Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Odstraňte ze svého počítače parazity

Odstraňte ze svého počítače parazity

Anonym (23.11.2006 00:00:00)

V dnešním volném pokračování o tipech na zabezpečení počítače si ukážeme několik aplikací, které nám mohou pomoci s vyčištěním počítače od nepříjemných a hlavně nebezpečných programů, které nás mohou stát nejen ztrátu dat a soukromí, ale i peněz.

Anonym (23.11.2006 09:12:30)

antivirák - nod32 firevol - nostaneš většinou s ovladačema na desku a potom si pořiť pc se 64bit procesorem a máš to v cajku

tatik (24.11.2006 09:19:01)

malý dotaz vše neznám, jak ovlivní 64 bit procesor chod virů a spamů a ostatního nechtěného, je to v šifrovací síle? Ale ti co vymýšlí SPAM a td. tak už mají určitě 128 bit a nebo více? Víme? v 1990 jsem byl unešen když jsem měl SANYO 12Mhz 40 Mb HD 128Kb paměť to byla špička :) a nebylo tolik problémů jako dnes , ale jak se vyvíjí technika tak se vyvíjí lidé a zkouší co se dá. Vždyt se podívejte , kolik tady na této diskuzi je chytráků jak tvrdí to neb ono. No a tak počítám že jsou již připraveny viry a SPAMY pro procesory které ještě nejsou na trhu a představivost zvědavců , kteří chcou strčit nos nejraději do každého PC , předčila představivost tvůrců IT. Škoda. :(

Anonym (24.11.2006 12:45:51)

Ježišmarjá, co to blábolíš, otče?

rene (25.11.2006 10:28:06)

hned bych nekoho nenapadal, ale procesor nebo velikost pameti nema vliv na to jestli se mi do pocitace nenastehuje nejaka chamrad, ve spravci systemu si muzu prohlednout, ze tito cervi maji velikost radove nekolik 10 az 100 kB, programy uvedene ve clanku uz v dnesni dobe opravdu nepredstavuji prilis velkou ochranu, ale pokud clovek nechce platit profi programy (i kdyz nektere z nich stoji pouze v radu stokorun) asi nic lepsiho nesezene. A pro ostatni-linux nepouzivam, jedu na win xp a temihle problemy se zabyvam uz nekolik let

Martin (23.11.2006 21:53:55)

Ehm...to si děláte srandu s takovým článkem. Za to někdo dostal zaplaceno? Žádná logika výběru...hop sem hop tam.. To se učí nějaký středoškolák psát nebo co? Nebo snad nic jiného nezná? Ad-Aware je úplně na nic, clovek který do toho aspoň trošku vidí, že v testech se zrovna dobře neumisťuje...

O.K. (23.11.2006 22:04:22)

Vazeny Martine, odpuste si laskave osobni napadani a nahodte sam pro ctenare nejake rady, mate-li. Ten seznam programu je dle mne solidni, nikomu Ad-Aware netlacim. Jste-li linuxar, nemate-li problemy s tim, s cim maji problemy ostatni, gratuluji... Ale zadam jeste jednou, abyste se zdrzel utoku na jakekoliv autory, nevim, co si tim kompenzujete. Skryvat se za anonymitu internetu je vubec dobra vec, vidte? Nebo stalo vam za to tohle psat, pritom nic nerict? Jaky duvod a jaka informacni hodnota se skryva ve vasem prispevku? Pohodu preje, O.K.

Tom (24.11.2006 12:29:06)

Autor příspěvku, na který reagujete si asi neuvědomuje, že Ad-Aware není pouze pro uživatele kteří "do toho aspoň trošku vidí". Je to pouze doplněk k nutnému antiviru s rezidentním štítem + Firewallu. Tuto trojkombinaci pužívám několik let, a pan PC "expert" Martin by se možná divil, kolik prevítů Ad-Aware najde po důkladném testu PC. Co se týče testů na spyware a antivir. programy, zveřeněné na netu, nevěřím jim a raději si to vyzkouším sám. U těcto testů je větší pravděpodobnost, že za to někdo dostal zaplaceno, než u článku, na který pan Martin reaguje a jak se o něm také vyjadřuje.

