Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Porovnani problemu jednotlivych ADSL ISP

Porovnani problemu jednotlivych ADSL ISP

kcg (12.3.2004 21:41:32)

Dobry den, Protoze se stale rozhoduji jestli jit do ADSL nebo ne a pripadne do ktereho ISP, prosel jsem za par hodin tohoto tydne archiv a nasel toto: GTS: nelimitni data, v Praze velike problemy (nizka rychlost), Morava (Brno) vypada ok Tiscali: velke problemy (nizka rychlost) SkyNet: velke problemy (nizka rychlost) Nextra: ADSL vypada ok, velke problemy s DNS Volny: ADSL vypada ok ale jen pro Web/Email, velke problemy s cimkoli na jinych portech (nizka rychlost) IOL: Nikdo ho tady moc nezminuje, ale kdo ano, tak si ho chvali. Vsechno se zda jet: web/email/hry i stahovani. Budu vdecny za jakekoli korekce a dodatky hlavne ohledne mensich ISP, ktere jsem nezminil. Diky, Karel

Miroslav Šilhavý (12.3.2004 21:42:53)

K Nextře: nemusíte přeci používat jejich DNS, ale nastavit si jakékoliv jiné...

kcg (12.3.2004 21:50:22)

Souhlas, ale jiste uznate, ze je to sluzba nabizena ISP v cene a tudiz ji muzeme zahrnout do prehledu, zvlaste kdyz jsou s ni takove problemy. Karel

Miroslav Šilhavý (12.3.2004 21:51:13)

Hmm... Určitě zrovna problém s DNS dokážou velmi rychle vyřešit... (i když se divím, že na routerech neudělali okamžitě překlad na nějaký jiný server)

kcg (12.3.2004 21:57:01)

Ano, problem DNS je velmi rychle resitelny, ale protoze ho dodnes nevyresili, tak to neco malo naznacuje o pristupu k problemum v jejich vlastni infrastrukture. Nedovedu si pak predstavit, jak by bojovali za sve zakazniky, kdyz bu telecom provedl nejakou sicarnu, predpokladam, ze by hrali mrtveho brouka jako v pripade DNS. Karel

Adin (12.3.2004 22:45:57)

K tomu DNS u Nextry, rozhodne to nepovazuji za velke problemy. Co jsem zaznamenal tak bych vypadky spocital na prstech jedne ruky. Ani mi nestoji za to predelavat nastaveni na jine DNS servery.

Michal (13.3.2004 09:13:17)

On byl u nextry vypadek DNS? Sedel jsem vcera u kompu od 8:00 do 23:30 s malymi prestavkami, DNS mam urcite nastaveno na nextru a nic jsem nezaznamenal.

Houmles (13.3.2004 09:22:21)

Včera žádný výpadek nebyl.

PePa (13.3.2004 09:54:00)

Nextra ma porad problemy s aktualizaci DNS zaznamu, muzu vam ted hned rict 4 domeny na ktere se nemohu pres jejich DNS servery dostat.

Anonym (15.3.2004 23:51:40)

Presne, ten problem se vyskytuje velice casto nicmene pouze u nekterych domen. Sam jsem na Nextru take psal nekolik pisemnych reklamaci ohledne DNS nebot hotline nechtela telefonickou reklamaci prijmout. Velka vetsina vcetne posledni reklamace byla dokonce bez jakekoliv odpovedi. Ja nextru mam a ROZHODNE nedoporucuji. ADSL jakztakz funguje, ale pristup k zakaznikum je katastrofa, hotline katastrofa a reseni problemu spociva v presvedceni zakaznika, ze je debil ze si nekde neco nastavil a ze mu to nefunguje ale ze to rozhodne neni problem Nextry. (Velkou cast zde uvedenych prohlaseni mohu dolozit mailovou korespondenci s Nextrou). H

Anonym (15.3.2004 23:54:00)

Jinak radu mistniho odbornika MS na nastaveni jineho DNS radeji ignoruji. Kdybych si ho nenastavil jiz drive nemohl bych s ADSL od nextry vubec pracovat, protoze bohuzel zrovna nekolik nasich firemnich domen DNS nextry casto zapomina resolvovat. Nicmene jde o princip. Firma jako Nextra jednak dela ze zakazniku debily a jednak neni ani schopna problem priznat, natoz opravit.

Anonym (14.3.2004 22:35:16)

Houby infrastruktura ale vzali si v reseni problemu priklad z T-Mobilu.

Petr Borecek (14.3.2004 22:25:18)

Nejedna se o kratkodoby problem ja si snimi kvuli tech DNS serveru telefonuji uz od Listopadu lonckeho roku a nachvili se to spravi a pak zas to blbne.

kcg (15.3.2004 11:25:12)

A proto jsem to u te Nextry napsal. Karel

Zajda (14.3.2004 22:34:00)

Víte technicky to jistě problém neni. Ale je to problém administrativní. V těchto společnostech když o něco žádáte tak musíte podat formulář jež projde všemi patry a pobočkami než dorazí k příjemci. Nakonec žádost skončí v nějakém šuplíku.

Houmles (12.3.2004 21:43:20)

V Brně GTS pouze někdo OK a vše se může kdykoli přikulit ke vzoru z Prahy. A to mě straší.

kcg (12.3.2004 21:49:01)

Presne tak, taky si to rikam. Karel

Kebule (15.3.2004 21:46:06)

Ipex v Praze "512/128" - vecer peklo - packet loss 20 %, ping na Seznam 200,

A (16.3.2004 17:25:40)

Ja jsem problemy s DNS u Nextry teda nezaznamenal, a to jsem online cca. 18 hodin denne