Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Legálnost Windows XP

Legálnost Windows XP

Mark (1.3.2007 00:22:03)

prosím můžete mi poradit jak bezpečně zjistím,jestli je můj systém legální?Dá se to zjistit nějakým příkazem nebo na nějaký stránce netu?Díky moc za odpověď!!

Nargon (1.3.2007 04:20:40)

http://www.microsoft.com/genuine/downloads/Validate.aspx?displaylang=cs Vice slov snad neni potreba :)

Anonym (1.3.2007 09:28:10)

Bohužel to stále nezaručí že Windows jsou legální. Máš snad orginální instalační cd, ne?

Anonym (1.3.2007 11:15:30)

Originální CD tadky nic nezaručí. Rozhodující je doklad o koupi. Tusim, ze z licence jeste plyne povinost, mit vylepeny stitek, ale tim si jistej nejsem.

Mirek (1.3.2007 11:28:17)

Vylepeny stitek musis mit u OEM pokud mas Win k novemu pocitaci pak na jeho skrin musis vylepit stitek, pokud mas ovsem jinou licenci tak nemusis. A s tim dokladem o koupi si taky nejsem jisty jak to je. Jestli nestaci jen orig. CD

Anonym (1.3.2007 12:04:32)

Nestačí jen orig cd. Těch můžeš mít kolik chceš, důležitý je doklad o koupi.

Anonym (1.3.2007 12:51:07)

jsi si jisty a to jen u Win?

Anonym (1.3.2007 15:09:23)

Jo jsem si jistý.

Mirek (1.3.2007 15:22:29)

Takze doklad o koupi nemusim mit urcite k jiz zminovanemu OEM produktu jelikoz jsem si to nejen precetl ale take jsem se ted o tom informoval. Navic certifikat pravosti mam vylepen na pocitaci coz je hlavni podminka.

Anonym (1.3.2007 15:26:14)

Ano hlavní podmínka je certifikát pravosti vylepen na počítači, druhý je doklad o koupi. To je u OEM verzí. U krabicových verzí je nejdůležitější doklad o koupi, protože certifikát pravosti nemáte vylepen na počítači. A rozhodně jako důkaz nestačí origanální cd, jak jste psal předtím.

Anonym (1.3.2007 15:54:04)

Pokuď si koupím Windows v obchodě, tak mám snad obojí. Cd i doklad o koupi. Zajímavější však je, jak můžu nevědět co na tom počítači vlastně mám. Buďto jsem si ty Widle koupil, tak je mám legálně, nebo ukradl a pak je to taky jasné...

Mark (10.3.2007 14:58:53)

Píšete tady o dokladu o koupi.Já sem koupil počítač a tam už byl sys nainstalováný.Je to známá firma ne žádný Vietnam:-)takže jsou důvěryhodný.Ale jak se říká důvěřuj ale prověřuj. Dostal sem papír A4 a na něm vypsaný komponenty který sem koupil aby se počítač sestavil,no a jedna položka je i systém Win XP,štítek certifikát mám nalepený z boku počítače.Je tedy toto dostatečná záruka o legálnosti systému?

Anonym (10.3.2007 16:04:54)

Nemyslím to ve zlém, ale to by ste chtěl aby vám to přišel omrknout a posvětit samotný Bill Gates?

jj (12.3.2007 08:39:49)

tak tak a dá si se mnou kafí

HELP!HELP! (27.3.2008 18:04:12)

HELP ME PLEASE!Může mi někdo poradit???Newíte jestli když jsem dal u windows Media Playeru ověřit ,ale okamžitě jsem to stornoval tak jestli nevíte jestli už zjistili ,že mám ilegální systém?Já newím jestli mám legální nebo ilegální systém!Mě systém instaloval jeden PC expert(je to jeho profese).Víte prostě nemám čtvrt milionu nebo více na pokutu!!!PLS RYCHLE PORAĎte!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Díky!

domek (12.3.2007 09:14:57)

On ten Bill bude za chvíli chtít i doklad o tom, že Widle vůbec nemám a notářsky ověřený, pokud ne rovnou doložený soudním rozhodnutím, s dokladem o úhradě soudních výdajů ve výši ceny těch Widlí navýšené o 100% za zneuctění dobrého jména M$ bezplatným získáním Linuxu.

