Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Nextra vs. GTS

Nextra vs. GTS

Garfild (11.3.2004 21:34:03)

Vim že tohle téma tu už jednou bylo ale nějak jsem z něho nevičet co je lepší :))) P.S.: Co je to QaS a takovy podobny shity???? THX

Houmles (11.3.2004 21:43:33)

Nejsem profík, ale snad ti to bude stačit. Pravděpodobně je lepší Nextra a to hlavně do budoucnosti, jelikož je možné žé GTS nelimitované služby neunese. Ale v tomto není nikdy jednotný názor. Třeba já mám 1. týden GTS a jede dobře. P.S. Qos je zkratka Quality of service. Je to systém upřednostňování např. mailů a prohlížení www před stahováním. Pak také může obsahovat takzvané fronty. Lidi co hodně stahují dají do druhé fronty. Lidé z první fronty mají vždy přednost před lidmi z druhé, a tím pádem omezují stahovače. Podobný shity: jó tak to jsou takový malý hovínka co lezou v metalických vodičích a pojídají pakety a nazývají se telekoumáci O:)

Houmles (12.3.2004 06:45:02)

A pak je tam FUP a spousta dalších zbytečností.

Miroslav Šilhavý (12.3.2004 07:48:40)

Zbytečností, které jsou běžnou sočástí internetu ;-)

petr borecek (12.3.2004 16:52:47)

No jo akorat FUP se ve svete aplikuje spis shapingem kde se latence minimalne zhorsi a ne zahazovanim packetu.

Miroslav Šilhavý (12.3.2004 17:14:55)

Nojo, nic nebrání poskytovatelům ten shaping udělat. Myslím si, že je dobře, že Telecom nehrabe do datového toku, pak by se ISP mohli jít klouzat s jakejmakoliv snahama.

kcg (12.3.2004 18:13:41)

No opravdu tam nehrabe? Ja jsem kdesi cetl, ze pokud je fronta plna, tak je proste drsne zahazuje. Mozna to bylo na lupe... Diky, Karel

Miroslav Šilhavý (12.3.2004 18:15:59)

;-) no to pochopitelně ano, musí nějak tu rychlost omezit, ne? Kdyby nezahodil to, co je navíc, tak by to byla neomezená rychlost... ISP může bez problů nastavit svoje systémy tak, aby zabraly těsně pod tím stropem, který má nastavený Telecom.

kcg (12.3.2004 19:54:17)

Ne, nerozumim, takovy jednoduchy traffic shaper taky nezahazuje pakety, ale rychlost orezat umi. Jinak souhlasim, ze ISP muzou mit vymakle QoS policies. Karel

Miroslav Šilhavý (12.3.2004 19:59:38)

To nemáte pravdu. Ano, dělává se to, že když se začne rychlost blížit řekněme k 90%, začnou se packety zdržovat ve frontě - tím se většinou druhý konec přinutí, aby začal posílat pomaleji. Až to dojde k 100%, začíná se zahazovat takjako tak. Ale toto může ISP nasadit, zcela bezproblémově. Nebo fakt chcete, aby Telecom zasahoval do dat dřív, než je to nutné? Tím by ISP neměl ani teoretickou možnost využít 100% pásma.

kcg (12.3.2004 20:48:36)

OK. Ne, vubec nechci aby telecom na data sahal! To ma delat ISP, za co ho platime ze? Jak jsem rekl, jsem priznivcem vysoce sofistikovanych QoS policies na strane ISP. Ale asi to nejakou dobu bude trvat nez se vyladi, viz problemy Tiscali s rychlosti, Volneho s hracema atd. Karel

Miroslav Šilhavý (12.3.2004 21:06:54)

Nojo, jenže kdoví jestli vůbec začali něco ladit... Zatím to vypadá tak, že si jednou za den sjedou statistiky klientů, udělají tlustou čáru a kdo je nad, tomu na ciscu nastavi IP Precedence, aby spadl u Telecomu do druhé fronty...

kcg (12.3.2004 21:10:08)

No tak to jsou potom ale noumove. :-( Ale treba to tak neni, viz Volny a jeho bajna prioritizace email/web! Karel PS: To je jedna z veci kdy si rikam, ze by Volny mohl byt sofistikovany ISP :-)

Miroslav Šilhavý (12.3.2004 21:12:08)

Mnojo, ale kdoví jestli ta prioritizace u Volnýho není stejně primitivně dělaná... Tj. jestli náhodou nešoupají všechny apriori do druhé fronty, kromě webu a emailu...

kcg (12.3.2004 21:28:36)

No to je otazka kterou jsem jim taky polozil. Bohuzel jiz je 3 dny bez odpovedi. :-( Karel

Miroslav Šilhavý (12.3.2004 21:30:50)

;-) to jsem Vám měl napsat "já nevím" abyste měl radost ;-) ?

