Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Zombie moderní doby

Zombie moderní doby

Anonym (26.5.2007 00:00:00)

Reklamy se nás snaží přesvědčit, že jsme svobodnější než kdy jindy – stačí se kouknout na billboardy, kde hlásají: Buďte svůj! nebo Jen ty rozhoduješ. No joo, jenže už se tam nepíše, ani malým písmem, že být svůj mám být jen v rámci nabízených produktů a že rozhoduju jen mezi několika cenově většinou stejnými tarify.

fraktik (26.5.2007 03:52:14)

rad ctu vase sloupky. Ale chtěl bych se (coby potrefený husák) ohradit - neb na vině (ne na víně) není podle mne ani technologie (zmiňovaná tak často), ani blahobit. Já za tím vidím jen zaostávání duchovního rozvoje za technologickým. Věci - to jsou jen nástroje, prostředky (jedním okrajem jsem např. já a druhým mé okolí/ostatní lidé/hudba/krása/bůh...) - Ale už od Prométhea se traduje: oheň - dobrý sluha - špatný pán. A to platí o každém nástroji. A laptop ležící mi právě na klíně nemůže za to, že je tak silným nástrojem, že mu zcela propadám (a odhazuji svobodnou vůli v dál). Ad - Naslouchadla eMPéTři - s chutí v metru poslouchám - ale nemyslím, že by to bylo něco špatného - schnilého je našem kraji spíše to, že pokud se na někoho usměju, začne propadat panice, že má něco na tváři či snad rozeplý poklopec. A pokud - nedejbože - i někoho oslovím, tak si mnohý podvědomě chytne za svojí šrajtofli. Ad mobil - ano mám rád svou nejnovější nokii - je nabitá novými úúžasnými fcemi (i když teploměr stále ještě nemá :'-/ ) - jako je např fotoaparát (tohle rozkošňoučké mimčo jsem potkal v tramvaji - ukazuji přítulce), již s sebou nemusím tahat tlusté bichle (či nedejbože likvidovat deštné pralesy koupí "InFormačního" plátku) - mám v něm totiž slušnou knihovničku (rozlišení 320x240 - tj 1/2 VGA - to už mam 27 radků na jedné straně) či onen již zmiňovaný mp3 přehrávač... Jen musí sloužit (docela mne překvapilo zjištění, že telefony lze i odmítat - a to běžně - ležím např. v posteli, tak co bych se nechal otravovat rodinou/prací, případně rovnou přejít do režimu "letadlo" -tj. bez vysílání na gsm pásmu)... Prostě jsou to hračky - a jestli si hraju s elektronikou a civím na display, či s motykou a obdivuji spletence kořenů... ... není to nakonec jedno?

Anonym (26.5.2007 09:09:36)

Kolik blahobitů tvoří jeden blahobajt?

Anonym (26.5.2007 13:31:55)

:-D

neznalek (26.5.2007 20:30:00)

proc mam pocit ze clovek ktery ty vikendove clanky pise je velky obevitel ?

Anonym (26.5.2007 21:35:41)

Co je to "obevitel"??

Anonym (26.5.2007 13:41:23)

Nevím, motyku řadit mezi hračky?

Anonym (27.5.2007 19:57:03)

Fraktiku, nevím, kolik "tlustých bichlí" jsi s sebou tahal a také je četl, ale podle tvého BLAHOBITNÉHO pravopisu, skoro si troufám říci SCHNILÉHO jich asi moc nebylo ... :-) Nic ve zlém, ale poslední dobou je čtení příspěvků v diskusích poměrně tristní zážitek - a to i u lidí, kteří jsou schopni napsat věty, které mají hlavu i patu - ale je vidět, že pisatelé prostě nemají "načteno".

