Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Myslíte si že český telecom si hrabe jen do kapsy a nebo má tak velké náklady?

Myslíte si že český telecom si hrabe jen do kapsy a nebo má tak velké náklady?

Miras (5.7.2006 12:17:52)

Sám osobně si myslím, že je názor většiny přispěvovatelů do fóra velmi mylný. Každý jen nadává na poplatky za telefoní linku, ale nikdo si neuvědomí, že kdyby nepadaly peníze za volání jiným zpolečnostem tak Čt nebude chtít tak velké měsíční poplatky. Zvedlo se to vše jen kvůli od našich cílevědomých poslanců. Je pravda, že zdravá konkurence je dobrá, ale né v každém případě. ADSL k pevné lince je pak poměrně drahé.

Anonym (5.7.2006 12:51:33)

Myslím,že cena fixního připojení do internetu není zase tak velká.Pokud do celkové ceny započítám i paušál za telefonní linku,tak to stále vychází příznivě. Například: Nejlevnější tarif je Telefon Expres Mini - 355,- s DPH. + Internet Expres Impuls 512/128 - 475,- s DPH. 355+455=830,- Kč s DPH.Pokud to vydělím 30 dny (počítám 1 měsíc - cca 30 dnů),tak dostanu cenu za jeden den - 830/30=27,66 Kč s DPH,což jsou cca 2 piva. Tak a teď jsem zvědavý co na to řeknou ti prskalové,co stále tvrdí,že fixní internet je u nás drahý.Že většina nádenicky pracujících (a tudíž s menším platem) každý den prolije v hospodě hrdlem nejméně 3-5 piv (a někteří i více) už jim drahé nepřipadá.

Nargon (5.7.2006 12:59:07)

No myslim, ze kdyby telecom po lidech kazdy den chtel 30Kc tak to lidem neprijde tak drahe, jako kazdy mesic platit 830 :) Jde jen o psychiku a nekomu se proste tech 830 zda jako velky cislo. Radeji by platil 30x30 (treba i celkem tech 900), ale asi by se jim to zdalo prijatelnejsi.

Pavel (5.7.2006 13:36:16)

A na poště složenku za 20,- :)))

Pavel (5.7.2006 13:36:52)

...složenkou...

Nargon (5.7.2006 13:41:42)

Taky to muzou nosit osobne :D

Smoker (5.7.2006 18:59:07)

No, nejde o to, že by 830 Kč bylo moc. Jde hlavně o to, co za shit a hnus telecom za ty prachy nabízí. Protože 1 gb měsíčně a dávat tomu nálebku broadband, to je opravdu strašné. Proč např. čra mohou nabízet pořádný internet za stejnou nebo i nižší cenu? Prostě, telecom je neúměrně drahý.

Anonym (5.7.2006 19:56:13)

Nestojí náhodou nejlevnější varianta 399,- bez daně?

Tom (5.7.2006 21:07:55)

To jo ale musíš si připočítat ještě poplatek z linky kterou kdyzž třeba jako já nevyužívám tak ho platíš zbytečně. navíc 1GB na měsíc je fakt na nic kdyby to bylo za ty prachy bez FUP tak bych o tom ještě přemýšlel

Anonym (5.7.2006 21:16:25)

Jo. Ale to je tvoje rozhodnutí, platit to zbytečně a nevyužívat to...

Anonym (10.7.2006 17:15:34)

K SMÍCHU

Anonym (13.7.2006 00:07:51)

seš blb a nebo se jenom děláš? Když jinou možnost nemáme tak co máme dělat? Třeba tady u nás je jenom ADSL od ČTc + GPRS bo dialup.

Atsepicnu (6.7.2006 22:31:36)

no nebo by se to mohlo platit v hospode- jak ot nekdo prirovnaval k cene piva.... Dal bych si 2 piva a internet na zejtrek :D:D

František (5.7.2006 18:09:21)

a) 830,50 Kč se zatnutými zuby za demoverzi brodbandu (IE Impuls 512/128/FUP 1GB) zaplatím, nemám-li jinou možnost pevného připojení. b) Pokud jinou možnost mám (CATV, cena celkově o 45 Kč levnější, rychlost 4 x vyšší, datový limit 30 x vyšší), využiji ji a svůj port na DSLAM milerád přenechám tomu, komu dříve uvedená částka připadá přijatelná.

