Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > asus a dc++

asus a dc++

ravenlord (12.3.2004 18:52:48)

lidi mam problém, mam modem Asus a jsem co se týče ADSL úplnej začatečník. Všechno už mi celkem jede, ale nefunguje mi dc++ v aktivním módu, Byl by tu někdo ochotnej mi jednoduše a přesně napsat co a kde mam nastavit. Budu moc vděčnej. Ale potřebuju to opravdu jako pro blbce

teď anonym jindy ....... (12.3.2004 21:00:51)

To vám asi nokdo neporadí, protože až vám to pojede, tak ho třeba budete zpomalovat. Předpokládám, že budete další stahovač. (na co jiněho DC++)

kcg (12.3.2004 21:06:24)

Ledazebyste byl u jineho ISP. :-) Karel

kcg (12.3.2004 21:08:17)

Premyslim o koupi toho asusu, tak jsem si stahnul uzivatelskou prirucku a zda se mi ze v default nastaveni to ma NAT zapnuty a mozna i FW. => do FW udelat diru a do NATu pridat port redirekt na tu vasi masinu a mohlo by to chodit. Tedy predpokladam, ze dc++ aktivni mod je podobny ftp aktivni mod... Karel

Houmles (12.3.2004 21:12:47)

Jo před chvílí jsem vyzkoušel zapnout default server u ALCATEL 510i a co se nestalo, někdo se mě chtěl nabourat, takže jestli to nemáš zabezpečený tak to nedělej. Já mám Kerio personal firewall a ten to zachytil.

kcg (12.3.2004 21:27:32)

:-) No to je ale preci normalni. Predpokladam, ze si pak na masinu nejaky ten fw hodi... Karel

Houmles (12.3.2004 21:32:25)

To bylo jen varování. Třeba by ho pak zavřeli za něco co vůbec neudělal. (že by nějakej magor použil ravenlorda jako proxy nebo něco podobnýho) Zavirovanej počítač to je spíš sranda pokuď tam nemá důležitý data.

kcg (12.3.2004 21:43:36)

Ano, musim dodat, ze internet nebyl kdysi rajem script-kiddies jak to aspon vypada dneska. Pamatuju, ze sveho casu v 90tych letech jsem na skole mel pripojeny kom na inetu porad a o nejake fw jsem nemel ani tuseni. Karel

Houmles (12.3.2004 21:45:01)

Aspoň je nějaký vzrůšo ne? :))

kcg (12.3.2004 21:48:02)

No, jak se to vezme, treba takovy MyDoom me pekne stval protoze mi proste plnil mailbox a kdo to ma furt mazat. Jo a taky to byl pekny traffic :-( A to me stvalo i kdyz delam na jinych OS nez tech od M$... Karel

Houmles (12.3.2004 21:54:58)

Jen tak mimo téma. Já si myslím (a to nejsem zaměstnám u microsoftu), že např LINUX není v zabezpečení o moc lepší. Akorát, že s LINUXEM pracují v 99% případů lidé, kteří se v počítačích obecně vyznají a umí si ho zabezpečit. Tuto teorii potvrzuje i fakt, že s rozmahem linuxu i k neprofesionálům začíná být i on lehce napadnutelný. Jo a omlouvám se, že mluvím o něčem jiném než je téma asus a dc++.

Miroslav Šilhavý (12.3.2004 21:56:58)

Ono jak se to vezme... Windows jsou slabé ve své nejsilnější stránce - v komfortu používání. Kdyby nebyly vynalezeny outlooky, wordy, excely, internet explorery atd., tj. věci, které opravdu změnily svět, nebyly by ani bezpečnostní problémy... Na linuxu stojí bezpečnost trochu jinak...

kcg (12.3.2004 22:01:18)

Nesmysl, muzete mit prijemne/prevratne/revolucni UI, ale pritom muzete mit secure OS. Problemem M$ je API designovane bez premysleni o bezpecnosti. A ted to chlapci horko tezko zacnou dohanet FW v XP SP2 :-) Karel

