Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Jak jsem instaloval Wi-Fi router

Jak jsem instaloval Wi-Fi router

Anonym (27.10.2006 00:00:00)

Situace v rodině se stávala neúnosnou – na jeden počítač s internetovým připojením jsme si dělali nárok manželka i já. Přesně v tomto pořadí.

Anonym (27.10.2006 03:23:08)

Článek je slabý. Nepřináší žádnou hodnotu, neboť popisuje co je v manuálu ne router obsaženo. Jedinou myšlenkou je propojení ODS a ROUTERU. To se však autorovi jaksi nepovedlo. Ale Paroubek "Vše proti ODS" bude mít radost. P.S. Třeba kdyby ten Váš souded do 100 metrů nezablokoval svůj router, mohl jste mít internet už dávno ...

Miki (27.10.2006 17:48:44)

Asi jsi nepochopil, že se o návod na instalaci routeru vůbec nejedná .... tak si to párkrát přečti a zamysli se ...

Tymon (27.10.2006 19:04:11)

...je to preci o tom, ze si chce s manzelkou psat pres ICQ ;-D

xxxaxxxb (27.10.2006 23:28:49)

Haaaahaaaaa no to je krasa to uz teda muzeme psat treba clanky o tom jak se nejlepe na wc ...... a sve priznivce si to urcite take najde tot vse :)

elde (28.10.2006 13:46:58)

A jedna se tedy o co? Jsem bohuzel dosti nechapavy.

karel 4 (28.10.2006 09:44:59)

router + ODS :)))))))))))))) Jinak v menu se zadávají buď povolené nebo zakázané MAC adresy, takže používat v tomto případě WEP atd. je vcelku zbytečná komplikace.....

Wosic (28.10.2006 17:26:18)

Ano se zbytecnosti WEP mate pravdu. Muzete mi rict zda pouzivate wi-fi sit a v jake lokalite? :D

Danik (29.10.2006 10:39:41)

No, WEP je velmi slabe zabezopeceni. Na laika sice staci, ale nekoho, kdo to mu vice rozumi, to nezastavi. Urcite si dejte (pokud mate tu moznost) WPA.

Chipoun (28.10.2006 22:50:55)

Filtrování MAC adres je opravdu velmi ubohé zabezpečení :-)

karel 4 (31.10.2006 10:44:24)

O.K., ale ten dosah s tou malou anténkou, navíc v domě, je tak malý, že skoro nemá cenu se s tím zabývat. No a pokud se vyskytne nějaký vetřelec, s tím se dá taky poradit....... Jinak: kdo je odborně zdatný se tam v případě zájmu stejně dostane, většině lidí se stejně ani nevyplatí se s tím zabývat - a taky vlastně proč??? - tedy pokud se nejedná o profi providera, který se musí starat, aby mu lidi nekradli net :)))

Anonym (31.10.2006 11:10:06)

Kompletní manuál na router by určitě dosáhl poloviny ceny toho routeru a byl by dvakrát těžší než router samotný.

NonymA (27.10.2006 08:25:31)

Slabý a technicky nesprávný ... Oddkdy se výplody z diskuzí objevují jako články ?

Anonym (27.10.2006 09:07:50)

Wifi používám akorát k tomu abych se mohl připojit k internetu i ze záchoda. Jinak všude je zásuvka. Rači o víkendu tahat káble než wifit. Za wifi doma bych se musel stydět. No já se stydim i teď protože ještě to mám takový jak z czfree. Ale patch panel už je na cestě. Známej si nechal postavit baráček a ukazoval mi velmi vkusně a profesionálně provedený zásuvky.

elde (28.10.2006 13:44:14)

Stydet se za domaci wifi sit? Nechapu proc. Je to jen pro socky, co nemaj na poradne kabely? :-) Vidite, a ja si myslel pravy opak.

Miki (28.10.2006 16:03:55)

řešit domácí síť přes wifi má svý výhody a samozřejmě i nevýhody ... Nevim jak jste zkušený, ale vám se asi nestalo, že vám prostě 2 wifi zařízení nešli a nešli propojit ani za boha ... myslíte si - jasně, prostě tomu já nerozumim.Já možná ne, ale známý se tím živí a nevim co má přesně za vysokou školu, ale zaměření právě na elektromagnetické vlnění a tudíž na bezdrátové sítě ... a ani ten si s tim celý večer nevěděl rady .. Další věc je, že je to poměrně pomalé, 54Mbit je pouze teoretická rychlost za nejoptimálnějších podmínek, v praxi je to mnohem míň ... A kabel je prostě kabel .. osobně bych svoji domácí síť za wifi nikdy nevyměnil ... kabel je prostě bez problémů a spolehlivý ...

