Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Agregace vypnuta do 15.10. 2003!!!!!!!!

Agregace vypnuta do 15.10. 2003!!!!!!!!

NoNaMeMaN (7.8.2003 08:42:08)

CTc vypnul včera v noci agregaci na popud ministra Mlynáře a zástupce ZUI. Takže ted by to melo jet všem stejne jak před agregací.

Ice (7.8.2003 09:26:09)

Datovy provoz na siti CTC tvori radove procenta jejiho zatizeni(data i hlas jdou po stejnych ATM linkach), oproti desitkam procent hlasovych hovoru, tudis ten kdo by mel agregovat, kdyz uz, tak ISP dodavajici konektivitu, ne telecom proboha. A to nemluvim o tom, ze za prenos dat po IP siti CTC platime v tom pausalu nekolikrat vic, nez za samotnou konektivitu do internetu, proboha kde to jsme??

Vasek (8.8.2003 00:30:39)

V Kocourkově, ne ?! Telekom se chová přímo otřesně.

Ice (7.8.2003 09:31:42)

No jasne, pocka az 15.9. lihi prejdou ve vidine vyssi rychlosti na nove varianty a pak jim zapne agregaci a jsou tam, kde byli pred zemnou, ovsem s limiten 10GB v cene pausalu :-( a ti co zustali na starych tarifech zaplacou opet nad spomaleni...to se muze stat opravdu jen u nas. PS uz si shanim jiny zpusob pripojeni, jen z pricnipu, nebudu cpat do chřtanu nenažraneho telecomu mesicne cca 2000kc, z cehoz ma muj poskytovatel ADSL(tedy poskytovatel skutecne konektivity do internetu) cca 400kc, to je proste nehoraznost. Nabizet priplatek za dalsich 10 GB v pomeru 300kc telecomu defacto za nic a cca 100kc ISP za konektivitu do internetu je podle mne naprosta nehoraznost.

Jolinar (7.8.2003 10:13:17)

Neměla si agregace vypínat ze čtvrtka na pátek o půlnoci?To znamená, že ještě vypnutá neni.

jihra (7.8.2003 23:10:49)

Je to jasné, až 15.9. zrychlí ADSL a 15.10. zapnou agregaci, tak jsem opravdu (jak již zde uvedl Ice) tam kde jsme teď, akorát s limitem 10G. Momentálně s agregací mi to jede pomaleji než ISDN a místama i než dial-up. O nějakém internetovém rádiu apod. se mi může jen zdát. I když agregace zapnutá nebyla, tak nic moc (Ostrava, Nextra) - rychlost velmi kolísala. Těšil jsem se na zvýšení rychlosti, ale když zavedou zase agregaci, tak jde zvýšení rychlosti do pr.... a pokud by agregaci náhodou nezavedli, tak zase při té rychlosti je limit 10G velmi omezující a ADSL značně degraduje. Telecom nám vědomě lže - viz ty jejich reklamní kecy o rychlém připojení a neomezených datech. Když zavedou znovu agregaci, tak je rychlost v háji a kdyý agregaci nezavedou, tak omezí data. Řekl bych, že to je pomalu na žalobu za klamavou reklamu či klamámí spotřebitele. Když klienty "lovili", tak jim naslibovali hory-doly a skutek utek. Není tu někdo právník? Chtělo by to zpracovat nějakou vzorovou žalobu a pak by jsme měli všichni Telecom žalovat.