Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Karneval bude prodán společnosti UPC

Karneval bude prodán společnosti UPC

Anonym (14.8.2006 00:00:00)

Další velká akvizice na českém trhu, po pohlcení Pegasu T-Mobilem, Oskara Vodafonem a Eurotel s Českým Telecom Telefonicou jde na přetřes i oblast kabelové TV, internetu a telefonních služeb. Přinese zákazníkům výhody nebo monopol?

Anonym (14.8.2006 08:55:57)

"kabelového operátora si nelze zvoli" Pozor - existují budovy, kam vedou přípojky obou operátorů - karnevalu i UPC... Není jich moc, ale jsou...

František (14.8.2006 09:47:30)

Potvrzuji - v našem domě na sídlišti v krajském městě je zaveden Karneval (nabízí Internet) i UPC (Internet nenabízí) a od července ještě lokální CATV (nabízí Internet na bázi optika na patu domu/ethernet do bytu). Rozumný vlastník domu (v daném případě společenství vlastníků jednotek) se konkurenci nebrání (je tu dostupné i ADSL a WiFi).

Alt (17.8.2006 08:48:40)

Ehm... a kolik takovych domu asi v CR je....... ..... .... .... ? Na to je tusim vyraz: "Hornich sto" ;) De vo to, ze tam kde ma/"melo" draty UPC, tam vetsinou uz Karneval nelez a vice versa, ale ted to bude o to horsi... Snad Bluetone (nemaj FUP) bude brzo dostupnej co nejvic na linkach CTc...ehm TO2.

František (17.8.2006 10:24:40)

Netvrdím, že se kabeloví operátoři snaží vzájemně si konkurovat všude, ale na našem sídlišti to tak je. Jedná se o běžný panelový dům a vlastníky bytů z kategorie "dolních deseti milionů". Paradoxně jsou brzdou konkurence někteří vlastníci domů (většinou bytová družstva), kteří do domu pustí jen jednoho operátora a dalším nedají souhlas s vybudováním vlastních domovních rozvodů. Obchodní politika ČRa (Bluetone Premium) je taková, že naše sídliště nepokrývá (protože zde prakticky není korporátní/bussiness sektor).

Anonym (14.8.2006 10:29:10)

Škoda, já myslel že po převratu a odchodu komunistů do ústraní se tu začne tvořit (i přes zásadně negativní kroky pánů z ods v devatesátých letech) aspon trošičku konkurenční prostředí. Ale jak vidno, ve všech odvětvích obchodu i průmyslu získávají stále větší moc megafirmy, které v podstatě uzavírají možnosti volby. Za chvíli bude nejen v čr, ale i po celým světě jezdit pouze jedna značka aut, veškeré telekomunikace mít pod palcem jedna firma a jogurty taky bude pro celý svět vyrábět jedna korporace. Je mi z toho šoufl, když vidím, že naplnění tohoto trendu se ještě dožiju :-(

Anonym (14.8.2006 13:45:31)

jj u nás jsou taky máme tu netbox a UPC Brno Bystrc

čtenář (14.8.2006 15:27:56)

ÚOHS určitě vyhodnotí situaci na tomto relevantním trhu (jak jej má očíslovaný ČTÚ) jako monopolismus v lokálních územních celcích a určitě a) buď zamítne fúzi, b) nebo nařídí kupujícímu podmínky pro vznik konkurence. A jestli je ÚOHS vynalézavý, určitě najde něco lepšího, než byla podmínka prodeje jedné z regionálních energetik při privatizaci ČEZu. Možná ještě budeme mrkat.

Anonym (14.8.2006 21:05:46)

Já toto výtám, od této změny očekávám konečně LLU i pomocí rovodu kabelové televize.

Anonym (14.8.2006 21:19:47)

když se dva kabeloví opeřátoři spojí v jednoho, jak tím vzniká LLU?

Alt (17.8.2006 08:54:30)

Yes - taky jsem to nepochopil... Ale mozna nam bude objasnena "ctvrta dimenze" obchodni souteze ;) To samozrejme vYtam ))) (rejp rejp)

buzo (18.8.2006 09:17:56)

vy chytráci existuje i město kde je plno domů kde jsou oba operatoři někde dokonce i tři

Milan (24.11.2006 10:24:23)

Měli jsme UPC (činžák v Brně) a kvůli jejich arogantnímu jednání jsme přešli ke Karnevalu. Nebyl s tím problém, obě firmy mají v domě přípojku a nájeníci si můžou vybrat. Spojení Karnevalu s UPC je pro mě velmi špatná zpráva :-( Pouhá empirická zkušenost mi říká, že dojde ke zdražení a ke snížení kvality služeb...