Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Skype se zbláznil: „Za výpadek může Microsoft Update.“

Skype se zbláznil: „Za výpadek může Microsoft Update.“

Anonym (22.8.2007 00:00:00)

O dvoudenním výpadku sítě Skype vědí asi i ti, kdo Skype nepoužívají. Na tuto velice populární službu padl první velký stín.

Anonym (22.8.2007 00:28:02)

pěkný článek

svorad.holly (22.8.2007 06:27:57)

Nie som zástanca takých tvrdých slov. Aj renomovanejším firmám sa stane dáka tá porucha či výpadok. Nemyslím si, že seriozne firmy sú "zavesené" len na Skype preto, že je zadarmo (prípadne nejaké symbol. poplatky). Podľa mňa je Skype, len príjemný a milý doplnok k iným telekomunik. službám. Rado.

Anonym (22.8.2007 09:39:51)

nebud naivní , jde hlavně o peníze a nic než peníze a zisky, a jestli je někdo až tak konkurenční svým free systémem a otevřeností systému , potom je nabíledni že jej budou v zákulisí napadat různými softy a pokusí se tento free systém dostat do takových mezí aby nebyl tak zajímavý. Bohužel pro toho kdo se o to pokusil SKYPE má asi dobře svůj soft ošetřen a došlo jen k výpadku. Současně podle staré pravdy CO TĚ NEZABIJE TO TĚ POSÍLÍ určitě tí mněkdo pomohl SKYPE odstranit nějakou vnitřní chybyčku a tím se posunul SKYPE do další dimenze stabilnějšího a spolehlivějšího komunikátoru.

kolemjdoucí (22.8.2007 11:15:06)

jasně, skype někdo napadl. proto spadl na dva dny. protože decentralizovaná síť se snadno napadá. protože jedinej centralizovaj prvek celý sítě je delokalizovanej mezi 50 serverů. něco si přečti a pak vytvářej teorie. ne dřív. pak v opačném případě budeš totiž označen za hlupáka.

Anonym (25.8.2007 01:38:33)

Nebojte, ona i decentralizovaná síť se dá úspěšně napadnout. Zvlášť, když mezi sebou jednotlivé uzly neustále komunikují jako u Skype...

kolemjdoucí (22.8.2007 11:16:40)

renomované firmy možná ne. ale myslim, že existuje nezanedbatelný množství středně velkých firem (desítky zaměstnanců), který interní i externí komunikaci svěřili skypu. a takový firmy určitě nebyly potěšený.

Vector (22.8.2007 18:07:45)

Pokud svěřím firemní komunikaci někomu, kdo to dělá "zadarmo", v jednostranné smlouvě za NIC neručí , má přitom uzavřený kód a ještě mi po lince posílá ježky v kleci. Musím počítat s tím, že se mi dostane "zasloužené odměny". Takový postup je čiré bláznovství a když se to zhroutí jen jednou za čas na pár dní, měl bych děkovat bohu, že to tak dopadlo. Někdy mi případá, že se snad většina lidí ošklivě praštila do hlavy.

Anonym (22.8.2007 06:50:00)

Jojo, to je jeden z aspektů u FUPovaných přípojek, kdy lidi nechápou, jaktože nic moc nestáhli a přitom mají tak vysoké objemy přenesených dat. Skype Supernode je vysvětlením.

kolemjdoucí (22.8.2007 11:18:48)

skype sám přiznal, že samoopravný mechanismy, který by měly zabránit rozapdu sítě při podobných situacích prošly nedavno updatem. a v updatu byla schovaný chyba, která způsobila, že mechanismy nezafungovaly. proto se nic podobného nestalo nikdy předtím.

Xspy (22.8.2007 13:28:09)

JJ Windows update je taky šílenost svého druhu . Úplně mne odrovnává pokud chci rychle vypnout notebook a při vypínání se začnou instalovat aktualizace ... Opravdu vychytané ...

kolemjdoucí (22.8.2007 14:13:45)

tak si to vypni, když se ti to nelíbí. a jestli se ti to líbí, tak si to nastav ať se to instaluje jinak...

Xspy (25.8.2007 00:12:20)

Ano je to defaultní nastavení ( žádné aktivní tlačítko už při samotné instalaci nemáte k dispozici ;) ), člověk by řekl že při nastavení napájení na přenosný počítač bude svázáno i nastavení jednotlivých programů ale to by toho už asi člověk očekával moc . Notebook používám na cestách s externím modemem a "rychlé" vypnutí systému je to co je mnohdy nutné. Automatické aktualizace jsou prostě zlo , víc negativ než pozitiv a pokud je instalujete jindy , vždy obtěžují s potvrzením o restartu , dokolečka , neustále si vynucují restart ....

Vector (22.8.2007 18:02:35)

Ty budeš asi fakt chytrej, když notebook běžně vypínáš.

Xspy (25.8.2007 00:14:12)

A ty snad při práci potřebuješ aby běžel neustále ? ... Notebook ;D

Vector (25.8.2007 03:24:08)

Ne, ale jako normální člověk z mozkem ho suspenduju, což mám nastavené po zaklapnutí víka a trvá asi 4 vteřiny. Při otevření se mi zapne což trvá o něco kratší dobu. V tomhle stavu alespoň ten můj vydrží cca týden, ale málokdy to vyzkoušim, protože ho používám pr práci a ne abych ho z legrace vypínal. Taky se dá použít hibernace, což ten můj udělá jakmile v suspendu klesne kapacita baterky pod 4 procenta. Je ot jako když máte v autě centrál na dálku, ale otvíráte klíčem a nadáváte, že je to nepohodlné.

babca (23.8.2007 01:06:24)

Odkdy se da notebook vypnout rychle? :D Heh, jen tak dál... :D

petr (23.8.2007 20:42:24)

A co pri vypinani kliknou na ten odkaz : Vypnou bez instalace aktualizaci

Anonym (22.8.2007 15:25:08)

výpadek icq nebyl ještě v televizi protože u icq je to už docela běžný že párkrát do roka padne.

Anonym (22.8.2007 22:49:28)

ICQ je totalni shit, pouzivaji to jen cesi nikdo vic .. Proc ? http://www.ddworld.cz/windows/icq-cesky-masochismus-v-im-instant-messagingu.html http://www.ddworld.cz/windows/icq-podruhe-aneb-jabber-nebo-icq-3.html

ARow (23.8.2007 11:03:21)

nevim nevim ale pred nekolika lety kdyz jsem jeste nepouzival router a internet jsem mel pripojen primo k pc, tudiz pc chranila jen lokalni firewall, jsem pouzival take skype a i kdyz jsem dlouhodobe kontroloval prenosy skype jelikoz jsem v te dobe take cetl clanek o tom ze lide kteri jsou "ACTIVE" slouzi jako uzly lidem kteri jsou "PASIVE" a nezjistil jsem zadny velky prenos dat, nyni uz me to netrapi jelikoz jsem schovan za fw ale myslim si ze pc "ACTIVE" je takove mnozstvi ze to lide na svych pripojkach ani nepoznaji tak je zde nemusite strasit ....

Anonym (29.8.2007 07:23:25)

TO BY SES DIVIL !

Jeden (25.8.2007 00:07:29)

Jeeej, sa z toho neurobte. Aj tak to mate zadarmo, tak co tu idete strasne rozoberat? Nechcete aby vam za to este zaplatili? Haha

Petr (29.8.2007 13:31:51)

Tak Skype nam dal tyden volani zdarma (pouze pro platici zakazniky.). Tedy, vite nekdo kdy ten tyden zacne??? popr zacal???