Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Rychlý nárůst služeb Premium bez FUP

Rychlý nárůst služeb Premium bez FUP

Anonym (6.11.2006 00:00:00)

Radiokomunikace se svojí službou Premium na bázi LLU zaznamenávají úspěch u zákazníků nejen podle svých vlastních vyjádření, ale dokazuje to i nárůst počtu jejich měření na měřáku serveru DSL.cz. Je zřejmé, že sázka na nabídku DSL služeb bez jakýchkoliv datových limitů se vyplatila.

leroy (6.11.2006 01:01:30)

Ani blížící se hranice 100 000 zákazníků u služeb v CDMA síti T/O2 nemá žádný výraznější vliv na průměrné rychlosti těchto služeb. Důvodem je neustálé zvyšování kapacity celé CDMA sítě. -------------------- haha, tak to jsem se zasmal....autor by si mel zkusit CDMAcko pouzivat. Mezi 19 a 22 absolutne k nehnuti. Prumerna rychlost na CDMA.cz je tak 170kbps ale v realu v tuto dobu se sit PLAZI kolem 20 - 30 kbps. Sit CDMA a posilovat? To urcite teda! To leda ve snu. CDMA rozhodne neni pro 02 uz prioritni a investice do ni pry uz nebudou!

Honza (6.11.2006 06:32:02)

Premium od CRA je skvělá nabídka, bohužel není dostupná všude kde lze ADSL spustit. ClASIC, ale nic moc, podmínky jsou podobné, nebo stejné jako u O2 a to rozhodně není důvod k migraci od O2.

Anonym (7.11.2006 12:59:12)

Stejné určitě ne, u Classic máš nepatrně nižší cenu, větší limity (1-2, 8-10, 12-20) než u O2, Fup je týdenní a dost benevolentní, navíc máš možnost data nad limit doplácet....

Honza (7.11.2006 14:51:19)

No , pokud je opravdu ten FUP týdenní, tak to už by možná stálo za popřemýšlení.Jdu si to ověřit.

Honza (7.11.2006 14:57:35)

Takže, FUP je měsíční ne týdenní, jestli je benevolentní, tak to je otázka.Takže zase nic, budu bohužel dál cvakat těm neschopným lupičům. :O(((((

Anonym (7.11.2006 21:05:01)

Ale nepovídej! U Classic máš na týden 1/4 měsíčního (toho co je v ceníku) limitu (první menší omezení je tuším po dosažení 80%, druhé při 100%), ALE v vždy v noci ze čtvrtka na pátek se FUP nuluje.

Tomáš Oborný (7.11.2006 21:40:55)

Zdravím, pan má pravdu. FUP je opravdu týdenní. Nevím, proč není na naších stránkách uvedený princip FUP, ale pro zájemce jsem schopen ho poslat mailem. Stačí si napsat mailem na t.oborny@radiokomunikace.cz Hezký večer

Anonym (7.11.2006 23:17:48)

Dík za podporu. Princip FUP není uveden až na Vašich nových stránkách, na původních (zhruba do konce srpna 2006) byl. Nebylo by špatné to tam vrátit...

Anonym (7.11.2006 23:20:57)

Dobrý den, mohl bych se zeptat pana Oborného z CRA, jak velký postup je s rozšiřováním služeb Premium? Jestli je nejaka realna moznost dostat se na vesnice? Nevite na kolik by vysel okruh na jejich optickém vlakne s vasi konektivitou?

1woko (8.11.2006 06:55:07)

Dobrý den, také bych měl zájem o službu ČRa, nicméně stejně jako spousta lidí zde na fóru u mě ještě není dostupná. Rád bych se zeptal, zda bude v dohledné době připojena Praha-Západ (Jmenovitě Zvole u Prahy, tel. 257761xxx), neboť mi dobíhá kontrakt s konkurencí a tak zvažuji, co dál. Pokud se Vám podaří zjistit více, budu Vám velmi vděčen. S pozdravem...

Honza (8.11.2006 12:01:31)

Děkuji všem za odpověď, ale to víte, nejdříve CDMA, pak Expres a člověk se naučí být obezřetnější, už beru jen to co je černé na bílém a pokud možno bez kliček viz. neomezený CDMA. Nemám chuť sledovat jak se mi pak někdo směje přiblble do xichtu, to už mě opravdu nebaví.Jinak je určitě chyba že to tam nemáte, to je myslím hodně důležitý údaj a pro hodně lidí znamená jestli přejde nebo ne.

tatin (6.11.2006 10:19:28)

