Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Je Novera dobrý poskytovatel adsl?

Je Novera dobrý poskytovatel adsl?

bohous1212 (19.9.2007 12:06:06)

Je Novera dobrý poskytovatel?Chtěl bych si od Novery pořídit adsl 2Mb/s.Jaké s ní máte zkušenosti?Proč si vybrat právě Noveru a proč ne?

Nargon (19.9.2007 12:58:03)

Dobry poskytovatel: Mno ujde to, kdyz po nich nic nechces tak vetsinou bez problemu. A na helpline se dovolas celkem hned, ne jako u O2, kde pul hodiny cekas nez te prepojej na cloveka. Zkusenosti: Jsem spokojenej, dostavam to co si platim. Holt kdyz si clovek vybere sluzbu podle potreb tak je spokojenej. Kdyz si nekdo vybere sluzbu s 10GB limitem a pritom vi, ze prenese treba 50GB a pak si stezuje :( tak nemuze nadavat na GTS, ale jen na sebe. Proc ANO: Rucni zapinani fupu, pokud stahujete vice nez je limit, tak se to hodi, protoze i na konci mesice muzete prohlizet stranky plnou rychlosti. Staci si fup rucne zapnout kdyz neco pres noc stahujete a rano ho vypnout. Proc NE: Pomalejsi reseni problemu, ktere je zpusobeno na siti O2 (pres kterou to vetsinou jede). Pokud je problem u GTS treba vypadek dns serveru, staci zavolat a vetsinou vam reknou adresu na nahradni. Ale kdyz to je neco na siti O2 (treba zmena PPPoA na PPPoE) tak to trva dele nez kdyz jste zakaznikem O2.

Osman (20.9.2007 00:12:19)

Novera je skvělá, ale objednal bych si ji přes Euphony, nového poskytovatele služeb pro kterého dělám.Máme s GTS Noverou výhodnou smlouvu, neuplatňujeme FUP,kdybys chtěl víc info...

nemam (24.9.2007 10:54:18)

Jak tu stale jsou zastanci DSL a zastanci Wifi doporucuju se podivat na dlouhodobe testy a jejich prumery!! WIFI.... pocet testu 25228 rychlost down 2,098.8 rychlost up 1,394.7 ping 51.3, ADSL.... pocet testu 13822 rychlost down 2,090.1 rychlost up 204.2 ping 87.0 je to na strance http://rychlost.cz/pripojeni-internetu/ takze WIFI zpravidla NOFUP oproti ADSL, kdo tu placa o pingu ze ma ADSL lepsi je videt ze prumerne NE, rychlost UP 1400 vs 200 Kbit je celkem brutalni... TAKZE??? co na to zastanci ADSL?

David (25.9.2007 13:58:49)

A co si za ten "brutální rozdíl" koupím, když v mé lokalitě není WIFI dostupné, ale ADSL snad od všech operátorů ano? Takže buď rád za to, že (pravděpodobně) máš WIFI, onanuj si nad nějakými průměry, ale taky ber, že ne všude je WIFI dostupné, například v městské zástavbě to může být docela výrazný problém. Ano, když se na vsi nebo menším městě dohodne Zdenda, Fanda, Karel a Pepa a udělají malou infrastrukturu, jede to báječně :-) Pro WIFI možná hovoří ty statistiky, cos uvedl, pro DSLka (zvláště ve větších sídlech) jednoznačně dostupnost :-D

Anonym (25.9.2007 18:19:56)

No ještě aby to nebylo dostupné všude možně, když to telekom vybudoval za státem garantované půjčky. Které firmě se stát zaručí za mnohamiliardovou půjčku, aby si mohla udělat celorepublikovou infrastrukturu? Ještě tu začni, že tohle nebyl uměle udržovaný monopol a fakt se z tebe pozvracím. Myslím, že se svými neznalými, zastaralými a diktátorskými názory by ses mohl odebrat do ústraní. Lidé v tvém okolí ti možná ustoupí, jestli z přesvědčení nebo z jiného důvodu (rozumější obvykle ustupuje)nevím , ale tady holt tvé božské, všeznalé slova neuznáváme. Až se přestaneš nadnášet nad ostatní a začneš všímat i věcí kolem sebe, tak se vrať.

