Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Skutečná rychlost připojení ADSL

Skutečná rychlost připojení ADSL

Denny (5.12.2007 15:27:56)

Ahoj lidičky,po dnešním hovoru s operátorkou na lince podpory internetu od O2 nemůžu jinak,než založit tohle fórum! Mám internet 4 mbity-ADSL od O2 a dle testů na DSL se má rychlost netu pohybuje v přůměru 2950-3120 kbit.Volal jsem na O2 linku a ptal se na to,jestli je to normálí?Operátorka mě s klidem řekla,že ano a co prý mě na tom nevyhovuje???Pravil jsem jí,že to,že platím 4 mbit a mám rychlost o 1 mbit nižší!!!Že jí by se asi taky nelíbilo,kdyby si u řezníka koupila kilo masa,dostala ho jen 600 gramů,ale zaplatila cenu za kilo masa!!! Operátorka na toto nereagovala a hovor přerušila!!!Je toto nějaké slušné jednání??? Máte někdo podobnou zkušenost??Jestli jo,tak sem s názorem. Díky všem přispěvatelům.

Scumo (5.12.2007 16:59:29)

Ahoj, zrovna jsem chtěl volat ze stejného důvodu, ale radši sem se kouk sem! A co tu nevydím, O2 Fake tychlost... Ja taky platím 4 Mb/s a jede me to jen 3.2 Mb/s! Ono je to taky dáno tím, jak daleko jsme od ustredny O2! Je to sice hnusarna platir 4 a dostavat 3, ale dokud se do toho nepusti poradne, tak nebude nic. Du volat!!!

Anonym (5.12.2007 19:18:56)

vis ze ti tou linkou opravdu tece vic dat nez ukazujou testy? zkus si nainstalovat njakej program na mereni aktualniho datovyho toku a uvidis. kam se ty data ztracej ti reknu az se tady rozjede poradnej flame hehe

stepan (7.12.2007 15:46:13)

uplně nějhrší varianta je ... když si koupíte O2 TV + ADSL, tam je to taky, že když máš net 2 mb/s a máš zapnutou O2 TV (jako set top box jede) tak ti net jede jen 512 kb/s páč jsem daloko od ustředny bo co .... když O2 TV vypnu tak net jede něco pod 2 mb/s, ale ted poslední dobou ikdyž mám O2 TV vypnuto tak net jede 512 ... psali mi že když dosáhnu rychlosti nad 50% tak se to považuje za správné .... jenže 512 je z 2048 jen 25%, nevím asi je chyba u mě doma na wifi ... páč to mám tažené přes wifi modem .... a zřejmně se to tam ztrácí ... ale zase nadruhou stranu wifi maká na maximum, takže furt nevím kde je chyba ...

www (7.12.2007 17:59:29)

Mozna bych se podival, jesli tam nemas pripojeneho na wifine nejakeho vetrelce....

stepan (8.12.2007 11:10:40)

No nemam no, zabezpeceny to je ... pres router ... nevim fakt co to muze bejt ... ikdyt ted uz to zase po vypnuti O2 TV jaksi jelo, tak doufam ze to tak uz zustane :D

Adam (10.12.2007 19:27:45)

U mě kdysi dávno nastal náhle pokles rychlosti.Chvilku jsem zůstaval v klidu,poněvadž jsem si říkal,že se vtom asi zase "šťouraj".Ale pak jsem si tam zavolal,asi za půl dne se na mě napíchl technik a začali jsme zjišťovat.Nakonec vyplynulo,že tento velký úbytek rychlosti zavinil firewall Kerio.Hodil jsem ho pryč a byl jsem zas na předešlé rychlosti.Dodnes mi to není jasný.Asi před tejdnem,ten samý problém,ale jelikož jsem potřeboval udělat reinstal OS tak jsem to nijak neřešil.Jaké bylo překvapení že rychlost opět naběhla o 3mega.Nějaký "sajrajt" jsem,ale před tím v kompu nezjistil.To už jsem měl firewall oupost.Jinak Avast,Oupost,Spyware terminátor,firewall na routru.

