Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Chello :)

Chello :)

Chello (17.3.2004 17:36:32)

Vážená paní, vážený pane, dovolte, abych Vám touto cestou poděkovala za to, že využíváte naši internetovou službu chello a současně Vás informovala o některých závažných skutečnostech vyplývajících z dohledu naší datové síťě, který provádíme v souladu s čl. 4.6 všeobecných podmínek poskytování veřejné telekomunikační služby přístupu k síti Internet (dále jen „podmínky“). Prostřednictvím Vašeho počítače dochází k výraznému zatěžování sítě chello. K datu odeslání dopisu jste již překročil 90% obvyklého objemu přenášených dat a omezujete dostupnost internetové sítě pro jiné uživatele. Dopouštíte se tak jednání, které lze spravedlivě označit za zneužití objednaných služeb, respektive které porušuje etická pravidla chování na internetové síti. S ohledem na výše uvedená fakta Vám proto musím s politováním sdělit, že nezjednáte-li okamžitě nápravu stávajícího stavu, bude naše společnost nucena využít článek 4.12 podmínek a omezit Vám poskytování služeb formou snížení rychlosti připojení na 64/64 kbps a to až do konce tohoto kalendářního měsíce. Ráda bych v této souvislosti vyslovila přesvědčení, že v celé záležitosti se jedná o neúmyslné pochybení, které bude v budoucnu napraveno.

Mik (17.3.2004 19:36:05)

Hmm tak to by mě zajímalo kolik si stáhnul dat :) protože kámoš má každej měsíc tak 35GB a nic mu ještě nenapsali :)))

Nenarocny uzivatel (17.3.2004 21:05:09)

No a co teprve ja! Je to trosku dane tim, ze ve smlouve nic takove ho nema, zatimco chellari ano

LOL LOL LOL (18.3.2004 13:23:52)

... prej etika vyuzivani site hahahahahahahaha tak to je masakr tohleto

Camel (23.4.2004 19:44:08)

Dneska jsem ten mejl dostal. Hlavně kvůli tomu, že ze mně dělaj blbce a fintujou. Myslel jsem, že si platím internet bez omezení přenesených dat a oni mi takhle vyhrožujou. Trochu to rozeberu: 1. odstavec - Podle článku 4.6 jsem dal souhlas, aby měřili objem přenesených dat. OK. 2. odstavec - Dochází k zatěžování - no a? Mám internet na parádu??? 90% obvyklého pro koho? Kolik to je? Kde je to číslo ve smlouvě??? Omezuju dostupnost - nevěřím, nic o tom nevím a ani nemohu. (popravdě ani nezajímá - proč by mělo?) A teď vrchol - moje jednání lze "spravedlivě" (sakra kdo je ten pan "Spravedlivej") označit za ZNEUŽITÍ služeb. Já používám službu, za kterou platím a ono je to zneužití? Je to logický? Poslední věta mě dorazila, já porušuju etická pravidla chování na internetové síti. To je nějaká knížka? Kde je najdu? Kde je můj podpis, že je budu dodržovat, kdyby tento dokument náhodou existoval? No a článek 4.12 skutečně umožňuje omezit tok dat, jestliže překročím povolený objem přenesených dat . Ale žádný takový limit nebyl ve smlouvě uveden a slovo "obvyklý" je fakt zcestný. Taky Vás to vytočilo? Já jen čumim. Když před půl rokem přišla bez ohlášení pipina s novou smlouvou, ptám se, proč to? Ona, že je změna na Chello a že o nic nejde. Starou smlouvu v tu chvíli nemám po ruce a kdo by to všechno čet', když to stejně podepíše, vždyť to tak dobře funguje. Teď jsem si to přelouskal a jen zírám na ty špeky. Celý Chello vzniklo jen proto, aby se nenápadně změnili starý smlouvy za tyhle, co jsou fakt o dost nevýhodnější a dokonce dovolujou ten limit zavíst. Je to v tom článku 4.12 jen tak mimochodem a hned za větou o povinnosti poskytovatele, takže když to letmo čteš, tenhle odstavec vynecháš. Jo, právníci jsou pěkně vych....ý. Takže je takový i UPC a jestli mi to fakt uříznou, končím s nima. Tenhle styl bububu mě fakt nas..l a jestli chtěj o zákazníky přijít, dělaj dobře. Říkal sem si, že maj rozum, když zvednou rychlost, všude kolem nabídek na 1024kb DSL a pod. a teď tohle. Jsem fakt, zvědavej, co bude a co mi odpověděj na můj mejl. Asi nic, jako vždycky.