Daniel (28.10.2006 16:21:49)

Osobne jsem pro to, kdyz to jde, tak drat: a) 100 % spolehlivost , nesrovnatelne mensi problemy se zabezpecenim + rusenim vsim moznym b) Jde pres 1 kabel zapojit jeste tlf. linky c) je to i cesta na 1 Gbit + 10 Gbit d) kdyz se to dela i s tlf., vyjde ta kabelaz casto i levneji e) pres UTP provozovat lze provozovat i jine zajimave veci (KVM extender apod.) f) kdyz uz je tam lista, da se do ni nacpat nejen UTP kabel (optika, ...)

Danik (29.10.2006 10:43:43)

Wifi má možnosti, že si vezmu notebook a netahm s sebou kabel.. Spolehlivost je dostačující (já osobně s ní nemám potíže). A 1Gbit + 10Gbit? Víte kolik takové kabely plus switch k tomu stojí? To si radší koupím další notebook či dva a pojedu na wifi. Ale je to jen věc názoru. Mám radši spolehlivost a rychlost kabelu a volnost a mobilitu wifi. No, a kdyz chci prenest vetsi mnozstvi dat, tak si prenesu notebook, napjim kabel, prenesu. V opacnem pripade jsem stale na wifi.

Daniel (29.10.2006 10:53:14)

1G se dela na UTP 5e kabelazi, takze zadny problem. Mate ale pravdu s tou cenou gig. portu, ale jsou i chytra reseni tj. kombinovane switche 100 Mb + jen nekolik malo 1G portu (pro napr. file server ci spojeni 2 switchu mezi patry). Vubec nejsem proti WiFi. Kdyz chci volnost -> tak WiFi. Domovni rozvody -> kabelaz Zalezi na konkretnich pozadavcich.

elde (29.10.2006 14:37:44)

Ale ja chci domovni volnost :-)

Daniel (29.10.2006 15:32:08)

A ja zas WiFi kabelaz :-)

elde (28.10.2006 17:58:45)

Tak ze bych byl wifi guru, to tedy opravdu ne, spise naopak. Ale pro pospojovani pocitacu do domaci site to neni potreba. Zakladem je asi pouzivat zarizeni, ktera jsou kompatibilni a odzkousena, vyhnuti se WDS rezimu a okradanim se tak o kapacitu linky, apod. Kabel je urcite nejlepsi vec pro vysokorychlostni prenosy, ale pro sdileni internetu, sdileni tiskarny, prehravani multimedialnich souboru a inet radii a TV bohate postacuje geckove wifi, v mnoha pripadech i beckove. Druhym faktorem je ma averze vuci pocitacum desktopoveho typu, takze nase pocitacova domacnost se sklada z nekolika notebooku. A takovej notebook je stvoren k prenaseni a fungovani nezavisle na kabelu, at uz sitovem, ci napajecim. Sice si Vas znamej nechal elegantne zabudovat sitove zasuvky, ale pokud je zenatej, tak chci videt jak vysvetluje manzelce kabel plazici se pres obejvak. Z tohoto duvodu si myslim, ze wifi pro doma neni spatna vec. Dosel jsem naknec az tak daleko, ze na chalupe pouzivam CDMA pripojeni (bohuzel nic jineho tam neni), kdy karticku mam pichnutou do stareho notebooka, ktery lezi pobliz anteny na pude, a pres druhou, orinoco silver, to posilam do eteru. Rychlost 11Mb/s bohate staci, protoze CDMA tam bezi max. na 700kb/s. A ja muzu v klidu kontrolovat postu ci pracovat pri opekani selatka :-). Druha vec je pak samozrejme prijem wifi site z venku, tam jsem naopak skeptikem, protoze toto je dneska ve mestech v pasmu 2.4 GHz spise na mrtvici. Siti je jako n....o a kvalita prijmu jde do kytek. Z tohoto duvodu jsem po trech letech takoveho prijmu presel loni k ADSL. Takze abych nejak ukoncil svuj prispevek, Osobne bych svou domaci bezdratovou svobodu nikdy nevymenil za rychlejsi kabely.

Anonym (1.11.2006 08:18:09)

to Miki Ani vysoka skola nedava okamzite patent na rozum.

FM (2.11.2006 02:09:44)

Ty jsi dalsi, ktery nezvladl ani maturitu, nebo si budes teprve postgradualne dodelavat devitiletku? Nebo proc mas komplex ze vzdelanych lidi? Vysoka skola naopak dava patent na to, ze nejsi uplny blb. Kdybys nejakou vystudoval, nemusel jsi dnes tady na sebe prozradit, jak te to stve.

