Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Etický návod k použití mobilu

Etický návod k použití mobilu

Anonym (31.3.2007 00:00:00)

Sedím na obědě, vtom zapípá můj mobilní telefon a na displeji se objeví krátká textová zpráva (SMS, z anglického short messages). Zní: "Miluji Tě." Tehdy si říkám, že ty mobilní telefony nejsou až zas tak špatná věc. Jindy však lezou člověku vysloveně na nervy.

Anonym (31.3.2007 01:20:50)

Pravda. Ale s tím chlubením se telefonem už to není tak horké. Co tak pozoruju, tak spousta lidí dnes machruje s notebookem. Chodím na VŠ a otevírá se mi kudla v kapse, když v poklidu sedím na chodbě a na vedlejší lavičce sedí 1-2 lidi co si pouští nějaký přiblblý komediální seriál nahlas na reproduktoru a pořád se musí něčemu smát. To je ještě o mnoho horší než hlučný rozhovor telefonem. Telefonát může být důležitý, kdežto při nudění se přece nemusíte jen tak pro vlastní zábavu otravovat spoustu dalších lidí. Myšlení těchto lidí mi opravdu nejde do hlavy.

Anonym (31.3.2007 12:35:35)

Naštěstí s těmi notebooky ještě neblbnou v tramvaji nebo autobuse... Ty telefonáty - noo, můžou být důležitý, ale kdo z vás kdy slyšel v MHD nějaký skutečně důležitý hovor? A ne jenom nějaké bla blá?

Matys (31.3.2007 13:22:52)

Pojem důležitý hovor je vcelku relativní...jak může někdo jiný posoudit,jestli zrovna tenhle hovor není pro daného člověka důležitý...a s těmi notebooky,taky chodim na VŠ,taky mam notebook,ale když si něco pouštím,používám k tomu sluchátka a pecky mají tu výhodu,že druhé sluchátko může mít někdo jiný a nemusí to proto hrát nahlas...

Vojta (31.3.2007 09:01:34)

A co vypínání mobilu na WC - zejména pro muže je telefonování během konání malé potřeby poněkud problematická záležitost. Vyžaduje to určitou zručnost.

Anonym (31.3.2007 22:27:00)

Mohl by někdo vysvětlit tu penetraci 20 %, k tomu ale 10 mil. aktivních čísel uváděných operátory? To by snad někteří museli mít stovku čísel nebo snad i mobilů? V mém příbuzenstvu a u přátel jsem výjimečně zaznamenal dvě čísla.

stoural (2.4.2007 21:21:06)

Tohle je imho recyklovany clanek nekdy z roku 1998-1999, uz jenom kvuli te penetraci 20%, chacha :-), a kvuli zmince o radiomobilu. Rozsirenost mobilu je dneska kolem 110%. Autor je fakt lama, ze si dovoli vydat zastaraly clanek.

Fiza (3.4.2007 15:45:01)

Ac mi clanek jako takovy moc poucny nepripada, tak s penetraci souhlasit nemuzu...penetrace neni 110%, 110% je tak mozna pocet cisel na pocet lidi, ale penetrace je mnohem nizsi...cislo nevim, ale podle toho co jste napsal by mobil musel mit v ceske republice uplne kazdy plus deset procent...coz je nemozne...

wikx (4.4.2007 23:56:41)

No a nebyl to náhodou údaj, něco jako: počet telefoních čísel...? Já nevím, já, jsem to nepočítal jen mě to tak napadlo. Že těch aktivovaných čísel za určité období mohlo být více jak počet obyvatel.

ale,ale (17.4.2007 00:15:02)

Nechápu tvou narážku na radiomobil. Máš pocit,že když přišli na trh,tak se jmenovali jinak? A že je koupil někdo jinný? Nechápeš význam článku a komentuješ to.

wikx (1.4.2007 12:24:13)

Tenhle článek psal taky asi nějaký chytrák co zrovna neměl asi zrovna co na praci, že? Vždyť, to jsou úplně normální věci, které jsou normálním lidem snad jasné. Taky není nic nového, že trh s mobilníma telefonama bude v ČR růst..Autor zapoměl, že i jiná elektronika a vůbec nejen elektronika se budou těšit vzestupu na trhu. Nevím kde autor přišel na to, že děti v zahraničí používaly "walkman" k "nalévání" učiva do hlav a u nás jsou chodícími jukeboxy, autore, byl jste někdy v zahraničí a jestli ano opustil jste tam půdu školy? Autore otevřete oči a pište o něčem smysluplnějším, o něčěm, o čem se dozvím něco nového. Tohle autor akorát někde vygooglil a potřeboval se zviditelnit? Se někdy divím za co všechni lidé dostávají peníze:-( S pozdravem wikx

wikx (1.4.2007 12:27:45)

Ještě mě to připadlo jako nějaká slohová práce studentíka, který si potřeboval ověřit reakce, než to pošle paní učitelce:-)

adam (4.4.2007 13:12:39)

souhlasim... asi zacnu psat clanky na net, tohle je hruza :/

Anonym (17.4.2007 10:49:56)

Adame, napiš. redakce DSl už kolikrát zvala lidi z diskuzních fór, ať pošlou článek na ukázku.

friedcat (2.4.2007 14:33:51)

Frazi o chodicim jukeboxu uz jsem nekde cetl. Diskretni zvoneni pouzivam pouze ve skole a v praci, kde je to vyzadovano vzhledem k typu prace - operator. Ikdyz sedim s pritelkyni na kafi, tak take nevypinam zvuky ... hovor tipnu, cimz ji davam najevo ze mi na ni zalezi vice a pri tom neprerusim ocni kontakt. Nic se nema prehanet a o tomto ehm ? clanku to plati obvzlast. FriedCat

Anonym (2.4.2007 14:59:31)

Beztak to spíš SMSkoval nějakej cizí pologramot, co ani nedokázal správně naťukat "Mailuji Ti". To se pak z takových překlepů leckterý příjemce skoro udělá.

Anonym (2.4.2007 15:38:03)

na chlubeni se mobilem neni nic spatneho, ovsem pokud je mobil kterym se da chlubit. mnozi lidi si mysli ze co je nejnovejsi tim se musi pochlubit... vemte si tre Ericson P910-neni nejnovejsi, ale rozhodne lepsi nez nejaka sunka od vodafounu co ma jako hlavni funkci pripomenuti ze za tyden budete mit menstruaci:)))

Anonym (2.4.2007 15:57:59)

no, to bych ocenil asi fakt ze všeho nejvíc. ta moje cihla to neumí, musím si koupit novou, tu nejlepší, hlavně aby lidi čuměli. ještě bych si ty dny ale pro jistotu synchronizoval s Outlookem přes WiFi, abych měl jistotu a vzal si křidýlka.

wix (3.4.2007 11:29:06)

přeně tak. Tak jako se lidé chlubí jak maj natuženy vlas, naleštěný boty či auto. Podle atora článku z toho vyplívá že bychom měli před vyjetím se svým ferary zabalit ferary třeba do alobalu...

Anonym (9.4.2007 16:06:32)

Problem se zabalenim Ferrari vubec nemusite resit...nechte je na tech, co ho maji a snad umi i spravne toto slovo napsat.

Vladimir (5.4.2007 21:03:30)

každý sme nějaký....

SledujČesky.cz (12.12.2013 11:31:39)

Taky se vám občas zdá, že všichni (nejen) na ulici koukají do mobilů, jsou duchem nepřítomní, a tak jim vlastně utíkají podstatné věci z reálného života? Chytlavá pisníčka na: http://www.sledujcesky.cz/dejte-ruce-pryc-z-mobilu