Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Blokujete reklamu na webu? Ruinujete weby

Blokujete reklamu na webu? Ruinujete weby

Anonym (21.9.2007 00:00:00)

Blokování internetové reklamy se pomalu ale jistě stává koloritem všech pokročilejších uživatelů. Jistě, reklama, jež vám zabere drtivou část obrazovky, vydává všemožné zvuky a bliká, není ničím příjemným. Ale proč blokovat veškerou reklamu? Velký problém kvůli tomu může vzniknout i mezi Mozillou (Firefox) a Googlem, který Mozillu dlouhá léta štědře dotuje…

honza d. (21.9.2007 09:25:41)

Vím že je to složitý problém. Reklama weby platí. Ale fakt je ten, že kdybych měl respektovat reklamu ve jménu levného webu tak bych se stal prohlížitelem reklam. Pokud neumí tvůrce webu najít jiný model než ten neotravný s minimem reklam, tak to má sečteno. Realita. Interentový svět se vyvíjí a reklama na reklamě vede jen k ještě větší odmítavé reakci uživatelů. Na netu hledám něco jiného než reklamu.

Tecik (21.9.2007 11:05:08)

Prekousnu reklamu, ktera mi "nezavazi" (bocni panel atd, tak 2-3% plochy). Ale nesnasim reklamu, ktera zabere vetsi prostor, dale je nevkusna a napr. ozvucena. Napr. zive.cz je toho dukazem, reklama na Telefonicu o2 je zde vazne nevhodne resena, a presto ze ji lze vypnout, obtezuje. Reklamy zde na dsl jsou reseny trochu lepe, mene "zavazi" ... presto to neni ideal. Ale +1 dsl, -1 zive a -5 idnes.cz

Jozka (21.9.2007 19:29:44)

Velice ubohy clanek.. To je stejne jako kdyby jste napsal - mate zablokovany pop-up window - ruinujete weby (ty ktere stale resi reklamu pomoci pop-up).... To ze to je jejich minus - je stejne jako ze je jejich minus pouzivat takovou reklamu, ktera lidi nuti stahnout flashblock... Neboli v tomto pripade je flashblock jen dusledek prilis kriklave reklamy... Vzdy se mi vybavi pripad s vyhledavacem Altavista - velice oblibeny, pak ji koupil Digital, zahltil ji reklamou, a kdo dneska zna Altavistu, ze??? (to spis tu astalavistu...)

Drát(http://www.tinker.xf.cz) (22.9.2007 23:03:56)

Reklamu blokuju. Dokonce sem si na ni vytvoril vlastni filtry(muj cil byl vytvorit co nejjednoduzsi - nejkratsi prikazy a nejmensi soubor). K mymu veku 15let a zkusenosti s tvorbou 2 webu(vlastni a firemni) to povazuju za docela dobrou praci: http://www.sweb.cz/m.dratak/abp.txt Teda ale po precteni tohohle clanku zlikviduju vsechnu blokaci na google;) Kdyztak kdyby nekdo chtel vyzkouset ten filtr a nekde to nebloklo reklamu(cokoli krome google), tak mi poslete aspon odkaz na stranku, kde se to ukazuje(jednu stranku necham nabehnout klidne 20x jenom kuli tomu, abych vychytal co nejvic ruznych banneru). Reklama mozna zivi weby, ale myslim, ze by se to dalo vyresit i lip;) Ale ze na me kazdou chvili vybafne O2 - novy prd v komunikaci, to dokaze opravdu nastvat! Navic to zabere 90% plochy prohlizece pri rozliseni 1280x1024(chudaci ti, co maj mensi).K tomu si jeste vemte, ze mam LINUX! (Ubuntu 6.06.1 LTS Dapper Drake) a kdyz mi nabehne trochu narocnejsi flash, tak mi to rozzhavi procesor a pak na to nestaci pomalu ani muj pridavnej vetrak 20x20cm!!! Teda ted uz ta teplota nestoupa tolik, ale kdyz se objevi naka narocna stranka, tak hruza! Vim, ze sem docela lez na zive.cz, ale ted uz tam ani nemrknu - kazdou chvili tam neco vybafne

Nargon (21.9.2007 11:29:29)

