Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Upravte si skvělý Windows Live Messenger k obrazu svému

Upravte si skvělý Windows Live Messenger k obrazu svému

Anonym (7.2.2007 00:00:00)

Internetový komunikační nástroj od společnosti Microsoft se těší čím dál většímu zájmu uživatelů. Pokud jste jej vyzkoušeli, ale vadily vám některé jeho části, či vám chyběly nějaké funkce, můžete si jej pohodlně upravit tak, aby vám vyhovoval. Co vůbec ale Windows Live Messenger nabízí?

phikme (7.2.2007 08:03:47)

To, že icq má výpadky se mi ještě nestalo. A je to možné, čím bude víc lidí, tak je větší riziko vypadku. Je to jasné, že bude mít reklamy , je to tím, že provozuje určitou službu zdarma. Ale microsoft má velké výdělky z win atd. To se nedá srovnat s výdělky icq. Pak je jasné , že icq bude trošku žrát paměti, když se obnovuje reklama. A nevím důvod proč by měl být protokol, otevřeným dalším (tedy myslím mirandě atd) To samé dělá microsoft, blokuje jinému prohližeči přístup na svoje stránky atd. Jinak taky bere informace z PC, tak stačí mít citlivé informace.

Mira (7.2.2007 10:25:37)

Na ICQ se daj bezne stahnout patche, kery dyz se aplikujou, tak se zadny reklamy nezobrazujou ani nestahujou a setri se hafo pameti...

Mikes (9.2.2007 18:08:53)

Souhlas, BannerKiller je na ICQ skvělá věc. Pokud všechny nepotřebnosti tímhle odstraníme a zasuneme všechny vysouvátka, tak je interface vcelku štíhlý a příjemně rychlý, MSN je naproti tomu pěkný tlouštík, ale podotýkám, že používám základní verzi, žádné patche ani nic.. Pro srovnání: v ICQ mám 20 kontaktů, v MSN 8. - Okno ICQ je stejně dlouhé, jako okno MSN. - Okno ICQ má poloviční šířku oproti oknu MSN. - Velikost okna při konverzaci v ICQ mi stačí poloviční, abych mohl pohodlně konverzovat oproti oknu v MSN. Používám jak ICQ tak Messenger Live a osobně mám radši ICQ. Na žádný z problémů, který autor popisuje jsem ještě nikdy nenarazil a problémy s odesíláním souborů jsem měl pouze s těmi, kteří jsou na druhé straně za Mirandou.. Jediné dvě výhody MSN pro mě jsou: - Zobrazování přehráváné skladby. - Možnost chatu více lidí najednou A BTW Šťouchnutí je ta největší kokotina, co jsem kdy viděl.. Každého, koho mám v seznamu důrazně varuju, aby to nepoužíval a pokud mě tím dále otravuje, tak ho dávám na black-list.

Anonym (10.2.2007 03:16:41)

Kupodivu stare ICQ (99b apod) umelo i chat vice lidi naraz, to uz ted ICQ neumi? Pouzivam Mirandu - ta umi ICQ, MSM, IRC, AIM a spoustu dalsich komunikacnich protokolu .. navic je to open source - bez reklam a zadarmo s horou pluginu k dispozici.

anonym (24.3.2011 19:53:38)

Neni treba nejak patchovat ICQ kecalka, kdo ho navic nema rad, muze pouzivat plno jinych klientu, ja si treba zamiloval PIDGIN (drive GAIM) zadne reklamy a jine otravne zbytecnosti jako v ICQ klientovi, plno nastaveni pomoci zasuvnych modulu, rychly, prehledny, jednoduchy, vzhled se nastavi dle verze systemu.

Anonym (7.2.2007 14:57:11)

Jestli se nepletu, neumí MSN posílat zprávy někomu, kdo je off-line (alespoň starší verze to neuměly). ICQ to umí a často se to hodí!

Anonym (7.2.2007 15:26:00)

Stačilo by si ten článek přečíst pořádně a věděl bys že offline zprávy posílat jsou.

