Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Dotaz pro Pana Silhaveho kdz rikate ze ...

Dotaz pro Pana Silhaveho kdz rikate ze ...

TC (26.3.2004 19:43:03)

Sdilene pripojeni se pro nektere uzivatele nehodi. Ja se ptam proc je to teda vubec sdileny ? Konektivita do nixu a do zahranici je snad pro vsechny stejna, tak proc kabelovkam staci na 512 linku jeden uzivatel aby se jim to vyplatilo ale telecom na stejnou linku musi navesit lidi 50 ? Proc sou paterni linky CTC tak nekvalitni (staci si nekdy nechat vypsat trasu) kdyz CTC dostal od statu tezky prachy na budovani telekomunikacni site u nas ?

Washek (26.3.2004 20:04:43)

Kde ze jste zjistil ze jsou paterni linky telecomu nekvalitni? Ja si myslim ze to s nimi tak zle nebude ;)

TC (26.3.2004 20:11:07)

Jednoduse. Mezi mnou a prvnim hopem to jede jak po malse ale na druhym hopu ztratovost packetu 10-20% a pingy z nejakejch 10ms na 100+ Kapanek divny na to ze to sou metalicky/opticky spoje.

Petr (26.3.2004 20:15:58)

Mě zaráželo něco podobného a nakonec jsem zjistil, že je to adresní prostor ISP, takže to bude i jeho zařízení...

Anonym (26.3.2004 20:18:00)

Uz sem taky psal na ISP ci to vlastne je jetli mam prudit je nebo CTC.... Asi jim ve 3 rano zavolam na hotline BTW a zpravili to ?

Petr (26.3.2004 20:27:05)

Podle mého názoru je to shaper. Zkoušel jsem to i z internetu a problém byl na stejném místě. Tenkrát mě nenapadlo zjistit vlastníka ip adresy a ISP se k tomu nepřiznal. Nakonec ale k jistému zlepšení došlo, takže jsem s tím nic nedělal.

Washek (27.3.2004 01:56:12)

Nechapu co je to za logiku volat nekam na CTc. Mate snad s nimi uzavren nejaky smluvni vztah na ADSL? Ne? Tak to vas velice rychle odpalkuji zpatky ke svemu ISP, kde si mate resit problemy se sluzbou. Od koho bere ISP velkoobchodne nabidku je jeho vec ;)

TC (27.3.2004 04:03:54)

Pokud mi nekdo rekne ze zavada je na nejaky zarizeni ktery patri ciste CTC tak si na CTC klidne zavolam ...

Saper (27.3.2004 09:32:52)

TC klidne zavolej , pravdepodobne to zarizeni mas od telecomu pronajaty tak to budou resit.

Houmles (27.3.2004 11:24:57)

Tak kabelovka má agregaci. NO A CO?! Nejde mi o to, s kolika lidma to mám, ale o to jak mě jede internet. A na kabelovce to jede všem supr.

Washek (27.3.2004 12:15:59)

Ale to vas zcela jiste vyhodi, tyto veci mate resit pres sveho ISP. Skoro vsichni ISP porad rikaji ze je na vine telecom a mate volat tam - ale je to chyba. Telecom se s vami bude bavit, pouze pokud mate ADSL od IOL. Musite proste donutit sveho isp, aby jednal s telecomem on v pripade nejakych problemu. Jinak nemate sanci (mj. z osobni zkusenosti).

Zajda (27.3.2004 22:27:29)

Ty STM1? No comment.

Dzerzinskij (27.3.2004 22:31:43)

STM256? :) DWDM? :))

Zajda (27.3.2004 23:29:43)

CTc používá STM-256? Leda někde v labu nebo jako tranzit ne? Asi takhle jednalo se mi o strukturu páteřní sítě ČTc. Čili stoji za prt.Je nekvalitní.DWDM je sice hitech která podstatně rozšířila možnosti optiky ale k čemu je telecomu když zůstává její potenciál nevyužit ČTc. Synchronní přepravní modulík level jedna:) STM-1 mají malá města, STM-2 velká V jakém stavu mohou být technologie nasazené na páteři ČTc jsou li ještě dnes připojeno většina měst linkami 155,5MB/s(tedy to STMko 1)? Započítejte do toho veškerý traffic a uvědomte si že se jedná o fakticky monopolní telekomunikační společnost. Na wholesale.telecom.cz je představa telecomu o next generation network. Je to docela sranda. Dnes má Aliatel Gigabity rozprostřeny po celé republice...