Pokud je reklama nejak dobre umistena ze se ji nevsimam, tak mi vubec nevadi. Ale nemam rad reklamy ktere se vam zobrazi na strance jakoby pop-up okno, ale neni to okno jen dobra prace s css pozicovanim a zabira to celej web, nez clovek neodklepne nejaky X. A taky jak se pise dole, kdyz tam je zvuk tak je to taky dost neprijemne. A ano pouzivam blokovani reklamy.

ataman (21.9.2007 14:38:30)

Naprosto akceptuji reklamu. Třebaže mne nezajímá. Jak je v článku napsáno, je to nezbytné pro chod daných stránek. Ale přesto jsem ji nadávno začal blokovat. Proč ? Jednoduchá odpověd: pokud si otevřu stránku jednoho nejmenovaného zpravodajského serveru, který se z pro mě nepochopitelného důvodu tituluje jako nejdůvěryhodnější na českém internetu, pak díky reklamám vzroste zatížení mého procesoru (celer M 1,6G) až na 80% (přdpokládám že je to dáno záhadně ukouleným javascriptem a přehršlem flashů). když pak k tomu otevřu v dalším panelu ještě něco, kde je trochu reklamy, můžu se rozloučit s jakoukoli prací, protože proc topí na 100%. Vyblokuju reklamu a hele - po načtení stránky a přechroustání obrázků je proc téměř na nule ... tak proto blokuju. Až si uvědomí inzerenti, že blikajícíma a houkajícíma pi*ovinama lidi tak akorát naserou, tak možná se vrátí ke starém u zlatému statickému banneru a vše bude ok. Jo a co se týče vkládaných textových Google Adds, tak ty mi narosto nevadí. howgh

NCZ (21.9.2007 15:59:43)

Ehm, ehm, takže tím, že se zobrazuje reklama, žijou weby... Jenže ještě se mi nestalo, že bych si na základě nějakých bannerů něco koupil. Takže v zásadě na tom u mne ztrácí zadavatel. (Za poslední měsíce mě zaujaly celé DVĚ reklamy, které mi zůstaly v paměti a jsem rád, že jsem na ně narazil.) Ad Block jsem si nainstaloval poté, co mi na iHned vyskočila reklama, která zabírala 2/3 plochy a po kliknutí na křížek mě poslala přímo na stránky zadavatele reklamy. Po takovéhle podpásovce goood byeeee ads. Takový je webový život, buď weby přežijou nebo ne. No a jako člověk, který má na starosti jeden naprosto nevydělávající a tudíž bez reklam specializovaný zpravodajský projekt mohu říci, že vím, o co jde. Děláme to už šest let, stoupá kvalita a od začátku tohoto roku máme nárůst návštěvnosti cca 300% A to s malým týmem. A mimochodem pánové z IT oblasti (sám jsem humanista), naprostá většina článků v oboru počítačů za moc nestojí. Jako člověk, který IT moc nerozumí, mohu říct, že se v běžných článcích nic zásadního nedozvím. Rádcovské články bývají víc než povrchní, řekl bych, že přímo banální. Sory, ale je strašně cítit, jestli člověk píše proto, že má co říct, anebo proto, že chce mít nějakou brigošku. Buď web potáhne vytrvalý zájem (když už nadšení opadne) dobrovolníků, kteří si budou jisti významem svého díla jako služby druhým, nebo musí být šéfové komerčních webů natolik dobří, aby objevili cesty k výdělečnosti. To už je podnikání.

WIFI (21.9.2007 19:55:19)

Já osobně blokuji pomocí adblocku, neboť některý stránky - např. zpravodajský portal zpravy.idnes.cz - nelze bez něj ani používat. Otevřeš zprávu a bud je reklama přes celou obrazovku a musíš dát přeskočit nebo zavřít, případně se článek zobrazí, ale přes něj jezdí různý reklamní proužky. Takže blokuju.

456sticky (21.9.2007 23:34:44)

Reklamu blokuju. Nelíbí se mi flashe přes půl stránky, hudba (v naprosté většině případů otřesná) a popupy. Abych ravdu řekl, nelíbí se mi ani styl, kdy se určitá klíčová slova stanou odkazem - zkuste si pak číst článek, když máte každé slovo jinou barvou... a o kontextu nemůže být ani řeč (dělat konextovou reklamu podle jednoho slova je opravdu hloupé). Naprosto vůbec mi ale nevadí reklama ve stylu google - vkusně umístěná v pravé třetině stránky, kontextově asi nejlepší co jsem viděl.

