Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Problém s připojením lidí na server

Problém s připojením lidí na server

Rick (16.2.2007 18:16:32)

Mám takový zvláštní problém.Mám internet od O2 Expres 2048/256 se statickou adresou.Snažil jsem se zprovoznit hrací server na svém počítači asi tak pro 20 lidí.Jde o hru Freelancer.Modem Zyxel Prestige 660RU-T3.Vše běží jak má,ale jen někteří lidé se připojí.Někdo nevidí ani ping při připojení na global server hry a nemůže se napojit.Na starém serveru v USA to šlo bez problémů.Volal jsem i na placenou podporu a tym mě moc neporadili.Na zkušební serveru v Ústí nad labem běží vše jak má,ale každou chvilku se ztratí spojení a server se musí ričně restartovat.Pokud někdo s tímto máte zkušenosti poraďte pls.

Anonym (17.2.2007 08:19:25)

Jaký ta hra potřebuje stream?

Anonym (17.2.2007 16:52:03)

No asi čím víc lidí,tím víc.Je to asi 4-5 let stará hra,tak asi náročná nebude.Podle mýho firewalu ja sosam upload ze serveru asi 5kb/s a down asi do 4kb/s na jednoho hráče.

Nargon (17.2.2007 17:16:40)

mas jen 256Kbit adsl upload. takze realnych tak 25KB/s Rikas ze tahas ze serveru 5KB/s, tak to utahne 5 pripojenejch lidi. Ale protoze pri zatizeni uploadu jde download a pingy do nehratelnych hodnot, tak to zvladne jen 4 lidi. A rikas ze je vas 20. No to proste to pripojeni nezvladne.

Anonym (17.2.2007 23:36:21)

Píše,že má rychlost 5 kb/s na jednoho hráče,to určitě není 5 kB/s.

Nargon (18.2.2007 02:43:54)

On to pise jenom z duvodu ze nevi jakej je rozdil mezi b a B. Pokud by to bylo male b a ma to napsane spravne, tak by musela byt rychlost 0.625KB/s a to je nerealna hodnota. Nevidel jsem hru co by zrala pod 1KB/s, naproti tomu tech 5KB/s (ale u nej blbe napsanych) je celkem realna rychlost, kterou to muze brat.

Anonym (18.2.2007 06:56:55)

Rozdíl mezi b a B znám.Ptal jsem se kolegy co to měříl a opravdu tvrdil že naměřil kb.Ale o to se teď nejedná.Hledám odpověď, proč někdo se připojit může a někdo ne.

Anonym (18.2.2007 09:35:27)

Souhlas s Nargonem, rychlosti pod 1kB jsou uvěřitelné tak u textovky. Nicméně - pokud máš určitého človíčka, který se nemůže připojit: Nech prázdnou linku = nestahuj, nenechávej připojené ostatní, aybs mohl vyloučit problém s vytížením. Člověk, který se nemůže připojit to nyní může vyzkoušet - sleduj na serveru příchozí konexe/navázaná spojení. Může zkusit traceroute na tvojí veřejnou adresu (což se dá porovnat s trasováním o někoho, komu to jde), popř. může zkusit navázat konexi na server telnetem - uvidíš, jestli se otevře, nebo ne.

Anonym (20.2.2007 03:24:44)

Už mě s tím pomáhá dost lidí a pořád to nejde.Nastavují router všelijak a jednou nejde vidět ani server,jednou jde a nejde se tam připojit.Ale jen u určitých lidí.Někdo se prostě v pohodě připojí.Zoufalost

Anonym (20.2.2007 07:59:37)

a ve FW a v NAT jsou vsichni zadáni stejně?

Nargon (20.2.2007 13:16:25)

Je velice zvlastni ze nekdo se pripojit muze a jinej ne. Kdyz to nekomu bez problemu jde, tak pravdepodobne nebude chyba v port forwardu, to by se tam nedostal nikdo. Na tom zyxelu myslim nejde nastavit aby se to pravidlo pouzilo jen pro nejake ip adresy, ten takoveto detailni nastaveni nema. Takze bych zkusil TRACERT a vysledovat spojeni s tema lidma co to nejde. Jak on na vas, tak vy na nej. A pokud mate ve firewallu (vy i on) vypnutou odpoved na ping tak ji zapnout. A podivat se, kde to spojeni ma problemy. A dalsi moznost co me napada, ta hra mozna obsahuje nejakej filtr serveru, a kdyz mate ping nad urcitou hodnotu tak to nezobrazi ten server. To by take mohla byt pricina.

Anonym (20.2.2007 15:10:27)

Ne, je to tak, ze mate problem s port forwardingem, cili si musite namapovat port nebo cely rozsah portu na vasi localni ip. Pote se na vas budou moci pripojit vsichni. To ze se nekteri na vas pripoji je dano tim, ze hra nahlasi vasi ip serveru, zaregistruje vas server na jejich master server. A ti kdo maji verejnou ip, respektive otevrene a nasmerovane porty na jejich pc se k vami pripoji tak ze oni nejsou client ale server. Druha moznost jak to muze fungovat je ta, ze na vasem pc se server vytvori, ale jen virtualni, tj. chova se jako client a u napr. tvurcu hry bezi neco podobneho jako proxy server, ktery porty presmerovava z vasi relativne verejne ip adresy. Takze zadnou verejnou nepotrebujete, ale problem je pak v tom, ze hraci na vasems erveru jsou limitovani odezvou, ktera byva vetsinou 80-300ms pri 2 hracich. Zalezi to jen na konfiguraci toho serveru. S takovymi vychytavkami se da setkat i ve hre jako treba Painkiller. Hraci vidi v seznamus erveru ze mate ping 0.

Anonym (24.2.2007 04:11:14)

Takže skoro nic nešlo, pomohlo vytvoření můstku pomocí WAN miniportu.Teď mám z venku viditelnou vnitřní ip stejnou jako statickou na routeru.Většina těch co nemohli se už připojili,uvidím co zbývající.Jinak dík za rady,kdyby to ještě zlobilo budu dál otravovat.:)

Anonym (25.2.2007 02:47:12)

Já bych zkusil založit server a mít zaplej hamachi a lidi kterym by to nešlo ať se zkusej připojit přes hamachi :) imho používá ta hra TCPI/IP protokol ? .)

Anonym (1.3.2007 03:23:29)

hamachi není dobrý pro lidi co byli zvyklý na klasický způsob připojování.Protokol TCPI/IP hra používá.Zajímavý je že na serveru v Ústí je jiný problém.Na zkušební serveru v Ústí nad labem běží vše jak má,ale každou chvilku se ztratí spojení a server se musí ručně restartovat.Byl tam technik a nic nenašel a dokonce měnil modem.Prostě se to záhadně odpojuje i když se dělal komplet reistal.

Anonym (1.3.2007 10:20:52)

Asi "kvalitní" síťový kód hry :) V logách se endá vyčíst proč to hapá ?

Anonym (5.3.2007 02:45:35)

Hra je kvalitní a server nehapá.Jen se ztratí spojení což pro lidi vypadá jako spadlý server.Jenže server běží,tak chybový log nenapíše.myslím si že je něco špatně v připojení na net.

rick (2.4.2010 22:41:49)

Tři roky vše šlape jak má. www.hal2007.eu :D