Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Nejvhodnejsi router s wifi za rozumnou cenu :P

Nejvhodnejsi router s wifi za rozumnou cenu :P

Fill (12.8.2006 14:46:06)

Zdravim, mam malou prosbicku, piste pls vsichni kdo mate nejaky typ na dobry levny router s wifi. Vec se ma tak, mam ethernetovou pripojku na ni jednu ip a potrebuju nejaky ciste jen routr, abych mohl NET sdilet mezi vice PC. Staci uplne neco obyc, ale ne nic s jadrem VIKING, mel bych rad jistotu velke NAT :) a samozrejmne jeste wifi :) Predem vsem dekuju Fill

Xspy (12.8.2006 15:12:36)

Chtěl bych co nejlevnější auto ,ale s výbavou Rolls - Royce ,tak aby vněm mohl jezdit celý náš činžák .... :D

Fill (12.8.2006 16:36:19)

Moc hezka narazka :) Ale moc si mi nepomohl no :-/

Danik (12.8.2006 22:07:22)

Měl by to být i ADSL modem? Pokud ne, tak zkus tohle (obchod si případně musíš najít sám). Parametry má výborné a dost lidí ho chválilo (na fóru jiného prodejce). Jinak to je ten rolls- royce a cenu skodovky :) http://wifi.aspa.cz/zbozi.php?detail=46235

Fill (12.8.2006 22:36:45)

Vypada skutecne moc dobre. Dik moc

Danik (12.8.2006 22:53:41)

Tady jsou k tomu taky nějaké věci (firmaware...). http://www.wifi-shop.cz/produkt/wrt-311-ap/router/client/ Myslím, že to bylo na těhle stránkách, ale nikde jsem to nenašel. Byla tam ještě někde diskuze k tomuto produktu. Sledoval jsem ji pár měsíců a byly opravdu stovky poznatků lidí co spravují sítě, případně jsou poskytovateli (rovnou si kupovali více kusů). případně dej vyhledávat wrt-311 a ještě pohledej. Pokud najdeš to fórum, tak jakýkoliv problém díky němu vyřešíš.. :)

Danik (12.8.2006 22:56:07)

Už jsem to našel http://www.wifiobchod.cz/Multifunkcni-pristupovy-bod-kompletne-v-cestine_g408.html

XXX (12.8.2006 16:27:23)

Dporučuji ASUS WL-500gP... mám jeho předchůdce a jsem zpokojenej. Teď bych si pořídil tenhle. Cena vychází na 3000 bez DPH www.joyce.cz ASUS WL-500gP je multifunkční zařízení s možnostmi domácí internetové brány, routeru i Access Pointu, s integrovaným čtyřportovým switchem a řadou nadstandardních funkcí. Rychlý RISC procesor Broadcom a velká paměť DDR SDRAM je ideální kombinace pro nasazení v náročnějších podmínkách, kde je potřeba propojit větší počet uživatelů. Velkými přednosti produktu ASUS WL-500gP jsou: - funkce Download Master umožňující stahovat soubory z internetu na USB HDD při vypnutém počítači (pomoci FTP, HTTP, BitTorrent). Například uživatelé notebooku mohou nastavit priority stahování a notebook odpojit, ASUS WL-500gP se o stahování dat sám postará. - funkce UPnP AV Media Server pro efektivní poskytování a sdílení multimediálních souborů z připojeného USB HDD media přehrávačem (např. Xbox 360). ASUS WL-500gP automaticky vyhledá a rozpozná všechny média přehrávače v síti. Můžete tak sdílet hudbu a video z externího pevného disku přes plynulé streamování. Dostupná je také funkce pro řízení datových toků, která umožňuje zachování plynulosti přehrávání videa či hudby bez rušení jinými zařízeními v síti, které vyžadují vyšší datovou propustnost. - technologie Afterburner umožňuje až o 35% vyšší propustnost dat než běžná 802.11g zařízení a to bez rušení! - technologie BroadRange umožňuje až na 300 % větší pokrytou plochu signálem a větší citlivost na signál oproti běžným 802.11g zařízením - dva USB porty v.2.0 s možností zároveň sdílet připojené zařízení, např.: * web kameru snímající obraz a detekující pohyb * USB disk nebo flashdisk jako datové médium pro integrovanou funkci FTP serveru * USB tiskárnu - volbou provozních režimů lze zařízení přepínat jako Home Gateway, Router a Access Point; jako doplňující mód lze aktivovat klientský režim (stanice nebo Ethernet Bridge) - WL-500gP běží na Linuxu, což pokročilým uživatelům umožňuje ze zdrojových kódů pod licencí GNU-GPL vytvořit vlastní úpravy firmware. - funkce EZ SETUP, což umožní i neznalému uživateli nastavit si vlastní WiFi síť a zabezpečit ji proti útoku zvenčí v pouhých třech krocích. - možnost nastavení vysílacího výkonu WiFi Přes 10/100Base-T auto-crossover (MDI/MDI-X) WAN port lze k Routeru připojit libovolný externí ADSL nebo kabelový modem a připojit tak místní WiFi síť k Internetu. V klientském módu se lze taktéž bezdrátově připojit k poskytovateli Internetu. Komunikace mezi LAN a WAN sítí je obousměrně zabezpečena firewallem. Zabezpečení bezdrátové komunikace je ošetřeno silným WPA2 šifrováním. ASUS WL-500gP disponuje citlivým anténním systémem se dvěma nezávislými anténami, přičemž dodanou 4 dB externí anténu je možné odpojit a nahradit ji silnější ziskovou anténou připojenou na reverzní SMA konektor.

Anonym (12.8.2006 21:08:08)

try any EDIMAX, ale nevim jakej ma chip :)