Richard (5.7.2006 21:37:11)

Tak k té vaší demoverzi. Před chvílí jsem koukal do aplikace Moje konto a za poslední 3 (slovy tři) měsíce jsem ani jednou nestáhl ani giga. A to mám rychlost 3Mega/512K. Na netu jsem denně. Opravdu nechápu, co vám na uváděném (IE Impuls 512/128/FUP 1GB) připadá jako demoverze. Jediné co bych vytknul ADSL v této republice je nutnost mít k internetu hlasové služby. Jako kdybyste si koupil pivo a podmínkou byla koupě nakládaného hermelínu.

František (5.7.2006 22:21:54)

Pro Richarda: Označení "demoverze broadbandu" používám, protože na poštu/web/aktualizace SW sice 1 GB stačí (na to ale nepotřebuji 512 kb/s, na to mi i dříve stačilo 256 či 128 kb/s), ale na skutečně širokopásmové služby typu internetových rádií a TV nikoliv. Už při streamu 32 kb/s (rádio - běžná kvalita), t.j. 14 400 kB/hod (14, 0625 MB/hod) není problém za den stáhnout 100 MB (7,1 hod. poslechu) o TV ani nemluvě. IE Impuls umožňuje širokopásmové služby si vyzkoušet, ale ne trvale užívat (při FUP 64 kb/s, reálně kolem 50 kb/s vám bude i to 32 kb/s rádio vypadávat). Na to je třeba "upgradovat" na verzi s vyšším datovým limitem nebo bez limitu. To, že k této "demoverzi broadbandu" je nutné mít hlasový tarif, je další specifikum, které IE Impuls degraduje (v podstatě vůči všem CATV, které vesměs Internet na odběr TV neváží).

Štencl (6.7.2006 16:10:50)

No jde asi o to, ze rodice domu pro deti koupi net, samozrejme ten nejlevnejsi, protoze tomu treba sami nerozumi a net nepotrebuji, tak nechteji platit zbytecne moc penez a jejich vyrostek samozrejme stahuje a stahuje a pak se divi, ze ma pomalej net, tak si pak jde postezovat tatinkovi co se deje a ten pak vola ISP nebo si stezuje tu. Muj osobni nazor

Smoker (6.7.2006 18:20:21)

No, může to tak být, ale určitě ve všech případech to tak není. Jsou lidi, kteří by inet využívali i např. pro ten blbý poslech rádia, ale jenom proto, že mají strach, aby jim náhodou net nejel takovou rychlostí jako modem, radši jen surfují a stahují poštu, sem tam nějaká ta aktualizace softwaru. Prostě, telecom se svým 1 gb se může jít vycpat. Ještě bych pochopil, kdyby to bylo týdně, ale u rychlosti 512 1 gb je opravdu směšné.

Anonym (6.7.2006 18:37:25)

Ten tarif jmenuje Internet Expres Impuls a je určený pro lidi,kteří přejdou z dialpu a chtějí si zkusit fixní internet, proto je v názvu IMPULS.

Smoker (6.7.2006 21:16:59)

Ano. Ale nemají to reklamovat jako vysokorychlostní, když to vysokorychlostní s jejich omezením není. A na vyzkoušení internetu by měla ta cena být o něco trošku nižší. Tak, aby se lidi vešli např. do 400 měsíčně, za tento okleštěný net. Telecom jenom využívá zatím toho, že tu není pořádná konkurence, respektive je, ale nejde zřídit všude. Až konečně např. čra začne být dostupný v jiných lokalitách, doufám, že lidi začnou telecom hodně rychle opouštět. Nakonec, i ti, co by si vyzkoušeli demoverzi jejich tzv. broadbandu, byli by sami proti sobě, aby dál platili prachy za tak mizernou službu.