Dzerzinskij (27.3.2004 23:45:20)

Pane, vy kecate. STM2 je moznost pouze teoreticka, nikde se neaplikovala. Stojany stm1 lze upgradovat na stm4c pouhou vymenou karty. A dwdm Ctc ve sve siti pouziva. Tranzitu je v CR zakopano tolik, ze se nevyuzije ani za 50 let. Do kazde s prominutim prdele vede aspon 12 vlaken, z toho je nejmin 7 vlaken temnych. Problem je v tom, ze CTc se nam snazi za nehorazne penize prodat i susne z nosu. A snazi se nekanibalizovat si svoje ostatni produkty. Ale dle meho, fleximuxy uz patri davno do srotu. Bohuzel, soudruhum v telecomu jeste nedoslo, ze doba, kdy se prodavaly i semipermanentni okruhy samy je uz davno fuc. Uz je neni komu prodavat :) Zajimalo by me, kdy to telecomu dojde a zacne s tim neco delat.

Zajda (27.3.2004 23:59:55)

V tom případě kecá telecom. Teď mám před sebou mapku od něj z minulého roku. Jedná se o úmyslnou dezinformaci odborné veřejnosti nebo jak to mám chápat?

Dzerzinskij (28.3.2004 00:08:24)

Asi jste se spatne koukal. Jinak zapojuje se do kruhu, kde se prenosova kapacita svym zpusobem sdili. Napr. z STM1 si 1. vesnice na kruhu vezme 2x2Mbit, druha dalsi dva atd... Takze patricny rad stm je spolecny pro vsechny uzly na danem kruhu. (opomijim ad&drop, protoze ve vesnicich jsou jenom rsucka, ktere se pripojuji na jednu ustrednu typu host)

Zajda (28.3.2004 00:57:11)

Ok. Díky. Osvěžil jsem si znalosti z FELKu:) Neb ATMko mi bylo u malého ISP houby platné a znalosti bez praxe hnijou.Ad. okruhy naprostý souhlas. Ad. okruhy. Telecomu to nedojde.Věřte tomu nebo ne chtěl jsem si pořídit domů okruh voiceband(před zlevněním ADSL) a druhý konec vystrčit u nás ve firmě kvůli teleworkingu. Těch 2300 je obravdu k smíchu:) Blbej voiceband. Za tu cenu bych jinde měl digitální 128kbit.Polsko:) Stejnak je to malo 2x2Mbity uvedomime-li si kolik dat spotrebuje DSLAM+paprda s okruhem+neco pro hovory. Neni to malo?

Dzerzinskij (28.3.2004 11:06:51)

2x2Mbit staci jenom na rsucko az pro 500 ucastniku. Vyvest si tam z te stm muzou, kolik potrebujou.

Zajda (28.3.2004 12:17:22)

Takze future expanzion mozne. To je dobre.

zajda (28.3.2004 00:05:05)

Jo STM-2. Asi jen u ČTc možnost pouze teoretická. GTSka STM-2 používá u služby pronájem datových okruhů.

Dzerzinskij (28.3.2004 00:12:07)

Musite oddelit technicke hledisko a marketingove. Mohou k vam napriklad dotahnout stm1 ale prodaj vam z toho jenom dve c-3

Anonym (27.3.2004 01:12:54)

myslíte, že kabelovky mají "agregaci" 1:1 ??? vystřízlivěte... ;)

Karel (27.3.2004 13:36:45)

Každopádně jim to jede a to dost dobře!Někdy i víc jak jejich rychlost kterou si koupili. ADSL?Nedosáhne maxima více jak 80% udavané rychlosti, ale to se děje jen u telesráče a jeho divize IOL , protože tam mají agregaci podstatně menší. Co se týče limitů, chello zavedl limit, ale kamoš už zkouší stahnout 30GB a stále nic...to je ale zajimavé. Telecomu jde jen o prachy proto dal datový omezení. Agregace u ISP je asi tak 1:100, protože moje 1024 běží sem tam 0-10kB, 10 sekund nic, pak 2kB a pak zase pár sekund nic takže vychází, že telecom je sračka největší.

(27.3.2004 20:25:02)

No kabelovka ten ag.pomer nezverejnuje ale je pomerne nizky, takze to uzivatel nepozna ze vubec nejaky je a jede to na maximum. Bohuzel u telecomu sou jen vydridusi co by si chteli ladovat kapsy prachama, a tak dali napevno 1:50 a vic ani tuk, i kdyz ty draty sou relativne volny....

TC (27.3.2004 22:25:24)

Sam sem mel kabel 4. roky tak moc dobre vim jak chodi a krome trochu kolisavejch zacatku a podovni to vzdy jelo super bez vypadku, plnou rychlosti. A ikdyz to jelo blbe tak to porad jelo lip nez ted "dobre" chodici ADSL, tak by me zajimalo kde udelali soudruzi z CTC chybu.

Anonym (29.3.2004 02:13:53)

Již delší dobu sleduji příspěvky pana Šilhavého a myslím si. že je to asi ten "nejchytřejší":) člověk na těchto stránkách.

Oak (29.3.2004 18:19:56)

souhlas, mira rulezzz...nezalozime fanclub?:)