Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > prevod telef. pripojky

prevod telef. pripojky

edo (28.3.2007 11:01:55)

Ahoj, mam otazku, ktoraje mozno trochu specificka.. potrebujem najst niekoho, kto chce odlasovat telef. pripojku, pretoze si chcem doma zriadit aDSL(provider este nie je isty). kedze v sucasnosti telefonnu pripojku nemam, a zriadovat novu nechcem - naco sa zbytocne na rok upisat O2 a platit za cosi co nevyuzijem? - chcel by som najst niekoho, kto mi s tymto problemom pomoze. Existuje nejake forum, hoci aj inzertne, kde by sa dali nejake take ponuky najst? Samozrejme, sa s dotycnym financne dohodnem k spokojnosti nas oboch:-) Vdaka za odpovede.

Anonym (28.3.2007 11:13:57)

To jako myslíš, že kdyby jsi našel někoho kdo ruší telefonní linku, že by ji přenechal Tobě? To nevím jestli půjde. Něco o tom je tady http://www.cz.o2.com/fixed/cz/domacnosti/volani_z_domova/vase_pevna_linka/prevod_ucastnictvi.html Ale co jsem to tak četl, tak to jde asi jen v rámci domácnosti npař. z otce na syna. Pochybuji, že to půjde z jedné adresy na jinou adresu. To jde pokud je účastník furt stejný.

edo (28.3.2007 12:37:44)

viem to naisto, povedali mi to i na O2, robili sme take cosi uz i na SVK, ale preoblem je, ze neviem o nikom, kto by chcel linku rusit. Poradili mi, aby som sa presiel na o2 predajnu a vystriehol niekoho, kto bude odhlasovat linku. (naozaj sa mi tam ako agent s teplou vodou pobehovat nechce...) preto potrebujem zistit, ci sa to da najst niekde na webe, ci mam lepit inzeraty, alebo co ja viem... - inak vdaka za odpoved:-D

Anonym (28.3.2007 12:53:11)

Přiznám se, že nevím úplně přesně o co ti jde...? Jenom o to aby ses neupsal ročním závazkem?

edo (28.3.2007 13:00:32)

prevod telef. linky/propjky uz existujucej na mna. nasledne, zrusim O2 prejdem ku Radiokominukaciam a dohodnem sa s nimi. Provider este nie je isty, ale ide mi hlavne o to, ze nechcem byt zaviazany rok nejakemu O2 za nieco, co absolutne nebudem vyuzivat - videl som v ponuke nejaky program Mini za 327Kc... Pri nete od Radiokomunikacii sa mi paci, ze maju agregaciu 1:20 a aj fajn cenu za sluzby. alebo sa mylim, a existuje cosi vyhodnejsie? P.S. vies ide o to, ze v CR som dost neokukany este, som tu kratko, a preto sa riadim tym, co by som urobil doma na SVK...

Anonym (28.3.2007 13:25:22)

Aha. Už tomu rozumím. V podstatě jediná možnost je, že bys tu linku nechal napsanou na toho člověka, od kterého bys ji získal a potom si ji nechal přeložit k sobě do bytu (nevím, kolik stojí překládka). Poté by ji ten člověk nechal převést k (např) ČRa a zřídila by se na tom ADSL, která by byla napsaná na tebe (pokud to tedy jde u Radiokomunikací. U O2 to jde určitě). Možná by se dala napsat i nějaká plná moc s nakládání s pevnou linkou jako takovou. Ale přijde mi, že celé tohle řešení je strašně kostrbaté, složité a ve finále se imho vyplatí spíš řídit pevnou linku bez závazku (za nějakých těch 3400,-, nebo kolik)

Anonym (28.3.2007 13:37:35)

informoval som sa na O2. prave preto preferujem toto riesenie. ak by som uz tu linku mal na seba, zrusit ju mozem okamzite, to nie je problem, teda fungoval by som cez Radiokomunikacie. od daneho cloveka potrebujem jedine - aby mi podpisal prevod linky. vsetko ostatne uz je na mne a mozem slobodne nakladat s linkou. prave to preferujem, aby som nebol viazany O2 ako nejaky vazal! komu a za akych podmienok nasledne podpisem, uz bude cele na mne... ta ciastka sa mi prave zda strasne vysoka za nieco, co od zaciatku budem pocitovat ako nutne zlo...

Anonym (28.3.2007 13:37:46)

informoval som sa na O2. prave preto preferujem toto riesenie. ak by som uz tu linku mal na seba, zrusit ju mozem okamzite, to nie je problem, teda fungoval by som cez Radiokomunikacie. od daneho cloveka potrebujem jedine - aby mi podpisal prevod linky. vsetko ostatne uz je na mne a mozem slobodne nakladat s linkou. prave to preferujem, aby som nebol viazany O2 ako nejaky vazal! komu a za akych podmienok nasledne podpisem, uz bude cele na mne... ta ciastka sa mi prave zda strasne vysoka za nieco, co od zaciatku budem pocitovat ako nutne zlo...

Anonym (28.3.2007 13:37:54)

Též mi připadá tvá představa řešení moc kostrbatá a zdlouhavá a nějakým poplatkům se jistě nevyhneš, radši bych si nechal zřídit linku bez závazku, nebo si zřídit linku ze závazkem a pak přejít s celou linku vč. hlasu k alternativnímu ISP. O2 je myslím povinná tento převod povolit bez nějakých sankcí..