Houmles (12.3.2004 21:38:50)

Ne aby měl radost, ale jde o to, že když něco nevíte tak kdybyste to napsal tak byste třeba nepůsobil na ostatní jako vševědoucí, a třeba by tu na Vás pořád nebyly narážky od některých VOLŮ, IDIOTŮ, DEBILŮ atd. atd. jak vás tu už nazvali. Jinak já si vás vážím a myslím, že jste už hodně lidem pomohl. Mě mimochodem taky.

Miroslav Šilhavý (12.3.2004 21:39:43)

Přijde mi jako mrhání místem psát že něco nevím... To kdyby tu dělal každý... :(

kcg (12.3.2004 21:46:19)

Nechapu, napsal jsem ``kterou jsem jim'' -- myslel jsem Volneho info@volny.cz emailove schrance, ne Vas asobne. A nebo delate pro Volneho? :-) FYI: Proste jsem se jich zeptal, jak je to s jejich prioritizaci nekterych portu a jak uplatnuji FUP. + dalsi veci co me zajimali. Karel

Miroslav Šilhavý (12.3.2004 21:49:54)

Hm, nedivím se jim na jednu stranu, že neodpověděli. Zájmem každého ISP je vyhýbat se více znalým uživatelům a nabírat co nejvíc největších amatérů... :( Obávám se, že se mohou domnívat, že tuto informaci potřebujete vědět, abyste mohl sosat... :( (to je fakt jen spekulace, ale dovedu si to dost dobře představit)

kcg (12.3.2004 21:54:46)

Jenze neodpovodet je neslusnost a v pondeli jim to pripomenu i s ticket numberama tech otazek! :-( Stacilo preci napsat: ``Vazeny zakazniku, na ladeni FUP stale pracujeme, muzeme Vam jen rici, ze pro vypocty koeficientu porovnani uzivatelu se pouzivaji tyto hodnoty: deni data, mesicni data, pouzivane porty, etc, etc. Konkretni vzorec/QoS policy je ale z duvodu moznosti zneuziti tajna. Dekujeme za pochopeni.'' Toz tak a meli by mne. Nefunkcni support je cesta do pekel, zvlast, kdyz se jeste jedna o interakce COL Telecom... Karel

Miroslav Šilhavý (12.3.2004 21:58:56)

Souhlasím.

Martin (12.3.2004 23:00:57)

Tak co spíte, mám nextru je to to co jsem čekal. SUPER

Houmles (12.3.2004 23:01:32)

Odkuď jste?

Jolinar (13.3.2004 14:00:13)

Nextra je na prd, když nejdříve slibí neomezený data a pak omezuje nějakým přiblblým FUPem a ještě to cpe lidem jako super věc, kterou všichni vždycky chtěli

Mates (13.3.2004 14:28:59)

no ... omezuje .... vzdyt i lidem z druhy fronty to jede vic nez 10kbps .... takze zas takovy omezovani to neni :) to FUP slouzi jen a k jedny veci ... aby si vsichni mohli uzivat neomezeny data... tusim ze ten co by si na kompu samo omezil rychlost na 10,4kbps a tim by porad stahoval.. ze by se do druhy fronty nedostal .. (spis by to ani nepoznal) ;)

Petr Borecek (13.3.2004 14:38:54)

No ono to jede ve druhy fronte + - 20 kb se stratou okolo 44% stabilne takze je to peknej shit to FUP pres den v noci nadhera tak jak v 1 fronte.Krom toho nema cenu resit FUP to se zatim tyka jen starych smluv a rec je o zajmu co si ted vybrat Nextra vs Gts ja osobne jsem pro Gts nebot zatim jsem neslysel ze by zamerne sve starsi zakazniky nejak jednostrane omezovala aniz by meli presnou kontrolu nad pravydly provozu.Aby to nevypadalo ze hazu na Nextru jenom hnuj ja jsem s starym tarifem spokojen nebot od zapnuti agregace se stejne stream video a online uz nedali kvalitne hrat a na to nocni stahovani je to dostacujici ty 2 g to za noc da.

Mates (13.3.2004 14:58:06)

no... podle me jak mi chodi to GTS ..... tak za noc fakt neudelam 2GB ..... a pres den uz ani omylem .... GTS sice neomezuje nikoho FUP ... ale my se tady omazeujem tak nak navzajem .... a to zpusobem spis UnFUP .....

Petr Borecek (13.3.2004 20:59:49)

A jakou mate deni latenci(ping) protoze tady v ty druhy fronte je to porad pres den 400 -800.

greenhorn (13.3.2004 21:28:23)

jj ja snad budu muset prejit na tech 10giga tohle je fakt hruza ani hrat uz nemuzu hraju q3)) http://www.greenhorn.wz.cz/tady/game3.dkm.cz.jpg