Anonym (6.7.2006 21:58:20)

1) cena IE Impuls je 375,- Kč bez dph - což mi nezdá moc 2) konkurence v připojení na internet je od roku 1990 - nedělej si iluze o ISP,proč myslíš,že mají tak malé pokrytí?Protože se jim nevyplatí pokrýt ostatní lokality.Otevři oči a podívej se ekonomické realitě do očí. 3) 512/128 je vysokorychlostní internet 4) cena je taková,jakou jsou lidi ochotný platit - víc jak 300 000 uživatelů mluví za vše

Smoker (6.7.2006 22:15:03)

1) Ano, myslel jsem 400 i s jejich blbým hlasovým tarifem, který stejně většina lidí nechce využívat. 3) 512 je vysokorychlostní internet, ale ne s jejich přiblblou fup, která je 1 gb, to prostě s linkou 512 dosáhneš velice rychle a pak už se z toho stane dial up.

Anonym (6.7.2006 22:38:30)

No ,ale to je blbost těch lidí,že to nechtějí využívat.Já když už ho mám,tak se ho snažím maximálně využít a najít pro něj využití.No jo,ale ono je jednodušší říct,že hlasový tarif je k ničemu,než ho naučit používat. Ale vždyť tě nikdo nenutí používat nejzákladnější startovací tarif.Jakmile zjistím,že mi datově nestačí,tak si objednám odpovídající tarif.Impuls je opravdu pro začátečníky s internetem,aby zjistili možnosti a pak přešli na jim vyhovující službu.

Smoker (6.7.2006 22:54:13)

Ale dle mého je blbost to, co říkáš s využitím tarifu. Někteří ho opravdu nevyužijí a proč platit za něco, co prostě nechci. A jenom kvůli tomu, abych měl adsl, platit telecomu za pevnou, prostě je to blbost. A ať už to beru jak chci, i internet pro začátečníky má být takový, aby se s ním mohli postupnně naučit pracovat a postupně zakusit i opravdu širokopásmových služeb. Ale s 1 gb na měsíc to dost dobře nejde, stačí si pustit i kdyby 6krát za měsíc na 5 hodin opravdu kvalitní rádio s kvalitní kbitrate a jsem v prdeli, to znamená, ve fup. Vím, že mě nikdo nenutí používat tuto službu, já naštěstí mám daleko lepší, ale co Ti, co musí být v područí těch zlodějů? O ty mi jde.

Anonym (6.7.2006 23:32:37)

Co se té pevné týče, u Bluetone taky v podstatě platíš za linku. Máš možnost si vybrat buď tarif Voice a nebo dražší tarif bez hlasu... Ale omýláme tady pořád jednu věc. Někteří lidé tady tvrdí, že telecom poskytuje za ty peníze špatné služby. Nevím kolikrát si s Telecomem jednal ty, co se např. poruchy na lince týče. Nicméně, např. když na našem paneláku vypadla pobočková ústředna, od nahlášení poruchy ji dali do pořádku za 1,5h. ADSL, které potom také nefungovalo do 2 dnů... Mě tohle přijde ok...

Smoker (7.7.2006 00:11:26)

Jo jo, v tom máš určitě pravdu. Já si na technickou podporu nemohl nikdy u telecomu stěžovat, když jsem u nich byl. Hlavně, když šlo o poruchu adsl ve smyslu nefunkční služby, většinou to zvládli nahodit v nejhorším případě do dvou hodin po tom, co jsem jim volal. V tom lepším i daleko dříve. To nepopírám, technická podpora u telecomu je dle mého na výborné úrovni.

Anonym (13.7.2006 00:03:52)

nojo, ale u Bluetonu stojí voice ADSL asi o 100 Kč víc než bez voice.Čily za udržování linky se platí 100 Kč a ne 355 Kč

František (7.7.2006 02:03:51)

Pro Anonyma 6.7.2006 v 22:38: Můžete mi laskavě popsat smysluplné využití tarifu TELEFON EXPRES MINI (s penalizací 5,95 Kč vč. DPH za jiné než bezplatné volání)?

