Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Internet v elektrických zásuvkách má stále šanci

Internet v elektrických zásuvkách má stále šanci

DSL.cz (10.3.2004 08:33:38)

Počet projektů s poskytováním internetu v elektrických sítích se začal v poslední době znovu zvyšovat.

HoGo (10.3.2004 09:22:45)

Jo, dobry, ale o tomhle se mluvi, mluvi , mluvi, uz hodne dlouho. Vzdycky vyjde nejaky nateseny clanek, obcas nekde (daleko) delaji testovaci provoz, atd... Bohuzel nejsem takovy optimista abych cekal v nejblizsich lecetech ( cca 5-10 ) nejake nasazeni i u nas. Ale treba nas nekdo prekvapi.

FoGo (10.3.2004 14:26:49)

Tak tak...

Karel (11.3.2004 10:28:49)

Asi tak, dokud tu bude brzda telekomunista tak to jinak nebude!

Miroslav Šilhavý (11.3.2004 10:30:14)

Jejej, že by Telecom už vlastnil i elektrické vedení? Hmm, asi jsem podcenil, v čem všem mají prsty... ;-)

Salieri (11.3.2004 11:55:03)

Každej ví, že ČEZ je ještě větší monopilista než Telecom. Takže od nich se ničeho jiného než elektriky nedočkáme. :-)))

Miroslav Šilhavý (11.3.2004 11:58:38)

Nojo, já jen že Karel psal o nějakým brzdovi telekomunistovi ;-)

Salieri (11.3.2004 12:11:03)

Pro mě by to bylo schůdnější po elektrice než ADSL klasicky. Když se podívám z okna tak čumím na jednu jadernou elektrárnu. Podle mě kdyby tady nebyla ta elektrárna tak by ADSL u nás nebylo ještě dlouho. :-))

Anonym (11.3.2004 12:11:18)

Jo zrovna jsem si chtel koupit novy Ferarri a ty autokomunisti brzdi vyvoj ! Oni za tu slupku chteji 5 mil Kc !! Ale snad se dockam rychleho auta tak do 250.000 kc

Salieri (10.3.2004 18:18:59)

S monopolem na věčné časy, takže za 500 let se dočkáme třeba i internetu v elektrice :-))

Milan (10.3.2004 10:40:03)

jj, někde jsem četl že v USA můžeš mít doma 55 Mbit za pár šupů právě přes elektrický dráty.

Erixon (11.4.2004 11:24:53)

Bych chtěl vidět jak by někdo poskytoval linky 55Mb do domácnosti. Stačilo by pár notorických stahovačů kteří by zahltily všechny republikové pateřní trasy a všichni by byli v pr..... a do netu by se nikdo jiný nedostal. to by museli byt ty pateřni trasy aspn na 100Gb což unas v republice nevim jak na 2,5Gb pateřních trasách by někdo uspěl.

Anonym (12.4.2004 01:38:25)

No v japonsku maji v Tokyu 100Mbit domu po optice. Tam je to taky o necem jinym. A co myslite? Cumi na HDTV televizi.

Erixooon (12.4.2004 10:36:07)

No ale Japonsko je uplně o něčem jiném bych chtěl vidět jak mají 100Mbit to ani nejde rozdelit tak aby měla domácnost 100Mbit do internetu to je jeden gigabitový segment pro 10 domacností to by tam museli mít aspoň 100Gbit sitě aby to mohlo takhle fungovat, a kdo by tu rychlost využil. to za tyden mam stažene všechno co je na netu to by mi ani nestačil HDD a ani nevim k čemu by to bylo. bych pul života čuměl na nějaké filmy a hral nějaké hry. Opravdu lidi co u toho sedí od rána do večera to nechápu. To ten počítač a internet je za chvilku sežere bych je chtěl vidět za par let s nich budou trosky bo nebudou vědět o okolním světě a místo mozku budou mít krabici od počítače a internet.

Arnošt (10.3.2004 17:42:48)

Běžně se tu telefonuje na 100kV takže nechápu, kde to vázne? Do začátku stačí za pár korun něco na 64kb a počkat co vymyslí asiati.