Zdravím a chtěl bych nejdříve požádat chytráky amatéry aby nedávali odpověď tybu že jsem naivní a bl... a podobně a neodpovídaly za odborníky kterých bych se rád zeptal: Jak je na tom po technické stránce ve skutečnosti naše síťování ? Nejde mi do hlavy , když se do Telecomu dříve dalo tolika peněz kde tedy ty investice jsou? Jakto že nejsou v technologiích a nyní jsme za evropou pěkně pozadu. Dám jeden příklad , ve slovinsku je poskytovatel jejich telekom a běží mu v síti 10Mb , u žádného produktu není FUP, a cena je podle rychlosti. Stahování dat se počítá pouze skutečné stahování , to znamená co stáhnu na disk, ne to co si otevřu a prohlížím. Ktomu bych chtěl dodat že původně mi odborníci z Telecomu vysvětlovali že otevírání stránek webu není stahování . A najednou světe div se co se týká hudby filmů které nestahuji vůbec a pouze surfuji a jsem hlavně na webu najednou mi za jeden den takto natáhne i 200MB . Když sem si o tom psal s přítelem ze Slovinska který má 3Mb bez nějakého FUP s TV přípojku za cenu naší 2Mb s FUP 8GB tak se divil co to je za obchodní politiku. A k tomu surfování , paradox je že jedny z nejnafouknutějších stránek jsou stránky O2 , ty sežerou nejvíce, a navíc pořádně nefungují a věčně mají poruchu a omlouvají se v kuse už 1 rok a že máme vydržet. Nezbývá si myslet že je to vychytralá obchodní politika , kdy se takto O2 zbaví drobných zákazníků , kteří utečou k jiným poskytovatelům a pro O2 zůstanou pouze ti velcí kterým pronajme drátky a ti budou mezi sebou konkurovat. A O2 bude moci snížit stavy, a zisky budou stejné ne li vyšší. Proto jsou najednou u jiných poskytovatelů tak výhodné nabídky. Může mi tedy někdo z odborníků vysvětlit jak je možné že Bluetone dává lepší podmínky a jede v jedné síti s O2 ? Má snad Bluetone vsunuté jiné technologie? o kterých odborníci z O2 nemají tušení? Nebo co je to za hru s námi obyčejnými spotřebiteli ? Ještě jednou prosím pubertální radílky aby nechali odpovědět skutečně povolané osoby, které tento net sledují, odpovědi typu kdo je co, co stojí za co , si umím doma položit sám. Děkuji za odborný výklad k problému.

P@vol (6.11.2006 10:49:54)

Nechapem, co si myslis-myslis, ze ked budes len browsovat po nete, ze sa ti to nebude pocitat? Ved ale aj vtedy sa ti stranky(cookies, obrazky,....) stahuju na disk. napr.: Si myslis, ze ked si cez tvoj prehliadac otvoris 20MB pdf dokument, ze sa ti to neprejavi na tom, kolko dat si stiahol? Omyl-ten dokument sa ti ulozi(a ani o tom nevies) do docasneho priecinka. Keby to bolo v tom Slovinsku tak ako pises - neviem, ako by to pocitali -lebo by bol rozdiel, keby si si ten dokument len ulozil a keby si si ho len prezeral-to sa ale neda zistit, lebo v kazdom pripade sa ti ulozi na disk a musi byt zapocitany k stiahnutim datam.

tatin (6.11.2006 11:35:33)

Chtěl jsem odbornou odpověď , a ve Slovinsku to počítat nemusí jelikož žádné FUP není a počítají jen pro zajímavost aby věděli jak jsou velké stahované soubory.

tatin (6.11.2006 11:40:10)

Ještě jednou k odpovědi , chtěl jsem odbornou odpověď na celý problém, ale jak je vidět tak zase chce někdo debatovat o tom jak to všechno zná, jestli jsi tak chytrý tak odpověz komplexně, a nebo nech odpovědět skutečného odborníka, díky

Anonym (6.11.2006 16:21:56)

zdá se že jediná odpověď o kterou stojíš je ta která přesně stvrdí tvé přesvědčení, a vše ostatní je evidentně neodborné...no takže ještě jednou a polopaticky, neexistuje rozdíl mezi tím co stahuješ na disk a tím, co si prohlížíš v prohlížečí, třeba i jen jedním okem : ) , protože neprohlížíš stránky "kdesi v dáli", ale ve skutečnosti prohlížíš obsah těch stránek, který se ti nejdřív STÁHNUL do mezipaměti v počítači. Takže se to počítá všechno dohromady. Pochopil? Pokud ne, nepotřebuješ odbornou odpověď, ale odpověď pro lamy. Mimochodem, odborníci ti tu na odpovídání evidentně házejí bobek : )

anonym (7.11.2006 10:38:14)

Tatinovi nejde o to, jestli se to stahuje na disk nebo ne. Tatinovi jde o to, že ve Slovinsku nepočítají do stažených dat data, které pocházení z portu 80, tzn ze surfování po www. On to akorát špatně napsal. Nesmíte hned chytat za slovo. PS: je jasné, že se vše stahuje na disk.

tatin (7.11.2006 14:47:38)

diky za podporu mas me simfonie :) přesně tak to je a toto slibovali odborníci z Telecomu že se to tak bude chovat a že z toho portu 80 se to nezapočítává do FUP , asi jsi jeden z mála kdo to rychle chápe. díky

Zaken (9.11.2006 23:32:43)

Vis, Telefonica si pocita do sčontů packetů i to, jestli necháváš přes noc zaplej modem (i když ti PC nejede) Tvůj modem i při nečinnosti PC (myslím tím samozřejmě vypnuté) stále sice drobně ale stále, komunikuje s centem. A i toto si O2 nechava zaplatit.

tatin (10.11.2006 12:51:29)

Tak se picni protože mi jeden odborník z O2 radil abych to na noc nevypínal že to může pak druhý den po startu jít úplnš jinak jako dříve, to znamená taky hůře

Anonym (12.11.2006 19:58:56)

Buď v klidu. Co se týče udržování PPP spojení modemu s TO2, tak to se do FUP nepočítá.

