Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Jak vydělávají poskytovatelé na ADSL?

Jak vydělávají poskytovatelé na ADSL?

DSL.cz (14.4.2004 12:00:00)

Nejvýznamnější položkou v tržbách telekomunikačních operátorů se nejdéle do pěti let stane širokopásmový internet, který bude nepochybně přinášet operátorům zajímavé zisky. Přináší širokopásmový internet nějaký zisk už v současnosti? Podívejme se tentokrát na české ADSL z pohledu poskytovatele.

Pavel (14.4.2004 10:58:39)

kolik vydělávají nebo prodělávají provideří mně nezajímá. Důležitý pro mně je, aby ADSL pořádně fungovalo.

martin (14.4.2004 11:42:51)

ad Pavel: NAPROTO SOUHLASÍM ad Autor Článku: Kdyby operátoři na službě nevydělávali, neposkytovali by ji. Chápu marketingové aktivity typu dlouhodobých dumpingových cen nebo dumpingu pro část služby. Ale nikdo se neodváží poskytovat službu, na kterou by doplácel a ještě ve výhledu počítal s tím že cena půjde dolů třeba jako ve Slovinsku. Navíc se dumpingové ceny zavádí pro přilákání uživatelů, ale to je v pohledu s chováním lidí na hotlines, a CRM vůbec, naprosto naopak. Argumenty v článku jsou navíc dost scestné. Je to jako byste počítali jestli se restauratérům prodávat menu, když jídlo přijde na 40,- myčka spotřebuje 1,-, osvětlení nad stolem taky 1,- a číšník stojí 5,- na hodinu a stůl, OSA si za produkci z rádia vezma n ahodinua stůl taky 5,- a tak dále. Je to pytlíkov. A už chci vidět akcionáře třeba GTS když jim představenstvo říká, že těch 8000 ADSL uživatelů, kteří jim svým chováním a ohlasy naprosto kazí image a na které doplácí jsou pro budoucnost firmy a vydělají v budoucnu!!!! Ale no tak! :-(

Miroslav Šilhavý (14.4.2004 11:52:30)

Mýlíte se; ADSL je služba, kterou si ISP nemůže dovolit neposkytovat. Pro pár set lidí sice ztrácejí tvář, z důvodů uvedených výše, ale pro statisíce, které to _zatím_ nezajímá jsou pevně vryti do povědomí velkých, ADSL poskytujících ISP. A ekonomický propočet? Ten je podle mě vcelku kvalitní; pokud se náklady dají vyčíslit, což v případě ADSL docela jde, není vůbec zcestné s nimi počítat; restauratér, který to nedělá je buďto ekonomický sebevrah nebo šťastlivec, kterému se to zatím nevymstilo...

Jolinar (14.4.2004 12:19:52)

A Šilhavý už je tady a všichni se podle něho mylí :o) HELE TAK JEDNODUŠE. P. ŠILHAVÝ NÁM TED NATLUČE DO HLAVY, ŽE 10 TISIC JEDNORÁZOVĚ ZA MÍSTNÍ SMYČKU JE POHODA A JE TO NEJLEVNĚJŠÍ A ŽE VLASTNĚ TELECOM NA TOM NEJVÍC PRODĚLÁVÁ A ISP NA TOM VYDĚLAVAJI JAKO HROM :o) haha.

Miroslav Šilhavý (14.4.2004 12:27:57)

Nevím, to nemohu určit; to bohužel může určit je jediný - ČTÚ, a ten tak (bohužel) rozhodl... A dokud ceny LLU budou takové, jaké jsou, budou i všechny varianty pro-/při-pojení ADSL takové jaké vidíme. A na druhou stranu, jakmile klesnou ceny LLU, nebudou (skoro) potřeba žádné další rozhodnutí okolo propojení a přístupu...

kcg (14.4.2004 15:01:52)

Souhlas! Pokud by LLU bylo za babku nejsou potreba dalsi propojovaci vylaseni/rozhodnuti od CTU -- hmm mozna prave proto neni LLU za babku ze? :-( Karel

BDs (14.4.2004 19:08:52)

Ze by pak CTU nemel nic napraci? Je to mozny...stihani tech neuveritelne zlych amateru z CZfree je asi ne cely odpoledne nezabavi...

Miroslav Šilhavý (14.4.2004 19:39:21)

Zaujala mě Vaše ironie kolem těch "zlých amatérů"; myslím si, že by ČTÚ měl měřit stejným metrem pro všechny, kteří nedodržují GL; vy si myslíte opak?