Miroslav Šilhavý (23.4.2004 19:52:58)

Ve smlouvě to nehledejte; je to součástí všeobecných obchodních podmínek, které jsou uveřejněny na internetu. A "pan Spravedlivej?" Mno, řekněme, že existuje jakýsi objem dat, který dostačuje, řekněme, 95% uživatelů; pakliže tuto hranici překročíte řekněme dvojnásobně, chováte se prostě _jinak_. A tento zvyk, to, kolik kdo přenáší, tvoří samo o sobě normu. Buďte si jist, že až těch 95% uživatelů vývojem posune tu hranici dál, posune se i moment, kdy obdržíte podobný email. A možná Vás to překvapí, ale podobná omezení a dokonce i přísnější mívají i v zemích "vyspělé" Evropy; za příklad budiž Rakousko, Německo, Holandsko, Velká Británie a další. Projděte si podmínky tamních ISP a hledejte to tam a najdete to; pochopitelně do reklam to nepíšou...

Anonym (23.4.2004 23:33:16)

K jednotlivejm odstavečkům. Na internetu se dá uveřejnit kdeco, nevím, proč mi to má komplikovat život. Smlouva je právě proto na světě, aby se jí řídily obě strany. Objem dat, či jiné věci, které postačují většině populace ke štěstí jsou mi volný. Kdyby lidi měli všechny svoje limity nastavený podle průměru, jezdili bysme na kravách a internet by neexistoval. Možná by mě to překvapilo, kdyby to tak bylo. Chello Classic v Holandsku v ceně 50€/m má upload snelheid 384 Kbps a download snelheid 2560 Kbps, žádnej limit dat. A u Chello Light (nižší) je limit uveden výslovně, na nějaký finty asi holanďani u jejich Chella tedy moc zvědaví nebudou. Nehledě na to, že to stajně nepadá na váhu, já jsem tady a oni tam, cizí šméčka neomlouvaj ty moje, sakra.

Anonym (24.4.2004 09:16:52)

Máte naprosto pravdu, je to od Chello nehoráznost. Provideři by se měli zamyslet a když služby nezvládají, raději je nenabízet.

Houmles (24.4.2004 09:29:13)

To by potom zaniklo celé ADSL, protože to je 10x více prohnilé než Chello.

Miroslav Šilhavý (24.4.2004 09:31:45)

;-) myslete si co chcete, ale když někomu nevyhovuje s Vámi obchodovat, nutit ho nemůžete; a pro ISP jste asi nevýhodný zákazník...

Camel (24.4.2004 11:01:13)

Chápu, že se na to jako zaměstnanec nebo majitel webhostingový firmy díváte z opačný strany, ale já nikoho nenutím, jen mě sere ten styl.

Zajda (17.3.2004 23:14:36)

Objem stažených dat pravděpodobne bude okolo stovky GB. Tak je to zpravidla nastavené.

bobík365 (18.3.2004 19:22:34)

No 100 GB to asi nebude, u chello klasik má 256 kbit, to vychází při nepřetržitém stahování 80 GB za měsíc...

Zajda (20.3.2004 02:32:48)

Píšu okolo stovky, né přesně 100GB. Vždy vážím svá slova.

masinka (18.3.2004 14:41:16)

Stahl zatim 27 GB, cilem chella je prechod takovyhle uzivatelu na drazsi variantu chello plus, tam jim to neva.

Mates (18.3.2004 14:50:05)

Podle me jim je upne jedno co maj za sluzbu, jestli normalni nebo +, oboje jede na tom samem ... jen z nej chtej vyrazit vic penez ...