František (12.11.2006 20:28:45)

Pro Anonyma z 12.11.2006 v 19:58: Moje výsledky sledování ethernetového modemu jsou takové, že při odpojení PC od LAN rozhraní modemu zaznamenalo měřidlo dat v aplikaci Moje konto cca 10 MB datového provozu (na WAN rozhraní) za 24 hodin. Na nulu tento provoz klesl až po vypnutí modemu. Čili TO2 (zhruba od září) měří veškerý provoz na WAN rozhraní modemu.

tatin (7.11.2006 14:44:28)

odborníci odpovídají a konkretně z bluetonu a neříkají mi že jsem lama nebo jaký pes a to co mi popisuješ tak zná i mj kluk z 7.A , takže moc daleko jsi nedospěl. Mně šlo jen o to v čem je zakopaný pes kvůli obchodní politice, a je škoda že patříš asi mezi ty lidi co chcou za každou cenu každému říct jak je lamovitý , a o to mi právě nešlo , ale dík že jsi se snažil. a když tak to příště skrat na technicumvitae.

Tomáš Oborný (6.11.2006 12:11:42)

Dobrý den, odpovím pouze na část týkající se Bluetone, momentálně již značku České Radiokomunikace. Naše služby jsou výhodnější z důvodu, že je provozujeme na vlastních technologiích a od O2/Telecomu si pouze pronajmeme "drát" vedoucí k zákazníkům. Jedná se o tzv. zpřístupnění místní smyčky (LLU - local loop unbundling). Jinak co se týká O2, ten se chová tržně a musí vykazovat zisky pro své akcionáře.Vzhledem k tomu, že zde má stále skoro monopolní(dominantní) postavení, může nabízet služby jaké nabízí.

K (6.11.2006 14:37:25)

Myslím si že pokud se budou č. radiokomunikace snažit rozšířit službu premium na co největší území tak O2 začne ztrácet zákazníky velice rychle. Samozřejmě pak určítě O2 od FUP upustí taky, ale my si zapamatujem jak nás odírali a přejdem stejně =)

tatik (6.11.2006 15:21:15)

ja uz mam tu moznost a uz jedu pred Bluetone.Pred tim sem mel expres 3mbit/s 12 GB Fup ten mi moc nevadil ale co mi hodne vadilo tak pausal za pevnou,ten mi ted odpadl tak sem spokojeny jinak sluzba zatim jede velice dobre nekolisa takze pohoda

tatin (6.11.2006 16:02:01)

Díky za odpověď , jestli mi můžete třeba odpovědět jestli tedy bluetone taky uplatnuje u nekterých produktů FUP nebo jestli má všechny produkty bez FUP, a jak je možné že v jiných státech to jde bez FUP a na data se nehledí , Nebo prostě mají technologicky zajištěny linky tak že mají propočetny lépe konektivity? v čem je technický problém tady v česku? nebo je to skutečně jen obchodní záležitost?

Anonym (6.11.2006 16:31:00)

Radiokomunikace mají stejné linky a podobné kapacity jako všichni ostatní, jen nenesou na hřbetě takové dědictví byrokracie polostátního molocha jako Telecomika a nemusí se snažit klienty pomocí FUPu tak oholit stylem "vlk se nažral a koza zůstala celá". Sází na odlišný obchodní model, buď proto že si vzaly poučení z ČTc a snaží se budovat klientelu, protože FUP dříve či později zmizí stejně jako v zahraničí (třeba i v tom Slovinsku), a pak bude záležet spíš na image a důvěryhodnosti. Vidět je to už teď.

Anonym (6.11.2006 18:43:22)

V tomto státě je problém, ze je to taky velice opozdene, oproti ostatním statum. A vsechno to zpusobilo O2. Protoze hlavnim tahem O2 je zisk, jak uvedl predchozi. Je to presne tak, poskytovatele (vetsina z nich) jde jenom po zisku a malo vrazi na nove technologie, a tady je ten hlavni problem. O2 ma v kazde ustredne optiku. Zkuste se zeptat O2 na cenu 1Mbps na optice, budete se velice divit za kolik Vám to nabidnou. Nevim za kolik by mi poskytli optiku bud pronajmem okruhu na vesnici pres O2 CRA, nebo ve meste CRA. Pak vam jeste reknou srovnaní opticke pripojky ve mestech a na vesnici. Muzu vam rict ze moc velky skok to není. Kdyz bych to srovnal s jinyma ISP kteri poskytuji intenet na bazi optiky, je tu obrovsky rozdíl ceny. Poptali jsme O2, ale tam byla odpoved velice zarazejici, pritom maji vsude draty a jde to jednoduse. Kdyz tohle nevyslo tak jsme zkusili CRA kteri maji vysilac v te nasi nedostupne oblasti, kde není jina moznost. Nabidka byla sice vyhodnejsi, ale zase ne tak, aby se na tom dalo stavet. Navic to bylo pres bezdrat, ktery by nebyl az takovym problemem, ale v to mate jeste umisteni anten na vysilac elektrinu a dalsi veci ktere jsou hodne drahe, Kdyz to zhrnu tak O2 nevi co za to chteti, a CRA jsou znazivy ale k vuli nedostupnosti a komplikovanosti a ne monopolu v CR to take nebylo mozne. Kazdopadne at se CRA s adsl a nejlepe s novyma technologiema (FTTH, FTTB, VDSL atd.) protoze na tohle se asni O2 nikdy nedostane a snazi co nejrychleji dale rozsirovat i do malych oblasti, kde si kraluje O2. mimochdem kazdy kdo se podiva na nabidku adsl, tak by si vybral premium, to je jasne ja bych si taky vzal ihned premium, kdyby to slo.