Jindra (14.9.2008 22:06:11)

No Kerio skutečně blokuje rychlost až na polovinu, při občasným měření tady na dsl.cz musím Kerio vždy vypnout. Ale normální stahování souborů přes web, torrenty, DC++ nebo rapid to Kerio nebrzdí.

thor007 (15.12.2007 13:24:11)

Tak to me jede v pohode,mam 4 Megabit +TV a i kdyz mam zaplou O2 TV tak mi net jde porad stejne 3,5 Mb/s.Takze ja jsem spokojenej.

thor007 (15.12.2007 13:34:13)

Jo a jeste dodavam ze pri vypnute TV namerim tohle. Rychlost připojení k internetu: 3,96 Mbit/s Rychlost stahování dat: 506,8 kByte/s Rychlost odezvy (ping): nezjištěno

Nargon (15.12.2007 13:47:17)

Nj, tam kde kabely dovoluji vyssi rychlost, tak se nastavi ty tvoje 4Mbit + cca 1.5Mbit na O2TV. Takze ikdyz ji zapnes, tak internet jede stale rychle. Ale tam kde jsou kabely spatny, a nastavej tam ty 4Mbity, tak pri zapnuti televize to z te rychlosti samozrejme ukousne.

Ricchi (15.12.2007 23:54:40)

jen pro info O2 TV potrebuje pro svuj chod 3 Mb/s ani vic ani min, coz znamena ze na te lince je nastavno primo 7 Mb/s (4 Mb/s inet a 3 Mb/s TV) nebo pokud jsi od HR dale nez 2 km flexi profil (napr. 4 Mb/s pro oboje s tim ze kdyz mas zaplej STB tak ti inet pobezi cca 1 Mb/s a kdyz ho vypnes tak bys mel dosahnot max. kapacitu linky)

Anonym (8.12.2007 18:30:58)

Přátelé, to je všude stejné, u Volnýho mám max. 2Mb, a to, že mi to měsíc běželo ledva 200 Kb je rovněž normální (dle Volnýho), nemluvím o tom, že 5 týdnů to nešlo vůbec, a rovněž s tím nic nebyli schopni udělat a vůbec je to netrápilo. Připadá mi, že je vlastně zákazníci ani nezajímají. Ciao

Pavel (9.12.2007 20:33:18)

RYCHLOST JE AGREGOVÁNA A NA ADSL JE TO 1:50!!!! TEDY RYCHLOST 4MBIT DĚLONO 50 = 80 KBIT/S TOTO JE SKOTEČNÁ RYCHLOST. TVOJE RYCHLOST NENI GARANTOVANÁ!!! TAKŽE BUĎ RÁD ZA 3,2MBIT/S A NĚCO SI TO TOM PŘEČTI

majkl (10.12.2007 19:34:54)

Ten výpočet je nesprávný. Neagreguje se rychlost koncového zákazníka, nýmrž rychlost v agregačním bodu. Do něho je připojeno 50 lidí a nějaká konektivita (netušim kolik, ale určitě to není ani 4Mbit ani 8Mbit, bude to víc).

Jindra (14.9.2008 22:02:13)

To je blud, hodně rozšířenej, agreguje se až větší celek, zjisti si detaily. A jinak pokud je rychlost naměřená webovýma měřákama zhruba na 80 % objednané propustnosti, tak je to v pořádku, u technologie ADSL i na kvalitní lince. Když je to výrazně míň, tak je to obvykle velkou vzdáleností od ústředny, agregace je až ta poslední možnost, možná v některých hodně přetížených místech.

Anonym (17.9.2008 01:52:32)

tak to je nesmyslu ze nevim kde zacit. Snad jen aby jsi si zjistil neco o agregacnich bodech. Preji hezky den.