Anonym (26.9.2007 12:16:40)

teda vyplodit takový blábol,,,,to smekám

Anonym (26.9.2007 20:13:45)

No já mám teda trošku jiné smyšlení, ale v čem se ten člověk mýlí?

Pavel (27.9.2007 14:31:50)

Ten člověk se neplete. Je to tak. Všichni jsme si různými způsoby přispěli na to, co dnes všichni přímo či nepřímo od 02 kupujeme...

Anonym (28.9.2007 15:04:59)

Nemýlí se v tom,že tu telekom monopolně založil sít.Ale nevidím absolutně nějakou vazbu na článek,na který odpovídá. David si pouze "zasteskl" že všude není kvalitní wifi,a proto buďme my ostatní rádi aspon za dsl

David (28.9.2007 17:28:02)

Alelujááá :-D Konečně někdo pochopil, co jsem tím "diktátorským" příspěvkem chtěl říct :-D

David (28.9.2007 11:24:34)

No, a teď zase rozumná debata.... Duševní ejakulát už jste nám sem "prdnul", tak bychom si mohli popovídat jako dva rozumní lidé, ne? S výstavbou infrastruktury a státem garantovaným monopolem souhlasím (a asi Vás to překvapí), proti tomu nelze nic namítat. Upřímně, napsal jsem veskrze jen to, že je sice krásné, že wifi běží prima, ale stále jde povětšinou o nabídky výrazně lokálního charakteru, někde není WIFI možné, někde je zase prostředí tak zarušené, že to nemá cenu, proto je stále ještě pro dost lidí ADSL dobrá volba. Co Vás dovedlo k tomu, že jste pouhé konstatování tohoto faktu označil za "diktátorské" názory, to opravdu netuším, ale od srdce jsem se zasmál :-)

Anonym (28.9.2007 12:08:30)

Dyť má pravvdu Davide, už dost!

David (20.9.2007 12:21:02)

No tak ale z výše uvedených problémů v případě spojení via O2 bych ale nevinil GTS, spíše "kyslíky". Protože když vezmu poslední rok, tak jsem měl dva nebo tři neplánované výpadky a vždy mi to do pár hodin zase fachalo. Takže je zvláštní, že by z vlastní vůle něco natahovali v případě, že jedou přes O2. Jinak s tvými argumenty a hodnocením celkem souhlasím.

Anonym (20.9.2007 15:27:57)

Nechápu proč vším viníte telekom. Já telekom nesnáším, jsk si jen lze představit, ale teď musím konstatovat že mu křivdíte, protože poslední manýry GTS nemají obdoby. GTS nebrat ! Pro ty, co tu zase začnou vyřvávat, že telekom neznají - tak když si škodovku nastříkám namodro a nalepím dozadu jiný název, dopředu jiné logo - je to stále škodovka.

Nargon (20.9.2007 20:39:48)

A co takhle priklad tech manyru? jinak ti neuverim, ja si nemam na co stezovat. A co se tyce te skodovky, tak jeste vymenit motor a kola, pak to bude trochu vice pravde. Lide si mysli ze vsichni ISP jen preprodavaji sluzby O2, ale neni to pravda. Tech rozdilu je tam mnohem vice, jenze si je lide ani neuvedomuji.

Anonym (21.9.2007 06:56:30)

Ale notak, lidi tam jsou stejní, zařízení jsou stejná, budovy jsou stejné, všechno - jenom logo a název se změnily (pokud chceš být detailista, tak i pár lidí ve vedení firmy se změnilo). Ty jsi právě jeden z těch, co to nemohou a ani nechcou pochopit. Jinak manýry... co takhle navyšování (nemám na mysli pouze to letošní)? Co takhle řešení oprávněných reklamací (zamítají)? Co takhle ceny služeb (že by nekonkurenčně drahé???)? Co takhle přístup k zákazníkovi obecně (za poslední rok spíš výsměch)? Dobře jsi taky zmínil, že tato firma nabízí i jiné služby než přeprodávané od telekomu - to s tím samozřejmě souvisí a kazí už tak zprzněné jméno. Ano, chápu - taky znám asi dva lidi z třiceti, kteří jsou s nimi naprosto spokojeni, takže ty patříš do té minority (patrně uživatel služeb FUN, který nezačal od počátku na rychlosti 4096)...

bůch (21.9.2007 09:29:31)

oprav si statistiku,já sem taky spokojený :-) kže 3 z 31

Anonym (21.9.2007 17:28:05)

Ale tebe neznám, takže nic, protože do statistik jsem započítával své přátele :-)

Nargon (21.9.2007 11:20:29)

No ja zacal u Nextry na adsl 192/64 :) za nejakych 1500 kc a to byl rok 2003 (myslim). A co se tyce tech manyru, ano mas asi pravdu. Ovsem jak jsem na zacatku psal kdyz nic nechces jses spokojenej. A ja jsem zadny reklamace nemel. Ceny? pres platformu O2 ji urcuje O2 ve svem velkoobchodnim ceniku takze rozdily u ISP jsou jen par desetikorun.