Anonym (7.11.2006 13:07:25)

Hlavní tahem 02 je zisk. To je samozřejmé, každá firma se snaží mít zisk. Nikdo nechce prodělávat.

Ach jo (6.11.2006 19:35:19)

No konečně snad důkaz, že se někdo z Radiokomunikací nahlédne do diskuze. Jsem jeden z mnoha ještě nedávno spokojených zákazníků. Po roce používání služby Premium najednou rychlost a odezva v háji. Tento stav už trvá více jak měsíc a odezva ze strany Radiokomunikací - všechno je v pohodě, agregace..... Na žádné přípojce od O2 s agregací 1:50, jsem neviděl situaci, kdy by rychlost ve špičce, nebo mimo ni, nedosáhla ani třetinu "nejvyšší" deklarované rychlosti. Tudy cesta nevede a mám dojem, že lidí co smlouvu vypoví jako já, bude brzy docela dost. Mimochodem, nejsem notorický "stahovač" a tak se DSLAMu moc neuleví :-).

Anonym (8.11.2006 18:09:17)

Mam uplne tan samej problem 3072/512 a polovinu dne mi to jede 1 mega. Na technicky podpore me samo taky utesujou ze je vse v poradku shit Takovy kolisani rychlosti jsem nezazil ani u agregace 1:50 ani u CDMA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Paja (9.11.2006 20:01:30)

Mam Premium 3072/512 od CRA a pred 14 dny najednou zacalo kolisani rychlosti a pingu, predtim cca 1 rok v absolutni pohode. Jestli to takhle pujde dal, tak bych asi taky vypovedel smlouvu. Mas nejaky tip na dobreho providera? Diky

Anonym (6.11.2006 23:07:35)

>>>Jinak co se týká O2, ten se chová tržně a musí vykazovat zisky pro své akcionáře.Vzhledem k tomu, že zde má stále skoro monopolní(dominantní) postavení, může nabízet služby jaké nabízí. A ČRa se snad nechovají tržně?? btw - je to zpřístupnění účastnického vedení. Pojem místní smyčka technicky nic není.

intel810 (7.11.2006 12:32:44)

ale, ale, ale, ten váš "lacinej" net není všude a taky všude nebude. Jelikož je v mé lokalitě Premium ADSL nedostupné, používám IE 2048 Extreme za cca 1700 Kč ( včetně poplatku za telefon ) od ČRa zde mohu mít Classic ADSL Profi za 2400 Kč. To je ale o cca 700 Kč dražší, a to proč ? Možná proto, že nabízíte u této služby jinou agregaci než O2

Tomáš Oborný (7.11.2006 12:56:10)

Dobrý den, máte samozřejmě pravdu. Dostupnost služeb je zatím omezená, ale stále se rozšiřuje a bude se rozšiřovat. Co se týká neomezeného Classica, tak zde budu opět souhlasit, že produkťáci zaspali dobu a v tomto případě nemáme konkurenceschopnou službu.

Marek Sedlář (7.11.2006 17:54:57)

Dobrý den pane Tomáši, začínám mít pocit že služba je omezená i nejspíš pro mě, nejdřív první týden řeší problém Telefonica že mě na bluetone blbě přepojili a druhý týden (ten bude v pátek), zase je problém na bluetone, kde mi někdo není schopen prostě nastavit na správný DSLAM port, kde je moje konfigurace a bude mi tvrdit pokaždé jiný problém, dnes např. že je vadný křížený kábel, to je opravdu takový problém vyřešit? Nechci být nepříjemný ale už mě to opravdu štve, doufám že ty dva týdny zdarma co jedu bez netu z celkových dvou měsíců dostanu dodatečně zdarma, protože takhle jsem si internet za dva měsíce zdarma nepředstavoval. Nejdřív mi technik od Vás tvrdí že problém se vyřeší dnes (volal včera) a další technik že se to vyřeší dnes a NIC. Rovnou bych přešel z 2MBit na 3Mbit, opravdu, ale zatím to nemá pražádný význam.

Anonym (7.11.2006 23:38:54)

Tak tady se musím radiokomunikací trochu zastat, protože on problém něco vyměnit na DSLAMu v kolokační místnosti docela je.

Eser (8.11.2006 10:59:22)

Mohu to tedy chápat tak, že dejme tomu do konce roku 2007 bude služba Premium ADSL dostupná v každé Horní Dolní, pokud je tam dostupná konkurenční služba od O2.