Anonym (18.3.2004 16:27:41)

presne tak :-)

tomas (17.3.2004 21:59:28)

a co bych ja dal za to, aby mne muj isp (GTS) poslal podobny email, ktery by vysvetlovyl ono brutalni snizeni rychlosti.....

Pavel Urbancik (17.3.2004 22:07:17)

Heh, tak nejak, my Nextraci jsme uz ale zvykli na to,ze se s nami zachazi jak s odpadem.

Zajda (17.3.2004 23:10:37)

To je slušný. Já bych byl rád i za těch 64/64 kdybych byl stahovač extrémista(což se o mých 6GB za poslední měsíc říci nedá). Nicméně dle mého názoru se nejedná o porušení atických pravidel chování na internetové síti. Uživatele kteří rozesílají spamy,viry, projevují agresivně své extrémistické názory na svět,podnikají útoky systémy atp. by měli být trestáni. Nikoliv však uživatelé kteří naplno využívají své připojení. Toto nemá nic společného s etikou ale s nastavením služby. Ano souhlasím s tím dopisem-sorry ale omezujete ostatní uživatele a jelikož vám dle smlouvy nic negarantujeme a vy omezujete naše zákazníky tak vám srazíme rychlost. To je naprosto v pořádku. Není ale v pořádku že se odvolávají na etiku. S etikou to nemá nic společného. Myslím že je třeba nazývat věci pravými jmény.

Vladimir T (18.3.2004 19:25:56)

Mate pravdu, o te etice bychom mohli diskutovat. Kazdopadne uzivatele Chella maji standartne ve smlouve, ze po prekroceni jisteho limitu si Chello vyhrazuje pravo omezit timto zpusobem rychlost.

Copr (24.4.2004 13:46:17)

Tohle je všechno pěkný, ale je tady sakra někdo taky spokojený ? Teď mi tady v Motole zavedli kabel s monopolním UPC a jeho čelem (to už mne štve jen z principu nemít volbu), pak si můžu zvolit nějaký ADSL a nebo se přicucnout na bezdrát. Protože chci mít přenosy bezpečný a děti si taky rády sosnou - pak mne jímá hrůza v jakým je to bordelu. Z diskuze mám pocit, že dycky agent někoho pustí optimistickou info a ostatní to pracně a dlouho vyvracej.

Anonym (18.3.2004 21:18:41)

limit u chella je 5GB/měsíc...

Anonym (18.3.2004 21:39:33)

Kde to čteš? to jeještě míň než u adsl, to mi neštimuje

Vladimir T (18.3.2004 23:29:15)

Mam pocit ze je to vic (20 GB), ale nejsem si ted jisty. Kazdopadne prave proto mozna Chello "beha" lepe, nez adsl.

Anonym (19.3.2004 02:20:02)

Pocit nestačí. Důkaz místo slibů.

Mates (19.3.2004 07:46:11)

Pocity sou k h... :)nikdo ani z chellaku nevi o zadny limitu ... kamos ma chello + ... udelaj doma tak 40GB mesicne a nikdo je nebuzeruje ... a to u chella jsou i jini borci ... 60GB a taky je nikdo nepiskuje ... takze s tim limitem .. buh vi jak to je .. spis si myslim ze maj "jen jako" limit u zakladni vere aby je pak mohli buzerovat aby jim vic platili za plusko ...

Anonym (19.3.2004 15:36:28)

záleží na tom, kolik toho udělají jeho spolupodílníci...pokud je agregovanej spolu s lidma, co si vybírají jen maily, pak může třeba i 80 GB...jestli ale ostatní dělají každej 30 GB...pak musí UPC zakročit...