Anonym (21.9.2007 17:31:48)

A to je právě ono - není lepší využít své technologie a nabídnout lepší cenu, než nabízí monopolní telekom? Jak si pak už jinak vysvětlit pojem konkurence, když firmy, které mohou snížit cenu (na své technologii) za účelem získávání nových zákazníků na to kašlou a jen tupě kopírují ceny telekomu. Novera je typický příklad - místo využití potenciálu bývalého Telenoru ho odstřelila úplně.

Anonym (27.9.2007 16:24:28)

Naprostý souhlas.... To co udělali mě (původní "MERCEDES" FUN 2048/384) ala TELENOR je hnus. Cena stejná a nyní 4096/256 OFFICE. Je to na pozvracení.... Y2k.

David (21.9.2007 10:20:58)

Upřímně je mi jedno, jestli tomu říkáme Telekom nebo O2, souhlasím, že je to stále stejný šmejd. Co se týče "manýrů" jsou na tom čas od času všichni ISP dost podobně. "Čistej" je možná jen nějakej Fanda Koudelka z Horní dolní, co pěti kámošům poskytuje fofrwifinet... Jinak by se na každé větší firmě dalo najít něco negativního. Proč v tomto případě viníme O2? Protože v případě přeprodeje internetu od O2 je to celkem logická domněnka. Vinit Noveru z bordelu v O2 síti je to samé, jako bys vinil instalatéra z toho, že vodárna posílá špinavou vodu... Příklad - když jsem si onehdá objednával internet od (tehdy ještě) Nextry na bázi LLU, tak se z tří týdnů dva týdny čekalo jen na souhlas tehdy Telecomu, nyní O2. Když si kamarád objednával Internet Express, měl to do pár dní hotový. A tenhle "natahovací" systém tam jede dodnes, nikoli jen co se týče zřizování...

Vosan (28.9.2007 08:39:47)

Můžu jenom potvrdit, pokud si zřídíte novou tel. linku /samozřejmě jenom pro Internet k čemu jinému/, tak samozřejmě potřebujete referenční číslo O2, no a tady je problém, když si zažádáte u O2 o sdělení ref. čísla tak vám oznámí že jej zjistíte na první faktuře od O2 /pozn. po 1měsíci používání služby/, takže internet od kohokoliv jiného než O2 budete mít až po jednom měsici od zřízení přípojky. Tak nevím jestli je to normální jestli se musí člověk požadovat nějaké ref. číslo, když si přípojku zaplatil a chce si objednat službu od jiné firmy než O2.

Dan Lukes (26.9.2007 18:23:53)

Pomalejsi reseni problemu potvrdit mohu, ale nemyslim, ze to souvisi s trenicemi s O2. U unoru jsem hlasil celkem drobnou lec pomern eneprijemnou konfiguracni chybu na jejich nameserverech (neumi resolvit localhost. a reverzne 127.0.0.1). Zacalo to odpovedi jejich technika, ze vec neopravi, protoze to, ze to ma nameserver umet je pouze doporuceni nikoli povinnost a tudiz neni povinen. Na odvolani "vys", ze chapu, ze nejsou povinni, ale zda by presto nechteli svuj postoj prehodnotit, protoze to celkem nic nestoji, nikoho to neposkodi a ledaskomu to muze pomoci jsem se dozvedel, ze problem samozrejme odstrani - predpokladany termin 1Q 2008. Takhle si z klientu nedelaji legraci ani u Telecomu ...

Nargon (26.9.2007 19:42:13)

Jo to je dost mozne, ale jeste jsem nevidel pocitac, kterej by nemel vlastni dns zaznam "localhost 127.0.0.1" Windowsy to maj uz defaultne, linux snad taky. Ale nejaky exoticky systemy to mozna nemaj.