Anonym (14.11.2006 22:33:34)

ani náhodou

Honza (9.11.2006 19:14:13)

ted pouzivam IE Extreme 4096/512 (bez fup) rychlost je furt stejna celkem lidovych 2600Kc mesicne :-/ kazdopadne to jede furt 420kB/s down a 50kB/s up at je svatek patek spicka nespicka. Jakmile se od CRA umoudri a tu ostudu ze jsme jedine misto v Praze kde neni Vase LLU tak od Vas ty 2Mbity koupim klidne 4 a to myslim smrtelne vazne. P.S. Je to lokalita P-4 Branik ;) wifi tu neni zadna (myslim spolehliva/funkcni) LLU od Telenoru taky ne, tak se chopte sakra prilezitosti ne ?

WĚŘÝM (7.11.2006 14:11:15)

to je blbost stahování nejde počítat to cosi uložíš na disk oproti normálním prohlížení stránek neni nijak možné to počítat dicky se počítají packety a jejich součet a to je přičítáno k celku pokud totopíšeš tak budto kecáš ty nebo oni

tatin (7.11.2006 14:33:11)

dyt říkám a) že to vlastně ani nikdo neúčtuje tak to nepočítají a to co měří si měří oni sami pro sebe a pro kontrolu přenosu , a debata se dostává do roviny kdo je jakej že? to jsem nechtěl , chtěl jsm vyjádření odborníků a ne odpovědi typu kdo co jakej a proč. díky

Anonym (8.11.2006 06:56:27)

Ono je to taky trochu dane tim, že ve Slovinsku rozvoj internetu a výstavbu DSLAMů porporoval stát dotacemi, tady to muselo O2 stavět za svoje.

tatin (8.11.2006 13:26:38)

Ve Slovinsku je majitel Nemeckej telecom a stát soukromé firmě nic nedá, to byly vlastní investice, ale možná byla finta v tom že měli zastaralej park a ten se musel prostě uplně obnovit novými technologiemi

Anonym (6.11.2006 11:26:31)

Dle mého názoru vychází v měření T-Mobile 4G špatně, protože T-Mobile nabízí více UMTS tarifů s omezením maximální rychlosti narozdíl od O2. Lze předpokládat, že hodně lidí bude mít asi ten nejlevnější, který omezuje rychlost na 256 kb/s a pokud takoví lidé si udělají test rychlosti na dsl.cz, dost hodně sníží průměr těm ostatním co mají tarif s maximální rychlostí 1024 kb/s ... Proč na dsl.cz není možnost si zvolit jaký mám UMTS tarif u T-Mobile jako je to u ADSL ?

Anonym (6.11.2006 17:18:29)

U te firmy Emea je zajimavy jak te rychlosti dosahly:Služby 8Mbit a 10Mbit jsou vytvořeny spojením dvou DSL přípojek. Předávacím rozhraním je 4x Ethernet, vnitřní síť je NATovaná a k dispozici jsou standardně dvě veřejné IP adresy. Koncové zařízení je zahrnuto v ceně služby a instalaci provádí výhradně technik. Takze to nejede na adsl2+?Ted v tom mam opravdu hokej.

Houba (6.11.2006 20:28:21)

Taky jsem opustil O2 Internet Expres 512 (mimochodem teď je šestýho a už sem sfuplej a to sem to krotil) a du k ČRa konkrétně 1024/256. 2x rychlejší, bez omezení a ještě asi o 60Kč levnější takže neni co řešit a ted už jen čekám na zprovoznění :)

anti (8.11.2006 00:23:32)

přešel jsem asi před měsícem od o2 k cra a jsem fakt spokojenej

Anonym (8.11.2006 18:06:40)

Nevím jak ostatním mám službu Premium Adsl 3072/512 a jak tady ctu nejsem v tom sam od 4 hodiny odpoledni az do dvanacti mi to jede tretinovou rychlosti kolem 1mb. Pres vikendy uplna hruza a za tohle platit 1200 mesicne uz dal nehodlam. Je to stejny jako u CDMA. pretizeny site a porad novy nateseny lamy co sem prechazej

fobius (9.11.2006 19:27:12)

i přesto že může docházet ke zpomalení tak by mi to vůbec nevadilo, protože je to stále lepší než když vás otu skrouhne na 128, tahat se dá u komunikací dál a dál a možná že až všichni natahají a zjistí že už je to nebaví tak toho nechají a pojede to zas ještě rychleji :ú

Bohus (9.11.2006 09:52:53)

Tak to je komedie jak Radiokomunikace z lidi delaji hlupaky..neco napisi a lidi tomu veri..Samozrejme ze tam fup je a limit taky.Po urcitem limitu se to zpomali a mkdyz tam budetet volat tak Vam reknou..za rychlost neni garantovana a je tam prece jeste agregace 1:20.Jsem byvaly technik a od radiokomunikaci...moc dobre vim jak to tam chodi a co je to zac!!!

petr (9.11.2006 14:52:00)

ses tak mozna LOLEK a ne technik

jarin (9.11.2006 20:26:26)

nenech se odradit vykládej dál, jak to je doopravdy , at se laik poučí, než zase přeleze do jiné tlamy lvové.