Sislik (22.9.2007 01:08:07)

reklamu vesmes blokuju, nemam rad, kdyz se na strance "neco hejbe", coz bannery ve vetsine pripadu delaji ... treba i na ruznych forech zakazuju animaci, kdyz si tam nekdo da animovanej GIF jako avatar ... textovou reklamu vetsinou nechavam bez povsimnuti, ta mi nevadi, pokud nezabira pul stranky

serious.sadislav (22.9.2007 04:08:36)

vim ze o me reknete ze sem lama ale nedavno jsem si vsimnul noveho typu reklamy a to ze klicova slova vedou odkazy na naky sra**y a clanek se neda vubec cist, mozna proto ze pouzivam jiny comp kde neni kis6 ktery automaticky blokuje popup

TOW (22.9.2007 08:52:20)

Já blokuju reklamu která mne obtěžuje a vadí při čtení stránky - tedy jako první jdou pryč zvýrazněná slova v textu s kontextovými odkazy (můžou si za to sami - nemaj je dělat zelená a dvakrát podtržená, americké weby se šedými a jemně podtrhnutými odkazy mi až tak moc nevadí), pak samozřejmě popupy a překryvné reklamy a reklamy uvnitř v textu. Ten zbytek podle toho, jak moc otravuje (t.j. slušnou horní, boční nebo spodní reklamu obvykle nezaříznu, když je ale moc řvavá, nemám slitování. Pravda, grafická reklama se dost často ale sveze s blokací reklamy uvnitř)

genetik (22.9.2007 15:55:57)

Blokuju všechny reklamy i skripty. Mám zájem na internetu nacházet určité věci, ne zbytečnosti okolo. Reklamy mne obtěžují. Kdyby zabíraly rozumnou část a místo na screenu, byl bych ochoten uvažovat o vypnutí adblock plus. Dokud mne budou obtěžovat reklamy přes půlku obrazovky s idiotským blikáním - budu blokovat a kašlu na ruinování webů. Jak oni k nám, tak my k nim. Nemůžou očekávat vstřícnost, když nejsou ochotni polevit. S pozdravem, Michal

bárt (23.9.2007 12:02:01)

Osobně blokuji pouze popup okna, ikdyž nyní uvažuji i o blokaci flashu, protože některé ty potvory přes 2/3 obrazu jsou fakt otřesné, jiné druhy reklam mi nevadí, neboť jsem se je naučil nevnímat. Stálo by za to, udělat nějaký průzkum, zda nejsou čím dál větší a vtíravější reklamy pro webový server spíše kontraproduktivní.

petr (23.9.2007 19:37:42)

Sam reklamu blokuju protoze mi vadi kdyz se mi zobrazi sem skoro cely monitor reklama ktera me laka na super vyhodny internet od O2(osobne mam mnohem lepsi nez nabizeji). Kdyby byla reklama vhodne umistena treja jako tady na dsl kdy je neco po strane a jeden banner na vrchu tak se to da prezit sice z toho nejsem moc nadsen ale budiz

hulwáth (23.9.2007 21:24:24)

AdBlock používám, když používám Firefox. V IE (SlimBrowser) používám blokování pomocí klíčových slov a hvězdičkový konvence. Textovou a kontextovou reklamu neblokuju. Neblokuju reklamu, která není vtíravá, nebo která je k věci. Překousnu i to, když je náhodou ve Flashi. Neblokuju většinou reklamy na webech, který si to podle mých měřítek zasloužej. Ať z toho ten halíř za můj klik nebo jedno zobrazení mají. Blokuju kromě výjimek na vyvolených webech a kromě většiny popup oken jakoukoli vlezlou, překryvnou, vyskakující, obtěžující reklamu - flash, GIF animace, zvuk, skriptový animace, skripty, reklamu která odkazuje na profilovací shit-služby jako BBmedia, Arbomedia, Doubleclick, Mediaplex, Netmonitor, eTargetnet, atd., ale i Google-analytics nebo Google-syndication. Blokuju reklamy na obchody, který nejsou k tématu, snad kromě textových řádkových, který tolik neobtěžujou. Myslím, že rozumný provozovatel webu ví moc dobře, že druhem reklamy a mírou její relevance k tématu a mírou vlezlosti reklamy kterou na webu má, dává najevo čtenářům, za co je má. Když neví, nebo nechce vědět, platí - na hrubý pytel hrubá záplata. Vždyť je to nakonec celé jen byznys obchodující se zájmem čtenářů, ne charita. To ať si klidně takový web sám sebe (svým přístupem ke čtenářům) zruinuje, žádná škoda. Nikdo není nenahraditelný, obzvlášť na internetu.