Anonym (27.5.2007 11:26:17)

Ano dnešní svět je opravdu takovej malej MATRIX :-)Ale je mi to úplně jedno, přispůsobil jsem se a nemám pocit že žiju život zombie. Ano jsou lidi kteří se snaží dnešnímu světu vzdorovat ale zastánci těchto stylů mi do oka nepadli a jsou většinou odpadem společnosti.

Anonym (27.5.2007 16:23:47)

No jasně, přizpůsobit se a držet hubu a krok! Přesně o tomhle Orwell psal - jenže on stál na straně těch, co tu hubu a krok držet nechtěj - právě v zájmu té skutečné svobody. A tak se jen přizpůsobujme...

Anonym (28.5.2007 10:28:34)

Dnešní svět není ani tak Matrix, jako spíše BIG BROTHER tě vidí. Všude kamery, mobilní operátoři úchovájí záznamy o našich hovorech, poskytovatelé internetu o našich e-mailech, opravdu nádherná "SVOBODA" Takže jak píše někdo níže, držete hubu a krok a myslete si jak jste IN.

GOS (28.5.2007 17:35:58)

No. Já taky zrovna ty co chtějí hodně vyčnívat a každému dávají najevo to co vlastně je napsáno v tomhle článku, jak jsme všichni konzumní, taky moc nemusím. Ikdyž i Já vyčnívám z řady. Nosím jiné značky než Adidas nebo Nike, ale také značky, které u nás prostě nejsou známé, ale po světě jo. Nemám Sony PSP, ale Gamepark Holdings GP2X a lidi z toho sedaj víc na prdel, než z PSP. Neposlouchám hudbu, co hrají pořád dokola v radiích. Stačí mi něco slyšet maximálně 3x denně a hned se mi to ohraje, tak poslouchám všechno možný co se mi prostě líbí. A nepouštím si to tak nahlas, abych obtěžoval ostatní, protože mám rád svůj sluch. Nejím jenom v MacDonalds a v KFC, ale taky všude jinde kde mi prostě chutná. Řídím se prostě tím co chci, svými pocity a ne tím co mi diktuje reklama. Prostě vyčnívám a přesto splývám s davem.

raisik (27.5.2007 14:45:40)

Tak jen GO Ježíšku GO! Za příznivou cenu 666,- obdržíte sadu, která obsahuje dřevěný kříž, vycházkové sandále a trnovou korunu...

Anonym (27.5.2007 17:56:51)

Nechápu co je špatného na poslouchání hudby nebo telefonování s přáteli...

Anonym (27.5.2007 18:33:44)

Nic - pokud to neotravuje druhe. A v MHD otravuje, casto, hodne, a nahlas.

Anonym (27.5.2007 18:56:44)

V MHD otravuje každý každého. A ani při tom nemusí poslouchat hudbu. Třeba teď v letních měsících cestovat po Praze MHD je prostě utrpení. A to ani nikdo nemusí poslouchat hudbu nahlas. Když to například srovnám se smradem lidí, co neumí použít deodorant, tak to radši volím tu hudbu.

Anonym (28.5.2007 01:10:50)

jezdi autem troubo

GOS (28.5.2007 17:24:30)

A nebo choď pěšky :-D Pokud je fakt hezky a nikam se nespěchá, tak si pustím ňákou music a jdu si po svých, skouknu ňáký roštěnky atd. :-D

Anonym (28.5.2007 18:48:51)

No, to bych si asi musel přivstat. Protože to mám z domu do domu do práce 12km:-( Už jsem třeba uvažoval o tom, že bych jezdil na kole, ale je to bych si musel buď brutálně zajet a nebo jed po magistrále:-(( >jezdi autem troubo V Praze? No tak to děkuju pěkně.

