Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Nastaveni telefonu pres modem

Nastaveni telefonu pres modem

Libor (15.8.2007 13:31:50)

mam sluzbu adsl komplet do volnyho a dostal sem modem Am200g. Internet sem nahodil a vsechno facha, ale furt mi nejde nahodit ten telefon. Nastavil sem vsechno co mi naspali v takovym tom jejich provizornim navodu, pouzil jeden kabel rj11 na propojeni modemu a telefonu/faxu, ale v telfonu stale neni zadnej oznamovaci ton a modem nereaguje na zadnou cinost s telefonem, jako treba ze by rozsvitil nejakou tu diodu, pri zvydnuti sluchatka a tak. Neporadil by mi nekdo, jestli neco nedelam sptne? nejdriv sem nastavil podle navodu to wan a pak donastavil ty voice basic a advanced a stejne nic nejde

Nargon (15.8.2007 14:25:43)

Myslis nejakej VoIP telefon? nebo klasickej analogovej telefon? Jestli je to klasickej analog a ty ho zapojujes nekam k modemu tak to nemuze fungovat. Ten musis strcit do splitteru do te spravne dirky.

Libor (15.8.2007 15:18:10)

Nn, splitter tam nema co delat, tohle je voip a prave ze mam modem/router ve kterym je i to na ten telefon, takze musim v modemu jen nastavit nejaky ty blbosti, jako jmeno heslo a nejaky porty a tak, to sem vsechno udelal, podle navodu poskytovaltele a zapokjil telefon do modemu pres kabel rj 11 a stejne se nic nejde a ja nevim proc. ten modem se k telefonu vubec nehlasi a ja se v tom zas tam moc nevyznam, s timhle sem se setkal poprve

Anonym (15.8.2007 16:03:42)

Jeste jsem VoIP prakticky nezapojoval, ale vim, ze spolu musi komunikovat, nastavit se porty, nejak se videt - je dobre konfigurace, jsou podporovane typy, navic jestli ma ten telefon napajeni po kabelu nebo vlastni? Jestli se nejdriv nemusi autentikovat telefon k tomu modemu, cili k nejakemu (virtualnimu) serveru?

Libor (15.8.2007 16:24:03)

je to telefon s faxem dohromady a ma to vlastni napajeni, v navodu je jen nastveni tech portu a tak a pak hesla, ktery samozrejme nevysvetli kde ho mam najit,ale ja si ho nasel na svym profilu na jejich strankach. Vsechnosem tam nastavil, tka jak pisou a melo by to podle toho fungovat, ale oznamovaci ton zadnej a kdyz zvednu sluchatko, tak by se mela rozsviti dioda, ale taky nic

Libor (16.8.2007 13:59:05)

To tady s tim fakt nikdo nema zadny zkusenosti? pls, pomoc, porad mi to nefunguje, pritom, ale sluzba gunguje, protoze volat z kompu pres voip programem jde, jen to nemuzu dostat pres modem do telefonu