Anonym (19.3.2004 04:18:02)

20 GB je to u chella plus...classic má limit 5 GB... jinými slovy...UPC se nelíbí, jak beztrestně bohatnou poskytovatelé ADSL (vlastně telecom) a proto se rozhodlo nasadit stejnou laťku...když jsou uživatelé ochotni tohle trpět na ADSL, proč by to netrpěli na chellu, že ??? :)3

Petr Borecek (19.3.2004 17:46:02)

Otazka jak se chova to spomaleni na 64/64 u Chella .U Nextry je FUP v praxi ve dne vypla linka ne ze by nesla vubec ale prilatenci 400 - 1000 v kuse se stratou nad 40 % se neda delat nic ani z webem ani postovnim klientem.

marty (23.4.2004 01:14:25)

tak jak to chodi ti muzu rict presne, protoze mi to odpoledne usekli na 64/64.... no chodi to asi jako modem, test rychlosti mi pise 55kbps

Romano (19.3.2004 19:23:38)

Teda Vážení, netuším kterej umělec dostal takovýto mail, ale s klidem Vám mohu sdělit, že je to blbost. Mám Chello víc jak rok, denně stáhnu v průměru 900MB a ještě mi žádný mail nepřišel. Navíc ve smlouvě nemám ani čárku o nějakém snížení rychlosti. Takže zase docela good flame :))

Miroslav Šilhavý (19.3.2004 19:26:11)

;-) oni s tím začali ponovu ;-) A ve smlouvě máte určitě to, že Vaše rychlost je jen rychlost maximální; a ve všeobecných obchodních podmínkách jsou další články, co to upravují.

Romano (19.3.2004 19:40:01)

V tom případě se mě to netýká. Nebo se mýlím???

Miroslav Šilhavý (19.3.2004 19:43:40)

Všeobecné obch. podmínky jsou závazné i pro Vás ;-)

Romano (19.3.2004 19:51:39)

No nic, takže jinak. V článku 4.6 všeob. podmínek je pouze napsáno, že uděluji souhlas poskytovateli k případnému měření přenesených dat a že poskytovatel vede databázy provedených operací. Nic víc nic míň. Ať si změří kolik stáhnu :)

Miroslav Šilhavý (19.3.2004 19:55:59)

A omezení služeb je podle dalších (jiných) článků VOP.

Romano (19.3.2004 20:03:24)

Tak ještě jináč :) koukněte se vy nevěřící na tento odkaz, je tam jasná odpověd. Jak jsem řekl, je to kachna!!!!!!) http://www.upc.cz/cz/vysokorychlostni-internet/_attachments/petice%20PDF.pdf

Miroslav Šilhavý (19.3.2004 20:10:09)

Bod 4.12 VOP i toho FAQ mluví přesně opačně, než tvrdíte.

Romano (19.3.2004 20:14:07)

Ježíííííši, umíš ty vůbec abecedu???? Jak to vůbec můžeš napsat??? FAQ mi dává za pravdu!!!! Nehledě na to, že v popisu služby je jasně napsáno, že je to bez omezení dat a času. Na takové lidi nemám nervy..... Mějte se

Miroslav Šilhavý (19.3.2004 20:15:21)

Mno možné vysvětlení tu je - buďto to opravdu je flame nebo nestihli zaktualizovat web (což mi připadá pravděpodobnější, jak je znám).

Miroslav Šilhavý (19.3.2004 20:19:29)

Mimochodem přečtěte si diskusní fóra na Chellu a uvidíte, že flame to není, bohužel.

Romano (19.3.2004 20:25:12)

Aha, zase jde o diskusni forum jako tady..... Myslite si vazeny pane, ze toto diskusni forum je jine nez diskusni forum na Chellu??? Je to stejny, jedna pani povidala...... A az me to nas.... tak zvednu telefon a zavolam tam.

Washek (19.3.2004 20:29:35)

Me todle forum prijde na vyssi urovni nez Chellacke, byl jste tam nekdy? :)

Miroslav Šilhavý (19.3.2004 20:30:11)

Ale tam jsou lidi, co už to pocítili na vlastní kůži, že ano...