Miro (10.3.2004 20:38:53)

Je tam podotknuto, ze tento system vyuziva k prenosu pasma v rozsahu kratkych vln. Silne pochybuji o tom, ze nekdo bude menit stavajici nestinene silove kabely za stinene. Kvuli internetu tak bude znehodnoceno pasmo kratkych vln, protoze v lokalitach, kde bude tato hruza provedena se zvysi sum a tim padem budou tato pasma znehodnocena pro silnou uroven ruseni. Takze diky nenasytnosti ruznych gigantu v honbe za lacinymi zisky prijdeme nejdriv asi o kratke vlny. Jen tak dale.

Pavel (11.3.2004 10:16:04)

Na krátký vlny házim bobek, hlavně mít rychlej net.

Miro (11.3.2004 15:24:38)

Ja bych zase rad i ty KV i ten rychlej internet. Mimochodem kolem 1MHz jsou vlastne jeste stredni vlny. Ale pevne verim tomu, ze hodis bobek i na ty SV, jen abys mel svuj rychlej net.

Pavel (11.3.2004 15:58:39)

Vlny ať si sou tam kam patří, třeba na moři nebo můžeš taky dělat mexický vlny na fotbalovejch zápasech, každopádně neměj o svý vlny žádný obavy, protože internet v elektrice je pořád ještě utopie. A nedělej vlny.

Anonym (12.4.2004 01:37:11)

A co digitalni rozhlas jak tu nekdo vyse pise?

petrik (12.3.2004 12:39:17)

hned ted prodam auto a vytezek poslu transgasu na vyvoj kez by to fungovalo dokud sem jeste ve skole a mam trochu casu a kez by to ctc srazilo na kolena

Jarda (13.3.2004 21:09:18)

No vedete tu dobré diskuze. Skusil to někdo z vás? Já to měl půjčené. Maká to dost dobře, bohužel jen na relativně krátké vzdálenosti. Makalo to pouze v poschodí a +- patro nahoru a dolu. Kdyby to domakali tak to nemá chybu. Bohužel jsem neměl čas to skusit na nějakém delším vedení.

Anonym (12.4.2004 01:36:03)

No jednak pouziti teto technologie na ceske rozvodne siti neni povoleno a jednak kdyby ruseni mnelo nepriznivy vliv na nejake citlive elektronicke zarizeni tak muzete mit docela problem. Krom toho se nejedna o technologii ktera bude pouzita pro poskytovani sluzby z centralniho bodu.

Arnošt (14.3.2004 16:28:33)

Co jsem pochopil, tak to funguje jen po jedné fázi za poslední trafačkou a nemá to rádo pojistky kvůli útlumu. TZN. s baráku do baráku se dostanete asi jen náhodou, zkoušel jsem dvě síťovky za 3500 bez DPH. Co se týče odrušení, tak to vidím bledě, není u nás zrovna zvykem udržovat účiník sít tam, kde může být kompenzačními kondenzátory udržován. Tj. v koncových rozvaděčích nebo přímo na motorech. Pak s tím necvičí tolik rázy, blesky a kdoví co ještě. A to, že vedení ČEZ JE NARVANÝ KOMUNISTAMA, vím z vlastní zkušenosti, je to jak státní správa a schody se tam zametají jen od spodu jak dříve. Pokud nedostanou úplatky, tak i kdyby na tom mohl podnik královsky vydělat, tak na to na....u. Připomenul bych tady operátora s výbornou negativní reklamou, která by snad jinde byla skandální. Proto mám pochybnosti, jestli to ČEZ zavede, ostatně se to ukáže jestli to zavedou dříve než rakouští němci v jihočeské a jihomoravské energetice. Navíc to vidím i na místní vojenské základně. Ostatně, co se týče potencionálního zaneřádění středních vln, používá to někdo? Většina na dálková spojení používá krátké vlny.

Zajda (11.4.2004 13:35:22)

IMHO je pravděpodobnější rozšíření ADSL než nasazení této technologie so domácností. A co rušení HDO? Vždyť nám to odstřeluje i UPSky a museli jsme koupit filtry. Stredni vlny poziva digitalni pozemni rozhlasove vysilani. Radioamateri by asi taky zurili.