Charlie (24.9.2007 07:51:37)

Článek docela o ničem, zkus to příště napsat objektivněji. když už brečíš, že lidi blokujou reklamu tak se podívej co za hnusný okna vyskakuje např. na tiscali nebo na centrumu. Hnus, jasný že to nekonečná smyčka mezi koukejte my vyděláváme, ale když to přeroste míru a lidi to spíš otravuje než na něco láká tak mi přijde relevantní, že vznikají podobný prográmky. Já osobně nic nepoužívám, ale v některejch momentech si prostě řeknu a na daný stránky radši už nechodím. Je to prostě o lidech.

Bilbo (24.9.2007 18:26:37)

Blokuju vsechno a predevsim sileny Google Ads, ktery nejen otravujou, ale hlavne uplne nici strukturu stranky. Casto jsou nesmyslne vmacknute mezi dulezite informace. Na jejich odstraneni staci jedina formulka :) zadana v AdBlock Plus. No a druhou vec, kterou nesnasim je Flash. Jakmile je nejaka stranka cela ve flashi a nemusim na ni vylozene neco hledat, tak hned takovou site zaviram. Ostatne flash blokuje :) kompletne celej taky. Je to mor a kdo ho pouziva je idiot. Maximalne chapu je pouziti v pripade jednoho prvku na webu. Treba banner s logem firmy, kde se objevi animace, nebo animovane menu...ale mit flash vsude je blbost. Jedine reklamy, ktere me nijak moc nevadi jsou klasicke GIFy, ktere nikoho neotravuji, nevyjizdeji nekde apod. A penize? Myslim, ze je stejne vic jak 50-60 % uzivatelu internetu si reklamy blokovat, protoze vubec netusi, ze existuje neco jineho nez Explorer :) a ti museji pro zaplaceni webu bohate stacit. Ostatne musim rict, ze i kdyz jsem nejakou reklamu na webu videl, nikdy jsem na ni neklik. Maximalne omylem, kdyz jsem se preklik. Ale schvalne jsem za celych 8 let, co mam internetu, neklik na zadny banner apod. ucelne, ze bych chtel vedet, co je to za nabidku. Takze i kdybych ty reklamy neblokoval, stejne na me maji minimalni vliv.

V. Trefný (24.9.2007 21:50:38)

Blokuji veškerý flash, takže i flashové reklamy, ale nedělám to kvůli reklamám. Kromě toho blokuji pop-up okna. Jinak žádné blokování reklamy nemám - na serverech, kam chodím je reklama decentní a nerušivá, a když jě někde reklamy moc, tak tam nechodím...

Anonym (24.9.2007 22:22:42)

Já si musel zablokovat reklamu i na tomto webu protože i takováto reklama mně rozčiluje!!!

Anonym (24.9.2007 22:27:38)

Hmmm, na žádnou reklamu neklikám. Jak teda může souviset to, že ji vidím/nevidím s tím, jestli někdo vydělává/nevydělává? Není to tak trochu kravina???

