Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > ADSL pro dve PC!!! prosim poradte

ADSL pro dve PC!!! prosim poradte

Lukas (24.11.2006 19:22:37)

Zdravim vsechny.Kupujeme si druhe pc do domu.Potreboval bych vedet,zda li se daji vubec zapojit dva pc a jednu pevnou linku.Pokud ano,jaky modem? A este jedna otazecka.Hrajeme oba dva hry po internetu,zajimalo by me tedy zda li nebudou na obou pc stejne IP adresy,aby se to ve hre nehadalo. Moc dekuji za odpoved vsem

1woko (24.11.2006 20:21:16)

Mám od O2 2048 kbps, modem dlink g664t (i s wifi) a občas hrajeme i 3 najednou na jednom cs serveru... Důležitý je modem s routerem, nebo router za modem...

lukas (24.11.2006 20:29:57)

a muzes mi prosim doporucit nejaky tady s tehdle? http://www.cz.o2.com/internetexpres/cz/home/koncova_zarizeni.html nebo kde najdu ten co mas ty? dik moc za odpoved ja se v tom totiz moc nevyznam

1woko (24.11.2006 21:10:11)

G664T je v zásadě dobrý, ale má jedinej problém: píská... Tady na fóru se o tom dá najít spousta čtení. G684T má být v zásadě stejný (srovnatelný) a navíc nemá pískat. Jaký vybrat modem s routerem (nebo jestli modem a router za něj) je tu spousta debat, já osobně jsem s D-linkem spokojený...

Lukas (25.11.2006 01:38:42)

dik moc za info

Davidus (25.11.2006 11:05:26)

Cau...to by me taky zajimalo...zapojuje se to pres usb jako klasicky modem pro adsl nebo se to poji se sitovkama?

1woko (25.11.2006 11:35:14)

Nejsem si jist, že bych souhlasil s formulací "pres usb jako klasický modem pro adsl". Je to ethernetovej modem, to znamená že se jednou nastaví a ostatní kompy se jednoduše napojí přes síťovej kabel. Tenhle modem má i wifi, já mam doma 3 kompy, jeden na kabelu u modemu, druhej vedle v místnosti přes wifi a na wifi ještě notebook, se kterým můžu na zahradu, k televizi, ke krbu... Za stolem u modemu mám stočenej ještě jeden dlouhej kabel, takže když kdokoliv příjde s notebookem, rovnou ho připojim můžu připojit do sítě... Jen doporučuji věnovat trochu pozornosti zabezpečení wifi, pokud jí nepoužíváte tak jí vypnout (už jsem narazil i na experty, kteří si ani nezměnili heslo pro přihlášení a nechali běžet nezabezpečenou wifi).

Davidos (25.11.2006 11:51:47)

Takze v poctate adsl bezi na wifi modu?

Davidus (25.11.2006 11:52:46)

A je to tezce na zapojeni nebo to zvladne normalni clovek?

erotel (25.11.2006 11:59:53)

zalezi kde a jak daleko budes mit pc od modemu a taky jak slozite by bylo natahnout kabely.pokud budes mit pc ve stejne mistnosti jako modem tak ti staci modem bez wifi(pokud neplanujes pripojovat napr.notasa).pokud znas trochu sit tak nastavit to by nemel byt problem.