Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > DSL hardware

DSL hardware

Raster (16.4.2003 16:53:54)

Chtěl bych se zde přítomných zeptat, jestli nemaji zkušenost s používaným DSL HW. Chtěl bych si totiž k objednané lince dát vlastní modem, router... Je to vůbec možné, nebo mě poskytovatelé vnutí své zařízení a nazdar.....

Vít Ožana (16.4.2003 17:14:31)

Modem zatím vlastní mít nemůžeš. A ani později nepůjde použít jakýkoli, pouze ty typy, které Telekom otestuje. Router si můžeš koupit jakýkoli sám.

Erza (16.4.2003 18:02:17)

Nejlepší je asi objednat službu s ADSL modemem kterej ma vystup na ethernet tento vystup propojit s routerem (at uz HW nebo SW na linuxu)

Roxy (9.7.2003 17:22:42)

Myslim, ze brzo nastane ten pravy cas, kdy uz nebude potreba si nechat pronajmout modem od poskytovatele! No mam takovy tuseni, uvidime.

JOE (10.7.2003 16:53:44)

V současné době se i k Home ADSL dodává modem Alcatel Speed Touch 510i R4.0 Multi-user Gateway - 1x Ethernet, který standartně podporuje routování a dokonce sám udržuje již navázané spojení v aktivním stavu, takže odpadá otravná procedura neustálého logování přes Dashboard. Pokud se jednou spojení naváže, modem jej sám neshodí ani při vypnutí připojeného PC. Pak stačí připojit HUB či SWITCH a celá síť může jet přes tento modem. Starší modemy ovšem tuto funkci neměly.

miche (14.7.2003 10:33:15)

Mě tady někdo na dotaz, jestli to tak je napsal, ze je to modem pro ISDN, a ze technik instaluje to co mu da skladnik. Tak to je vyborny, protoze me prijdou tenhle tyden instalovat ADSL-ko a ja nevim jestli mam kupovat router HW nebo PC a SW router nebo spolehat na tvoji informaci a poridit HUB :-) Nebo se na to vys......

JOE (15.7.2003 16:06:21)

Dává se to i na POTS, jen to nemá na konci to malé i (tedy 510 v4). Jinak asi opravdu záleží na tom skladníkovi. Být tebou počkám co donesou a pak se podle toho zařídím.

magic (18.7.2003 21:48:52)

Souhlasim - až na jednu podstatnou maličkost : Mám taky ATS510 a jedu na netu tak na půl plynu - důvod??? - integrovaný firewall!!!! Všude, kde je potřeba aktivní připojení (Ftp , P2P , Direct Conect..) lze navázat připojení značně problematicky a pouze v pasivním režimu!!! Takže kde ostatní stahují přes 20kb/s , jedu stěží na 6-ti. Instalační CD pro tento modem by měl obsahovat i software pro nastavení firewallu, ale bohužel je nejspíš určen pro jiný typ modemu takže nefunkční - (dodaný manuál také popisuje jiný typ i když vyobrazen je ATS510). Na odborníky z Telecomu čekám třetí týden...... Zatím se jen marně pokouším o překonfigurování nebo odinstalaci toho zas....ho firewallu.

JOE (24.7.2003 15:41:19)

Konfigurovat se to nechá přes TELNET. Přihlaš se telnetem do modemu a zedej "menu". Pak se můžeš pohybovat v menové struktuře nastavení modemu. Pokud nevíš co který příkaz vykonává, zadej za příkaz "HELP". Konkrétně firewall se konfiguruje příkazem "firewall" (kdo by to čekal že...). A pak už nezbývá než si jej dle dostupných příkazů a možností nastavit dle Tvého přání.

Anonym (15.7.2003 19:01:17)

ja mam jako router pc s WinRoute Pro a dal to posilam do site a a maka to jako divý

Matroš (24.7.2003 13:26:02)

Taky se už těším, protože jsem si projel nabídku trhu a ty zařízení jsou dost levný a od dobrých značek. Mají v nabídce jak modemy, modemy s routerem (portů, kolik si vybereš), routery. Také Annex A, Annex B, and U-R2..... No jsem zvědav, protože když vydím ty ceny tak sem mě dnešní povinné pronájmy od poskytovatelů zdají zlodějské! Např. 500,-/měsíčně za modem s routerem..... To bych měl vlastní zařízení zaplaceno za cca 3/4 roku!

Anonym (28.7.2003 15:17:09)

Mel bych o to i zajem do firemni site, ale az to samozrejme bude legalni ze strany poskytovatelu. Platit mesicne do nekonecna to nebudu!