Lohus (10.11.2006 08:58:15)

ja jsem byvaly technik a od TO2 a u nas zadny fup neni, bohuzel ale v nasi centrale se usadili radioaktivni opice a ridi veskery traffic.. uz se je nekolik let pokousime dostat pryc, ale bohuzel se rychle mnozi. Je to overena informace, prosim nedelejte si z toho legraci

testik (10.11.2006 18:41:12)

To je divny, ja mam 1048 kbps, a jede ti totak porad, :-)

Ondra (12.11.2006 13:43:28)

Proč vlastně ten limit FUP????? diky za odpověd!

Anonym (12.11.2006 15:58:16)

jo tak to nevim, jedna v kazde ustredne je optika a ta zvladne cokoli. Ze by ty ustredny proste nestihali? No konetivitu a pater jakou maji dsl, nemá moc ISP a presto tam jsou takovy porad omezení.

anonim (15.11.2006 07:29:38)

No já si nemám na co stěžovat mám stálou rychlost 960kb a stahování 120kb. Moje služba je Premium ADSL 1024kb/s

Anonym (12.11.2006 15:09:41)

dneska je to zoufalost.. mam od nich 5120kbit a jede mi to 700-800kbit

Anonym (12.11.2006 16:37:43)

hm a ted dokonce 300-400kbit.. omg

Anonym (12.11.2006 16:38:01)

CRA 5mbit Rychlost připojení k internetu: 381,75 kbit/s Rychlost stahování dat: 47,7 kByte/s Rychlost odezvy (ping): min 81,756 ms max 166,008 ms Ø 112,347 ms

Anonym (12.11.2006 18:00:56)

Rychlost připojení k internetu: 206,49 kbit/s Rychlost stahování dat: 25,8 kByte/s pomalejc uz to jit nemuze.. limit ty agregace mam 5mbit od cra

Ach jo (12.11.2006 20:29:44)

Domnívám se, že ve skutečnosti na DSLAMu je mnohem víc uživatelů a agregace 1:20 je jenom sen. Prostě je větší zájem, než je kapacita linek. Druhá možnost která mě napadá je to, že CRA má technické problémy s omezením rychlosti některých uživatelů buď chtěné, nebo nechtěné. Sám jsem měl jednou asi týden přibližně 8 Mb/s. Jsou to pouze moje spekulace a proto, bych uvítal názor pana Oborného z CRA, který se aktivně účastní této diskuze.

Anonym (12.11.2006 21:11:14)

taky by me zajimal nazor nekoho z CRa...

Maxik (12.11.2006 22:00:24)

Dnes poprve po cca 3/4 roce sluzby rychlost tragicka 2048/512 cca10-30ms z toho je 450/100kbit a 100-250ms Deje se neco.. V tuhle dobu preci neni spicka..

Anonym (13.11.2006 05:54:29)

Ten na vase problemy s**e, ten tu akorat lovi hlupaky co mu podepisou smlouvu (a hazi spinu na TO2)

Oborný Tomáš (13.11.2006 21:16:59)

Dobrý večer. Vaše problémy mě zajímají, není zde pravda co píše anonym podemnou. Dále se důrazně ohradím proti tomu, že háži špínu na konkurenci. To bych si nedovolil. Každý operátor má své mouchy, někdo menší někdo větší. I Radiokomunikace by potřebovaly ozdravnou kůru a změnit procesy a některé lidi. Hlupáky nelovím. Pokud se někdo rozhodne, má možnost mě oslovit a dojednat si zřízení. Získává za to to, že se mu po celou dobu věnuji, vysvětlím postup, jak přejít od jiného operátora, připravím expresně smlouvu, v průběhu realizace odpovídám na dotazy, mám možnost zaslat login a heslo(které bohužel nějak z infolinky někdy neodesílají), pomáhám s výběrem modemu, nastavením a dalším. Někteří se obrátí na call centrum nebo udělají objednávku přes net a pak se diví, že je nikdo neinformoval, že měli odhlásit tamto v daném termínu a že budou mít výpadek, atd... Dávám lidem volbu, zda když jsou rozhodnuti přejít na naše služby, tak zda chtějí mít někoho na koho se mohou kdykoliv obrátit a kdo ví jak to "chodí" a nebo si objednají službu u operátorky, která do počítače naťuká iniciály a dál už ji nezajímáte. K Vaším dotazům: víc uživatelů na DSLAMu není. Fyzicky to není možné. Zájem opravdu překonává ale ne kapacitu linek, nýbrž volný počet párů na DSLAMu. Dochází tedy k tomu, že některé DSLAMy se "uzavírají" a volné páry jsou rezervovány pro služby Business. A přijaté objednávky na Premia jsou pozastavovány. Zde pak klienti musí čekat až se doplní karty. Dle dnešních informací je nárust počtu klientů tak masivní, že se na některé nemusí dostat, protože páry budou rezervovány pouze pro Business služby a O2/Telecom zamítá další rozšíření v rámci jejich ústředen. Můj osobní názor na některé zmíňované problémy souvisí opravdu s neskutečným nárustem klientů za poslední 2 měsíce. Ale jak už jsem radil v jiné diskuzi, bombardujte náš helpdesk a stěžujte si. To co je zde popisováno, tak už není normální a zasloužíte si služby, na které jste byli zvyklí. Co jsem se bavil s techniky, problém u mnoha klientů může způsobovat nastavená větší synchronizační rychlost než je vůbec zakoupena. Nárustem počtu klientů na jednotlivých DSLAMech dochází k většímu šumu na linkách a modemy nastavené na maximální synchronizační rychlost začínají mít problém. Bohužel z neznámých příčin se stále nastavují klienti na maximum dokud nenastanou problémy a až poté se to sníží a vyřeší to způsobené problémy. Hezký večer Oborný Tomáš České Radiokomunikace t.oborny@radiokomunikace.cz ICQ: 310228205