Anonym (24.11.2006 12:33:00)

Omlouvám se za pár vypadlých písmenek v příspěvku ale trošku jsem se rozčílil a pak nějaké to písmenko zapomenu.

Martin (24.11.2006 19:05:01)

Ano, Ad-Aware toho najde dost, bohužel ne vše a ne vše tak úplně odstraní. Já se s Váma hádat nebudu, je to Váš počítače, věřte si komu chcete. Ad-Aware byl dobrý program, už neni. Mimoto už vidím, jak si sám aktivně zkoušíte na Vašem počítači antispyware nebo antivir. To si tam sám a dobrovolně pouštíte aktuální hrozby a zkoušíte, co to udělá? Pokud ne, tak to asi těžko otestujete...

Anonym (25.11.2006 09:40:42)

Pane Martine nechci se s Vámi hádat, ale asi jste přehlédl mnou zmíněnou nutnost přítomnosti antiviru a firewalu a nad dalším příspěvkem se raději zamyslete.

Martin (24.11.2006 19:00:29)

Ano seznam 4 programů je opravdu solidní výkon, máte pravdu..omlouvám se A Linux nemám, pro informaci.

O.K. (24.11.2006 23:14:56)

No tak opet bez odpovedi. S nekterymi lidmi je to tezke. Tech "pasivnich" programu bylo 5 + z minuleho clanku ty, ktere pracuji i v realnem case (4), coz dela 9 kvalitnich a rozsirenych programu. Jestlize pouzivate nejaky beckovy opensource od vietnamskeho programatora z lidove skoly, to je vec vase. Techto 9 programu je zcela dostacujicich a v kombinaci (i s antivirem a firewallem) naprosto perfektnim resenim. Pohodu preje, O.K.

Anonym (18.1.2007 23:51:24)

tak jsem vyzkousel EMCO M.D. Lepsi by byla asi hlaska no comment, ale to bychom se asi nic nedozvedeli, ze ano. Cili jsem pustil tuto vec na system a po 10vterinal nasel asi 20trojanu, ktere tam evidentne byt nemohli protoze jsem mel novou instalaci, bez pripojeni na sit! BTW predtim jsem to prochazel asi 6 antiviry a antispyware a hledaci wormu a trojanu. Nic, dal jsem je poslusne do karanteny a za 20minut jsem to pustil znovu. Opět ty same +nove asi dalsich 5. To uz jsem se celkem pobavil. Co s takovym freeware? Ma to vubec vyznam poustet do sveta odnekud z Islandu? K cemu to je?

wico (16.4.2008 06:46:23)

Naprosto souhlasim s Martinem - článek i když je starý dva roky je absolutní blábol na urovni žáka základní školy. Informační hodnota a duvod prispevku Martina je zřejmá upozornit na dementy jako vy a autor toho bludu

tatik (24.11.2006 09:19:36)

malý dotaz vše neznám, jak ovlivní 64 bit procesor chod virů a spamů a ostatního nechtěného, je to v šifrovací síle? Ale ti co vymýšlí SPAM a td. tak už mají určitě 128 bit a nebo více? Víme? v 1990 jsem byl unešen když jsem měl SANYO 12Mhz 40 Mb HD 128Kb paměť to byla špička :) a nebylo tolik problémů jako dnes , ale jak se vyvíjí technika tak se vyvíjí lidé a zkouší co se dá. Vždyt se podívejte , kolik tady na této diskuzi je chytráků jak tvrdí to neb ono. No a tak počítám že jsou již připraveny viry a SPAMY pro procesory které ještě nejsou na trhu a představivost zvědavců , kteří chcou strčit nos nejraději do každého PC , předčila představivost tvůrců IT. Škoda. :(