Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Změna IP adresy u DSL

Změna IP adresy u DSL

kubajzek (14.11.2006 15:33:13)

Cau, asi pred tydnem jsem si vsiml ze mam jinou IP adresu nez se mel doposud (asi 2 roky). Nezmenili IP i vam? Mam aDSL od telekomu

Anonym (14.11.2006 16:03:47)

Cemu se divis ? Platis si pevnou IP ? To je preci normalni, ze ti zmeni IP, kdyz nemas smluvne osetrenou pevnou IP. (prosim neplest s verejnou)

kubajzek (14.11.2006 16:23:52)

neplatim... jenom mi to prislo divne po dvou rocich...

Nargon (14.11.2006 18:39:17)

Mno vetsinou dynamicka ip znamena, ze se ti bude menit, nejcasteji pri kazdem prihlaseni dostanes jinou. Ale v pripade telecomu to spise znamena, ze mas pevnou, ale telecom ti ji muze bez nejakeho varovani zmenit. Pokud bys mel pevnou, tak by te musel minimalne upozornit (cca mesic dopredu) ze ti ji zmeni, a ty s tim souhlasit, jinak by nesmel.

1woko (14.11.2006 20:44:06)

Já si myslel, že příplatek za pevnou IP adresu je právě proto, že ti jí nemůžou změnit... Jde samozřejmě o to, že pokud si na tom chceš pustit stránky nebo server, tak si musíš připlatit, aby jsi měl jistotu, že ti adresu nezmění. Mě změnili ip jednou, myslím si, že je mění spíš nahodile...

Nargon (14.11.2006 21:04:51)

Mno myslim ze ikdyz mas pevnou, tak ti ji muzou zmenit, ale ty s tim musis souhlasit. Je to opatreni z duvodu, kdyby nahodou nekdo telecomu sebral jejich registrovane ip adresy a oni ti nemohli dat, tu co jsi vzdy mel. Tak by ti asi dali na vybranou jestli chces zmenit ip nebo zrusit sluzbu.

ppetr (14.11.2006 18:41:34)

bohuzel u O2 neni pevna ip adresa, stat se to muze, ja uz mam take dlouho stejnou, nezmenili mi ji nikdy. No lepsi varianta nez aby se menila po kazdem prihlaseni :)