KKKuba (5.12.2007 19:39:43)

no ja mam 2Mbit a jede mi to 2Mbit:-) ale sralo by me to taky,ted se s nima hadam taky protoze nam to jede prez cely mesto a neskutecne to pada(obzvlaste vecer...)a uz u nas byl technik a nejsou schopny s tym neco udelat.... Je to OT ale aspon ostatni uvidi jak je O2 (ne)seriozni...

haf (5.12.2007 20:47:49)

Já myslím tady a i jinné měřiče nejsou přesné. Když stahuji z nějakého serveru,který není přetížený tak to jede plnou rychlostí kterou mám.

wifi (8.12.2007 19:09:47)

Mam ten samej pocit na 1,5 Mbit wifi. Stahuju běžně 180 kB/s. Takže nechápu, jak někdo může mít objednanej např. 4 mbit a reálně mu to chodí na max. 2/3 rychlosti, jak ukazujou grafy

Anonym (5.12.2007 22:29:33)

Jeee, ty ses ale idiot. Neschopna lama co se nevyzna v IT :-)

Nargon (5.12.2007 22:55:44)

1) oni vam neprodavaji 4Mbit linku, ale "AZ 4Mbit". Tj oni vam prodaji linku s rychlosti 0 az 4 Mbit. 2) to kilo masa je spatny prirovnani. Oni vam prodaji kilo "masa" jenze tam je 600g cisteho masa a k tomu tam je 400g sadla, slach a kuze, kterou vyhodite. Ale oni vam to prodaji i s tim. Bohuzel meraky na webu zmeru jen tech cistych 600g a ten odpad je nezajima. Takze nemeri presne.

Anonym (5.12.2007 23:17:20)

hochu, za ten rok je tady dost blbych příspěvků, ale ten tvů bych nominoval na blba roku, ta operátorka ti měla po drátech poslat 10 KV , třeba by se ti to v hlavě opravilo. prosím vysvětlete mu to někdo, já nemůžu.

Anonym (8.12.2007 20:34:02)

Zdechni ty debile za......

Anonym (5.12.2007 23:18:51)

běž k ufounovi, budete si rozumět !

David (6.12.2007 09:19:48)

Víš co je tvůj problém? Že se vyznáš v nákupu masa, ale víš kulový, cos podepsal s O2. Za těch tvých pár stoveček ti fakt nikdo garantovat 4Mb/s nebude :-) Ty sis nekoupil kilo masa... Ty sis koupil "AŽ kilo masa". S tím, že pokud budeš mít kliku a zrovna budou kolem samí vegetariáni, dostaneš kilo, pokud budeš sdílet svého řezníka s masožravci, pak dostaneš půlkilo, které na tebe vyjde, a přesto je to OK (když vyměníš maso za připojení k Internetu, tak něco takového jsi ve zkratce podepsal). Jako asi nikdo kdo mě tady na tom foru zná si nebude myslet, že mám firmu O2 nějak rád, nicméně dotyčnou operátorku celkem chápu. Já být na jejím místě, tak bych asi reagoval stejně, protože další možnost by byla po tom "masném podobenství" se začít děsně chechtat nad tvou neinformovaností, co sis vlastně koupil :-) Jako kdyby ses možná jen zeptal jestli je to OK, asi by ti to i vysvětlila (stejně jako to onehdá na Nextře vysvětlili mě, když jsem si ADSL kupoval poprvý a chtěl vědět věci kolem agregace atp.). Ale s tím řezníkem jsi to IMHO prostě zazdil :-)))

byvaly telekomak (6.12.2007 14:49:06)

s tim nic nenadelas. Je to vlastnosti sluzby kteou jsis koupil, agregace atd. Btw. vis vubec ze ta rychlost co ti meric nameri je ve skutecnosti o neco mensi nez rychlost skutecna?

Alexxis (6.12.2007 16:02:39)

Nic si z toho nedělej, chybami se člověk učí.. :-) Ale jen chytří se učí z chyb druhých.. :-) Příště než se rozhodneš někomu volat a dělat na něj machra, tak si nejdřív ověř že "sám stojíš pevně na zemi"...

Nevim (7.12.2007 17:30:43)

Vysvětli mi co je machrování na tom, že si někdo naprosto poprávu stěžuje?Přece se nemůžou vymlouvat na to že je to normální.