Miroslav Šilhavý (12.3.2004 22:06:13)

Ano, souhlasím... Ale kdyby nepřišel MS, byli bychom asi pořád v bezpečí, ale plácali se na FVWM, nebo mrtvém NextSTEPu, nebo málem už několikrát mrtvém Applu, který by nebyl stimulován k vývoji.

kcg (12.3.2004 22:09:53)

Nooo, to je na hodne dlouhou debatu filozoficko ekonomickeho razu. :-) Muj nazor ale je, ze po monopolu zustane vic veci spatnych nez dobrych, a ja uplne jedno jestli je to M$, CEZ, Telecom nebo cokoli jineho...

Miroslav Šilhavý (12.3.2004 22:23:03)

;-) myslíte, že kdyby MS kompletně stáhl prodej a podporu svých produktů, že by byl svět lepší?

Houmles (12.3.2004 22:24:57)

Určitě by ubylo uživatelů výpočetní techniky. Alespoň krátkodobě.

Miroslav Šilhavý (12.3.2004 22:28:05)

;-) a taky sosačů ;-) no vidíte, my se snad ještě dobereme jádra problému!

Houmles (12.3.2004 22:31:45)

Dobrý tak zítra vyberu v bankomatu a jdu koupit Microsoft. Za týden zruším windows. Pak bude ADSL v ČR jako je teď ve Finsku, ale tam se to taky zlepší, takže to budou mít zase lepší než tady a tak budeme mít podobný problém.

greenhorn (12.3.2004 22:36:47)

hele nejsou natom polaci lip jak my?))

kcg (12.3.2004 22:40:10)

Tesim se zitra na zpravy z Ameriky: ``Homeless has bought Microsoft. Bill W. Gates together with Steve Balmer is retired. Our sources in the company claim Microsoft will leave OS/Office product industry and will start to make paper boxes, your CNN editor XYZ'' :-) Karel

Houmles (12.3.2004 22:42:53)

:)

kcg (12.3.2004 22:46:19)

Hele, ale ne ze z toho vycouvas! :-) Karel

Houmles (12.3.2004 22:48:39)

No jo no budu muset utratit týdenní kapesný. :)

kcg (12.3.2004 22:36:53)

Svet by byl urcite lepsi, pokud by monopol nepouzival neeticke a mnohdy i nelegalni metody ekonomickeho trzniho boje. Prikladu je mnoho... Karel

Miroslav Šilhavý (12.3.2004 23:26:03)

Mnojo... Ale zas na druhou stranu je něco jiného monopol, jako je Telecom, který ho má v podstatě uměle vytvořený, a něco jiného je MS, kde se k tomu monopolu dopracovali v svojí pílí... Mě osobně přijde nespravedlivé začít mlátit po hlavě někoho, kdo je prostě jen úspěšný. A spory, které vede MS jsou jen o prkotinách, které uživatelům opravdu nic nepřinesou, namísto toho aby se řešily opravdové problémy. Je hezké, že MS musel umožnit změnit defaultní prohlížeč z IE na cokoliv jiného, ale kolika lidem to reálně pomůže? 0,001% ?

kcg (12.3.2004 23:30:32)

No, ten explorer nedelitelny od systemu, tak to je jen spicka ledovce. Mimochodem, vsiml jste si, jak M$ nasadil vsechny paky aby dohnal ujizdejici vlak Netscapu? A vsiml jste si taky jak, kdyz ziskal vetsinu browser marketu, tak jak na IE hodil kladu? Tak to je monopol, ovladnout a dal neinvestovat... Karel

Miroslav Šilhavý (12.3.2004 23:36:13)

Mno nevím. IE náhodou docela znám a vím, jakými drastickými, i když málo viditelnými proměnami prošel od verze 4, kdy ten boj vyhrál, do dnešní verze 6. A support, skrz MSDN Library je pořád a na vynikající úrovni (narozdíl od Mozilly, kde něco najít je na zešílení).

kcg (12.3.2004 23:45:31)