BDs (14.4.2004 20:41:43)

To je jasny...jenom jsem si tak vzpomnel jak jste tu mluvil o tom, jak CZF porusuje GL kde to jenom jde, coz mi pokud se nebavime o konkretnim pripade pripada jako dost bezpredmetny a jediny ucel lze nalezt v opetovne legitimizaci deni na ADSL ne-trhu. Jinak muj predchozi prispevek obsahuje vic nadsazky nez realnych faktu. Jedinym faktem zustava, ze CTU jako organ pracuje velmi spatne. Nejde ani tak o to (ackoliv je to pro me podstatny), jestli rozhodnuti prospivaji podobe ADSL nebo ne. Ale jeho nemomluvitelna liknavost poskozuje cely trh s komunikacemi. Stadnik by mel nest za jednani sveho uradu zodpovednost, evidentne tomu tak neni.

Miroslav Šilhavý (15.4.2004 08:26:54)

Souhlasím s Vámi; ČTÚ je liknavý; některá rozhodnutí protahovat neuvěřitelně dlouho, ale zrovna rozhodnutí kolem ADSL mě nijak nepřekvapilo; cokoliv jiného, než to co vyplodili, by bylo proti vší logice :(

Pavel Urbančík (15.4.2004 18:37:52)

Hmm, vy asi zijete mimo CR, ze vas jejich jednani prekvapuje. My jsme si uz na naprostou neschopnost uradu a uredniku zvykli. Dokud se nepovoli odstrel, bude to porad katastrofa.

Miroslav Šilhavý (15.4.2004 19:03:55)

Mě právě nic nepřekvapilo; můžete si dohledat, že takovéto rozhodnutí jsem přesně předpokládal už v době, kdy první AO zažádali o propojení ADSL, tj. tvrdil jsem, že díky rozhodnutí o LLU budou i ceny ADSL propojení podobně vysoké jako je nabídka RAO.

kcg (14.4.2004 15:00:22)

Me, jako cloveku co tady musi(el) snaset monopol CTc, pry aby si vybudoval infrastrukturu a byl konkurence schopny -- tak me se tedy zda 10k kc za LLU moc. Na druhou stranu chapu, proc se tak CTc chova, ale nechapu proc ho CTU neskripne... :-( Karel

kix (14.4.2004 18:25:45)

Já mám obavu, že operátoři jsou stále ve fázi, kdy chtějí i za cenu neziskovosti nabrat co nejvíce nových zákazníků, s vizí lepších zítřků....

Miroslav Šilhavý (14.4.2004 19:01:43)

Ano, tuhle vizi mají; ale nevědí jaký ten zítřek bude a jak daleko je od teď a to se odráží na supportu a vůbec chování ISP.

Anonym (14.4.2004 15:31:38)

autor clanku zrejme malo cte prispevky pana Silhaveho, jinac by vedel, ze ceske ADSL funguje dobre a pokud se to nekomu nelibi, at si to nekupuje

Anonym (14.4.2004 16:05:34)

a nebo se přestěhuje

Tomas (14.4.2004 16:11:05)

"My však věříme, že Český Telecom si začíná katastrofickou situaci s českým ADSL uvědomovat a brzy uzná, že nižší ceny mohou českému ADSL pomoci." No, já teda nevěřím a ani nevěřím, že tomu někdo uvěří.... Český telekom je možné jen rozbít, zlikvidovat a uzavřít. S ním se NEDÁ dělat vůbec nic. A když někdo věří, prostě mi připadá, že se v tomto případě naprosto pomátl. Privatizace není cesta, je to jako prodat atomovou bombu teroristům. Doufám, že na to někdo brzo příjde, dokud je čas.

Anonym (27.4.2004 19:25:09)

Jenže pokud nezprivatizujou Telecom, tak přijdeme na druhou stranu o mobilního operátora, protože už teď se snaží Telecom přivést Eurotel snad ke krachu. Podle toho co se snaží prosazovat...

HMMM (14.4.2004 19:29:08)

HMMM

Tonda (22.4.2004 11:57:42)

nazdar omezeny chudaci :o) nebo spis chudaci s omezenym dsl. jeste porad je to na nic nebo uz je to pouzitelny. prestante prosim pomlouvat uz kabel vzdyt to s tim omezenim neni zadna pravda taham porad pokles rychlosti zadnej. chjo je to pro cechy podobny co muzes urvi co nemuzes zkurvi nebo aspon pomluv vzhuru do EU at se tam rozplyneme