Anonym (27.10.2006 12:59:37)

Ja mam ve svem WEP klici i pismena D E a F. Muze mi autor laskave poradit co s tim? :-D No nic, neco jako QoS, abych mohl v klidu telefonovat zatimco si zena neco z internetu stahuje, zustava pro nekoho jenom ruzovym snem. Ale jde to, chce to jenom trochuy snahy..... treba se autor probudi a neco podnikne (a nezapomene se s nami potom podelit).

Marek (27.10.2006 15:37:13)

D, E i F ??? no tak to je patrně ten klíč prostě a jednoduše jen nějaké hexadecimální číslo , že :-) ... mě se to zdálo divný, proč jen a,b,c ... nedávalo mi to žádný smysl

Anonym (28.10.2006 19:08:30)

Nechápu smysl tohoto článku. Snad jen to nabádání k porušování smluvních podmínek - většina providerů má přece ve smlouvě článek, kde zakazuje sdílení připojení mezi více počítačů (samozřejmě vzhledem k typu služby).

elde (28.10.2006 20:23:00)

Zajimave, k cemu by mi takova linka potom byla? Pokud si treba platim pripojeni, ktere se jmenuje Office Pro, tak pak je to mysleno pro firemni ucely. Urcite nikdo v dnesni dobe nepocita s tim, ze jde o jeden pocitac. Mozna je to tak u kabelovek, s tim zkusenost nemam, a vzhledem k jejich zajmu na co nejvyssim zisku bych se tomu ani nedivil.

Pája (29.10.2006 12:11:19)

Zrovna v těchto případech je to v pohodě. Ono se na tom nesmí dál vydělávat (nesmí ten internet prodávat dalším osobám), ale v rodině může mít kolik chce PC

Daniel (29.10.2006 12:38:29)

Ano. Je velky rozdil, kdyz je to pro vice PC jedne firmy ci pro rodinne vyuziti a kdyz to zacnu preprodavat na komercni bazi dale. Ve vetsine smluv ta zminka o koncove konektivite, ktera se nesmi preprodavat dale je. Hodne lidi o tom ani nevi. Videl jsem vsak mnoho pripadu sdileni takovehoto koncoveho pripojeni se sousedy v baraku i mimo pres WiFi. To uz pak po pravni strance OK neni.

Zvedavec (29.10.2006 12:59:07)

Co je problem tak to ze ve smlouve muze byt zakotveno cokoliv.To znamena clovek muze podepsat smlouvu pod natlakem ci ovlivnen skutecnosti ze jine pripojeni v oblasti neni a nema jinou moznost a situaci donucen tuto smlouvu podepsat.Jasne ze jestli to tam maji tak se to nesmi.Ale oco jde? smlouva muze obsahovat nezakone veci ktere pri jejich naplneni by doslo k poruseni verejnepravniho zakoniku ci dokonce trestniho zakoniku.To znamena ze jsou limity treba na pujcky kolik procent uroku se muze davat kolik maximalne muze firma zadat za ukonceni smlouvy a dalsi a dalsi problemy a ikdyz obe strany podepisi smlouvu tak muze byt uznana neplatnou protoze jeji naplneni je porusenim zakoniku!Coz konkretne muzeme rict kdyz nekdo do smlouvy uvede ze musi vratit pujcene penize do toho a toho a po tomto datumu muze prijit veritel a dluznika zbit ci dokonce zabit.Tak takovato smlouva je trestna samozrejme ze toto tam konkretni nebude ale jsou pravnicke klicky ktere dokazi udelat i z bezvychodni situace kdy firma se ohani nejakou smlouvou tak udelat poskozeneho z firmy a ne sebe.ANo je plno pravniku kteri toto umi.V usa to jsou spicky dobre placene!!

Anonym (1.11.2006 08:13:40)

Jeste jednou si precti clanek nahore!

elde (2.11.2006 21:10:53)

???

DarkLogic (28.10.2006 21:04:36)

To tady muze psat clanky opravdu kazdy? Autorova neznalost, co je hexadecimalni kod, ktery se pouziva pro WEP klic (kdyz nevyuzijeme ASCII) je neomluvitelna.

feezer (29.10.2006 17:37:58)

Jsem opravdu pobavet hlouposti a neschopnosti autora a jsem opravdu rad, ze nemame vsude "zdarma" internet, ktery je placen z nasich dani jako i jine nesmyslne vydaje.

