Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Nove lokality

Nove lokality

Oak (21.2.2004 21:15:45)

Zaznamenali jste uz nekdo z novych lokalit, ze by tam telecom naistaloval dslamy?Rikaj do poloviny roku, ale doufam, ze to neznamena, za na to budou celej pulrok kaslat a tejden pred koncem cervna vyjedou do vsech lokalit instalovat dslamy...

Anonym (21.2.2004 23:21:04)

A bylo nekde receno do poloviny KTEREHO roku? :-)

Pavel (22.2.2004 15:00:01)

Psal jsem na Telecom dotaz, jestli maji nejaky podrobnejsi harmonogram. Nestal jsem jim ani za odpoved. A to jsem psal jmenem firmy, ktera ma v jedne z nove anoncovanych lokalit ma v oblasti komunikaci dost silnou pozici. Pripomina mi to, kdyz jsem v roce 93 zadal domu o telefon. Rekli v pulce roku. A pravda, v roce 96 se to po nekolika hadkach s reditelem pobocky skutecne povedlo. Ta firma se nemeni ani jeji pristup ne. Asi by ji bylo nelepsi uplne zrusit a nove zalozit.

Mark (22.2.2004 18:19:55)

My kdyz jsme si chteli nechat zavest telefoni linky tak jsme o ne pozadali a za 14 dnu byly hotove.(rok 96)No kazdopadne sme jim museli dat bokem 15k za kazdou linku. Proste ČR a Telecom.

Miroslav Šilhavý (23.2.2004 08:14:28)

Prognózy už jsou na stránkách providerů (včetně IOL) při ověřování dostupnosti ADSL pro dané číslo... Pokud je DSLAM v plánu, vypíše to v textu datum od kdy se to plánuje.

Saper (22.2.2004 17:02:21)

Oaku koukam ze se uz nemuzes dockat az se pridas do nasi party masochistu :).Minuly tyden podepsali smlouvu s naejakym novym dodavatelem technologie tak si myslim ze od poloviny Brezna by mohli zacit rychle budovat.

Oak (22.2.2004 19:43:12)

Ja pojedu pres pemac a budu prevazne hrat, takze ocekavam adsl na úrovni(aspon co se pingu týče).Podle toho co jsem slyšel je to pro hráče nejlepší volba.

Houmles (22.2.2004 19:48:31)

Omyl, na hry je nejlepší NEXTRA.

Saper (22.2.2004 19:49:58)

Oaku,k Pemacu se chystam prejit pokud 1024 od Volnyho bude taky k nicemu.Stejne jako tobe i mne jde hlavene o hry,ale chci dat Volnymu jeste sanci.Jinak mam stejne informace jako ty Pemac je prozatim pro hrace favoritem.

Saper (22.2.2004 19:53:18)

Nextra je dobra pry az od zavedeni FUP,ale Pemac ma tyto hodnoty stabilni.No davam Volnymu 1mesic maximalne 2

Oak (22.2.2004 20:26:46)

Co hrajes? Ja jsem blazen do q3 a brousim si zuby na painkillera. Vyjde 12.dubna, doufám, že do té doby budu mít kvalitní adsl.

Oak (24.2.2004 19:43:01)

no to jsem nevidel...V proinci do planovanejch lokalit napisou, ze adsl budou delat v lokaci "podebrady-zizkov", tak jsem se radoval a kdyz si ted overuruju cislo(jsem pripojen na ustrednu "podebrady-zizkov") vubec mi to nenapise takova to, ze se to chysta 15.4.2004.Jenom klasicka odpoved-neni to, nebude:).Pritom kamosovi, kterej je napojenej na ustrednu "Podebrady" to tuto hlasku pise! Je mozne, ze behem tech par mesicu prehodnotili nazor(telecom) a presunuli do sousedni lokace? moc by me tim zklamali na adsl se tesim jako malej kluk;).

Zajda (24.2.2004 20:01:02)

Hele tomu never. Ja jsem se byl osobne zeptat na Telecomu jestli v me lokalite to jde(rekl jsem primo adresu i telefonni cislo) a ta pani rekla ze ADSL v me lokalite nejde. A to presto ze moje lokalita byla v seznamu a ten jejich system mi po zadani cisla vyplivl ze je to mozne. No vysledkem je ze ADSL bylo zrizeno a funguje celkem dobre:)) Krom toho obnova databaze lokalit a cisel bude asi to posledni nad cim pri rozsirovani lokalit premysleji.

Oak (24.2.2004 20:36:34)

myrku, co ty si o tom myslis?Chci znát názor odborníka.btw nevíte někdo, na jakou mám napsat adresu na telecom ohledně těch lokalit?Díval jsem se na jejich stránku a maj to takový zmatený...

Miroslav Šilhavý (24.2.2004 20:40:50)

Myslím, že nejspolehlivější zdroj je právě to ověření dostupnosti; pokud tam je prognóza, pak to znamená, že aktivně na tom dělají a podle předpokladu by DSLAM osadit měli. Pokud to v prognóze není, pak je to určitě z nějakého důvodu.

Miroslav Šilhavý (24.2.2004 20:47:40)

Dodávám: je možné, že např. osazení DSLAMu na tu ústřednu brání něco, o čem opradu nevědí, kdy vyřeší. Každopádně Vám nikdo přesné datum ani odhad (jiný než z toho ověření) nedá. A dokud Vám ten formulář nedá pozitivní výsledek, stejně nemůžete ADSL objednat. Proto bych se tím, být Vámi nezabýval a jen čas od času ověřoval.

Zajda (25.2.2004 00:24:13)

Problém spatřuji v zapojení do ATM sítě ježto jest komplikované na nastavování. Jinak jako každý telco už musí mít standardizované postupy a vše odzkoušené takže věřím že problémy jsou zcela mechanického rázu :)