Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Jaký modem ADSL2+ na linku typu PSTN

Jaký modem ADSL2+ na linku typu PSTN

Rouchi (5.3.2007 18:22:26)

Čus lidi, mam velmi dobrej modem 3com, a potřeboval bych nějakou náhradu, s velikou NAT tabulkou, a hlavně aby podporovalo ADSL2+, protože to vypadá na to navyšování, a já mám 4Mbit, a na to abych měl pak ten 8Mbit, tak bych potřeboval poradit jakej. Hlavně si nevím rady jestli annex AA, nebo annex B, co já vim, tak by to mělo bejt tak nějak, že annex A je u analogových linek (to bude ta moje) a annex B je u ISDN linek...ted mám modem i s WIfi, ale tu nepoužívám, takže mi stačí normální modem s ETH portem.. nechci žádnej USB shit.....

Nargon (5.3.2007 20:01:18)

1) Annex A je POUZE u pstn linek. 2) Annex B je u isdn linek a i u pstn linek. Annex A telecom prestal delat nekdy na konci roku 2003, prisel na to ze annex B je univerzalni a nemusi rozlisovat isdn a pstn linku. A asi bych doporucil Zyxela 661H, urcite najdete i neco co vam bude vyhovovat vice, ale je to kvalitni kus zeleza za 3 tisice. http://shop.zyxel.cz/24-karta-Prestige_661H-D3_D7.html

Anonym (5.3.2007 23:25:41)

Jinak, jestli máte 4Mbit, tak máte 100% annex B.

Rouchi (6.3.2007 08:43:13)

Takže určitě se používá annex B.... já jsem si právě nebyl jsitý, protože můj modem umí annex A i B... Jinak koukal jsem to tomhle modemu http://shop.zyxel.cz/13-karta-Prestige_660R-63C.html připadá mi dobrej za dobrej peníz... mě stačí jeden port ETH... nepotřebuju jich více...

Anonym (6.3.2007 10:01:48)

jj. Zyxely jsou ok. Možná by se vyplatilo zainvestovat do nějaké vyšší řady (661), ale není to úplně nutné.

Rouchi (6.3.2007 17:44:15)

Je tam nějaký velký rozdíl procesoru ?? no ja budu potřebovat jenom pro začátek ten modem používat jako router, ale pak se pokusim rozchodit NAT na Linuxovym serveru co je píchlej na modemu a dělal bych na něm jenom bridge... to si myslim, že už pak není tak´úplně potřeba tak dobrý sroj...

Anonym (6.3.2007 10:23:54)

Když je velmi dobrej, tak si nech :) Na co náhrada?