Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Virus v mereni rychlosti?

Virus v mereni rychlosti?

Killer (3.7.2006 09:32:23)

Zdravim, zkusil jsem si zmerit rychlost a vyskocilo na mne okno, zda chci stahnout nejaky obrazek. To nikdy drive nedelalo. Dal jsem samozrejme storno. Neni v tom nejaky virusak?

Anonym (3.7.2006 11:09:05)

Fakt? A nechtělo to třeba instalovat novou verzi flash přehrávače?

Nargon (3.7.2006 11:36:47)

A od kdy muze byt nejaky obrazek zavirovany? Ale stejne to nic nemeni na tom, ze tenhle speedmetr uz nejakou dobu testuje rychlost pripojeni na stahovani souboru. A ty soubory jsou obrazky. Kdyz jsem pouzival Operu 7, tak ta primo vypisovala, z jaky adresy a jakej soubor se stahuje. dsl ma na tom serveru asi 10 souboru (vsechno stejnej obrazek) a ruzny rozliseni a tedy i velikost. a prave na tehle souborech se testuje za jak dlouho je stahnes. Samozrejme ze na pomalym pripojeni nestahujes ty 10MB soubory :D ale jen ty maly. P.S. Alespon me to ukazuje ze jsou na serveru home.nextra.cz Ted uz tedy u GTS. A ja mam internet u GTS. Neni vyloucene, ze vas ISP ma na sve siti take ty stejne obrazky a dsl server pouze vybere ten server od vaseho ISP, aby se eliminovaly chyby, ktere mohou vzniknout pri prechodu mezi ISP.

Killer (3.7.2006 16:15:22)

Obrazek muze byt zavirovany od te doby, co do nich zacali davat viry. To ze to nevis, neznamena, ze to tak neni.

Anonym (3.7.2006 16:33:11)

Virus je aplikace, ale za obrázkem se může skrývat na tuto aplikaci odkaz.Chce to kvalitní antivir a pak můžeš klikat na co chceš.

pet007 (3.7.2006 16:22:31)

Webové měřáky fungují většinou tak, že se zahájí stahování nějakého velkého souboru (např. obrázku) a pak se počítá čas, za který přenos proběhne. Myslím si, že na 90% se jedná pouze o příliš paranoidní zabezpečení.