Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Chraňte svůj počítač před špínou z internetu

Chraňte svůj počítač před špínou z internetu

Anonym (16.11.2006 00:00:00)

Při brouzdání po celosvětové síti se nám do počítačů dostává leccos. Pokud člověk nedbá na bezpečnost, může se stát, že přijde o citlivé údaje; hesla, čísla platebních karet apod. V článku si ukážeme pár tipů, jak tomu předejít Pro mnohé jde sice o otřepané téma, ale pro někoho je bezpečnost počítače stále tabu.

I (16.11.2006 08:07:41)

řekněte takovému poskytovateli FUI to se nedělá a zachovejte se podle toho FUI = Fuck User Isp

Scorpion (16.11.2006 08:45:47)

Proc se autor nezminil treba o Kaspersky antivirus,je daleko lepsi,nez vsechny antiviry uvedene v clanku,jedinym konkurentem pro nej je snad NOD 32. Avasta si muze nainstalovat jen clovek,ktery na bezbecnost priliz nedba,je to prumerny antivirus a rozhodne bych ho nikomu nedoporucoval.

gejmik (16.11.2006 10:07:04)

ale jde o to že NOD 32 a Kaspersky jsou sice špičkové antiviry ovšem jedná se o placené produkty, avast home je sice průměřný antivir a taky je zadarmo a na druhou stranu lepší než kdyby tam neměl nic

Anonym (16.11.2006 10:34:26)

S Avastem jsem měl sice problémy také, ale bylo to především v nastavení. Stačí u Webového štítu zapnout "Tichý" režim a u Standartního štítu "Tichý" režim s odpovědí Ne(storno). K tomu Firewall Kerio a už přes rok mám klid. Jednou za čtrnáct dnů Avast vypnu, a jen tak ze zvědavosti nainstaluju NOD32 a udělám kontrolu, odinstaluju a zase zapnu Avast. Avast mi vyhovuje a o změně začnu přemýšlet až něco prosere.

Anonym (16.11.2006 22:16:28)

Myslím, že by bylo dobré, kdyby si autor článku uvědomil, že ne každý běžný uživatel má finanční prostředky na pořízení špičkového zabezpečení PC, a ne každý uživatel umí perfektně anglicky! (Firewall Zone Alarm nelze sehat free verzi v češtině ) ZA je lepší než Kerio, (vyzkoušeno), ale lepší je alespoň pro mě, jak už jsem výše napsal, správně nastavený Avast + Kerio, pravidelně zálohovat system-HD, a při problému ho prostě skopnout zpět a za chvilku jsem doma.

Anonym (17.11.2006 09:01:57)

Omlouvám se za chyby v příspěvku na který reaguji. Asi jsem neměl tu správnou formičku na psaní. O tom Avastu + Keriu jsem jsem nepsal výše jak uvádím, ale o dva řádky níže.

Anonym (17.11.2006 09:52:18)

Takže by se měly podle vás podobné články zaměřovat výhradně nebo taky na potřeby nemajetných nebo jazykově nevybavených uživatelů? Ne, to naštěstí nehrozí - smiřte se s tím nebo hledejte jinde.

Anonym (17.11.2006 16:48:41)

Pouze jsem naznačil, že Kerio je stvořen pro podstatně širší okruh uživatelů. Dále si myslím, že nemá smysl pomlouvat software, že je špatný když ho neumím správně nastavit. Nevím s čím se to vlastně mám smiřovat, nebo co mám hledat jinde, protože nic nepotřebuji. Pouze jsem napsal svůj názor.

