Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Megabity tečou přes svíčkovou

Megabity tečou přes svíčkovou

Anonym (14.10.2006 00:00:00)

Připojení. U nás v Česku prý teď začaly povodně. Prý tečou megabity. A taky tečou peníze. Hezky z kapes, ale nekupte to, když je to tak laciný, že jo, protože internet vám ušetří spoustu peněz.

Honza (14.10.2006 02:10:51)

hehe :) pekna storka :) u me to bylo takhle r.1996 @ 14,4kbps modem - na rozvodu "po Hitlerovi" ~ vytocim cislo a bez tarifikace za cas - do spadnuti r.1997/8 @ 56k modem na rozvodu "po komunistech" ~ platily se minuty :( r.2003 @ ADSL od GTS (preprodej telecomu) - na fakture 512/128, realne to behalo asi 1kbps-40kbps nekdy jsem za pul dne nenatahl seznam (na modem jsem vzpominal :D) 2 tydny na to od smlouvy odstupuji r.2003 pozdeji Wifi zpocatku 2048/512 (jeden tarif :D) pak r.2004 2048/2048 (stale jeden tarif) takhle to bezelo asi mesic pak to predelali na 512/512kbps (r.2005) (1 tarif - ostudne bez sance si priplatit za lepsi rychlost) unor 2006 - wifi si nechavam porizuju k tomu po velke revoluci u CTc Internet expres bez limitu. ---------------------------------- sluzbu mam asi 8 mesicu a na to DSL si vicemene po strance kvality nemuzu stezovat dostavam 99% casu 80% rychlosti z faktury (zaplatpanbuh za to) dalsi problem je cena, ktera sice neni lidova, ale je to oproti te puvodni uchylarne kdy chteli za bezlimitni 2048/256 skoro 7tisic pouzitelne :). Takze kdyby ty ceny toho bezlimitniho pripojeni od O2 sly na 1/2 pripadne za stejny prachy zvedli 2x rychlost (i upload!) (=> zavedli ADSL2) tak bych si chrochtal blahem :)

Zajda (15.10.2006 21:28:01)

V roce 1996 uz u nas byla mistni casova tarifikace takze zadny mistni zdarma:((( 1998 - ve skole pronajmuta analogova linka a legendarni U.S Robotics Courier. Rychlost 32kbit. Myslim ze v te dobe jsme byla snad jedina skola ve meste s takhle luxusnim pripojenim. Spojeni casto chcipalo. Jeste ted si pamatuji ty nedockave pohledy na ledku CD. Kdyz v devet hodin konecne prisel dotycny pan do budovy PVT a rucne resetnul modem na protejsi strane, tak se reproduktor modemu u nas rozlibozvucel a nase parta zavislaku se briskne rozlezla k pocitacum. Squid povyskocil, CPU prestalo idlit, disk zachrochtal a to bylo radosti na Starem belidle. Kdyz se nase parta zdrzela do pulnoci tak uz to nevydrzel skolnik a vykopal nas ven. Pamatuji si jak jsem jednou ve vypocetce i prespaval. Na nekolika zidlich a pod hlavou traktorovy papir. Doma se upgradovalo WC tak jsem holt radeji zustal ve skole. Komu to jelo vice jak kilobajt byl panem. Temer vsichni si nosili s sebou nekolik krabicek disket. Ja jsem machroval s ukoristenou QIC mechanikou na kterou jsem ,,zalohoval internet". Download jel i pres noc. Ach jo to byla leta. Kdyby mi nekdo rek ze dneska mi domu polezi 3Mbit tak bych ho poslal nekam...

martin (14.10.2006 10:34:23)

v roce 2003 na hvězdě bylo 10Mbps ne 10MB

Miki (14.10.2006 11:23:48)

No přenosové rychlosti u síťových přenosů se udávají z velké většiny pouze v bitech, takže se autor jednoduše přepsal :)

Toams (15.10.2006 15:35:13)

Dobrej clanek. Docela jsem se zasmal. :-)

Anonym (16.10.2006 09:33:44)

Svíčkovou s knedlíkem mam rád :o). LAMIČKA

Anonym (16.10.2006 21:40:19)

A což teprve doby kdy jsem měl na stole starý kazeťák který ládoval data do počítače rychlostí úžasných 1500 baudů a člověk byl pět minut v napětí zda se operace povede a data do počítače po půl metru dlouhém kabelu natečou bezchybně. To byly nervy! Dnes mi tečou data do PC třeba z druhé strany zeměkoule rychlostí několik miliónů "baudů" za sekundu a opravdu se už nemusím bát hlášky: "R Tape loading error, 0:1" :o)

Zajda (17.10.2006 08:34:58)

Hehehe:) Kamarad vlastnil jakysi kazetak k ZX Spectru madarske vyroby. Vzdycky kdyz jel vytah tak mu chciplo nahravani s touto legendarni hlaskou;) Moje nocni mura u commodora byla ?LOAD ERROR. Tam byly tovarni specialni kazetaky musim rici velmi kvalitni, nicmene s drobnou chybkou. Kazdy subtyp(byly asi 4) kazetaku byl trochu jinak vyrobeny a casto se stavalo, ze to co bylo nahrane na jednom kazetaku tak neslo prehrat na jinem. Clovek mohl sroubovackem hlavu ukroutit, ale signal do vymezenych hranic nedostal. Potiz byla v tom ze pokud nejaky expert vytocil hlavu az na maximum, tak to zacalo muchlat pasek. Takhle byly zmrveny i tovarne nahravane kazety. Zvlast u jedne propasovane kazety z nemecka jsem se modlil aby se to nahralo ok.

-arne- (18.10.2006 17:19:40)

... jo mě už časem hlava ze samého štelování ani nechtěla "pružit" dle dotahování nebo povolování šroubečku, takže jsem pod ni musel dát malinkatou pružinku =)