Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > lidi, prosím, neberte si ty ADSL USB modemy za korunu !!!!!

lidi, prosím, neberte si ty ADSL USB modemy za korunu !!!!!

cetelo2 (8.8.2006 19:21:30)

opravdu to nestojí za ty problémy, varianta koupě modemu typu "combo" tedy USB i ethernet není také nejštastnější, většinou jsou potom problémy s rootováním na víc počítačů, pokazíte si zbytečně první dojem z této služby.Zároveň se při instalaci ujistěte, že tel. linka od ústředny vede rovnou do "rozbočovače", opravdu nesmí jít přes např: zabezpečovací zařízení nebo třeba současně paralelně ještě do jiné tel. zásuvky kde ať je či není tel. přístroj. Sice to může fungovat, ale stojí vám případné rozpady synchronizace za to ? Doporučuji pouze ethernetové třeba i s wifi , tak jak nemáte rádi dnes O2, kupte si to na jejich prodejnách (alespoň laici a lamy), bude to sice dražší než v obchodě s PC věcma, ale ten moloch si nechává modemy pro sebe přednastavit přímo u výrobce na své hodnoty, parametry a protokoly, a zákazníkovi potom stačí zadat pouze jméno a heslo, tím pádem to má bez starostí. nyní hažte kameny

Anonym (8.8.2006 19:38:54)

Kameny vrhat nebudu, ale USB modemy me jako studentovi VS davaji na tech. dohledu dobre vydelat. :)

Anonym (8.8.2006 19:41:33)

hmmm, to naprosto chápu, jen tam pořád plno (obsazeno)

Anonym (8.8.2006 21:20:53)

Pracuju sice na jinem oddeleni, k nam lidi nevolaji, ale taky mame v systemu nekolik stovek poruch. Nevedu si statistiku kolik procent z nich souvisi s tim, ze zakaznik ma USB modem, ale odhaduju, ze to bude kolem 90ti procent. A to neco napovida (i pokud uvazime ze USB modemy jsou velmi rozsirene).

MirrA (8.8.2006 20:07:22)

No nevím, co by bylo pro mě osobně lepší, možná že i ten USB modem. Měl jsem USB modem Sagem a bez problémů jsem mohl stahovat, občas mi však internet na tomto modemu vypadával. Tak jsem si pořídil nový modem XAVI 8122r který bez problému funguje, ale se stahováním z DC++, Edonkey... se můžu rozloučit. Už tu bylo hodně návodů jak na tomto modemu rozchodit DC++, ale ani podle jednoho se mi to nepodařilo rozchodit.

tery (8.8.2006 20:17:33)

jedině VIGOR 2600 GE nebo ZYXEL vyšší třídy.

anonymus (8.8.2006 20:20:15)

nemá někdo zkušenosti m s EDIMAX, toho bych se také nebál.