Anglan (29.10.2006 23:02:17)

Docela se bavím Technik UPC-Wifi sítě Je to v hexa takže do F klonovat WPA tedy alespoň g neskrývat SSID tím se neuchráníš a každý to neprohlíží stamblerem aby to do tebe nepustil na stejným kanálu Filtr MAC nedostatečné dobré antény pokud dongle USB na notesu koukat na mA Takže neaktivní rozbočení je smrt Žerou proudík Domácí síť OK Venkovní k smíchu mimo směrového áčka A pak je tam spoustu nastavení že jo Ale proč neodklikat wizard bez šifrování kombinace UTP a wifi je přeci nejlepší No a pomocí analýzy je poznat že vás je na modemu celý barák A co máte s těmi rychlostmi WIFI stíhá bez problému Pokud nejste na Strahově na páteři :) nebo nehledáte jestli máte nějákou čárku na signálu Až si nebudete vědět rady sms 775 937 387 NEVOLAT Vaše neštěstí moje peníze Nebo je to nedovolená reklama admine Ale třeba ti doma taky něco nefunguje

elde (30.10.2006 08:36:48)

Pokud ma UPC tak kvalitni wifi site, jako ostatni sluzby, tak se neboj ze by ti nekdo zavolal :-)

Anglan (30.10.2006 19:38:56)

Jedná se o dokrytí po bytě nebo vile Třeba máš notes a nechceš se vázat na místnost takže za modem UPC dáš wifi AP Nebo nechceš kabel přes celý byt UPC má i venkovní sítě ale to už je trochu specialita

Anonym (5.11.2006 14:32:07)

no po tobe by chtel radu jen blazen

Forrest (29.10.2006 23:13:26)

Muze mi nekdo vysvetlit, co mi mel clanek predat? Dozvedel jsem se akorat, ze nejaka socanska lama doma delala wifinu.

Nargon (30.10.2006 08:00:42)

Tobe jako wifi mistrovi nic, ale dalsim sockam, jako je autor to asi trosicku pomuze.

nic (27.5.2007 20:25:18)

fakt asi mas chapani ditete na jednom pc das nat a to na tom hlavnim prindas tam druhou wifi treba dongle v ad-hoc rezimu a das tam routovaci sw treba linux router os cd a pod .. a hotovo ostatni pc maji wifi dongle v ad-hoc rezimu a je to muzes na tom hlavnim routovat co chces treba delat bgp routing pomoci sw atd.. neasi.

KikiCZ (31.10.2006 02:16:47)

a to je problem mit doma vic compu????a jinak kde je ukryta ta instalace WiFi routeru???...

Hovno (5.11.2006 10:44:15)

Nevite nekdo jak primet wifi router od asuse aby vytocil 4g tmobile modem?

nic (5.11.2006 12:06:01)

No a naco hw router kdyz staci jeden pc a natom nat a jeste jde na nem i pracovat ... a jako wifi vysilac mit dongle v ad-hoc rezimu a u toho druheho tez dongle v ad-hoc rezimu .... to je podle me nejlepsi a nejlevnejsi reseni :P

Anonym (5.11.2006 14:30:00)

jj pro socky je to dostacujici

Anonym (25.11.2006 10:16:58)

a? tady neni otazka zakolik nebo jak podivne to je reseni .. hlavni je ze to reseni funguje - me tedy nekolik let. A penize? vse drahe take neznamena ze to je dobre.. at uz v reseni tak i v hw a i sw .. myslis ze windows za 3.000 kc je lepsi oproti linuxu ktery je zadarmo? :P fakt premyslej aspon fterinu pokud to svedes.

misa (26.11.2006 02:56:27)

mam komp napojenej na bezdrat z kompu mam routr a do laptopu chytam sygnal prez wifi net jde ale nejde nic jineho nemohu hrat netove hry nemohu spustit skyp icg ventrilo time speak nevite nekdo proc? byla bych moc rada kdyby jste mi nekdo poradil uz opravdu nevim jak to udelat

Anonym (26.11.2006 21:24:26)

Vypada to zemas internet prez proxy server, nebo ten windows shit sdileni internetu. Tak to vypni, na router nainstaluj linux a udelej s toho poradny router

petr (27.5.2007 21:55:08)

no o tom prave pochybuju protoze predstav si co se bude dit kdyz bude chctit na net ten ktery se pripojuje pres wifi, tak bude muset zapnout ten prvni komp, ten muze byt umisten u nekoho v pokoji a dotycneho muze rusit,.... takze podle me je idealni naky router ke kteremu se privede net od poskytovatele a pak muzou jet dane pocitace nezavisle na sobe, ja osobne pouzivam http://www.wificentrum.cz/buxus/generate_page.php?page_id=2770 a pri cene necelych 1400 korun je podle me neprekonatelny v pomeru ceny/vykon.

Madam (8.12.2006 18:20:15)

O.K. - kazdy uz nakydal na autora, fakt je ze po precitani jeho clanku som nebol o nic mudrejsi - takze mi niekto poradte, kde zohnat lepsi navod k instalu WiFi (manual k Vigoru mi tiez moc nepomohol) - diky.