Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Problémy vesnického chtivce internetu

Problémy vesnického chtivce internetu

Anonym (28.8.2006 00:00:00)

Přestože žiju v Praze, vlastně Práglu, jezdím sem tam za rodiči do Brna. Vlastně kousek za Brno, do jedné malé vesničky. A stejně tak i tyto prázdniny.

Xspy (28.8.2006 00:46:53)

Tak se vlastně ptám o čem tenhle článek byl ?? O tom, že na vesnici potažmo na nelukrativním místě pro přerostlé poskytovatele si příživníci ( promiňte podnikatelé a obchodníci ) nejen s wifi mastí kapsu ? Ale tak je to přece u nás se vším :) Udělejte krok mimo masovou scénu a zděsíte se ... PS: Nedozvěděl jsem se jak nakonec autor dořešil své abstinenční příznaky :///

T (28.8.2006 21:57:49)

Byl to naprosto normální příběh, akorát rozdíl je v tom, že on to měl jako zábavu o dovolený a já to žil jako realitu až do minulýho měsíce. Tři roky via GPRS....

Jan Lipšanský (29.8.2006 13:55:21)

Bohužel žádná zábava o dovolené. Jak jsem psal, mám tam ségru a rodiče, takže někdy by se hódně šiklo, kdyby oni měli doma internet, i když já su někde v Práglu.

Anonym (5.9.2006 09:18:41)

Přestože bydlim v Praze, tak to mám s internetem taky krapet nahnutý.. Do předraženýho ADSL se nikomu moc nechce, zvlášť s těma jejich "neomezenejma" limitama.. Takže nám nezbylo nic jinýho (kabelovka neni, přestože sme v paneláčku), než abychom se zařídili sami.. Takže se nás sešlo nejprve 10, následně se nabalilo na 20 a nakozupili sme za společný prachy železo a nabodli se k poskytovateli.. Tudíš nejlepší cestou k internetu je, postarat se sám.. Jak už radil někdo výše.. 5G železo je už relativně cenově dostupný a kapacitou bohatě vyhovuje..

Tydyt (9.9.2006 16:09:48)

Vse je v lidech a tem se vecinou nechce nic delat pro druhe. Navic jsou "zblbli" z reklam za korunu. Presto Slapanice, Ponetovice, Podolí, Kobylnice, Blazovice a Prace je mozne pripojeni i na CZFree. Jen bohuzel v nekterych pripadech se jedna o SSID VolnyNet.info, nokoliv CZFree (napr. Prace).

free (28.8.2006 07:16:12)

Článek mi mírně zavání podporou ADSL. Jestli chce poskytovatel WiFi zaplatit paušál na dva roky dopředu tak je to blázen a moc tomu nevěřím zvlášť při paušálu, který popisujete. To že si u WiFi zákazník koupí APčko je normální nebo ho většinou má promítnuté v dvouleté smlouvě. ADSLkáři si taky kupují modem. Internet pro lidi by měl být levný a reálně rychlý k ceně což ADSL není. Nejsem žádnej sociální případ ale abych dával 2000 za 4mBps lajnu a 20GB dat na měsíc to bych si připadal spíš jak otrok. Jsem na vesnici technologie 5GHz, 8 mBps, agregace 1: 7, 20 GB limit denně.

Blansko (28.8.2006 12:32:28)

:) Pavlíku čteš to , zapisuj a koukej měnit ceny sackra ....

Milan (28.8.2006 20:19:19)

A já mám doma vycpanýho slona!

omg (31.8.2006 23:17:16)

a co jako )))

x (29.8.2006 22:25:36)

nerikam ze ADSL od CTc je bezva ale ty 2kKc jim mesicne sice dam ale nevisml jsem si, ze by tu byl limit :) urcite ne mensi nez kolik se vejde na dva 200gigove disky za jeden mesic :)

Tomas (28.8.2006 08:21:06)

Co článek říká ? Že poblíž Brna je vesnice s natolik línými obyvateli, že si nezaložili vlastní freenet.

Anonym (28.8.2006 08:40:10)

4 kilometry pres kopec. Hosiku staci kopec a naklady na freenet se ti rapidne zvysi o retranslacni bod na tom kopci a nekde v tom Brne se musis napichnout. A ze to nebude na okraji Brna je snad jasne. Porad je to ale levnejsi nez platit okruh telecomu.

Anonym (28.8.2006 14:54:26)

Myslim ze nemusi veset hlavu dnes jsou prece zarizeni ktere pracuji do vzdalenosti 6km bez prime viditelnosti za prijatelnou cenu,co se pokryti okrajovych casti Brna tyce zrovna od Slapanic je co bys kamenem dohodil Slatina pokryta od firmy Netbox .Takze reseni by se pri dobre vuli naslo i ve Slapanicich.

petr (28.8.2006 19:38:31)

nevim presne jak ty zarizeni u kterych nemusi byt prima videlnost fungujou ale rekl bych ze si z kopcem neporadi, protoze on ten siganl musi nejak dojit :-)

Anonym (28.8.2006 20:36:47)

No pokud pracuji bez prime viditelnosti tak si musi poradit i s kopcem jinak nevim k cemu by byly.

blabolnik (28.8.2006 22:08:09)

No, ono to tak nějak s tím kopcem je. Signál na těchto poměrně vysokých frekvencích opravdu neprojde přes kopec (resp. se neohne), ale přímá viditelnost nemusí být např. ve městě, kde se využívá odrazů od okolních budov nebo podobných předmětů (to zase těmhle frekvencím docela jde). Je to podobné jako u GSM, ale technologie přenosu je složitější, protože se musí vypořádat se směrovostí antén, časovými posuny signálu atd, atd.. Ale možná jsem si to jenom vymyslel a dělám si z tebe jundu....

