Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Vista náročnější než Windows pro superpočítače

Vista náročnější než Windows pro superpočítače

Anonym (21.11.2007 00:00:00)

Vcelku absurdní věc zjistíte, když si srovnáte nároky na hardware pro Windows Vista a Windows HPC Server 2008. Zatímco první operační systém je určen pro osobní počítače do každé rodiny, druhý patří do sféry vědecké, technické, podnikové... prostě všude tam, kde je potřeba ohromného výpočetního výkonu ― na superpočítače.

Tinker (21.11.2007 00:24:54)

LINUX FOREVER! konkretne Ubuntu 7.10: Systémové požadavky Ubuntu je dostupné pro PC, 64-bitové a Mac architektury. CD vyžadují alespoň 320 MB RAM. Instalace vyžaduje alespoň 4 GB místa na disku. Co se tyce grafiky ma podle me lepsi efekty nez vista - vsichni se shodujou, ze efekty v ubuntu hnedtak neomrzi;) Navic skoro nemoznost zavirovani, open source, velka podpora a dobra kompatibilita:) Zkousel sem Vistu(pres torrent), XP SP2 a Ubuntu(6.06;7.04 a nakonec 7.10x64 - ale to je fakt sila). Ubuntu vyhralo na plny care - zaplnim HDD a nabiha porad primerene rychle(XP do uplnyho nabehnuti i desitky minut; Vista...skoda slov; Ubuntu-do 5 minut, hned po instalaci sem mel dokonce osobni rekord-minuta). Nemam sice nic moc vykonyho(AMD Athlon 3000+ x64; nVidia GeForce 7600; 2x512Mb RAM;160Gb HDD-dualboot). WIN JE PREVAZNE NA HRY, LINUX JE NA VSE OSTATNI-efektivita,stabilita,spolehlivost,bezpecnost,rychlost,...! Rikejte si co chcete, ale za timhle si stojim!;) mimochodem muj prvni OS byl Win98 a nakej rok potom WinXP a nakonec Ubuntu...u kteryho asi dlouuuuuho zustanu:)

Jouda (21.11.2007 03:31:05)

a proc ty svoje blaboly meles u clanku o Windows ?

Anonym (21.11.2007 09:44:20)

Hlavně já mám PC zhruba stejné jako Vy, disky z 90% zaplněné, ale XP home mi naběhnou za cca. 3 minuty. Takže Vaše poznámky jsou značně nesměrodatné - problém bude patrně někdě u Vás. Tak to prosím nezoběcňujte a zkuste příště prověřit víc systémů, než napíšete takovouto .... "recenzi".

Pavel (21.11.2007 10:31:29)

..rekl sem si ze nebudu na Visty nijak zvlast plivat dokud si je poradne neosaham v legalni radne nainstalovane verzi. A inu stalo se..a je to des a hruza. Dostal sem k dispozici Notebook 2.0ghz Dualcore centrino, 2Gb ram, kvalitni disk i grafika. Je to Home Basic verze bez Aera. Tahen se to jako smrad ai po vypnuti vsech nesmylu to bere cca 590Mb ram. Neustale to bezduvodne hrabe na HDD, startuje dele, apliakce startuji dele. Prace s diskem je mene svizna. Nektere aplikace nefunguji. Ovladace sem netestoval..je to notebook, takze "ouot of the box" Kdyz sem pozadal o downgrade..MS me vyfuckoval, ze mam smulu bo je to OEM koupene s bookem. To je ucta k zakaznikovi jak svina..A to se nekdo divi, ze se ten soft krade? Me osobne je to jedno.Ale kdybych ho koupil v maloobchode jako normalni zakaznik..tak ho okamzite vratim tak jak je. Jaky stroj uz by byl potreba??Vzdyt sem na to dal jen prohlizec webu, postu..Co kdyby na tom nekdo delal opravdu narocnou praci? Jo taky aplikace, ktera se stara o Wifi je horsi nez ta v XP...Opravdu je to desna srac**

Tinker (21.11.2007 19:59:49)

to jo, wifi tam je hrozny - ja to mel teda nak brzo po vydani(nicmoc), ale ze tomu trvalo asi 2 hodiny nez se to pripojilo na internet....nevim co to porad delalo, ale topilo to dost(pritom HDD vubec nechroustal)

David (21.11.2007 10:34:49)

Jeste me tak napada - co vsichni hystercite kvuli tomu, jak dlouho PC nabiha? Pro me je teda daleko smerodatnejsi treba odezva na akce uzivatele jiz pri nabehlem OS. Kdyz rano prijdu k PC, tak ho zapnu, udelam si mezitim kafe nebo si dojdu na zachod a je mi celkem putynka, jestli nabiha tri nebo ctyri minuty...

