Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > tak ja uz to vubec nechapu mam czdc++ ,bluetone premium,modem -nastaveny porty,kerio-povoleny porty a presto me funguje stahovani filelistu jen v pasive modu!proc?

tak ja uz to vubec nechapu mam czdc++ ,bluetone premium,modem -nastaveny porty,kerio-povoleny porty a presto me funguje stahovani filelistu jen v pasive modu!proc?

sexmax (19.8.2006 01:58:01)

tak ja uz to vubec nechapu mam czdc++ ,bluetone premium,modem -nastaveny porty,kerio-povoleny porty a presto me funguje stahovani filelistu jen v pasive modu!proc? V klientovy ,mam samozrejme nastavene porty...nejsem zacatecnik ,ale tohle fakt nechapu!!neni to modemem? mam Zyxel 660r-63c. Poradte mi nekdo pac sem z toho uz na nervy!! .-(((

Guru (19.8.2006 09:41:52)

Nastavení routeru -> port forwarding.

sexmax (19.8.2006 12:21:01)

vzdyt pisu ze mam v modemu v NAT povolene porty...zalezi jaky je to port ? ja mam 65000. nebo je to jedno?krome portu posty apod.?v tom problem asi neni..i kdyz je tam nejake nastaveni RIP apod. mate nekdo tenhle typ? a nevite co tam ma bejt nastaveny? jsou tam urcite polozky o kterych sem nic nenasel..jak to ma byt.

Nargon (19.8.2006 12:29:37)

No asi nejlepsi bude, kdyz ti nekdo ten port oskenuje, jestli je opravdu otevren. Problem v DC bych temer vyloucil. Mozna jsi na neco zapomel, a ten port neni otevreny.

Luda (19.8.2006 14:17:35)

Zdar, zkus jen 4 místný port mezi 6000 a 8000, podstatné je, že musí být povoleno jak UTP tak TCP, v některých modemech je to dost podivně rozdělené a ještě povol UPnP. Nebo v DC vyber nastavaní, kde se tato volba nevyužívá. Potom oskenuj prpustnost portu a pokud to bude ok, tak by to mělo běžet. Pozor jednu věc. Zadej svoji IP do dc ale blutone má jednu zakjímovost, někdy když si oskenukješ svoji IP, navím proč ale vypíše se obrceně, takže se na to musí myslet: příklad: povolíš port 7777 TCP i UDP, povolíš UPnP, po oskonování se Ti na nějákém serveru vypíše (třeba rychlost.cz, že máš IP 8.12.60.123, tzn. že do dc musíš zadat 123.60.12.8! U mě byl problém v tomto, zkus a uvidíš (Jinak výrazně dodporučuji 4 místný port v rozmezí, kteréjsem uvedl.

Danik (19.8.2006 14:21:50)

Kdyby náhodou nic z toho nefungovalo, tak zkus ještě na chvíli vypnout kerio.

pet (20.8.2006 13:40:34)

jestli je firewall i v modemu, tak ho taky zkus vypnout... a jeste takova drobnost, stalo se mi ze jsem nastavoval porty a ip adresy z vnitrni site a omylem si nastavil jiny port, ktery mel patrit sousedovi a jemu povolil svuj... Pak to logicky neslo a ja hledal chybu snad hodinu... Tak abys omylem nedopadnul stejne :)