Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Praha-9

Praha-9

Radek (11.3.2004 17:19:56)

MA NEKDO ADSL NA PRAZE 9 potrebuju info jak mu to beha od koho to ma atd. diky

Martin (11.3.2004 22:01:24)

připojení přes Volný - 512/128 limit 10GB, speedmeter mi teď momentálně ukazuje 415 kbps, běžně jsem mezi 300-400 kbps, ping na seznam.cz kolem 30ms bez ztrát paketů ....

radek (11.3.2004 22:08:58)

Diky ,,, a jaka ulice ,,,

Martin (11.3.2004 22:14:16)

Hrdlořezská

Saper (12.3.2004 06:56:39)

Radku,jen te upozornuji ze Volny ma nastaveni pro zakladni internetovy aplikace(posta,net...) cimz dosahuje vysokych rychlosti na ukor takrka nemoznosti vyuzivat P2P a on line hry

Miroslav Šilhavý (12.3.2004 07:47:40)

A na tom je něco, u základní nabídky, špatného?

Prober (12.3.2004 08:19:13)

Že se na to nesnaží upozornit....

Miroslav Šilhavý (12.3.2004 08:30:05)

Snaží se Tě Škodovka upozornit na to, že Fabia není auto na pravidelné jízdy napříč Evropou? To se přeci předpokládá, že za nejlevnější službu není nejvíc muziky. A naopak je velmi dobře, že to málo muziky, které můžeš dostat, zajistí, aby bylo kvalitní.

Pavel (12.3.2004 09:49:40)

Hele hele, se svojí fabkou už sem nalítal 140 000 za dva roky a ještě je celá v pohodě a ani jednou se nerozbila, sice mě několiksetkrát někdo omezil nebo ohrozil ale to už je jiná písnička.

Miroslav Šilhavý (12.3.2004 09:56:12)

Já neříkám, že to nejde (stejně jako na ADSL), jen říkám, že je to nevhodné a dopředu musíte počítat s tím, že Vás pak bolí záda...

Adin (12.3.2004 14:33:51)

Nefunkci on-line hry je humus. Obvzlaste kdyz vidite reklamu "fotr pari na pocitaci". Ten traffic neni tak velky. Vubec blokovani nekterych sluzeb je stupidni reseni. Maji dat pevny limit a po jeho prekroceni klesne rychlost treba na 10% nominalni hodnoty. Bylo by to daleko ferovejsi reseni a clovek by vedel na cem je.

Miroslav Šilhavý (12.3.2004 14:35:37)

Zdá se mi, že IOL, který posadil "fotra k počítači" (a i další ISP), tyto problémy nemají.

Adin (12.3.2004 15:18:14)

Pravda, ale domnivam se ze Volny ktery nejspise problemy ma to resi ponekud nestastne.

BDs (12.3.2004 15:24:28)

To myslite vazne? Blokovat porty 411 4111 (nebo ktery to jsou pro DC huby) se da jeste pochopit, ale i to kdyz uz melo byt soucasti sluzby uz od zacatku a ne az si Volny spusti lejno do kalhot. Ale budiz, to se da pochopit. Ale hry? Komu sakra vadi? Hry delaji uplne minimalni traffic...proc by si je clovek na lince za kterou plati 1800 Kc nemohl doprat? Obcas vazne nechapu tok Vasich myslenek? To si vazne myslite, ze takhle se spravne vyuziva broadband? Posta, web a konec?

Miroslav Šilhavý (12.3.2004 15:27:21)

Jenže to si vyříkejte s výrobci her, že používají zběsile zběsilé porty a UDP tam, kde by bylo potřeba TCP... Pak prostě ISP při nejlepší vůli nedokáže hrám explicitně pomoct, i když by třeba rád.

Adin (12.3.2004 15:39:57)

Jakto ze nedokaze? Sam jste rekl ze u leckterych ISP jsou on-line hry noproblem. Staci nedovolit uzivateli aby mel traffic 30 GB mesicne. Ostatne nefungujici hry je snad domenou hlavne ceskeho DSL. Kdyby to nefungovalo celosvetove, asi by stim neco vyrobci provedli.