Chuta (28.5.2007 23:23:04)

byls nekdy v praze? jet tam nekam autem, tak to aby si clovek vzal tydenni volno. uz dlouho planuju, ze pri cekani na tramvaj se tech ridicu, co stoji zasekani vedle ostruvku, zeptam, proc vlastne porad jezdi autem, kdyz vlastne nejezdi, ale stoji v zacpe. (samozrejme chapu lidi, co potrebuji prevazet nejaky material, atd., ale tech je mensina)

Anonym (29.5.2007 01:12:49)

ja s autem problem nemam bydlim kousek od centra zacpy se daj v poho objet staci znat mistopis. Nebejt Jezedaku co se sem vecne serou za praci za studiem a nepochopej najezd ani na Jizni spojku bylo by to prujezdny vsude.

Duran (29.5.2007 06:56:02)

No mate tu prahu pěkně špinavou :D Měli by jste s tim něco dělat, bo jak ja tam naposled byl na koncertě tak jsme is řikal že tam už nepachnu protože takove zacpy to radši někde do Vidně

Garry (29.5.2007 18:32:26)

Jezedaku? Hmm pan si mysli ze kdyz je Prazak ze je vlastne lepsi nez ostatni lidi te nasi krasne zeme ze? Ono kdyby se ti tvoji "Jezedaci" kazdy den "nesrali" za praci a za studiem nevim co byste v te vasi Praze (stredu sveta?) delali? Ucitele by nemeli koho ucit, nekoupil by sis ani ten blby rohlik protoze bys v obchode nepotkal prodavace.Zkus nad tim nedy popremyslet hmm? Sorry ze tady pisu takhle offtopic ale tohle jak nazve lidi kteri jezdi do prahy za praci a studiem nazyva nekdo jezedaky me dooprady stve.

Anonym (30.5.2007 01:13:50)

Nemej peci Jerry i bez Jezedaku nám v Praze bude dobře. V lese je taky krásně ne?

Anonym (2.6.2007 18:32:50)

A čím by asi přemýšlel???

Garry (29.5.2007 18:35:32)

Jezedaku? Hmm pan si mysli ze kdyz je Prazak ze je vlastne lepsi nez ostatni lidi te nasi krasne zeme ze? Ono kdyby se ti tvoji "Jezedaci" kazdy den "nesrali" za praci a za studiem nevim co byste v te vasi Praze (stredu sveta?) delali? Ucitele by nemeli koho ucit, nekoupil by sis ani ten blby rohlik protoze bys v obchode nepotkal prodavace.Zkus nad tim nedy popremyslet hmm? Sorry ze tady pisu takhle offtopic ale tohle jak lidi kteri jezdi do prahy za praci a studiem nazyva nekdo jezedaky me dooprady stve.

Anonym (29.5.2007 23:22:39)

jj. Potrefená husa se vždycky ozve:-) A teď šup, šup zpátky k vidlím. A večer si zopakuj vlastivědu, kolik má Praha stálých obyvatel.

Anonym (29.5.2007 23:10:16)

Nech golfa 1.9TDI doma joudo. A nezavidim. Protoze auto nemam:) A proc nemam? Protoze mam ridice:)

akanahe (27.5.2007 19:48:19)

hm pracuji v obchodaku a tam mi take lide pripadaji jak nakupovaci stroje a jakoby bez duse , kor kdyz stoji uprostred ulicky a ja jedu s paletakem a nebo se ptaji jake funkce ma varna konvice -- preci je jen na jednu vec ne ? :) Ze se nectou knihy? ja jich prectu spoustu a presto se ani nevyhybam pocitacum nebo telefonum. Dnes jiz je malo dobrych knih a pokud jsou tak nejsou vydane v zadnem nakladu a musim si je shanet pres internet pac to napsal jakysi student treba :) Nemam rada ty knihy s tvrdejma deskama a hezkym obrazkem na obalu , to znaci to ze obsah bude velice chaby napr. Letopisy narnie skrin a carodejnice a cena pres 700 kc je dilo blaznu.

Hawkey (28.5.2007 21:10:23)

Dobrý článek. Často to vidím stejně. Často to vidím i na sobě. A občas taky ne. :-)