáhnete i pro Android.

 

iOverlander

Pomocí této původně jablíčkářské aplikace nejenom, že naleznete ubytování, ale vlastně úplně cokoliv. Od restaurací a hotelů, přes místa s pitnou vodou a přírodními úkazy, až po kostely, chrámy a hrady. Stáhnete ji do telefonu se systémem Android i iOS.

„Díky iOverlander se opravdu dostáváme k zajímavým a fajn lidem. Například v Kolumbii jsme takto přespaly u sympatického síťového inženýra. Dokonce nám zatopil v krbu a večer udělal tradiční ovocný drink z ostružin. Ráno připravil míchaná vajíčka s čerstvým sýrem. Těšíme se, až ho na oplátku pohostíme v Česku!“

iOverlander

Zkrátka pokud vám nejde jen o to dostat se co nejrychleji z bodu A do bodu B, a chcete si cestu patřičně užít, je aplikace skvělým, a hlavně levným průvodcem. Snad jedinou nevýhodou je, že musíte umět anglicky; iOverlander zatím není v češtině. Ale pokud jste zcestovalí dobrodruzi, jistě už nějaké to anglické slovíčko znáte. Navíc se dostanete na úžasné místo, jako je například toto:

úžasný místo

Airbnb

Když iOverlander zklame, je čas na Airbnb. Ale v jedné z těchto aplikací to holkám vždycky klapne. Aplikace Airbnb je určená výhradně k hledání ubytování. Hned uvidíte kalendář a volná místa. Pak už se stačí jen dohodnout a můžete rozbalovat spacák.

„Airbnb je skvělá služba hlavně do měst, kde těžko budete jezdit s tuktukem od dveří ke dveřím a ptát se, zda můžete u místních přespat na zahradě. Airbnb je taková jistota, že budete mít v noci, kde hlavu složit. Poslední dobou, ale už více připomíná Booking.com. Spíš, než sdílet s místními jejich dům jde o novou formu profesionálního zprostředkování bydlení.“

Nejdřív aplikace fungovala jen pro telefony značky iPhone, ale nyní je k dispozici i pro Android. Ubytování pomocí této aplikace najdete snad všude ve světě (nevíme, jestli třeba i u Eskymáků, tam se moc low cost cestovatelů nevypravuje), ale každé dvě vteřiny někdo díky ní najde nocleh.

 

Altitude

Aplikace iAltitude pomáhá holkám sledovat, jak daleko jsou, jakým tempem cestují a třeba jak vysoko jsou.

„Nikdy by nás nenapadlo, jaká zábava může být měřit nadmořskou výšku. Poslední dobou ale už vyšší polohy dokážeme samy odhadnout. Od přibližně 2 800 mnm se tuktuky začínají zakuckávat a my tušíme že se blížíme ke 3000 mnm. Cesta do kopců dokáže být také kvůli našemu pomalému tempu dost zdlouhavá, a tak si měřením nadmořské výšky zkracujeme nudné stoupání. Aplikace funguje jako dost přesný výškoměr, zobrazuje aktuální, průměrnou i maximální rychlost, vzdálenost, čas, směr, ukazuje polohu a umožňuje sdílet mapu i na sociálních sítích. Pokud zrovna nebudete brázdit kopce Jižní Ameriky, využijete ji i na jízdu na kole, turistiku nebo lyžování. Pro přesné určení polohy je ale třeba mít aktivovaný signál GPS.“

Používat ji mohou jak přesvědčení jablíčkáři, tak uživatelé systému Android. Ani tato aplikace zatím není dostupná v češtině, ale třeba se časem dočkáme.

Altitude

GoPro

Nejdřív aplikace fungovala jen pro kontrolu nad kamerou prostřednictvím Wi-Fi signálu, jinými slovy: V aplikaci jste viděli, co zrovna GoPro kamera snímá. Pak se do toho ale americká společnost Woodman Labs obula a doplnila aplikaci o další zajímavé (a hlavně užitečné) funkce, jako je například sdílení videí (Instagram, Facebook, posílání mailem…). Ale to není všechno. Umožňuje i zkontrolovat nastavení kamery a prohlížet nabraný materiál. Aplikace je k dispozici pro iOS i Android, ale pozor, musíte mít vše aktualizované a na starších platformách Androidu nejspíš fungovat nebude.

 

Znáte celý jejich příběh? Čtěte předchozí rozhovory!

3 holky v tuktuku: Divoký pes, české pivo a offline život

5 holek v tuktuku: Zbyly jsme 3, ale jedeme dál!

5 holek v tuktuku: Nabíjíme, kde se dá!

5 holek v tuktuku: Čas ani kilometry neřešíme

A co internet u vás doma? Je tak rychlý, aby utáhl vše, co potřebujete?

Změřte jeho rychlost pomocí našeho formuláře:

Zadejte ulici, číslo popisné a obec.

Vaše osobní údaje zpracováváme v souladu s GDPR

Zanechte nám platný kontakt a operátor Vás bude kontaktovat.

Vaše osobní údaje zpracováváme v souladu s GDPR

Probíhá ověřování

Probíhá ověřování

27. 11. 2017

Autor: Redakce DSL.cz

Témata

4GaplikaceAppleiPhoneLTEMBBmobilní aplikacemobilní telefon

Sdílejte

Přečtěte si také

 

Huawei se podílel na budování bezdrátové sítě v Severní Koreji

Huawei tajně pomáhal budovat a udržovat komerční bezdrátovou síť v Severní Koreji. Podle interních dokumentů firmy...

 

Naměřené rychlosti internetu na DSL.cz v červenci 2019

Surfovalo se v červenci rychleji než v předchozích měsících? Nabízel váš poskytovatel internetu rychlejší připojení...

 

Samsung Galaxy Fold se začne prodávat už v září

Samsung oficiálně potvrdil nové datum zahájení prodeje svého skládacího telefonu. Po všech dřívějších problémech ho...

Nejčtenější články

Vodafone se spojil s UPC. Co bude dál?

 

Vodafone včera oficiálně převzal aktivity UPC. Stal se tak největším poskytovatelem připojení k sítím nové generace...

Letní speciál 2019: Jak na volání a internet v Tunisku?

 

Tunisko patří mezi destinace, ve kterých nevyužijete váš tarif z České republiky. Za volání, SMS a data z českého...

O neomezená data je stále zájem, T-Mobile má přetížené systémy

 

O balíček neomezených dat, který T-Mobile představil v červnu, je obrovský zájem. Měsíc po spuštění akce jsou znovu...