František (7.7.2006 01:47:36)

Pro Anonyma 6.7.2006 v 21:58: 1) Cena IE IMPULS je 399 Kč bez DPH (474,81 Kč s DPH). Nejde to však bez hlasového tarifu (s TELEFON EXPRES MINI to vyjde celkem na 830,50 Kč vč. DPH). 2) "Konkurence" v připojení na Internet je až od roku 1995 (v roce 1990 ještě nebyla ČR připojena k Internetu). 3) Rychlost 512/128 s FUP 1 GB (IE IMPULS) je "demoverzí broadbandu" - neumožňuje širokopásmové služby (audio/video streamy a j.) skutečně využívat. 4) Cena je taková, jakou je oněch 375 000 uživatelů ADSL ČTc (vč. přeprodávaného) ochotno platit, nemajíce jinou možnost. Ti, kdo jinou možnost mají (typicky Internet + IP telefonie přes CATV), ČTc opouštějí (mnohdy i s pevnou linkou).

Anonym (14.7.2006 07:36:56)

co to pocitas jsi chudak proc platit pevnou a kde mas hovory?

Anonym (6.7.2006 16:56:13)

Samozrejme ze postbolsevocky moloch typu CTc ma vysoke naklady, protoze nepracuje efektivne. Tot muj nazor.

Chachar (6.7.2006 18:00:47)

To je tak - když Telecum investuje ještě dnes například do takových prehistorických vykopávek jako je modernizace dialupu, místo do kapacity a rozšíření služeb DSL, tak to mu vybrané peníze z paušálů nebudou stačit nikdy. Kromě toho každý moloch - tenhle o to víc - spoustu peněz vynakládá jen na to, aby sám sebe udržel pohromadě a byl schopen ve své zbytnělosti vůbec fungovat. To se dá vyléčit jen jedním způsobem - všechny přebujelé výrůstky a novotvary vyříznout a zbytek odtučnět. Jako bandáž žaludku - nebude tak vytahaný, vystačí i s menším množstvím žvance a pokud by to Telecum dotlačilo ke skutečně konkurenceschopným službám, prospělo by to obecně. Akorát by nezbylo na tolik zlatých padáků a dividend pro různé Gabriely Beďáry a jejich španělské ekvivalenty.

Anonym (6.7.2006 18:33:55)

No ano. Velké firmy si mohou dovolit investovat i tam, kde není zase tak velká návratnost... Myslím, že nebýt telecomu, tak penetrace DSL je dost mizivá... Nebo si dokážeš představit, jak ČRa staví DSLAM pro 30 zákazníků? To je i vidět na světovym trhu, že tito mološi jsou potřeba...

Chachar (6.7.2006 21:32:28)

Velký firmy jsou jistě potřeba. Mnohé z nich jsou schopny držet krok s dobou, mají svůj vlastní výzkum, velmi efektivní a plodný oproti leckterým univerzitám, a jen díky své velikosti si to mohou dovolit. Jenže! Takové korporace (těm už by se ani molochy říkat nemělo, protože moloch je synonymum byrokracie, setrvačnosti a zneužití moci) se neštítí změn směrem ke konkurenčnímu prostředí, potože se nemusí bát že by v něm neuspěli. Jenže k těm náš Telekomouš nepatří, který je za desetiletí pořád ještě zvyklý si podmínky diktovat, se štítí změn a konkurence jako čert kříže, protože se (a oprávněně) bojí, že kdyby byl vystaven plné konkurenci, všichni by od něj utekli. To už se děje, a tlačí je to tak, že Španěláci museli nasadit krizový management, aby to nějak zbrzdil či zastavil. Telecom moloch prostě byl, je - a asi i bude.

Smoker (6.7.2006 21:41:39)

No, jak už jsem to psal, nejde o to, že telecom je předražený, ale jde o to, co za ty prachy zákazníkům předvádí a z tohoto hlediska jsou to u mě šmejdi a zloději. A proč, to už jsem několikrát napsal. Prostě je potřeba pořádná konkurence, aby si někdo uvědomil, že nemůže těžit na tom, že lidé nemají kam a ke komu přejít, či dokonce z jejich reklamních podvodů a lží a tím pádem i nevědomosti lidí.