OK. Nicmene, posledni verze mozily se mi zdaji 1) rychlejsi 2) vic compliant 3) vic open source :-). Problem totiz je sebelepsi dokumentace k produktu kontra zdrojaky produktu -- co si budeme nalhavat, programky maji sve musky ze... Karel

Miroslav Šilhavý (12.3.2004 23:52:04)

ad. 1) řekl bych že neznatelně. nezdá se mi nijak výrazně rychlejší než IE, dokce mnohy pomalejší; každopádně v tomto ohledu mozilla nijak neporáží IE ad. 2) řekl bych, že naopak je IE dnes paradoxně více compilant ke standardům (které mimochodem mají mnoho nejasných bodů) ad. 3) že je open source je pěkné, ale mě a asi většině lidí je to úplně k ničemu každopádně tehdy to netscape neprojel na tom, že by IE mělo lepší marketing (o tom to nebylo zas až tak moc), ale že nedokázali Netscape 4 udělat včas a když už byl, byl plný bugů... a další vývoj? prakticky žádný nebyl :(

kcg (12.3.2004 23:58:40)

ad 1) vezkousejte firefox -- to je budoucnost mozilly ad 2) to jsou jen info zdruhe ruky, to je pravda. ad 3) pro vyvojare ktery stavi nad nejakym produktem je mnohem lepsi mit plne zdrojaky nez jen dokumentaci but sebelepsi. Karel

Miroslav Šilhavý (13.3.2004 00:02:52)

ad 1. Firefox znám; výrazně rychlejší než IE mi opravu nepřijde. ad 3. To si nemyslím. Studovat zdrojáky, když mohu mít kompletní a kvalitní dokumentaci, mi přijde jako velmi neefektivní.

kcg (13.3.2004 00:10:40)

ad 1. OK, me prijde rychlejsi a prijemnejsi (tabbed-browsing) ad 3. No, to plati kdyz skutecne pochopite chovani programu pod sebou z dokumentace a kdyz !! pozor, v tom programu nejsou chyby. Ale jak si poradite, kdyz Vam to bude padat jako hruska a pritom si rikate, ze jste to napsal spravne jak to ma byt podle dokumentace? Ja se tedy obvykle podivam primo do zdrojaku, protoze v debuggeru snadno najdu misto kde to pada... Karel PS: Pravda free software programator jsem uz 10 let, takze je to uz ciste rutina a delat z necim k cemu nemam zdrojaky me uz ani ve snu (pokud to neni nocni mura :-) nenapadne.

Miroslav Šilhavý (13.3.2004 00:14:22)

;-) navrhuji ukončit tento thread, jsme už hodně offtopic ale poslední poznámku si nemohu odpustit: free software mám velmi rád, nicméně přiznejme si, že i přesto že se jeho vývoji věnuje hódně moc lidí, jeho celková výkonnost, efektivita, spolehlivost, použitelnost je daleko za tím, co vypouští ze své dílny kdejaká malá softwarová firma, natož MS.

kcg (13.3.2004 00:18:08)

100% souhlas s ukoncenim threadu. 100% nesouhlas s posledni poznamkou. Dva priklady za vsechny: linux kernel a GNU Compiler Collection. Preji pekny vecer, Karel

Miroslav Šilhavý (13.3.2004 00:20:06)

Pěkný večer i Vám; thread kdyžtak můžeme pokračovat na mejlu, můžete se klidně ozvat ;-)

kcg (12.3.2004 21:59:34)

Nesouhlas, bezpecnostni model je proste jiny a dava vam vetsi sanci prezit. Karel PS: Uz i ten RedShit (pardon RedHat) nespousti vsechny sitove sluzby co si jen lze predstavit a dokonce ma i jakousi defaultni FW, jaky pokrok ze?

greenhorn (12.3.2004 22:13:59)

Husty tema!!))))))) to se ti povedlo)))

Houmles (12.3.2004 22:18:08)

Určitě je Linux víc bezpečný, ale Win je udělán tak, aby ho mohla používat i lama a tím si získali ten monopol. Ale vše má sva pro a proti.