MiM (25.9.2007 11:04:56)

Pamatuju doby, kdy na webech býval jeden banner nahoře a jeden banner dole. Weby vyžily a nikdo nic neblokoval. Pak se přidal square 125x125 a stále nikdo nic neblokoval. Pak se objevily skyscrapery a velké čtverce a velké obdélníky a flashové bannery a datový objem reklamy začal několikanásobně překračovat datový objem samotného obsahu - a zároveň se objevily první "promývače" stránek, které odstraňovaly reklamní obrázky na základě jejich rozměru. Jedná se - tak jako v mnoha jiných případech tzv. nemorálního či nelegálního jednání ze strany spotřebitele - o pouhou sebeobranu! Už naši prapředci mívali jedno pravdivé přísloví: "Kdo chce víc, nemívá nic." A vskutku - provozovatelé webů v honbě za stále vyššími zisky tak dokonale znechutili čtenáře, že čtenáři přešli do protiútoku. :-) Osobně reklamu blokuji prostřednictvím automaticky aktualizovaného hosts souboru, kam se bez mého přičinění přidávají nové reklamní servery. Adsense jsem viděl poprvé až na screenshotu jednoho webu a musím říct, že bez něj ty weby vypadají jaksi... líp. :-)

Anonym (25.9.2007 11:10:41)

a nezverejnil by si nahodou ten hosts soubor?

Anonym (26.9.2007 22:59:52)

To asi neudělá, protože pokud je ten jeho HOSTS tak objemný jako můj, tak má přes 300 kB, a to sem pastnout by se asi nevešlo. Souhlasím že je to celkem dobrý, rychlý a šikovný způsob, jak věc típnout přímo na počátku, u zdroje HTTP dotazu. Samozřejmě když je dlouhý, může každé otevření stránky znamenat třeba vteřinu prodlevy navíc. Doporučuje se při velkém HOSTS vypnout lokální službu DNS client, protože pak nežere tolik paměti a dotazy se tím údajně o něco zrychlí. Nevím nakolik to má vliv, zkouším to pár měsíců a je to zhruba nastejno, no ale DNS je i na routeru a aspoň to teda nezabírá paměť. Jen to samozřejmě blokuje jen odchozí dotazy, tj. přesměrovává na místní smyčku, a ne příchozí traffic (třeba zpětný z dotazu), ale takový paket se zase IMHO odrazí zvenku od firewallu v routeru.

ranni erekce (25.9.2007 17:56:38)

plne souhlasim, jen bych dodal kdo z provozovatelu portalů zaplati vsem uzivatelum internetu ze si kvuli jejich reklamam musi kupovat rychlejsi pripojeni a vetsi FUP, protoze nacitanim reklam zpomaluje stranky a uzira FUP, coz je na ukor uzivatele, ne??? myslim ze kdybychom udelali petici aby se to uzakonilo, byl by hned klid od reklam a zacali by skrblikove stahovat reklamu.

petr (25.9.2007 18:14:21)

Pokud ti reklama na urcite strance vadi neli primo se*e tak na ni proste nechod a mas po problemech

Letto (25.9.2007 20:11:08)

To tu reklamu raději zablokuju a mam po problémech. Pokud je reklama malá, nebliká šílenýma barvama a jinak neruší, tak nemam důvod lézt do nastavení a něco blokovat, ale pokud se objeví i jen jeden opak, tak začínám blokovat veškerou reklamu z daných stránek -- když už nastavovat, tak pořádně ;c)

nemam (27.9.2007 16:59:15)

NEPOUZIVEJ O2 a nebude ti to zrat FUP jednoduche!

mely (27.9.2007 00:14:31)

pouzivam ad-block, a filtry stazene z netu, neco jsem tam pridaval i ja... ve whitelistu mam ale i par webu, ktere pouzivam a neblokovanim reklamy bych je chtel neprimo podporit.. CSFD.cz warforum.cz rozzlobenimuzi.com ;)

Anonym (27.9.2007 12:52:16)

neblokuju, protoze to obcas pozna i nereklamy a zablokuje je to, nemam naladu pokazdy zjistovat co to zablokovalo - jestli jen reklamy nebo i neco dalsiho

Dan Lukes (27.9.2007 22:50:40)

Jasne - a ti, co behem reklamnich prestavek v televizi chodi na zachod, do lednicky, prepnou na jiny program, nebo dokonce, hajzlove, program nahraji na disk a pak pri koukani reklamy pretaceji, ty zase ruinuji televize. A ti co v novinach preskoci dvojstranku s reklamama, by meli primo zavrit, protoze ti ohrozuji narod ruinovanim demokratickeho tisku. Lidi jsou tak neskutecne hnusny ...