Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > siemens A100

siemens A100

conwiq (16.12.2006 14:54:32)

Nevíte kde sehnat nové ovladače k tomuto modemu, ty staré dělají hroznou paseku. Neustále mi padá spojení a někdy i restartuje PC. díky za každé info a vyřešení problému. Vím že tento modem je asi šunkový tak díky předem za rady ať si koupím jiný, to nechci....mám to jen na 1/2 roku....díky

domek (16.12.2006 16:32:25)

Jak víš, že je to v ovladačích. A v jakých? V OS (máš originál?), nebo ve firmware? To druhé bych hledal u výrobce, nebo dovozce, ale restart PC má na svědomí nejspíš to první. Chtělo by to poněkud ten dotaz doplnit o konfiguraci tvého PC. Jestli máš Windows, není vyloučena nějaká havěť a tak po zálohování dat o které nechceš přijít bych je znovu instaloval (originál!!!) bez externě získaných aplikací, zjistil chování modemu a teprve pak ty aplikace postupně instaloval a zjišťoval jestli pády, nebo zavšivení nepůsobí. To že máš modem půl roku a nechceš kupovat jiný, je jen přáni, které s objektivním stavem nemá žádnou spojitost. Leda s tím rozhodnutím si ho pořídit, kdy "je pozdě bycha honiti".

Věra (16.12.2006 23:01:25)

padající spojení může být být způsobeno i zbytečně velkou synchro rychlostí, pokud máš 1 mega nemusí se synchronizovat na 8 mega....dál můžou být mizerný parametry na lince a tak dále

Daniel (16.12.2006 23:16:16)

Mohu potvrdit. Pokud mate treba CRa, tak tam mate defaultne neco kolem 6 mega. Coz je zbytecne moc a spis to zpusobuje problemy. 2 * odebirana rychlost staci. Sice se vam asi o 2 ms prodlouzi ping, ale za ty nervy, ze to porad pada ty 2 ms nestoji.

Věra (16.12.2006 23:22:44)

stačí zavolat nebo napsat mail na ohlašovnu poruch,není problém ji snížit... ale pokud dochází k restartu PC, je to podezřelejší

Daniel (16.12.2006 23:45:59)

Jasne. -------- Kdysi jsem take ten Siemens A100 mel. Jeste nez jsem se ho zbavil (potreboval jsem ethernet rozhrani. Ale kdyz mi ho dali za 1 Kc a ja ho prodal asi za 100 Kc :-) ... ), tak jsem ho asi tyden pouzival na Win2000 s temi ovladaci, co byly v krabici (firmware jsem nemenil) a bez sebemensich problemu. USB kabel jsem mel jeste delsi nez ten, co byl v krabici. Co jsem slysel, jsou s tim zkusenosti tak napul. Nekomu jede bez problemu a je velmi spokojen, nekomu zlobi. Tady asi vstupuje do hry konkretni OS a jeho stav/stabilita.

Conwiq (17.12.2006 17:25:23)

Děkuji všem za odpovědi.......;) Ještě Vám upřesním deaily: windows XP (SP2), avast, stávající připojení 2048/256 u radiokomunikací, Originál ovladače mám (modem je nový). Jinak s tím restartem je to tak, že když mi vypadne spojení, PC normálně funguje, akorát se nelze připojit - využití CPU je na 100%, pomůže ve většině případů restart pc popř. počkat delší dobu než se PC vzpamatuje, po další připojení už to jede třeba i 2h, jak kdy. Někdy ale jen 5 minut. Možná to nemusí být ovladači, usoudil jsem tak z dotazů, které jsem si našel na internetu u lidí, jenž měli obdobný problém a ostatní tak radili (nicméně jsem jiné ovladače nebo firmware nenašel). Tu syncho. rychlost si můžu nastavit i sám nebo je třeba požádat poskytovatele (pokud se to dá nastavit, prosím o stručný návod). Jinak už opravdu nevím čím by to mohlo být. pokud máte někdo řešení prosím poraďte....děkuji

Věra (17.12.2006 19:35:44)

taková technická...používáš icq?? existuje verze, co sežrala 100% cpu, viděla bych to na stažení nové verze...co kdyby to pomohlo... a k rychlosti..musíš požádat poskytovatele, mailem nebo zavoláním..

Conwiq (17.12.2006 20:25:14)

ano ICQ používám verze 5.101 i skype Beta verze 3.0

domek (17.12.2006 21:49:21)

Viděl jsem tento modem v internetové aukci za cca 130 Kč, což nestojí ani za inzerci jeho prodeje. Jak sám vidíš, není ten tvůj problém jednoduše řešitelný a jakékoliv laborování tě vyjde dráž, než je hodnota toho modemu. Ať máš, či zatím nemáš v PC síťovou kartu, bylo by užitečnější pořídit si modem s ethernetem a je po problémech i kdybys přešel na desktopový Linux a Windows používal jen lokálně. Sám si právě stahuji pomocí SuSE Linuxu 9.3 souběžně všech 5 CD SuSE Linux 10.2 a přitom ještě surfuji, mailuji, telefonuji (VoIP), jsem tady v diskuzi atd., bez omezení. Windows mám jen na scanner fotek a negativů v grafickém prostředí, protože i to lze dělat v Linuxovém příkazovém řádku.

Věra (17.12.2006 22:00:31)

OKOUKNI FORA NA ŽIVĚ, MYSLÍM ŽE I TAM ROZEBÍRALI TUHNOUCÍ PC... já icq vyhodila po týdnu týuhnutí, je to asi novou verzí opravený, ale za zkoušku nic nedáš, já musela PC vždycky zrestartovat a to mám net přes UPC

Conwiq (17.12.2006 23:07:15)

Díky Věrko, ICQ to myslím nebude měl jsem ho i předtím a když jsem byl připojený jinak a fungovalo to bez problémů.... asi to budu muset vyřešit jiným modemem (coz nechci) nebo to holt překousnout na tu chvíli, kdyby jste ještě na něco přišli tak sem s tím :) ale je to asi fakt modem na ho....vno. Ještě jednou díky za odpovědi....;)

Věra (17.12.2006 23:12:10)

právě to icq zlobilo odhadem před měsícem... a jak říkám, zkusit snížit synchro, taky kouknout na parametry linky, je moc důvodů čím to může být...a na modem máš záruku, když všecno ostatní selže tak ho reklamuj