Miroslav Šilhavý (12.3.2004 15:57:31)

;-) dobrá, řeknu to jinak a lépe: dokud není pásmo plné (tzn. je v něm dostatečná rezerva), pak nejsou problém ani hry ani nic jiného - prostě data bez zpoždění projdou. jakmile jde do tuhého a pásmo se přizacpává, musí zabrat QoS a rozhodnout, který packet má proletět rychle a který může počkat ve frontě. typicky např. ftp může ve frontě bez problémů počkat. ale na to, aby QoS mohl rozlišit hry, nesměli by výrobci her být natolik ignorantští...

Adin (12.3.2004 16:11:53)

To je pekne, ja to chapu a nic proti tomu nemam. Jen si nedokazu predstavit proc by ti vyrobci meli menit zavedeny system se kterym ma problemy par lidi ve vychodni evrope. Myslim ze zisk ktery maji z nakupujicich v Ceske republice je neumerny tomu, aby se pokouseli o jakoukoliv zmenu. Ten kdo se musi prispusobit jsou ISP. Jinak to nepujde.

Miroslav Šilhavý (12.3.2004 16:31:41)

To se mýlíte. Proto existují standardy. ICMP má prolézt rychle, protože nese mrňavé, ale velmi důležité informace. TCP má projít podle typu služby rychle nebo pomalu, ale každopádně má být doručeno. UDP je pak pro přenosy, které nepotřebují garantované doručení. Nevím jestli o tom víte, ale QoS je nasazen všude, včetně páteří internetu, a jinak to nepůjde. Přizpůsobit se musí ten, kdo píše novou aplikaci využívající inet.

Saper (12.3.2004 17:37:27)

Zdravim , pokud je rychlost stabilne 400Kbps tak tam znacna rezerva je.Jinak skutecne nemoznost on linovek je nase rarita a co ja vim tak pouze Volnyho.Chyba bude spis u nich v tom ze se dlouha leta specializovaly pouze na firemni zakazniky a najednou se deje neco co neznaj a nevedi jak reagovat.Naivne jsem si chtel i priplatit prioritu na jednu IP adresu ale to neumneji.No jinak od Zari (pokud si nepletu moznost migrace)cekam na novou smlouvu(512) ktera jeste nedorazila a proto nemuzu prejit na 1024,kdepak Volny ten neni pro obycejne lidi,jen pro takovy voly jak o sem ja :D

Miroslav Šilhavý (12.3.2004 17:41:53)

Paradoxní je, že ti "obyčejní lidé" jsou náročnější než firmy. :(

Saper (12.3.2004 17:47:06)

Nepujdeme li do extremu grafici atp. mate pravdu.Firmy vetsinou prenasi pouze omezeny pocet dat faktury,vysledky a podobne veci potrebne pro chod firmy.Kdezto bezny domaci uzivatel ma daleko sirsi zaber :D,ale je neco spatnyho na tom chtit mit ping aspo 60ms a moct si zahrat kdy mne napadne?

Miroslav Šilhavý (12.3.2004 18:12:17)

Špatného rozhodně ne! Je jen potřeba mít trochu soudnost a uvědomit si, že firmy platí povětšinou daleko více a podpory a služeb vyžadují méně... A proto se taky hned nevztekat a rozhodně ne tak moc, jak vídáme.

Saper (12.3.2004 18:22:35)

Myslim ze jsem jiz ukazal dost soudnosti od Ledna kdy to prestalo jit a proto aspon varuji mozne zakazniky Volnyho jaka je situace kdyz oni to zamerne nedelaji.Co se taky da jineho delat nez se vztekat,maximalne preposlat maily co jsem dostal ve kterych se pise ze za vsechno muze Telecom,ale pochybuji ze Telecom by je zaloval pro poskozovano dobreho jmena firmy.Situace je takova jak je a lepsi nebude :(

Miroslav Šilhavý (12.3.2004 18:32:05)

;-) to si nesmíte brát tak osobně; mluvím o pár lidech, kteří zatěžují 512/128 kbit linky cca 10x víc, než to snese... Nemyslím si, že situace nebude lepší. Internet se u nás stává pořád výhodnější a výhodnější. Ještě před dvěma roky byla linka jako je ADSL za něco málo přes 1000 Kč nemyslitelná. I ADSL za tu krátkou dobu, co tu je, zrychlilo více než dvojnásobně a cena klesla... Neztrácel bych naději, že jednou bude ADSL pokrývat potřeby daleko širšího spektra zákazníků.