Anonym (13.11.2006 21:43:11)

Jinak receno, ten anonym pod tebou ma naprostou pravdu. Ty se budes venovat jen novym klientum za ktery mas prachy a ty stavajici co maj technicky problem te nezajimaj a vyfuckujes je na helpdesk.

Tomáš Oborný (13.11.2006 22:15:20)

Mrzí mě, že jste nepochopil oč tu jde. Ano jsem z obchodního útvaru a tudíž není v mé moci řešit konkrétní technické problémy. Pokud byste byl mým zákazníkem, poznal byste jak se chovám k stávajícím zákazníkům. Nejsou mi lhostejni a věnují se jim, protože jsou spokojeni a spokojený zákazník přináší další zákazníky. Nastínil jsem rozdíl v objednání služby přes internet/call centrem a mnou. Opravdu se snažím pomoci. Hezký večer

Anonym (12.11.2006 21:08:39)

pokracovani meho dnesniho mereni mam 5mbit od cra Rychlost připojení k internetu: 198,95 kbit/s Rychlost stahování dat: 24,9 kByte/s (test.bluetone.cz jede podobne 25-40KB/s) jinak normalne mi to nikdy nekleslo pod 1mbit, akorat ta dnesni nedele ja nejaka divna

Anonym (13.11.2006 14:16:37)

dnes v pondeli to alespon trochu jede jak ma ( i kdyz teda driv mi to vetsinu casu jelo furt 4500kbit) Rychlost připojení k internetu: 3,899 Mbit/s Rychlost stahování dat: 499 kByte/s Rychlost odezvy (ping): min 25,144 ms max 27,089 ms Ø 26,096 ms

Anonym (12.11.2006 22:26:18)

Mám stejný problém. Premium voice 3072/512 lokalita Praha přes měsíc a půl mi to přes půl dne (víkendy už jsou uplne zasekaný) jede pod 1mb kolem 830kbit.. Technik mi už několikrát řekl že s tím nic dělat nebude protože je to rámci agregace 1:20. Z té objednané rychlosti 3072 mega nemám už ani tu dvacetinu. Děs a běs.

Anonym (13.11.2006 12:18:44)

Děs a běs. Uz vice jak tyden hlasim co druhy den poruchu. Kdyz to je jede tak je rychlost 2Mbity. Ovsem i par hodin nenamerim, vice jak 150Kbps!!! Nameril jsem i 20kbps. Uz tu byl technik s O2 i CRA nic nezjistily, protoze dojedou, kdyz uz je po poruse o monitoring je zadam od zacatku a dodnes se nic nedeje. Protelefonoval jsem s nima 6 hodin za minuly tyden a zavadu nejsou schopni odtsranit. O2 to hazi na CRA a naopak. Slova zoufalost, nasranost atd. je zde napravem miste. Pri tom drive jsem nemel zadne problemy. Kecy technika CRA typu to se Vam vleze do agregace me peni krev v zilach. Jinak jsem par metru od ustredny O2, linku mam zmerenou a excelentni a presto se mi i nekolik hodin stava, ze mam i rychlost GPRS. Chovani a pristup HelpDesku je vice jak katastrofalni ... operatorka Vam s klidem kazdy den rekne, ze na odtsraneni poruch maji 2 dny a technik se Vam vzdy ozve, az to tzv. zprovozni a ja zakaznik uz si pripadam jako bych si to vymyslel. No kurva to sluzby, kdyz mam problem i otevrit www stranku. Dle meho nazoru nestiha technika naporu novych zakazniku. Tak nevim, ale hodne by me zajimalo, jak si CRA predstavuji vysokorychlostni internet a prosekani ke svobode. Sledovat nejaky online video prenos je prakticjy nemozne.

Anonym (14.11.2006 22:15:19)

musím naprosto souhlasit - jsou lokality kde vzhledem k vysokému počtu nových registrovaných klientů na PPO nestíháme a vzhledem k malému počtu techniků na HelpDesku ani asi nebudem stíhat . ale samozřejmě je to i naopak ... a na O2 to není o moc lepší .

Anonym (15.11.2006 00:24:15)

jo a proč pořád přibírate novy zakazniky kdyz dokonce sami priznate ze to nezvladate? ale po nas chcete pořád stejny měsiční ucty pripojeni ktery uz nejede už ani třetinovou rychostí!!!!!