Blatt (20.9.2007 07:55:40)

Ja mam trochu jinou zkusenost, hraji se mnou takovou podivnou hru, od 1.4. 2007 slibuji navyseni rychlosti a stale nic. Pisi mi, ze rychlost byla navysena, ale prokazazelne nebyla, nabizeji mi sluzby, ktere nechci, jejich stavajici sluzba je tak cenove zcela nekonkurenceschopna atd. Takze jsem ztratil k nim duveru a pripojeni k internetu pres ne vypovedel.

Dan Lukes (26.9.2007 18:15:40)

Jo, me ho taky slibovali. Rekli mi i presny datum. Kdyz se nestalo nic, urgoval jsem. Posunuli termin, ze neni jasna kvalita linky a ze si musi rozmyslet, jestli zvysi rychlost nebo snizi cenu. Nakonec se rozhodli zvysit rychlost. Rychlost mirne poklesla (vzrust nominalni rychlosti vic nez vyvazila chybovost). Potud budiz. Jenze prisel vtip - oni mi nevrati moji puvodni rychlost 2048/256 - oni mi nabizeji jedine 2048/128. Jinymi slovy - nasledek jejich pokusu "pomoci mi k vetsi rychlosti" je rychlost nizsi. Je pravda, ze tu rychlost ve skutecnosti nepotrebuju a o zrychlovani jsem se je neprosil, ale bojim se s cim se mi pokusi pomoci priste a co pri tom zase poskodi ...

Anonym (20.9.2007 13:11:17)

Já bych chtěl před tímto poskytovatelem varovat, jestli tady je možné bez úhony prezentovat volně svůj názor. Pokud plánuješ zůstat déle než 12 měsíců, rozhodně se rozhlídni po jiném poskytovateli.

Jirka (25.9.2007 18:23:29)

Tak k tomuhle řeknu pouze tolik - jsem velice rád, když mohu konstatovat, že už nejsem klientem této firmy.

Dave (26.9.2007 13:48:08)

Doteď sem s nima neměl problém ale po mé zkušenosti bych k nim už vživotě nešel. https://www.dsl.cz/debata.php?vlakno=188553

S.B. (26.9.2007 13:52:04)

Máme od Novery ADSL přes dva roky (v Brně ), rychlost původně 1 Mb/s, později 3 Mb/s. Spokojenost do té doby, než nám nabídli, že pod sebe převezmou i telefonní linku. To mělo proběhnout minulý týden. Důsledkem je, že internet nám nefunguje už 12 dní a 3 dny nefunguje ani telefonní linka. Nikdo zatím nebyl schopný sdělit, v čem je problém. Z jednání s Noverou v souvislosti tím mám dojem, že tam teď panuje poněkud bordel. Takže je pravděpodobné, že s nimi skončím.

S.B. (27.9.2007 08:47:43)

Jěště svou předešlou reakci upřesním. Problém se podařilo odstranit, funguje internet i telefonní linka. Vcelku jim věřím , že závada byla na straně O2 - zdá se mi ale, že tuhle koordinaci nemají dosud úplně zvládnutou. Shrnuto: ADSL dva a půl roku bez problémů,ovšem zádrhel se vyskytnou může. Pokud jde o nabídky ADSL 3 - 4 Mb/s + telefonní linka, tak mi připadají cenově nejvýhodnější.

Anonym (27.9.2007 15:46:51)

Jj, za všechno může vždy O2.

Anonym (27.9.2007 16:18:04)

NE NE NE ! Důvod : podívej se na thready za poslední měsíc zde na DSL.CZ a udělej si obrázek sám! Rozhodně NE, tedy alespoň do té doby, než je koupí někdo solidní.

guzii (28.9.2007 11:51:31)

Nepročítal jsem celý thread, ale tohle se onehdá objevilo u kamaráda v poště: http://disk.jabbim.cz/josef.svatuska@jabber.cz/GTS.JPG Pokud nejste v obraze, DSL Office má být linka bez datového omezení. Kamarád má aktuálně 8Mbit s tím, že za ně platí necelé 2200,- a trafik dělá kolem 110GB za měsíc. Já osobně jsem u GTSky něco přes 2 roky a doteď jsem si na ně nemohl stěžovat. Pokud ovšem dostanu nějakou podobnou obsílku, bez váhání se hnu jinam.