MartinCZ (21.11.2007 13:00:56)

Ano, jsem na tom stejne. Rano vstanu, zapnu PC, zajdu se vycurat, postavim na kafe a odskocim si na nakup a snidani. Kdyz se vracim, vytru predsin, dam nakrmit psa a andulku, kouknu na ranni zpravodajstvi a kdyz prichazim zpatky k pocitaci, je uz skoro nabehnuty :-) Nechapu jaky tady mate kdo problem...

David (21.11.2007 17:14:52)

Njn, tohle ani nemá cenu komentovat, normální uživatel pochopí, ňouma musí bejt "vtipnej" za každou cenu... IMHO je měření "dokonalosti" OS podle toho jestli nabíhá tři nebo pět minut pro běžného uživatele stejně scestné, jako porovnávat prohlížeče podle toho, jestli jim "cold start" trvá 10 nebo 12 sekund...

David (21.11.2007 10:30:06)

"XP do uplnyho nabehnuti i desitky minut" Kolego, jestli si za timhle stojite, jste bud sprosty lhar, nebo mate instalaci XPcek pekne "aprasenou"... V pohode bych i uveril tomu, ze Ubuntu nabiha trosku rychleji, ale s "desitkami minut" kecate. Mimochodem, zacinam mit pocit, ze je problem mezi zidli a klavesnici, podle dalsich udaju... Jestli mate "rekord" s Ubuntu jen po ciste instalaci, tak me bezne Win XP SP2 na Sempronu 2500+ s 512 MB RAM a "zaflakanym" systemovym diskem nabihaly do dvou minut... Zaver - nehodnotim tady, jak dlouho nabiha Ubuntu, klidne Vam i budu verit, ze muze mit nekdy (nebo treba vzdy) rychlejsi start nez XPcka, ale udaje co tu uvadite vy - bud jsou zcela lzive, nebo znacne zkreslujici... Na instalaci XP SP2, ktera neni zamerne "prasena", ty Windows proste desitky minut nenabihaji... Provozoval jsem je i na Celeronu 400 MHz, 256 MB RAM, celkem pomaly 20 GB disk a 1 MB PCI grafika :-D A i kdyz uz tam byl nainstalovany antivir (NOD32) a firewall (ZoneAlarm), nabihalo to zcela v pohode do tri az peti minut do stavu, kdy uz je zobrazena plocha a disk "nechrousta", cili aplikace spoustejici se po startu jsou spusteny a vy muzete zacit v klidu pracovat...

Anonym (19.1.2008 11:56:53)

Po měsíci mi Visty nabíhaly přes 5min. tak jsem řekl ne. Visty byly strašně nestabilní nefungoval mi tam žadný vypalovací software. V té době jsem měl AMD Athlon 3500+ 1GB RAM. Řešením byl linux. Od té doby mi běhá na Ubuntu jak PC tak notebook. A ubuntu naběhne vždy do minuty.

Anonym (21.11.2007 16:34:36)

Tááááááááhni ty smrade

petr (22.11.2007 21:08:05)

Člověče, buď lžete jako Topolánek, nebo jste takový lamer, že neumíte počítač ani pustit, natož pak nainstalovat do něho cokoliv včetně Windows a linuxu. Vám by měli soudně zakázat se na PC jenom podívat nebo se k němu přiblížit na vzdálenost menší než 100 metrů...

arch (28.11.2007 21:08:56)

musim vas sklamat, kdyz jsem nainstaloval arch (i s KDE) a spustil ho, cumel jsem co se deje, pak i schvalne meril cas ,bylo to 21 sekund (stejne mi to malokdo uveri) pokud je to pro nekoho dulezite , tak to vemte v potaz (comp stejny, jen amd 2800 /32bit a 250gb disk)

Jandys (21.11.2007 05:29:04)

HMMM na Vistu provozuju na testovacim stroji v kancelari (II.) a pobavilo me kdyz me pres msdn prisla beta Service pack 1 for W Vista a chtela 8,5 GB volného místa na disku... :-) tomu rikam opravny balicek!

ond (21.11.2007 07:54:53)

No je to tragedie, kupoval jsem znamemu notase (nejakej Athlon 4000+, 2 GB pameti, 120GB HDD), nejen ze tam cosi pro obnovu systemu zabira cca 12GB mista, ale ostrej start trva po ciste doinstalaci (bez doinstalovani dalsiho sw) cca 4,5 min. No proste masakr... Na mem athlonu 1200+ s 512MB pameti nabihaji XPcka cca 25s... To preci neni krok dopredu :-(

Nargon (21.11.2007 14:19:54)

No samozrejme. Win pro superpocitace, ma hlavne obstaravat vypocetni vykon toho super pc pro aplikace co se tam spousteji. Ale vista je zamerena na super vzhled aby to pritahlo co nejvice lidi. A tak se nejakej ten vykon spotrebuje na ty vsemozny graficky operace.