Anonym (7.12.2007 17:35:05)

Problém je, že on si nestěžuje po právu. Souhlasil s nějakými podmínkami, z nichž jedna je, že rychlost není garantovaná a další, že rychlost se měří na fyzické vrstvě (to je mimochodem v Provozních podmínkách, kdybys to hledal) a nyní si na to stěžuje. Takže existují dvě možnosti. Buď neví, co podepsal (jeho chyba) nebo nerozumí tomu, co podepsal (opět jeho chyba).

Honza (7.12.2007 22:01:52)

nezbyva nez se podepsat kolega to vystihl naprosto presne.

majkl (8.12.2007 14:29:23)

JJ má pravdu, avůbec hodně lidí je neinformovanejch. Hodně lidí křičí že jim to nejede uplně plnou rychlostí. Holt nejsme asi národ technicky zdatný.

Anonym (17.9.2008 01:48:05)

Jo panove, a to budte radi, ze jste nemuseli pracovat na technicke podpore....to jsem mel kolikrat sto chuti na zakaznika zacit rvat. Ted nastesti makam na dohledu a sem se uz takovi noumove nedovolaji

Jiri Paroubek (7.12.2007 01:13:13)

Ty jses ale debyl :DDDDDD Takovi debyli jako jses ty bych stavel ke zdi a strilel a hned by bylo na svete lepe :DDDD Delas machry a pritom o tom vis hovno ty vijebana nulo, kez bys do rana shebnul ty sraci! :DDDDD

Alex (9.12.2007 01:31:16)

Kamaráde tak ti tady odborníci vysvětlili tvou naivitu a neinformovanost. Usměj se a nech si někde vysvětlit pár odborných frází co tady s nimi ostatní machrujou, aby jsi pochopil o čem je řeč... A vy ostatní co ho nazýváte "hlupákem" a pod. Si plivněte pod nohy, aby Vás nikdo nepřerostl... Nevím co je to za ostudu nevědět bližší informace o internetu a jeho rychlosti a kluci, ruku na srdce kdo čte provozní podmínky a smlouvy ohledně internetu, když není odborníkem v oblasti IT? Je to asi takové jeko kdyby k tobě přišel řezník a zeptal se tě jestli si přeješ na guláš loupanou plec, nebo květovou špičku... Nejsi řezník a proto řekneš že chceš to lepší ne? Denny chtěl lepší a koupil si 4MB... Loupaná plec je dobrá na rychlý guláš a květová špička na odleželý :o) Tak dobrou chuť kluci... :o)

Anonym (9.12.2007 22:02:16)

Myslim, řezníku, že nechápeš... Nejde o to, že tomu nerozumí. Ale o to, že si stěžuje na něco, čemu nerozumí. Mimochodem, když už jsme u toho přirovnání k masu... V restauraci si taky objednáš 150g masa, ale to co ti donesou na talíř rozhodně 150g neváží, protože to prošlo nějakým procesem přípravy... Stejné je to s tou rychlostí. Dalo by se říct, že rychlosti jsou uvedeny v "syrovém" stavu (tz. bez agregace a ztrát způsobených např. hlavičkami protokolů vyšších vrstev).

Anonym (11.12.2007 20:58:25)

Tohle je dobré přirovnání, zatím to nikdo tady lépe nepřirovnal.

Honza (12.12.2007 14:29:44)

To je zajímavý že kabelovky obecně prodávají rychlost na IP vrstvě, tedy platíte 4mego a dostanete 4mega. Jen český DSL komix prodává 4mego na linkové vrstvě. K masu bych použil jiné přirovnání, a sice když kupujete auto s maximální rychlostí dle papírů 200km/h tak té rychlosti také dosáhnete nebo můžete auto reklamovat. Jak by asi dopadl prodejce aut, který by nabízel maximálku 200km/h ve vákuu při jízdě z kopce? Oba dva úhly pohledu jsou v podstatě správné, je otázka který je ale serióznější. To nechť si posoudí každý sám. P.S. To sem fakt nevěděl že váha pokrmu v restauraci je v syrovém stavu.