Adin (12.3.2004 19:15:01)

Ok QoS se nasazuje na spouste mistech, a UDP se nepriorizuje. Taky proc by melo kdyz to vsude funguje, jen ne v tomto pripade (CR Volny, mozna jeste nekdo jiny). Tim prispusobenim ISP jsem mel namysli, ze nema nabizet to co nema, takze zajistit si dostatecnou rezervu. Takze jsem zase u demonickeho pojmu "stahovac" :-) Akorat podle me je na vine ISP a ne on. To proc jsem stim vubec zacinal tkvi v tom, ze proste neni potreba predelavat hry na TCP, nikdo s tim nejspise nema problemy, krome teto diskutovane vyjimky.

Miroslav Šilhavý (12.3.2004 19:21:21)

Stahovač opravdu není na vině - to jsem nikdy netvrdil. Plně souhlasím s tím, že na vině je ISP. Stahovač je pouze příčinou, iniciátorem.

Adin (12.3.2004 19:30:58)

Jeste me napadl takovy primer k autum a jelikoz mi pripada ze to mate rad tak to napisu :-) Koupim si zahranicni vuz, budu snim jezdit v CR, ale jelikoz silnice jsou derave jako reseto, tak nejen ze to bude u kazde diry mlatit, ale jeste si skratim zivotnost tlumicu. No a tak budu zadat vyrobce, aby pouzil odlisne tlumice. Nemyslim ze by mi vyhovel.

Miroslav Šilhavý (12.3.2004 19:33:35)

Jenže ADSL je vůz, který je stavěný na české silnice. Jen nepočítá s tím, že si jej koupí hodně řidičů, kteří si pletou silnici se závodištěm. A policie to neřeší. (hodně řidičů = např. každý stý, což bezpečně stačí na to, aby se na silnicích jezdit nedalo)

Adin (12.3.2004 19:41:49)

To je jiny uhel pohledu. Ten prvni : Vuz je ta hra, a neni problem jej pouzit kdekoliv v zapadni evrope, problem je pouze u nas v nekterych lokalitach a do potizi se dostanete prave kdyz budete v te problemove lokalite bydlet.

Miroslav Šilhavý (12.3.2004 19:45:50)

Ano, ale není to problém silnice, která je víceméně stejně široká, jako jinde, ale toho, že po ní jezdí hodně neukázněných řidičů, kteří kličkují zleva doprava a nenechají Vás předjet. A vzhledem k tomu, že Vy to řešit nemůžete, očekáváte, že to vyřeší policie, ale ta dělává mrtvého brouka a odkazuje Vás na správce silnic, že nevyasfaltoval 2x víc pruhů. Ale on je přitom vyasfaltoval, jen chce za ně platit mýtné...

Adin (12.3.2004 19:51:12)

Musim uznat prirovnani vam jdou :-) Mam takovy pocit ze jsme se vicemene shodli, diky za odpovedi.

Houmles (12.3.2004 22:59:42)

Otec pracuje u silnicaru, tak vím že je nevyasfaltovali, protože nemají peníze.

Radek (12.3.2004 08:15:30)

Ma jeste nekdo ADSL na P9

Radimovo (12.3.2004 08:25:21)

Mám asi dva měsíce Nextru 3GB, a rychlost i ping jsou v pohodě. Jsem zatím maximálně spokojen. Ťuk ťuk ťuk.

Radek (12.3.2004 08:57:53)

Ma nekdo GTS na P9

Miroslav Šilhavý (12.3.2004 09:35:07)

Spíš se ptejte na celou Prahu, celá Praha jede na jednom SSG (SSG = místo, kde se agreguje).