Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Potrebuji pomoc

Potrebuji pomoc

Pepik (18.2.2004 17:59:44)

Koupil jsem si modem Alcatel SpeedTouch 510i v4. Potřeboval bych vědět jestli jsou nějaké dva druhy tohoto modemu pro Isdn a normalni linku. Nebo jestli je to stejnej modem a funguje na obojem.

Miroslav Šilhavý (18.2.2004 18:05:31)

Je dnes už jen jeden, a to Annex B, tzn. pro ISDN linky. A funguje i na analogových.

Pepik (18.2.2004 18:13:26)

Moc diky to mě uklidnilo. Protože jsem si myslel že jsem si koupil špatnej. Znepokojil mě totiž splitter, kterej má zdířky: Line(přívod telefonního signálu) Modem, a ISDN a do toho když strčim telefon tak šíleně hvízdá a kvičí. Tak si asi musím koupit novej splitter se zdířkou phone. Jestli se mýlím tak mě prosím opravte. Ještě by to mohlo být tím, že mě ještě ADSL nezaktivovali. (třeba mě teď posílají jiný frekvence) Jestli někdo víte v čem to je tak prosím napište. Díky

Miroslav Šilhavý (18.2.2004 18:21:12)

Pokud teprve ADSL zřizujete, pak nemusíte mít strach, bude vám to, co popisujete, fungovat.

Bob (19.2.2004 13:14:35)

Je spliter potreba za kazdych podminek, nebo jen kdyz chci na stejnou linku pripojit i telefon?

Miroslav Šilhavý (19.2.2004 13:26:23)

Teoreticky jen když chcete připojit i telefon. Ale prakticky to nemám dlouhodobě vyzkoušené.

Adin (19.2.2004 19:36:05)

Ja to mam odzkousene, fungoval jsem asi mesic bez splitteru.

Jeff (18.2.2004 20:02:00)

Dnes jsem si byl koupit modem Lucent v Telepointu, byl k tomu taky ISDN splitter, v navodu bylo psano, ze je rozdil mezi splitterem pro ISDN a anolog. linku a tak jsem se tam vratil a chtel splitter pro analog. Byla tam moc ochotna pani, jenze samostatny splittery nemely, tenhle modem byl posledni atd. Ale v popisu na internetu a na webu Telecomu bylo, ze je jak pro ISDN, tak pro analog. Tak mi ta pani nasla nejaky telefon na Telecomackou podporu ohledne ADSL, zavolal jsme tam, samozrejme, ze ni nijak mepomohli, ale dali mi telefonni cislo na technickou podporu pro instalaci ADSL (je to telefon 900169090 - linka se zvysenou tarifikaci, tusim 19,- Kc/min). Tam me ta pani nechala zavolat take z jejich telefonu, a od technika jsem se dozvedel, ze na splitteru NEZALEZI, ze pro analog. linku lze pouzit i ISDN splitter. Tak jsem to zapojil a normalne to funguje, nijak to nepiska (teda telefon, internet jeste neni od poskytovatele aktivovanej). Splitter jsem zkusil pripojit taky na jinou analogovou linku, bez ADSL, pripojil jsem jen linku a telefon a telefon take normalne fungoval. Takze bych doporucil ze splitteru odpojit modem, pripojit jen linku (co nejblize zasuvce, bez zadnych rozdvojek atd.) a telefon a melo by to fungovat. Jedine jeste prohodit vstupy, jestli ISDN neni linka a LINE pro telefon, to se chce podivat do navodu, ja mam splitter jinej. Pokud to nepomuze, a bude to piskat, tak je asi splitter vadnej...

Anonym (19.2.2004 07:10:13)

Pro ISDN modem musíte mít vždy ISDN spliter,s analogovým spliterem to nebude chodit.Je to daný jiným frekvenčním pásmem pro analog a pro ISDN.

JOE (20.2.2004 15:23:31)

Modemy se vyrábějí dva. Jeden na annex A jeden na annex B. Dnes se již v ČTc používá pouze annex B, na modemech je označován jako ISDN (na Alcatelu je to to malé "i" za pětsetdesítkou). Nezáleží na tom jestli máte ISDN nebo analogovou linku, ale jakej port je proti Vám na DSLAMu, dnes jedině annex B do kterého se pouští jak ISDN tak Analog. Splitter musí být taky annex B, tedy s označením ISDN. Někteří uživatelé kteří zřizovali linku dříve, můžou mít stále annex A, tedy modem Alcatel 510. Zamotané že?