Anonym (6.7.2006 23:17:06)

Mě všechno funguje, spokojenost :) Nevim, kde bereš tolik zkušeností ty :) Všímám si toho jenom já nebo připadá tohle fórum stejně uhozené i někomu jinému? Místo smysluplné diskuze na téma ADSL se tu jenom dokolečka omýlá nastavení 21 typů modemů a pár lidí typu Smoker (asi jim hlava na víc nestačí) nadává na Telecom přesně ve stylu reklam nejmenovaného providera, jehož služby se tu jen chválí. Jak se tomu říká? Skrytá reklama? :)

Smoker (6.7.2006 23:23:25)

Já žádnou reklamu nikomu dělat nechci. Máš recht, že tyto diskuse jsou úplně zbytečné, už jenom proto, že to stejně nikdo z nás nevyřeší. Takže, jsem rád, že jsi spokojenej se službou, kterou máš, šlo jenom o to v této zbytečné diskusi poukázat na to, že telecom možná trošku něco dělá špatně.:) Ale důležité je, že nakonec z toho vyšla spokojenost většiny, což jsem rád.:)))

Anonym (7.7.2006 00:22:48)

Pravda je odedávna, že kvalitní zboží reklamu ani nepotřebuje a dělá si ji samo. Takže stačí se podívat na to po čem je poptávka a hned je vidět, jak se věci mají... O co je zájem i bez reklam, a o co není zájem ani přes masivní reklamu (takže se musí zkoušet každou chvíli jiná a na každým rohu)...každý si udělá obrázek sám. :)))

Anonym (7.7.2006 00:25:56)

Myslíš těch 7 000 proti 300 000?

Pet (7.7.2006 10:28:43)

Více méně náklady ČTc nemusí nikoho zajímat, je to čiště jejich vnitřní věc. Když budou chtít, dají se náklady na pevnou (i bez hlasových a datových služeb) spočítat i na 1000,- Kč, je to čistě účetní trik. Hlavní je, kolik lidí za to bude ochotných tu cenu platit, a tak je to se vším. Buď prodáš nebo neprodáš, náklady jsou až někde vzadu. Jinak ČTc se v ČR zasloužil ze všech firem na telekomunikačním trhu o konkurenci nejvíc. Proč si myslíte, že máme největší rozšíření wifi sítí, komunitních sítí a všeho možného? Kdyby ČTc okolo roku 2000 zavedl normální ADSL za normální cenu a necpal pořád donucením ještě hlasový paušál, žádná wifi síť na přístup k inetu by tady neexistovala, protože by se to nikomu nevyplatilo zřídit. Při těch cenách ČTc se to ale vyplatilo každýmu, to samý platí i pro poskytování hlasových služeb nebo unbundlingu na pevných linkách. Hold když si chcete udržet luxusně namazaný krajíc a ještě u toho pořádně mlaskáte, přilákáte tím velkou konkurenci. Když je ten krajíc obyčejný a nemlaskáte, nikdo vám z něj nebude chtít ukousnout. Dalším vynikajícím tahem pro podporu rozvoje VoIP považuji tarif Telefon Mini Expres. Než platit penalizaci 5,95 Kč vč. DPH + plus k tomu drahou sazbu + se ještě nechat okrást tarifikací 120+60, napadne i toho největšího imbecila a lenocha začít používat VoIP. A až budete mít internet + VoIP, určitě se časem najde i jiný poskytovatel připojení k internetu, ke kterému s tím VoIP budete moci přejít. TAKHLE SE UKÁZKOVĚ ŘEŽE VĚTEV, NA KTERÝ SEDÍTE !!!

Radek (11.7.2006 10:35:32)

Mě tedy zaujal ten nadpis: Myslíte si že český telecom si hrabe jen do kapsy a nebo má tak velké náklady? A proč myslíte, že to dělaj ? Přece aby vydělali ne ? Proto firmy na trhu existují, aby vydělávali ne ? Jo ale jakým způsobem to prováděj a co nabízej, to už je jiné téma. Potom už je jen jedna možnost ! Vykašlat se na ně ! Nevyužívat jejich služby !