Nargon (15.11.2006 08:13:50)

Protoze mas linku s agregaci a tam je "nestabilita rychlosti" uz v cene, tak proto nebudou zadny slevy.

Anonym (15.11.2006 11:50:47)

já neříkám že nezvládáme - jsou lokality - ale tam samozřejmě probíhá navyšování ovšem jak tady bylo již jednou řečeno : centrála na pobočce o2 je jak pevnost samozřejmě se to snažíme řešit a dokonce to vypadá - ale jenom předběžně, na optická vlákna což by bylo supr :) to by bylo něco jiného

Anonym (14.11.2006 22:34:33)

Za peníze co ta služba stojí nemůžete čekat zázraky.

JoeLan (13.11.2006 14:36:24)

Když to tak člověk čte a změří si namátkou hodnoty připojení - nejen CRA - musí konstatovat, že platí draze parametry služby o 2-3 cenová pásma nižší. Všechno se dá svést na FUP či agregaci. Jen mě tak zajímá proč se všechny tyto "programy" nabízejí jako NEOMEZENÝ přístup na Internet když první co se uživateli stane, že je n ě č í m omezován.

kýbl (13.11.2006 16:45:07)

No to je des jeste neni ani 18 hod a de to nasludovne (premium 2048) Rychlost připojení k internetu: 1,15 Mbit/s Rychlost stahování dat: 147,2 kByte/s Ping je zatim okolo 20ms, ale okolo 9 to ani nechci videt... pred tejdnem sem mel rychlost 1,15MB tak kolem 9 vecer, to bude dnes porod... Ale jak koukam v CR neexistuje spolehlivy pripojeni k netu prez ADSL.... pomalu asi znova vytahnu CDMA, zacina byt rychlejsi... kdyz si vzpomenu na tu bajecnou rychlost 800kbps kolem 9 vecer a ty pingy kolem 150ms ... to byla slast KUAAAAA SOUDRUZI DELEJTE S TIM NECO

Anonym (13.11.2006 17:32:02)

Ty si múžeš ještě pískat já mám Premium 3072/512 a jede mi to ještě o něco pomalejc než tobě. rychlost.dslforum. Za chvíli už mi na hlavě nezbudou žádný vlasy jak si je rvu vztekem

Martty (13.11.2006 19:58:58)

Tak takhle dnes vypadá Premium 2048. A to jsou ty lepší čísla, včera jsem měl skoro celý den Download v řádech desítek kbit/s. :(. Něco je špatnš a podle všeho je to stva sítš ČRA. Během posledních 3 měsíců se provoz na jejich přípojce v NIXu zdvojnásobil a asi nestíhají posilovat.:( Datum a čas: 13.11.2006 19:47 Download: 885.072 kbit/s (110.634 kB/s) Upload: 229.632 kbit/s (28.704 kB/s) Web odezva: 105.7ms184.4ms231.7ms

kriz (14.11.2006 17:56:22)

No,myslím,že máte nějakou chybu u sebe,já jsem u CRa asi měsíc a zatím žádný problém...snad pouze ping je místo 15ms(o2 3072/256) je těsně nad dvaceti občas do 30ms v CS Source...naopak rychlos download/upload je stabilní,občas mě překvapí upload,že je nad 500kb/s mám premium 2048/512 kbps a toto je měření-je 17:55 rychlost: 1 894 kb/s (236,8 kB/s) stáhnutí 1 MB: 4 s stáhnutí 100 MB: 7 min 13 s za 1 minutu: přenesete 13,9 MB za 1 hodinu: přenesete 832,3 MB myslím,že je to slušná rychlost na 2mb linku...

Ach jo (14.11.2006 19:36:13)

Chybu u sebe? Co jsi tím myslel? Vysvětli to prosím, zajímá mě to. P.S. Neboj se, určitě se taky dočkáš a tvoje služba bude kvalitnější, až pár desítek lidí naplní DSLAM na kterém jsi. Mimochodem to bude taky o lokalitě ;-)

BDs (15.11.2006 00:11:00)

Doporucuju doplnit mezeru ve vzdelani. V soucasnosti to uz ve vetsine pripadu ABSOLUTNE nezalezi na tom, kolik lidi je s vami na DSLAMu. Agreguje se na BRAS serveru, nebo SSG, chcete-li.

Ach jo (15.11.2006 17:58:33)

Děkuji za upřesnění. Až se budu zabývat technologiemi, jako je xDSL z důvodu existenčních, nebo mě tato technologie začne více zajímat, určitě pochopím i tyto výrazy. Málokomu řekne něco jako BRAS. Když ale napíšete Broadband Remote Access Server, už se to zdá být srozumitelnější. Vzhledem k tomu, že nemám zájem se v tomto směru dále vzdělávat, bude mě i nadále zajímat hlavně to, jak služba funguje (špatně nebo dobře).

Anonym (15.11.2006 19:40:01)

Když o těchto technologiích nemáte ani ponětí tak nepište zavádějící příspěvky

Ach jo (15.11.2006 20:34:17)

Co dodat, bohužel taky názor. Jen nevím, co je tak zavádějící? Raději se snad vraťme k tématu, jestli snad přispějete hodnotnějším příspěvkem než já.