Anonym (7.2.2007 19:21:23)

jj, máš pravdu, přehlídl jsem to, sorry :-(

Anonym (19.2.2007 21:23:39)

az ted ... hezky dlouho microsoftu trvalo nez tuhle zdanlive samozrejmost vubec implementoval ...

Anonym (7.2.2007 16:25:39)

Taky vám u český verze nefunguje polovina úprav co umí ten A-patch?

Anonym (19.2.2007 21:22:48)

taky, ale to bude asi tim ze tu v clanku tolik propagovanou blbinu proste vubec nepouzivam :-)

Sandokan (7.2.2007 19:24:20)

Bravo ! Za takovou reklamní masáž y se nemusela stydět nejedna PR agentura. Kolik bylo v té obálce od Microshitů ? :-(

autor (7.2.2007 19:42:39)

Dobry vecer, nemuzu psat dlouho, za chvili vyjizdim na jachtu s Billem. Dejte adresu, poslu pohled. Zdravi i Tom K. Jestli budete mit otazky, osobnim tryskacem priletim asi v sobotu, v patek jdu prestrihnout pasku noveho useku dalnice v Ulambataru a pak mame vecirek s charitou, venuju jim 10 % odmen od MS.

Anonym (19.2.2007 21:21:43)

mno tak asi tak horke to zase nebylo, ale take se nemohu ubranit pocitu ze v tom nejake to vsimne bylo, vzdyt jak by nekdo mohl chrlit vtipne bonmoty na stranu ICQ a pak naprosto iracionalne nabidnout jako reseni dalsi uzavreny centralizovany bazmek jakym je microsofti masazer....

LastSand (19.1.2008 13:05:36)

Jo, když je někdo proti Microsoftu, tak je na to prostě hrdý. Zatímco ostatním normálním lidem toto narážení připadá trapné a nízké. Zdravím.

Airtime (7.2.2007 23:51:45)

Original ICQ klient je fakt hrozny, ale nastesti jsou tu alternativni klienti. Live Messenger ma jednu zasadni nevyhodu - neumi ICQ protokol, takze si s nim muze Microsoft jit klouzat. Prikladne ja mam ze 40 kontaktu 40 na ICQ:-) Par znamych snad jeste pouziva pro IM Skype, obvykle vsak soubezne s ICQ. Tak co bych si proboha pocal s Messengerem, ktery ICQ protokol neumi? Akorat bych se uplne odrizl od sveta, coz je vypadek horsi, nez vsechny neduhy ICQ na druhou.

HollyG (8.2.2007 00:14:36)

Docela vystizne, neznam nikoho v mym okoli kdo by windows live cosi pouzival alespon soubezne s icq, natoz jenom jej. Jinak ale musim autora pochvalit, u casti "Proč opustit ICQ" jsem se smal opravdu hodne a dlouho, dekuji. --- Ted sem si ten clanek i docet do konce, funkce "hrát hry, odeslat šťouchnutí (pokud vás druhá strana ignoruje), poslat tzv. mrknutí (animace), hlasové zprávy, sdílet pozadí konverzačního okna, můžete spustit tabuli, v případě potřeby ovládat kolegův počítač aj." boze uchran me od vseho zleho :)

Anonym (19.2.2007 21:19:50)

Imho odpovedi na kapitolu "proc opustit ICQ" je otevreny a decentralizovany komunikacni protokol Jabber. Ten dokonce pomoci transportnich modulu resi i otazku interoperability se stavajicimi sitemi jako je prave ICQ. vic info na www.jabber.cz , rozhodne zajimavejsi moznost nez uzavreny bastl msn

masarik (8.2.2007 12:04:45)

Zkuste jako super alternativu tohle http://www.qip.ru/downloads.html

PT (11.2.2007 13:27:26)

Vytknout ICQ, ze je zavisle centralne a pak doporucovat MSN... neni nahodou taky zavisly na centralnim serveru?

