Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Rychlý internet – jaká je skutečnost?

Rychlý internet – jaká je skutečnost?

Anonym (22.12.2006 00:00:00)

Pokud má někdo pocit, že jen české firmy vylepšují u nabídky rychlého připojení k internetu skutečnost, mýlí se, situace ve Spojených státech není o mnoho lepší.

vrs (22.12.2006 00:42:25)

neee prosim zadna vlada neee za prve stejne stat jede i bez ni a za druhe by to jeste zdrahlo a spomalilo a znova by zavedli modemy jako nejrychlejsi aby znas mohli tahat prachy do bezedne propasti jmenem statni kasa :(((

Anonym (22.12.2006 01:18:36)

Anonym (22.12.2006 01:19:51)

Hlavně když típnou internet do škol (INDOŠ). !!!!

1woko (22.12.2006 15:24:54)

Zatím nepociťuji, že bych potřeboval 50 Mbit, rozhodně víc by mě potěšilo, kdyby se zrušily datové limity (vánoční "kosmetická" změna limitu ale ukazuje, že toho se u nás jen tak nedočkáme...)

Anonym (22.12.2006 20:40:50)

nemáte tak docela pravdu. Pokud spoléháte pouze na jediného dodavatele - pravděpodobně O2 alias cesky telekom - pak vam neni pomoci a datovych limitu se patrne jen tak rychle nezbavite. Ostatni operatori ale mivaji daleko vyhodnejsi podminky (tedy pokud pouze nepreprodavaji sluzby telekomu). Vyhodne jsou napriklad linky na bazi pronajateho LLU - tedy ne pronajateho vami ale poskytovatelem ke kteremu nechate svoji telefonni pripojku od O2 prevest. Napriklad radiokomunikace nabizi sluzbu premium 2006 ktera pripojeni k internetu za vyhodnejsi cenu nez u O2 nabizi a bez FUP i limitu ... tim chci rict, ze si musite umet vybirat. Pokud nebudete vybirat, konkurence proste nebude fungovat, a vy porad budete odebirat mizerne sluzby.

1woko (23.12.2006 01:05:39)

Těchto skutečností jsem si vědom, ale jiná možnost pro mně v mé lokalitě není :-(

Petr (22.12.2006 19:40:24)

Skutečnost je parádní. Mám 512 bez limitu s max. agregací 1:8 (wifi), ale běhá to výborně za jakýhokoli počasí, většinou to běží podle dsl mezi 540 a 580kbps a pingy do 15 ms

Marek (22.12.2006 20:36:47)

Nepřekvapuje mne to ani trochu. Dříve či později k tomu muselo dojít. Firmy tento násroj - tj. záměrné matení zákazníků nepřehlednou nabídkou plnou triků jako jsou FUP , celkové limity, nižší rychlosti v důsledku agregace a spousty dalších - používají vždy, když se značí stabilizovat svůj podíl na trhu a přitom nemuset už nadále komukoliv cenově konkurovat ... do tohoto stádia přechází pozvolna i mobilní operátoři a vůbec četnost přechodů mezi operátory (díky nově zpřístupněné přenositelnosti čísla) je malá navzdory tomu jak se výhodnost služeb jednotlivých operátorů drasticky liší ... může za to pouze nepřehlednost nabídek, a skutečnost že uživatelé se v tom už prostě neorientují a vybírají podle toho která reklama jim připadá působivější ....

howk (22.12.2006 20:44:22)

... a ta cesta zni: nebudte tupe ovce ktere se spokoji s nabidkou toho nejurvanejsiho operatora (O2) a zacnete se sakra ve veci trochu orientovat a vyberte si vyhodnejsi pripojeni za nizsi cenu ... na trhu je nabidek dost a dost !!! tak sakra nebudte lini a chovejte se TRZNE !! jinak trh ani konkurence proste nebude fungovat, vy tupe stado !!!

5K4C3 (23.12.2006 22:28:31)

mam 1024/512(1:10?) WiFi se specifickym omezenim- jestli vyuzivam poslednich 5 minut > 70% tak mi rychlost ma spadnout na polovinu az ji budu vyuzivat

5K4C3 (23.12.2006 22:28:50)

mam 1024/512(1:10?) WiFi se specifickym omezenim- jestli vyuzivam poslednich 5 minut > 70% tak mi rychlost ma spadnout na polovinu az ji budu vyuzivat

Nargon (27.12.2006 11:35:21)

hmm, takze to vlastne mate 716/358 Tady staci jen nastavit netlimiter, aby omezil celkovou rychlost na tech 70% a je to v pohode.