Rosta (12.7.2006 09:37:38)

To si pis,že si hrabou jen do kapsy!Sou to .....S internetem sem byl spokojený i s tou cenou,ale když musim jeste platit za pevnou linku,tak to at si vytrou

Anonym (12.7.2006 21:34:46)

Osobne si mysli, ze jde spis o to prvni... Naklady ma urcite, ale v takove mire ne.

Maxi.Cartmen (13.7.2006 00:11:21)

Náklady určitě mají to jim nikdo neber, ale určitě to není tak drahé.Drahé jsou ty reklami co si dělaj.Co takový mobilní operátoři, ty taky musí dávat náklady za udržovaání sítě, ale chtěj za to mnohem míň i dyž si myslím ,že dát někde jeden vykrývač je dražší než natáhnout 5 km tel. kabelu.Třeba na mbilu máš paušál za 300 Kč ,ale v tom máš 30 minut volných + 20 sms, což podstatě těch 300 Kč stojí.Ale u TO2 máš tarif za 355Kč ,ale bez jakýchkoliv volných minut

Anonym (13.7.2006 12:28:29)

Jo, ale když Telecom měl u toho tarifu nějaký volný minuty, tak dostal od Antimonopolního úřadu takovou pálku jako pokutu, že se nestačil divit. TO2 je moc velká a proto podle antimonopolního úřadu nemůže dávat volný minuty, protože pak znevýhodňuje konkurenci.

Anonym (13.7.2006 16:01:43)

Co se týče volných minut, ta pokuta byla za to, že nanabídli službu volných minut jako velkoobchodní nabídku a znemožnil tak ostatním operátorům také nabízet volné minuty. Co se týče nákladů na síť. Rozhodně je nákladnější metalická síť. Mobilní oprátor většínou staví pouze rozvaděče a pojítko mezi nimi je většinou vzduchem. Tedy alespoň mezi BTS a BSC (teda doufám, pokud se pletu, opravte mě) a mezi BTS a koncovým účastníkem. Větší část infrastruktury může také spravovat z jednoho místa. (= méně zaměstnanců) Naproti tomu, fixní operátor musí vést kabel po celé trase, musí budovat ústřednu, rozvaděče. Náklady na údržbu jsou také daleko větší, protože na metalickém vedení je daleko víc spojů, tz potenciálně poruchových míst. Musí také udržovat daleko sofistikovanější databázi o svojí síti. Každy kabel a každý průběh v ní musí být udržován. Výkopové práce jsou celkem hodně drahé, stejně tak jako např. stavba stožárového vedení. Nárok na počet kvalifikovaných pracovníků ke správě sítě je také vyšší. btw- pokud srovnáte cenu paušálu mezi mobilními a fixními operátory, je nutné srovnat také cenu hovoru za tento poušál. Tam už to tak pozitivní nejni.

Anonym (13.7.2006 13:02:27)

No nevim, dle meho nazoru jsou pro fixního operátora větší náklady na připojení zákazníka, protože ono na konci každého kabelu taky přeci jen něco musí být, a pokládat kabely, udržovat je, a na jejich zapojení posílat techniky, je asi o něco náročnější něž když si někdo pořídí simku a využije dostupné infrastruktury, nemyslíte?

petr (13.7.2006 18:19:37)

No nevim jetsli je vyhodnejsi udrzvovat sit ktera je metalicky propojena nebo tu ktera je propojena bezdratove, Beru to z me zkusenosti jako poskytovatele WIFI, sice moje sit nezabira pulku republiky ale u lidi kteri jsou propojeni kablem nebyl za 2 roky zadny problem ale u tech na wifi se furt neco nachazi(kdyz ma nekdo sit kde je 5 lidi tak je to bez problemu ale jak jich je kolem 200+ tak uz je to problem), proto kably tahat vsude a vyhnout se na propojovani vzduchem