Anonym (12.3.2007 08:28:11)

Ano, je to dostatecne, protoze mas doklad o koupi. Kdyby nahodou neco, tak tusim, ze MS v takovych pripadech bere, ze jsi si systém chtěl koupit a byl jsi podveden. Takze te necha byt a doklad pouzije proti prodavajici firme (proste radeji vezme vetsi rybu).

Karlos (12.3.2007 22:41:39)

Není žádný právní předpis, který by zakládal povinnost zákazníka prokazovat, že nějaké zboží koupil legálně. Není žádná povinnost, zkladovat doklady o koupi čehokoliv a to platí i o sw. Důkazní břemeno je na straně toho, kdo by chtěl zpochybnit legálnost OS.

Anonym (13.3.2007 08:00:52)

Hehe. No to se trosku pletes.Te povinosti se u rika vedeni ucetnictvi... (byt se netyka vsech) Tim se dostavame na deleni podnikatelska/nepodnikatelska sfera. Podnikatelska sfera - musis mit doklad o koupi. Nepodnikatelska sfera - nemusis mit doklad (ale MS muze rict, ze windows s timhle klicem neprodal (pripadne necim dolozit) -> nemuzes mit legalni licenci), mic je opet u tebe a opet musis vytahovat doklad o nabyti pokud to chces vyvratit

Anonym (2.3.2007 14:51:33)

Co si řekne microsoft to už je jeho věc ale nemůže diktovat zákonům. Kdyby došlo k soudnímu sporu tak primární a rozhodující je doklad o koupi. To ostatní už je jenom věc Microsoftu. Takže na dokladě má být jasně napsáno že je to s Windows těmi a těmi OEM. Odkud je nainstaluju to už je jedno.

Anonym (13.3.2007 20:13:30)

dej si aktualizace win a uvidis a nebo spise uz neuvidis (mate ilegal win XP)

Petereček (13.3.2007 21:05:29)

Můj názor na to je takový že kdyby ty shity nedávali za tekové peníze, tak by si to lidi koupili kdyby to stálo třeba litr, on na tom každopádně tak i tak vydělá, ale tak sytý chce být stáel sytější, je výhoda že je podpora skoro ve všem pro Widle, jinak MAC OS jsou kvalitativněji daleko lepší, stejně jako Linux

Anonym (13.3.2007 21:49:14)

Když si koupíš auto za 300 000 Kč tak taky potřebuješ k němu pneumatiky protože bez nich to nepojede. A když máš na auto tak máš i na pneumatiky! tzn. Když máš na komp tak 3 litry na win bys měl mít taky protože bez toho ti nepojede. Teda když nebudu brát Linuxi ale to jede jak na třech kolech... :-)

David (31.3.2008 10:27:42)

Proboha neotírej se o Linux, nebo tu zase bude flame linfanatiků, to fakt nemá smysl :-)

David (31.3.2008 10:26:56)

"Shity" v dnešní době stojí 2300 Kč (Vista Home Premium OEM), což je jen zlomek toho, co jsou někteří lidé schopni cpát ročně třeba do grafických karet. Jenže do HW si každej investuje, ale dát jednou za x let pár tisíc za OS je hroznej problém. Jasný, linux je zadarmo, to nikomu neberu, na druhou stranu si myslím, že se už ceny Windows v relacích (například) k cenám HW dostaly na takovou úroveň, že je tento OS dostupný i normálním smrtelníkům. Osobně nevěřím, že byste si třeba Vy ty Windows za 1000 Kč koupil. IMHO je to v současné době u některých lidí spíše psychologická bariéra a averze k MS, než cenová nedostupnost jeho produktů... Ale jak říkám, je to jen můj názor...

Tom (31.3.2008 09:01:03)

1) Originalni CD 2) Doklad o zakoupeni Windows 3) Stitek na PC ***************************** Je toho vice, pokud se treba firma prodavada, pokud nekdo daruje PC, tak musi byt sepsana darovaci smlouva + pocitac a windows, atd ...

Anonym (31.3.2008 13:37:03)

1) Ne 2) Ano 3) Ne Rozhodující je dle českého práva a i jinde doklad o koupi. Faktura většinou. Zcela běžně dodávají firmy které distribuují licence pro software od microsoftu na vypálených cd;) Štítek je věc microsoftu a nemusíš ho tam dávat. Nicméně prodejci mají nakázáno od velkého bratra ho tam lepit. Je to povinnost prodejců k microsoftu a ne tvoje jako majitele licence. Někdy to ani neni dost dobře možné(viz. Windows Mobile na embedded zařízeních).