Anonym (19.2.2007 21:17:18)

Je :-), navic je to uzavrena technologie microsoft ubehnana jako je u teto firmy obvykle nakladnou licencni politikou pro pripadne partnery a samozrejme vsudypritomnymi "patenty na volant" ... berte tento clanek jako zoufaly pokus o reklamu. nic vic to neni

al (12.2.2007 01:56:20)

DOBREJ POKUS O REKLAMU MSN,ale neberu Diky PS: Bylo by dobre,kdyby jste se trochu podival na to ,co vlastne ICQ opravdu umi a pak ho teprve prestat pouzivat.Ale opravdu nevim s kolika lidma si potom budete psat a povidat.

sosi (12.2.2007 09:52:40)

Skype je aj tak najlepsi, fakt vynikajuci, prehladny, rychly, skvela kvalita hovoru, moznost konferencie, chat viac ludi naraz... Skype - best ever!

www.jabber.cz (19.2.2007 21:15:44)

JAk skype tak icq a neslavna microsofti msn jsou jen uzavrene bastly a prechody mezi nimi nejsou nicim nez povestnymi kroky z blata do louze.. Kdyz uz tak jedine jabber :-), s tim samozrejme muzete a nemusite souhlasit, tak ci onak, je videt ze kazdy mame trochu jine priority ... www.jabber.cz

Erg.Noor (6.3.2007 08:53:17)

A když už jsme u té paměťové náročnosti: V téhle chvíli msn live messenger: 42 MB RAM ICQ: 11 MB RAM.

Karlos (2.6.2007 10:22:34)

Bohužel dnes existuje v čechách tolik konzervativních lamek, že pokrok je jen velmi složitý. Z Internet Exploreru 6 na IE 7 se prechazi jen velmi pomalu a Microsoft moc dobre vedel, proc s IE 7 nepospichat. Stejne jako s novym operacnim systemem. Zkratka lamky se boji porad neceho noveho a nejradeji by az do konce zivota byly tema slepejma oveckama, ktere bude nejaky pes vest, tam kam chce. Takova ovecka bude stastna, nebot se vzdycky nasere. Vzdyt kdyby to nebyla ovecka, tak by si nasla pastviny lepsi a takove, ktere se nebudou libit ostatnim oveckam, ktere jen dokazou jedovate vydavat jakesi halekani. Live Messenger je opravdu skvely, narozdil od toho zeleneho moru (ICQ). A to ze podporuje "jen" MSN a YAHOO protokol mi opravdu nevadi. Jsou to dva vysoce kvalitni protokoly, ktere se jednak nesetkavaji s takovymi problemy jako ICQ a navic podporuji skvele funkce, kor pomoci Messenger Pluska, ktery lze do skveleho Live Messengeru nainstalovat. Live Messenger je tak uzasny, ze kdyz ho clovek vyskousi, zacne presvedcovat vsechny ve svem okoli a vsichni prestanou pouzivat ICQ z doby kamenne. Navic Live Messenger i pres svoji snad stonasobne lepsi vzhled a pres sve snad desetkrat vyspelejsi funkce nez ICQ zabira pouhyh 2,5MB za behu, zatimco ICQ 6 11MB RAM. Samozrejme narocnost vzrusta diky pootviranym oknum a CL. Ale to je snad jasne.... Skvely clanek jsem o tom, jak je ICQ shitove nasel zde http://great-webdesign.cz/icq-msn-skype-jakeho-klienta-si-vybrat.phtml

Karlos (2.6.2007 10:27:47)

Opravuji chyby: misto slova "nasere" ma byt nazere. Misto slova "vyskousi" pak slovo "vyzkousi. URL adresa byla znetvorena. Pokud se tedy chcete na odkaz podivat, vymazte z nej mezeru mezi pht a ml, ma to byt dohromady .phtml (doufam ze to se jiz nerozdeli)...

Anonym (2.6.2007 17:24:05)

... a misto slova Karlos ma byt Slepa ovce :))