Flash (21.11.2007 14:40:10)

Přátelé, co tady píšete jaká je Vista sra**a atp., přijďte se podívat, ukážu vám "raritu". Používám Windows Vista Business na 3.33 GHz Celeronu s 2 GB RAM, všechno běží naprosto plynule, odezva na spuštění aplikací je okamžitá a obsazená paměť mě opravdu netrápí. Vy, co jste tu psal o tom, jak Vista zabírá 590 MB RAM - můžu vědět, co byste dělal s tou volnou pamětí? Pozoroval její graf ve Správci úloh? Dle mého je rozhodně lepší volba, když systém natáhne do paměti co jen jde a pak pracuje s ní než když chroupe na disku a paměť udržuje prázdnou. Máte ale jistě jiný (lepší) názor...

ond (21.11.2007 14:47:45)

Ale to je pravda! Linuxove jadro, pokud ma moznost se taky roztahne na maximum co jde (takze zbyva volneho treba i jen nekolik destiek MB)... A je to jedine dobre, takze pokud to visty delaji taky tak, pak taky dobre, ale !! Ja jsem nechal nabehnout toho original notase s original vistama a pustil original predinstalovany word. Kdyz uz hdd prestal blikat a vse se ustalilo, napsal jsem "ahoj" a nic... tak jsem parkrat zmacknul jeste nekolik klaves a az potom jsem zjistil, ze word mel cca 3s odezvu na psani a s tim se moc pracovat neda...

Dantre (26.11.2007 15:29:11)

Po třech měsících používání W-Vista s CORE2Duo 2Ghz a 1GB RAM jsem to nevydržel a uploadoval RAMku na 3Gb a vážení.... je to fakt, nejen že si Visty dokáží při 1GB RAM vzít cca 600MB a vice, ale ony si vezmou i z těch 3GB RAM cca 900MB a to bez změny nastavení oproti 1GB RAM. Ale to mě netrápí, jen jsem tím chtěl říct, že pro Visty minimálně 2GB RAM aby ostatní aplikace plynule bez "zatuhnutí" fungovali. Pro 32bitové Visty je maximum cca 3,6GB RAM - i kdyby jste tam měli 8GB či více tak vám to nevezme (víc než 3,6GB RAM je jen pro 64bitové Visty) Test rychlosti spuštění systému s Vistami s 1GB RAM cca 3min 30sec., s 3GB pod 1min. Pro zajímavost na NB kde mám XP Core2 Duo 1,7Ghz s 2GB RAM cca 1min.30sec a aplikace po spuštění podobné. Pro mne osobně Visty uživatelsky příjemnější a variabilnější nežli XP (které jsou bezesporu skvělé). Těším se na SP1 pro Visty, který jistě jejich některé drobné nedostatky odstraní.

arch (28.11.2007 20:54:44)

za minutu a pul od spusteni pc, uz mam otevrenou emailovou schranku, nekdo teprv system :)))

Danthare (29.11.2007 11:22:52)

System je pro mě PC připravený k používání tedy i načtená pošta v mailu :-) atd. atd.

nemam (29.11.2007 21:27:26)

Jsi presne ten uzivatel pro koho je vista delana!!! NESTACI VAM VAS HW?? UPGRADUJTE!!! KUPUJTE HW vyrobci nam daji za nas narocny SW jez pomaha prodavat jejich HW nemale penize! a stale nestaci?? kupte si 4core a 8GB ramu!! Nevim kerej vocas si da do PC Vistu!! DRTIVA vetsina pouziva XP a vsem to staci, popr w2000

Anonym (3.12.2007 00:32:24)

Moje řeč 2000 a XP dle výkonu a letitosti systému . (Na vykopávky jedině Linux ) . Vista jsou Milénia prvého desetiletí 21 století .

Anonym (15.12.2007 10:54:41)

Jasně pánové, zůstaňtě ve středověku.......

Anonym (30.11.2007 18:33:48)

rozdejte si vobčanky - bejci! winodws je windows a linux je linux. Sám se považuju za docela častýho uživatele linuxu, ale bytostně mě s*rou chytrolíni co v diskuzi o widlích provokujou windowsáře, jak je ten jejich systém blbej. Vista i XPéčka poběží do jisté míry taky podle toho, jak je vyladíte. mě třeba nabíhaj vyladěný XPéčka rychlejc než spousta dister linuxu, ale nenapadá mě žádný pozitývum, který by mi to přinášelo, je-li ten rozdíl ve vteřinách. Je třeba s rozmyslem instalovat, pravidelně odinstalovávat to, co se omrzelo, čistit registry a vybírat a přebírat software. Prostě známý rady, kterých se válí na netu hektary. Na Vistu nemám licenci, tak ji stabilně nainstalovanou nemám, a taky mi na ní vadí, že nejde ghostem klonovat na jiný disky, nebo udělat komprimovanej klon na dvd a dle potřeby natáhnout a spustit. ale tak jak jsem ji zkoušel, kromě pomalejšího náběhu nebyla o moc horší, než ty XPéčka. celeron 2,6 taktovanej na 3 GHz, 1 Gb ram. S omezenejma efektama a zakázanýma službama který nepotřebuju na tom byla svižná.