Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Kam prejit od CRa?

Kam prejit od CRa?

kybl (2.4.2007 21:52:21)

Od 1.4 co zavedli sve nove podminky, a hlavne nezadal sem o prechod na tu verzi s agregaci 1:50 mi stejne klesla rychlost o 50% ve vecernich hodinach, tak sem se fakt uz nastval a udelam CRa papa (smlouva mi nastesti uz brzo konci) Ale nevim kam bych ted presel... Kabel u nas neni jedina moznost je DSL, ale u koho si ho objednat? Me ted pripada jako nejlepsi volba jit k O2, ty se aspon o zakaznika staraji, jaky mate nazor vy? Ted mam Premium 2006 2048/512 diky za odpovedi

Anonym (2.4.2007 22:04:14)

ted to tu nekdo psal v nejakym vlaknu: "Jestli zapnou fup loucim se s nima definitivne. Budu radsi FUPovan pod telecomem nez abych podporoval alternativni ISP ktere neumi nabidnout zajimavou sluzbu." ... ja jsu u O2 a co se agregace tyce, tak jsem nezazil na 2Mb lince rychlost pod 1,8 a na 3Mb pod 2,7... osobne jsu ze sluzbama O2 spokojene

kybl (2.4.2007 22:35:22)

Prave proto sem hodne motivovan k prechodu k O2, ze jim to funguje...

Anonym (2.4.2007 22:39:48)

ono se na O2 nadava hlavne a predevsim jenom kvuli FUP, jinak moc neni na co si stezovat... ted jsu zvedave jestli pujde zrusit pausal za pevnou a mit mobil+ADSL, zitra se snad dozvime... doufam ze to nebude platit pro echt pausaly 600,- a vic...

Anonym (2.4.2007 23:34:35)

Tak zadarmo vám to nedají. Z něčeho se ta údržba sítě zaplatit musí.

Anonym (3.4.2007 06:17:02)

ja z O2 presel k CRa prave kvuli cenam a pausalu ktery je typickym prikladem toho jak vedome okradat lidi

Anonym (3.4.2007 06:45:51)

no prave me ho pocitali 3x tolik, takze jsem mel po 14 dnech po limitu.. uz nikdy vice

Anonym (3.4.2007 11:59:53)

Nj spyware je sfiňa

Nargon (2.4.2007 22:25:38)

Mno ja mam ted GTS (drive jsem mel nextru) jsem u nich uz cca 3.5 roku. Za tu dobu jsem na podporu sveho isp volal celkem 2x (jednou na nextru, jednou na gts) obe volani poruchy byly zpusebene prechodem na jinou sluzbu a rychlost, kdy nesel internet asi 3 dny (nevim co tam delaly). Jinak jsem tam nevolal. Takze se vas ptam, opravdu potrebujete ISP, ktery se o sve zakazniky stara, kdyz od nej nic nechcete??? Ja jak jsem rekl jsem u GTS, objednano 2M/256k Rychlost stabilni a nekolisa. Oproti O2 ma GTS lepsi fup, mate moznost si ho sam zapnout, tim vam klesne rychlost a nepocitaji se data, takze mate moznost pres noc treba neco stahovat, a pres den jedete plnou rychlosti. A to cely mesic. Ne jen si uzivat vysokou rychlost prvnich par dni v mesici a pak konec.

Anonym (3.4.2007 04:34:39)

Pokud se najde něco rozumného u O2, a budou přitom parametry i cena skoro stejné jako u alternativců, pak je asi vážně lepší zůstat u majitele drátů, protože tam má člověk aspoň teoretickou šanci na to, že jakákoli změna stavu bude vyřízená rychleji, než když se to musí přepřahat ještě od alternativce z druhé ruky, kdy jeden svádí průtahy na druhého a naopak a nikdo vlastně nezodpovídá za nic. Alternativci si musí uvědomit, že být alternativcem bylo, je a bude (jak je evidentní po několika letech existence ADSL) z pohledu zákazníka a jeho nároků na rychlost a pružnost vyřizování jeho potřeb docela mínus. Takže prostě pokud chtějí alternativci konkurovat, musí to mínus něčím kompenzovat - musí být v něčem jiném lepší, když nevlastní dráty a nemají přímý a svižný přístup k jejich správě. Třeba v ceně nebo parametrech. Zatím to tak u ČRa bylo, ale teď zdá se už nebude, protože budou skoro stejní jako O2 (ale cokoli vyřídit bude vždycky z principu pomalejší, protože to musí řešit ještě s O2). Tak zatím nevím. Ani si nejsem jist jestli má cenu se ještě někde upisovat na plné propojení i s hlasem, protože je s tím zpětným obnovováním při přechodu jinam akorát bordel, a dnes už se nedá předpokládat že by u některého ISP člověk zůstal víc jak rok.

Anonym (3.4.2007 06:15:08)

Moment CRa zadne migrace neprovadeji pokud jim to neodsouhlasis... takze naprosto nechapu jak ti mohla klesnout rychlost. Jakekoliv zmeny budou provadet az od 1.5 do te doby NELZE objednat ani zadnou z tech novych variant.