Romano (19.3.2004 23:40:59)

No a pokud se nepletu, tak všechny maily co jsem dostal od UPC nikdy nebyli blablabla@chello.cz ale vzdycky a pouze blablabla@upc.cz Osobně si myslím že si prostě někdo udělal srandu, a navíc se vám divím že tomu věříte, aniž by o tom někdě UPC ofiko něco psalo. P.S:Vlastne mi jeden mail prisel od @chello.cz, ale to byl vir :))

Vladimir T (19.3.2004 23:50:48)

Kdyz uz, tak maily byly. Omlouvam se, ze tako slovickarim, ale bije me to do oci :) Pravdepodobne to bude tak, ze co se tyce administrativy chodi od UPC, technickou strankou se pak zabyva Chello.

Romano (19.3.2004 23:31:01)

4Washek: Nevím na jakém foru jsi byl, ale přímo na Chellackem se zatím neozval jedinný člověk, který by byl díky překročení jakéhosi limitu přenesených dat omezen na 64/64. Další věc je ta, že nikde není o limitech ani zmínka. Pokud se vrátím k tomu odstavci co je uveden v tom mailu (odst. 4.12), tak je tam pouze, že jsou oprávněni v případě přetížení sítě stanovit limit přenesených dat. Pokud tento limit uživatel překročí, mohou mu snížit rychlost. Nikde není napsáno na jakou rychlost to sníží, a taky není nikde ani čárka o limitu, protože ten řeknou až ta síť bude přetížená!!! A taky je tam dále uvedeno, že poskytovatel je povinnen poskytovat řádnou dostupnost k objednaným službám v rozsahu uvedeném ve smlouvě. Nevím jestli jsi zákazník UPC a máš Chello, ale pokud ano, tak by sis možná mohl důkladněji přečíst cos jim vlastně podepsal a jaké jsou všeobecné podmínky.

Washek (19.3.2004 23:57:45)

Na Chello forum nechodim pravidelne, jen obcas zavitam (proto jsem se zminoval o "kulture" chellackeho fora). VOP jsem prave ted docetl, ten bod o snizeni rychlosti je tam. To, ze to neni prilis konkretni je sice fakt, ale nechava jim to vice prostoru pro individualni posouzeni. Co Vam na tom neni jasne? Omezeni rychlosti se nedotkne dostupnosti sluzeb a ostatni veci byly v tom mailu. Pro lidi kdo dostali ten email - muze sem nekdo prilozit hlavicky a dokazat, ze to opravdu neni podvod a mail byl poslan z centra UPC? Muj pritel ho dostal, takze ho kdyztak o ty hlavicky poprosim.

Romano (20.3.2004 09:36:56)

Každopádně si myslím, že ať tak nebo tak, nemůžou mi snížit rychlost, poněvadž ve smlouvě je jasně napsaná přenosová rychlost. A pokud to udělají, mám nárok na okamžité odstoupení od smlouvy.

Washek (20.3.2004 11:08:55)

Myslim ze odstoupeni par lidi ("sosacu") jim trhat zily nebude, zvlast pri poctu jejich zakazniku.

A (20.3.2004 11:09:32)

Spis naopak :o)

Miroslav Šilhavý (20.3.2004 13:47:28)

To bohužel není pravda; ve VOP si toto právo výslovně vyhrazují.

Washek (19.3.2004 20:28:51)

Pokud jste nepodepisoval dodatek ke smlouve zasilany ke konci roku 2003, dle meho se na Vas omezeni nevztahuje - nejsem si jist, zdali to omezeni je i ve VOP (pokud ano, plati na vsechny smlouvy).

Romano (19.3.2004 20:10:40)

No a aby to bylo tutovka :) přečtěte si na tomto odkazu hned prvni otazku. Je tam jasně napsáno: Jaké jsou výhody připojení k internetu po kabelu? Výhodou připojení k internetu po kabelu je především to, že je uživatel k síti připojen nonstop - 24 hodin denně za paušální poplatek. Nemusí hledět na hodinky, jak dlouho je připojen, neplatí totiž žádné poplatky za čas strávený na internetu ani za přenesená data tak, jako u klasického připojení přes telefonní modem. Připojení po kabelu je podstatně rychlejší než po telefonních linkách. a tady je link:) http://www.upc.cz/cz/nejcastejsi-dotazy/?page=vysokorychlostni_internet A už mi dejte pokoj, protože zase někdo pěkně naletěl a už je z toho zase flame!!!! Přeji hezký večer

Miroslav Šilhavý (19.3.2004 20:14:19)

;-) a že ten flame už dostalo pár lidí do mejlu, co?