Anonym (29.8.2006 10:01:03)

Naopak mas uplnou pravdu. Mikrovlny se siri podobne jako svetlo. Je to jako svitit baterkou. V zastavbe mas tvrde odrazive materialy jako beton, ocel od kterych se mikrovlny daji odrazem jeste slusne chytit. Ve volnym terenu nevadi nejakej mensi porost. Vlastnosti se zhorsi trebas az kdyz zaprsi. Ale kopec je kopec. To je proste pro mikrovlnu prekazka jak hrom. Jedina moznost jak to prestrelit je vysilat nad kopcem z oblohy(satelit). Pres kopec dela problemy prejit i o dost delsim velmi kratkym vlnam,ktery se siri povrchovou vlnou. Proste je to tak jak to pise ten uplne nahore v ty nudli. Clenitej teren ti proste rapidne prodrazi naklady na dotazeni konektivity.

Anonym (28.8.2006 20:45:14)

V dané lokalitě nabízí net jistá firma ze Šlapanic a to jak přes obyčejné Wifi 2,4 Ghz, tak přes Motorolu Canopy v pásmu 5 Ghz... A nově by tam mělo být dostupné i ADSL na platformě TO2.

Anonym (28.8.2006 23:21:19)

No nevim, nevim. Buď je v Česku hodně vesnic s línými lidmi, nebo to neni až tak zase moc jednoduchý.... Sakra... Vůbec to není jednoduchý.

Anonym (28.8.2006 14:10:43)

je to jako pribeh o deni ve vesnicce jmenem Podoli (u Brna), nebo jsme jen stejne "postizeni"????

Jan Lipšanský (29.8.2006 13:57:00)

Když my nesmíme ani naznačovat :-) Ale je možné mi napsat na uvedený mejl .-)

Anonym (28.8.2006 17:07:23)

Bydlet v takové pozici kousek od Brna tak bych neváhal. tam je tolik moznosti jak si tam bezdratem dotahnout konektivitu.

Mirdulin (28.8.2006 19:04:04)

Zdravím. jsem taky z malebné vesničky, sice Severní Morava asi 40km severně od Olomouce. Ale problém toho typu znám. Po 3 letech se k nám konečně dostal první bezdrát a to za 600kč za 256kb/s od 17.00 do 6:00 a od 6:00 do 17:00 128 kb/s. Prostě hrůza,ale konečně aspoň něco !

Vojta (28.8.2006 21:34:44)

To teda negómu, asi su blbej, co je to teda vlastně za dědinu? Šlapanice nebo ne? Bacha, Šlapanice sou město! Cajzli machrujou, ale neví, kerá páka. Myslí že tady máme buš a prales a že dyž deš ven, tak musíš dávat majzla, abys nespadl přes okraj zeměkoule. Autor ať hodí voko na http://www.bezdratovepripojeni.cz/cr/seznam/?okres=brno-venkov Vo kyslíku ADSL už se psalo. At taky tady valí GPRS. A v Líšni a ve Slatině je vysílač CDMA. Tož před příští ekspedicí do divočiny líp zmáknout přípravu!

Jan Lipšanský (29.8.2006 13:51:44)

Vojto, jsi totálně mimo :-) Ani jedna trefa :-)

Vojta (29.8.2006 21:59:46)

Přes kopec ze Šlapanic... není na dohled Líšně... jasně, Jiříkovice! Tak to je údolí, tam to bude fakt stát za.... Zdravíme Prahu!

karel (29.8.2006 20:06:50)

Zdravím, náhodou měřím konektivitu a kouknu na tento článek. Pokud máte chvilku koukněte na www.kozlovice.net a pak i na .cz Když se chce všechno jde.

pepik (5.9.2006 09:30:58)

bacha at nedopadnete tak jak v paskove kdy obec udelal to same ale pak meli sit brutalne pretizenou ze absolutne nestihala

Anonym (5.9.2006 17:52:42)

a huj wam w dupe

EchtCajzl (31.8.2006 01:44:16)

hehe...ono je to nejdřív samá póza, kdepak Prágl to je fuj, pak to najednou stáhne ocas i konečník, a Prágl je mu víc než dobrej :))))) inu... za lidi (i za to ostatní) mluvěj ne jejich tlachy nebo pózy, ale činy, činy...:))))) tak čau zase tuna v Práglu ;)

Jarda (31.8.2006 09:07:28)

Jsem z vesnice na chrudimsku,takže částečně souhlasím problém s netem na vesnici je.Ale hodně záleží na lidech jak se dohodnou,do čeho jsou ochotní jít.Samozřejmě je to o penězích.Ale když vidím kolik peněz se nechá v supermarketech tak těch 300-500kč měsíčně toho kdo net potřebuje,nebo chce snad nepoloží.