KoKes (31.12.2006 15:35:33)

veci operatori hlavne CDMA ADSL mozna i kabel pouzivaji rozsirene moznosti FUP a QOS. jinymi slovy ano mas na www protokol tech onich 5Mbps ale pokud pouzivas treba DC tak jiz operator ma nastaveno aby jsi nemohl prekropcit rychlost treba 1/10 tveho pripojeni. vecinou ti na prohlizeni stranek a posilani posty opravdu dodaji to co slibujou horsi je to s ostatnimi sluzbymy jako video, muzika, P2P(DC,kazza),atd.. tyto velmi znevihodnuji. (*hlavne u CDMA je to velmi znat) mysli ze je lepsi vyuzit sluzeb nejakeho lokalniho poskytovatele treba WiFi kteri nedisponuji techologiemi umoznujici toto nespravedlive urcovani priporit.

KoKes (31.12.2006 15:38:41)

pokud tedy nepatrite mezi ti ,kteri maji internet na precteni horoskopu a vyzvednuti posty

5K4C3 (23.12.2006 22:29:34)

mam 1024/512(1:10?) WiFi se specifickym omezenim- jestli vyuzivam poslednich 5 minut > 70% tak mi rychlost ma spadnout na polovinu az ji budu vyuzivat pod 30% tak se to vrati do normalu Pingy pres den do 200ms :( PL asi 10%) v noci to jede pod 10ms (PL 1%) o rychlosti pres den ani nemluvim - jsem rad ze se mi otevre vubec nejaka stranka do 30 vterin :( Zavidim lidem z prahy a brna --- optika- 4+Mbits za 400Kč bez FUP bez limitu dat agregace 1:1 a stezujou si ze kdyz jim to stahuje 500kB/s ze je to strasne pomaly a sou zamindrakovany ze 1GB stahnou za pul hodiny ja bych se s tema 30MBit v NEW YORKU za 900Kč bohate spokojil PROC SOU SAKRA TY AGREGACE??? klidne bych jel na 512kbps ale mel bych jistotu ze NET funguje 24/7 a latence budou stale pod 10ms

ZXG (27.12.2006 00:18:14)

Paradoxy skutečné rychlosti jsou celkem srandovní. Zda jen obyčejně surfuju, skutečně disponuji slíbenou rychlostí. Problém nastává však až v době, kdy začnu něco většího stahovat, například film z on-line půjčovny. Pak rychlost výrazně klesne a děkoval bych bohu, kdyby dosahovala alespoň poloviny rychlosti, jakou má mít. Ze zkušenosti: (mám připojení* cca D990/U125kbps**) rychlost při downloadu však je pouhych cca 110kbps a rychlost odesílání maximálně cca 35kbps (tyto hodnoty se ani omylem neshodují s tím, jaké mají být) *uvádím skutečný stav, ne reklamu poskytovatele **D = download (stahuju) U = upload (odesílám) kbps = kilo byte per second

1woko (27.12.2006 08:15:09)

Paradoxy lidské neznalosti již tak srandovní nejsou... kbps = kilo bite per second viz. např. http://cs.wikipedia.org/wiki/Kbps kB/s = kilo byte per second viz. např. http://cs.wikipedia.org/wiki/Bajt_za_sekundu Zpravidla platí, že 1 B/s = 8 bit/s.

Nargon (27.12.2006 11:32:13)

Mno kdyz clovek nevi co ktery bB znamena tak to neni tak spatny, to si alespon dokazu odhadnout. Ale kdyz clovek v jednom odstavci pouzije jen jedno b a pokazde tim mysli neco jineho, tak je to teda sila. A hlavne jim avizovane hodnoty: D990/U125kbps Tohoto neni adsl technicky schopne dosahnout, natoz aby to nejaky isp nabizel. Pak je zde moznost, ze to neni adsl. Pak nevim proc do dava na xDSL forum a taky mohl uvest co ze to ma vlastne za internet. Pokud ma neco jineho nez adsl, tak pravdepodobne jeho isp uplatnuje QoS, fup,... A proste to stahovani z te pujcovny jede pomaleji nez http prenos. Pripadne ta pujcovna ma zatizenej server a ten to nestiha odesilat :)

ADSL uživatel... (31.12.2006 15:23:32)

Tak mě teď napadá... Co kdyby jsme své poskytovatele, já momentálně O2, zažalovali... Nedávno tu byl článek, že vysokorychlostní internet je do nějakých 144 kbit/s. Mno a když spadnu do FUP, tak vlasně už to není vysokorychlostní... Tak je tohle normální???