Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Datové limity u různých poskytovatelů

Datové limity u různých poskytovatelů

morfeus (4.7.2007 17:30:24)

Lidi mohl by mi nekdo vysvetlit proc si berete 8mbit ADSL s limitem par GB a po prekroceni limitu mate v horsim pripade uzasnych 128kbit linku ? Ja mam WIFI na 5ghz s denim limitem 2Gb - po prekroceni mam do 23:00 512/256 linku coz je pouzitelne naprosto na vsechno, nechapu jak si muzete vzit DSL s tak zlodejskym limitem, vysvelite mi to nekdo ?

Anonym (4.7.2007 17:45:59)

doufám, že se nikdo na tenhle vyloženě podnět ke flejmu nechytí

ba ja ja (4.7.2007 18:04:48)

Tak proc na to reagujes Ty? No a Tobe morfee vzkazuji - neni mozne, ze by tak uzasnou nabidku WiFi, jakou mas Ty, oni nemeli?

Nargon (4.7.2007 18:56:42)

"nechapu jak si muzete vzit DSL s tak zlodejskym limitem, vysvelite mi to nekdo ?" Mno treba u me neni jina alternativa nez adsl, tady zadny wifi neni, ani 2.4Ghz a 5Ghz uz vubec ne. Tak to je treba jeden z duvodu.

Anonym (4.7.2007 20:20:07)

tak proc nerozjdes wifi sit sam, od nekad nakoupis net a pak ho budes rozprodavat

Nargon (4.7.2007 20:31:03)

Tak to "od nekad" je trosku problem. k nam pritahnout solidni net by bylo hrozne drahy, a moc lidi tady o net nema zajem, takze bych to musel jeste dotovat. To si radsi necham adsl s fupem, tam vim na cem jsem a nemam s tim problemy.

Anonym (4.7.2007 19:09:20)

ty curaku zasranej!!!

Anonym (4.7.2007 19:51:22)

omg, dalsi

Anonym (4.7.2007 20:00:21)

Me by zas moh nekdo vysvetlit proc se tu vzdy objevi nakej manik co ma wifi poskytovatele kterej pokrejva jeho vesnici a strasne se divi proc ho nemaj i vsichni ostatni.

Anonym (4.7.2007 20:18:08)

no ja nevim ale podle me v 95% mest a vesnic u nas urcite najdes nekoho kdo poskytuje wifi pripojeni a minimalne 75% nabizi lepsi podminky nez O2, ti misto toho aby investovali do vylepseni site tak raci davaji 10x za hodinu jejich krasne reklamy jak je vsechno bezproblemove, uzasne a kdovi jake. Ted dostali pokutu 4,5 miliardy za to ze omezovali konkurenci. Kdyby ty penize raci investovali do site tak by udelali lepe

Anonym (4.7.2007 20:42:38)

Na to je otazka pomerne jednoducha, ale bohuzel s nejvetsi pravdepodobnosti vyvola nekoncici flame. Kdyz sem mel v miste kde bydlim na vyber nekolik wifi + ADSL..... zvolil jsem ADSL (drazsi, s limitem, zni to divne co ?) ..... pak pribyl net od Karnevalu, takze ted uz neni co resit, prestoze moznost wifi stale je, a levnejsi.... (pominu to ze Karneval je ted unlimited, ale me to je jedno protoze ja 100% limitu nedosahoval).... ale wifi proste nechci, protoze bohuzel vetsina poskytovatelu je "garazovyho" typu a ani nejsou schopny odpovedet na otazku jestli uplatnujou agregaci jako u ADSL nebo sdileni. (Ja vim ze je to tezky kdyz nevedi jakej je v tom rozdil :) ). A nemam zajem o to abych se pak s nekym hadal proc to pul dne jede polovicni rychlosti anebo proc uz to vadny AP nebo ja nevim co neni davno vymeneny.

Anonym (4.7.2007 20:44:07)

Sakra hned ctvrty slovo spatne, ne otazka ale odpoved :)

Anonym (5.7.2007 01:18:47)

agregace = sdílení (odchozí kapacity) Nevím, proč to furt všichni rozlišujete.

Anonym (5.7.2007 01:40:38)

Prozoze v tom je rozdil a to dost velkej. Treba sdileni 1:5 je ve vysledku znat o dost vic jak agregace 1:50. U sdileni si predstavte ze koupite jednu dejme tomu 1Mbps linku a rozdelite ji mezi pet lidi. Pro dalsich pet lidi koupite dalsi 1Mbps. Kdyz v prvni skupine bude linka volna a v druhy na 100% vytizena, tak to tak bude i dal, ta volna se nevyuzije v ty druhy skupine. U agregace 1:50 se sdili kapacita uplne VSECH uzivatelu, takze je k dispozici o dost vic. Takze kdyz vidim jak nejakej wifi poskytovatel porovnava sdileni a agregaci telecomu, ktera 1:50 vypada opravdu vysoka, tak to mi potvrzuje ze od takovyho poskytovatele bych si nenechal prenyst ani bajt. U agregace samozrejme dulezitou roli hraje celkovej pocet uzivatelu danyho poskytovatele, cim vic, tim vetsi agregace muze byt aniz by se projevila, protoze nikdy nezacnou sosat vsichni najednou. Agregace 1:50 pri 50ti uzivatelich by se rovnala sdileni 1:50. Ale pokud je uzivatelu Xnasobne vic, tak se to v zadnym pripade nerovna.

Anonym (5.7.2007 01:48:39)

Agregace = Sdileni To co vy popisujete jsou jen dva ruzne zpusoby, jak se to da provest. Jeden z nich je jednoduzsi na provedeni, ale celkem spatny vzhledem k uzivateli. A casto se pouziva prave u wifi. A ten druhy zpusob je narocnejsi na provedeni, ale pro uzivatele mnohem lepsi.

Anonym (5.7.2007 15:44:36)

Přesně tak. To co popisuje anonym z 5. července 2007 v 01:40 je oboje agregace s použitím agregačních skupin. Rozdíl je, jak správně říká, že u wifi jsou na tom pověšeni max. desítky lidí, kdežto u ADSL k agregaci dochází až na, řekněme, krajské úrovni, tz. v řádech tisíců přípojek. TO JE JEDINÝ rozdíl. Takže skutečně, agregace = sdílení. (on význam slova agregace je shlukování, nebo spojování, takže v telekomunikacích se jedná o shlukování přípojek, které spolu SDÍLEJÍ společnou odchozí kapacitu)

WIFI (5.7.2007 12:15:22)

Mam sdílenou WIFI 1:5, což jsem zatím nepocítil. Možná to bude v tom, že volná kapacita momentálně offline lidí se přerozděluje online lidem, což ADSL neumí

Anonym (5.7.2007 13:03:15)

Jo tak to je spravnej postup poskytovatele. ADSL tohle prave v ramci agregace umi, akorat kazdej ma svuj "strop".

WIFI (5.7.2007 15:37:07)

No právě, strop. Ten já třeba vůbec nemám. Takže ted mam ještě do konce 512 (pak bude 2 Mbit) a díky tomu mi to běhá mezi 490 a 590 kbps