Romano (19.3.2004 20:21:18)

A ty si myslíš, že je dneska problém poslat mail, aby jako odesílatel bylo chello@chello.cz??? V dnešní době to není vůbec problém. Koukám, že se někdo pěkně baví na váš účet. Ukažte mi jednoho člověka, kterému to ořízli na těch 64/64 na celej měsíc. Pochopte, že po zvednutí DPH si UPC nemůže dovolit limitovat sve zakazniky. Cena je pomalu jako ADSL a navic maji tu nevyhodu, ze nemohou poskytovat pripojeni v takovem rozsahu jako ADSL (myslim tim, ze UPC je jen v Praze a v Brne, a navic jen v nekterych castech)

Washek (19.3.2004 20:26:53)

Mam rict kamaradovi o hlavicky toho mailu abych te presvedcil, ze to neni fake, chytroline? :) Cilem tohoto emailu je uzivatele s velkymi prenosy presvedcit na prechod na 512kbit variantu. Nic vic, nic min. Neznam nikoho, kdo by mel vyssi tarif a prisel by mu tento mail (a to maji prenosy trvale okolo 100GB/mesicne). Neco takoveho po dnesnim ADSL neni mozne, tudiz i pres vyssi cenu je CHELLO kvalitnejsi (pokud hodlate stahovat, tak urcite; ovsem hraci se take nemusi strachovat o ping - mistral ma podobne jako karneval herni servery na sve siti).

marty (23.4.2004 01:06:50)

me dnes ustrihli na 64/64 s timto mailem: Vážená paní, vážený pane, dovolte, abych Vám touto cestou poděkovala za to, že využíváte naši internetovou službu chello a současně Vás informovala o některých závažných skutečnostech vyplývajících z dohledu na naši datovou síť, kterou provádíme v souladu s čl. 4.6 všeobecných podmínek poskytování veřejné telekomunikační služby přístupu k síti Internet (dále jen "podmínky"). Prostřednictvím Vašeho počítače dochází k výraznému zatěžování sítě chello. K datu odeslání dopisu jste již překročil 100% obvyklého objemu přenášených dat, a tím nadále omezujete dostupnost sítě Internet jiným uživatelům. Dopouštíte se tak jednání, které lze spravedlivě označit za zneužití objednaných služeb, respektive které porušuje etická pravidla chování na internetové síti. S ohledem na výše uvedená fakta Vám proto musím s politováním sdělit, že naše společnost byla nucena využít článek 4.12 podmínek a omezit Vám poskytování služeb formou snížení rychlosti připojení na 64/64 kbps a to až do konce tohoto kalendářního měsíce. Váš přístup k síti, i když v omezeném rozsahu, zůstane nicméně zachován, a společnost nevyužije další možnosti, které jí smlouva umožňuje. Ráda bych v této souvislosti vyslovila přesvědčení, že v celé záležitosti se jedná o neúmyslné pochybení, které bude v budoucnu napraveno.

y2k (22.3.2004 22:40:40)

BLBOST, pro nás je závazný pouze OBČANSKÝ ZÁKONÍK. Nic jiného (ani obchodní zákoník) se nás netýká !!! Mirku, už přestaň mlžit !!!!!!!!!!!!!

A (22.3.2004 22:46:07)

Ale nesmysl, VP jsou soucasti smlouvy ...

Miroslav Šilhavý (23.3.2004 07:14:14)

Přesně tak, VOP jsou součástí smlouvy a existenci a platnost VOP upravuje ObchZ.

A (23.3.2004 07:46:42)

Nejen to, upravuje to i samotna Smlouva tim, ze na ne odkazuje a tim je vclenuje sama do sebe ...