Wosic (17.11.2006 01:02:23)

Je to pěkný ucelený článek.

domek (17.11.2006 13:00:29)

Ne že bych vám ty starosti nepřál, protože závidět je hříšné a nemá se to. Hlavně když vám k nim i od nich nezištně pomáhá sám M$. Přiznám se ale, že vám přece jenom trochu tiše závidím, jaký díky M$ získáváte neocenitelný přehled o světě PC a cítím se tak být tím linuxem nějaký ošizený. Co však s tím nadělám. No třeba se ale i na nás časem štěstí usměje a bude nám pak dopřáno dorůst do starostí komunity M$;-))

Ahoj (17.11.2006 20:07:51)

Ahoj Treba zkuste toto.Mate na email outloook ci mozilu otevrite si libovolny email ze slozky inbox. Vyberte jeho ulozeni treba na plochu a potom pravym klikem z plochy ho otevrete v notepadu nevim jak je to v ceskem windows ten zapisnik notaz nebo jak tomu rikate a uvidite ze tyto veskere udaje co jsem onich psal se lepi do kazdeho emailu a kdyz ho otvirate v outllooku ci mozile tez je nevidite ale jsou tam ne?!?!?Ukazuje se vam cela tracert route odkud to jde dokonce z jakeho pc routeru od kolika IP atd....

Anonym (18.11.2006 22:21:50)

Ja jsem si nainstaloval Linux a timto jsem to vyresil, preji vsem taky bezpecny OS ;)

Anonym (18.11.2006 22:58:01)

Aby ses z toho Linuxu neposral!

Anonym (20.11.2006 15:29:37)

Nic vulgarniho ani urazejiciho v prispevku, na ktery reagujete neni. Tak proc se vztekate ?

M121H (19.11.2006 10:43:46)

Bezpečnost PC je samozřejmě důležitá věc a já sám si na ni také potrpím, nebo se alespoň snažím. Nesmí to ale přerůst v posedlost. Stačí dodržet pár jednoduchých zásad, jako nepoužívat účet Administrátor pro běžnou práci, mít aktualizovaný systém no a pak samozřejmě firewall, antivir atd. Existuje ještě jedna možnost a to je vlézt pod stůl a tam nůžkami přestřihnout telefonní kabel, akorát je nutno dávat pozor aby jste náhodou nestříhali 220V, to je pak bezpečnost v pr.....!

Mephisto (20.11.2006 14:57:09)

tak ta neplacená reklama na AVAST byla opravdu až moc okatá zdá se mi, pokud autor článku rozepsal jen jeden z nabízených produktu tak je to neobjektivní. A navíc AVAST nic rpoti tomuto "antiviru" ale autor článku by si mněl projet poseldní shrnovací testy a porovná ho s NOD32 verzí....a zjistí co ten AVAST vlastně umí... velké ho... a ještě ho takhle vyzdvihovat... asi ho nemá nainstalovaný na 130PC já ano a lituju toho den co den ve firmě jsem si prosadil nové licence na NOD32 ten mám na 50Pc zbytek je avast a dá se říct že o těch NOD32 PC ani nevím že existují zatímco tam kde je avast mne kolegové bombardují o nevylečených nálezech......

Anonym (20.11.2006 23:05:37)

No jak ten tvuj zvast ctu tak ty jsi ten posledni komu by soudny clovek volal ohledne toho ze byl detekovan vir :DDD

Mephisto (21.11.2006 09:04:51)

ty umíš číst? pozoruhodné......

Anonym (21.11.2006 18:13:53)

On cist umi, ale ty neumis adminovat....

mikess (24.11.2006 16:09:27)

ja pouzivam linux a temhle diskuznim hadkam se muzu jen smat :)

BorgCZ (7.8.2008 09:44:14)

Kdokoliv chvali AVAST je u me DEB..,je to nejhorsi antivir na svete,pouzival sem ho cirka mesic a poto jsem nainstaloval BitDefender 10 free a nestacil jsem koukat,4x trojsky kun,6x vir,ale pro AVAST byl muj PC v poradku,takze takovej antivir je asi tak dobrej jako treba AVG

Perry (24.11.2006 20:57:13)

Tak jsem nedávno vyzkoušel Comodo firewall i antivir. Byl jsem s ním spokojen kromě jediné věci - reakce počítače se podstatně zhoršila, tak jsem ho nakonec odinstaloval a hodil na něj kerio a nod32. Rozdíl v reakci počítače byl znatelný. Proto Comodo rozdodně nedávejte na starší počítače pomalé počítače.