Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Zpráva obsahuje vir

Zpráva obsahuje vir

Anonym (20.10.2006 00:00:00)

Nebezpečný obsah. Spuštění programu může poškodit systém. Zpráva je infikována virem. Uvnitř fotky z řádění amerických vojáků v Iráku. Video z dopadení Saddáma Husajna zde! A nekliknete?

jsem CYP! (20.10.2006 08:14:21)

chitil jsem neco podobneho , akorat,ze mi tento typ viru totalne zablokoval aktualizace jak avg,tak windowsu.takze jsem volal na microsoft...tam mi poslaly opravny patch na aktualizaci registru,coz se povedlo(bouzel jen na par minut,vir je opet pri dalsim restartu zablokoval.Takze dasli varianta byla volat na grisoft.....po cca 5 telefonatech byla jedina moznost zaslat na jejich technicke centrum(doufam,ze to pisi spravne)hithisjack.coz jsem udelal,jack prosel analizou a a upravou do spravne podyby ,ktera odstrani vir,jenze nastal hacek,analiza trvala dva dny,coz byla dost dlouha doba na to aby vir ovladl cely system,takze v teto chvily uz se nedostanu ani do nouzoveho rezimu :(. provedl bych format,jenze to je pc firemni na kterem sou cenna data,takze uz jen muzu cekat az prijede nejaky technik a snad si stim poradi.(vir mi prisel nevedomky od dobre kamaradky pres icq.tak pozor ...)

fido (20.10.2006 09:21:57)

Cype, dáváš tomu češtincovi hezky zabrat! Nemyslím překlepy, ale y-i ... A jmenuje se to Hijack-this :o)

Anonym (20.10.2006 10:05:15)

ty jsi ale ubozak co poucujes o cestine kdyz jsi Moravak nechapu a jeste mas cist obsah a ne si hrat na ucitele lamo

fido (20.10.2006 10:30:59)

No jsem Moravák, ale česky nás učili už na základce:-)

romel (24.10.2006 21:21:48)

pozor na infernal varez je zavir.

CYP (20.10.2006 10:46:50)

za y-i se omlouvam,ale hold nekomu cj. jde a nekomu zas nejde. jeste k tematu....nevite nekdo co stim?

fido (20.10.2006 14:35:48)

Používám AVAST a naplánovat si na něm ihned po restartu aby se spustil ...

CYP. (20.10.2006 15:04:35)

mno..rada je to pekna,ale bouzel uz jsem dosel do faze ,kdy se do systemu nedostanu,takze mi asi tahle rada zrovna dvakrat nepomuze.potrebuji nejakym zpusobem vyvolat alespon nouzovy rezim,ve kterem uz se da aspon neco udelat.

Nargon (20.10.2006 15:20:43)

Strcit instalacku woken do mechaniky, a nabootovat z ni, pak zvolit format disku a novou instalaci woken.

fido (20.10.2006 16:26:59)

nemusí se hned snad formátovat, stačí ještě udělat opravu instalace ...instalačku do mechaniky .. ale neformátovat, zvolit opravnou instalaci ..onehdá se mi to takto zadařilo. Sousedi měli hromadu dat na C ..

Anonym (20.10.2006 18:15:47)

Systém má být na samostatném HDD a datadisk rozdělen na několik dílů, z nichž jeden je dobré vyhradit komplet záloze systém disku a pak stačí jen zkopírovat a během 15 minut jedeš dál.

cyp (21.10.2006 01:11:06)

jak jsem rekl,je to pc firemni,takze to je peklo stroj na kterym se neda ani poradne pracovat.navic ty data sou dost cenny,takze jestli bude existovat volba jak se dostat do disku bez formatu udelal bych to...ohledne tech disku pokavad to nebude muj pc,tak do nej nedam ani kachly a sef je grt,takze toho to nejak extra nezajima,ze tam je jen jeden disk a jeste k tomu nerozdelen.jeho zajima jen to ,(icq sis tam dal,vir je s icq,takze to je tvoje chyba.tot vse,)

Anonym (21.10.2006 08:54:51)

Data zachráníš tak, že disk vyndáš, přidáš na perfektně ochráněný PC a důležitá data si zkopneš. Pak se přikláním k názoru Nargona. Formát disku + nový instal systému a aplikací + zpětná kopie dat. Podle mě máš zavirovanej systém, takže o data neměj strach.

Anonym (24.10.2006 22:16:49)

Šéf který dovolí na firemním počítači soukromé aktivity svých zaměstnanců, si takový průser zaslouží. Pokud pak nechá provinilce ještě u PC dál sedět a doufá, že on sám to dá do pořádku, tak se nikdy neměl šéfem stát. Leda tak pivních skautů a pod.

Nargon (20.10.2006 18:16:26)

Tak me, kdyz se win rozbily, tak nikdy ta oprava nefungovala. Stejne pak win nenabehly. Kdyz je potreba zachranovat data, tak jedine novou instalaci systemu, a z nej ty data zachranit, ale kdyz jsou zavirovany, tak nevim co by zachranoval. Proto radim rovnou format.

domek (24.10.2006 15:54:51)

To fido: Neříká se "češtincovi", ale spisovně "češtinovi" a ne útlocitně "zabrat", ale pěkně jadrně "naprdel";-)) To cyp: Asi se nelze vyhnout přeformátování toho HD, což znamená zachránit napřed datové soubory. Ovšem na nezavirovaném PC, takže lze zvažovat PC s desktopovým (SuSe, Mandrake a p.) Linuxem, disk k němu připojit, data vypálit na CD a zkontrolovat jestli tam skutečně vypálená jsou!!! A pak v_e_l_m_i zjednodušeně - záleží na rozdělení HD: Kdysi uměl BIOS low level formátování HD, pak se z originálních disket provedla nová instalace. Pak to některé modely HD zakazovaly a z BIOSů se tato funce vytratila. Pokud by byla instalační disketa, tak by se vrátil HD zpět do původního PC, nabootoval by z ní DOS, pak fdisk /MBR, k obnovení master boot sektoru a umrtvení případného STEALTH viru a pak už by mělo jít provést klasickou instalaci Windows z CD. Bez instalační diskety lze HD, ještě pod Linuxem, znovu rozdělit fdiskem (je i v Linuxu!) i naformátovat. To však platilo tak pro Win98. O těch novějších nevím. V žádném případě nedoporučuji něco na HD nahrávat a už vůbec ne obnovovat Windows, před záchranou dat. Nikdo ani netuší za jakých podmínek se spustí formátování a tím jsou data obvykle beznadějně ztracená Nejjistější ale bude nějaký zkušený subjekt na trhu záchrany dat a nebude to levné.

Werym (20.10.2006 14:23:17)

Jo znám i viry které se šíří formou odkazu na icq taky jenže mají příponu .jpg a podobných neinfokovatelných souborů ale ve skutečnosti ste po kliknutí přesměrováni na soubor který vir obsahuje a ten už exe je kdo si nejvšimne že soubor v uložení změnil koncovku tak to má blbé : )