Milan (23.3.2004 00:31:23)

Všeobecné podmínky jsou všeobecné, proto platí pro všechny a neplatí pro ně ani obchodní, natož občanský zákonník.

Saper (23.3.2004 00:47:59)

No nad vyhlasky ,narizeni ,vseobecne podminky i smlouvy je vzdy nadrazen zakon ktery chrani ty kteri se citi poskozeni podvedeni okradeni ... ,proto je to zakon.Druha otazka je zda je to neco platne :) To by mohlo dojit k situaci ze najemny vrah nemuze byt odsouzen protoze mnel na vrazdu smlouvu (s jakoukoliv obchodni spolecnosti)a ve vseobecnych podminkach smlouvy bylo napsano ze nebude potrestan.Jinak jste to mohli cekat kdyz, videli jak to krasne proslo telecomu presli na jeho strategii a urcite na tom nezchudnou .Myslim ze at se budete vztekat a dupat nohama nic nezmuzete.

A (23.3.2004 07:45:47)

Vetsinou je ve VP neco jako : v případě, že jedno nebo více ustanovení těchto Všeobecných podmínek bude považováno za nezákonné, neplatné nebo nevynutitelné, taková nezákonnost, neplatnost nebo nevynutitelnost se nebude dotýkat ostatních ustanovení těchto Všeobecných podmínek, která budou vykládána tak, jako kdyby tato nezákonná, neplatná anebo nevynutitelná ustanovení neexistovala. Poskytovatel a Uživatel souhlasí s tím, že veškerá nezákonná, neplatná nebo nevynutitelná ustanovení budou nahrazena ustanoveními zákonnými, platnými a vynutitelnými, která se nejvíce blíží smyslu a účelu těchto Všeobecných podmínek. : ... tohle je od Nextry, uplne jasne to urcuje vynutitelnost a vazbu na zakonne normy.

Salieri (24.4.2004 14:26:31)

V tomhle státě neplatěj zákony pro nikoho, tak nevím proč je dodržujete. Vemte si příklad z našich politiků. Stejně je všichni porušujeme už jenom tím, že stahujem filmy atd. A to vlastně děláme legálně, když nás k tomu nabádá přímo Telekom, který vlastní stát. Vlastně bysme měly politikům za to poděkovat, že nám umožňují legálně porušovat zákon. :)))

Anonym (23.3.2004 09:08:18)

A co se píše v občanském zákonníku o službě chello ?

A (23.3.2004 14:00:12)

A co treba zakon o telekomunikacich, Vseobecne podminky daneho operatora, Specifikace sluzby, Smlouva, Cenik a podobne ? :o) Asi zijes v jinym svete :o)

Anonym (20.3.2004 08:10:32)

uživatelé chella jsou skutečně omezeni...znám několik případů ze svého okolí, kteří od včerejška...tedy od pátku 19. 3. 2004...jsou skutečně zpomaleni na 64/64...

Anonym (22.3.2004 20:31:47)

a máte to tady, optimisti... ;) http://www.zive.cz/h/Bleskovky/AR.asp?ARI=115487 http://www.zive.cz/h/Bleskovky/AR.asp?ARI=115488

heniball (24.3.2004 17:15:17)

to co vam tu chodi do mailu vam prijde jen tehdy jestlize prekrocite limit stahovani! a to u 256 chella je asi 185gb dat za 3 mesice! ve smlouve zadna takova vec neni a o zmene podminek musite byt vyrozumemi 3 mesice predem postou! a hlavne to musite podepsat! heh! takze tu nic nereste a nebojte se! nic takovýho nam nehrozi

marty (23.4.2004 01:20:49)

takze asi takhle, mam chello classic, jeste vcera to teklo 900kbps (podle mereni na http://cable.chello.cz) no a od dnesniho odpoledne mi prisel mail o prekroceni 100% (ovsem se neobtezovali napsat kolik to jako je) a uz bezim na 64/64 odhadem mam trafic tak 10GB

Anonym (24.4.2004 01:14:02)

Limit po kterém dojde ke zpomalení je trapných 5GB (psali to snad to snad všude, se divím, že to nikod neví)