Anonym (12.12.2007 23:10:23)

Možná vás kromě masa překvapí i to, že je to u ADSL docela normální i ve světě. Ono totiž dost dobře nejde srovnávat CATV a ADSL. CATV je, principiálně, pevný okruh, kdežto ADSL je vytáčené připojení (pomocí PPP). Tím pádem se liší v několika velmi podstatných věcech. Jednak, agregační body pro ADSL jsou daleko větší, než agregační body pro CATV a i míra agregace je u CATV jiná, než u ADSL. Dál taky hraje roli, že ADSL je vytáčené spojení, tím pádem existuje daleko větší množství režijních dat. Dalším problémem je, že množství těch servisních dat je proměnné (záleží na tom, jestli používáte PPPoA, PPPoE na ATM, PPPoE na L2, jestli váš modem má MTU 1460, 1492, 576 a tak), takže se ISP dost snadno stane, že část kapacity sítě je mrtvá, což vždy znamená ztrátu. Samozřejmě, dá se to řešit, ale náročnost je větší než užitek. To všechno má za následek, že u CATV je režie tak kolem 5%, kdežto u ADSL může být až 20% a to ještě bez vlivu agregace. Jinými slovy, nemůže za to naše Česká kotlina, ale spíš fakt, že ADSL jako technologie je horší, než CATV. Mimochodem, např. u nás máme úplně báječnou agregaci. V zahraničí (a o tom ti zlí jazykové, co furt nadávají na internet u nás moc nemluví) je úplně běžené, že dokud vám přípojka jede, nikdo se s váma nebaví. Bez problémů vás pošlou do háje, když budete mít na 6Mbitu 2Mbity...

nemam (13.12.2007 09:45:28)

Zas tak moc to OUUUtuuu neobhajuj zledejsky smejdy! mozna ze ti nabidnou XXXX a dostanes YYYY ale tady nabidnou 4 a dostanes 2,5 tam ti nabidnou 40 a dostanes 25 sice tam je uz rozdil propastnejsi to je pravda ale myslim ze u rychlosti 25MBiT to uz nikdo resit nemusi.

David (13.12.2007 11:54:41)

Ale on má pravdu. Je rozdíl, když něco firma takříkajíc "sere" a nebo když zákazníci vlastní tupostí nevědí, co kupují... To už pak není problém ISP, ale lidské blbosti... Takže ano, O2 jsou třeba v určitých aspektech "zlodějští šmejdi", ale tenhle konkrétní případ, to je zcela jasně problém na straně zákazníka, nikoli "kyslíků"...

Xenon (13.12.2007 17:58:52)

Svata pravda. Som v skotsku mam mat 8 MB a napr. prave teraz je to 1,6 MB :) A ked zavolas providerovi sedi tam nejaky pakistanec, ktory tam blabola nejake naucene frazy typu vypni a zapni router a pod... A ze od nich je vsetko v poriadku. Shit!

Jindra (14.9.2008 21:56:50)

A zkoušel jste to vypnout a zapnout? To tam mají nahraný na magneťáku, to znám z jednoho dokumentu, tuším IT Crowd HAHA

Pavel (9.12.2007 20:38:00)

Rychlost neni garantovaná. Platíš si maximální rychlost 4mbit/s - maximální ne minimální. Něco si o tom přečti než budeš někam volat Rychlost je agregovaná 1:50

Alli (11.12.2007 14:49:27)

Mam stejný problém! Platim si 4 Mb a ještě jsem nenaměřil nad 2. Většinou měřim okolo 800kB až 1,6 Mbit. Na lince mi taky řekli, že to je v pořádku

Koki (12.12.2007 08:55:30)

Tak to teda není v pořádku, já si platím 2 Mbit a jede mi 1,6 Mbit! 4 Mbit musí jet alespoň 3!

Zlobr (13.12.2007 20:21:57)

Lidi Jesus, co tady čtu tak se musím smát! Kdy konečně českej národ pochopí, že realita nefunguje, jako v našich bezpochyby krásných českých pohádkách!!!??? Máte představu o tom co je to agregace? A máte představu jak to vypadá u jiných poskytovatelů než u O2? Jednoduše 4Mb/s je maximální dosažitelná rychlost nikoliv garantovaná! Pokud si platíte 4Mb/s a běžná rychlost je cca těch 3000kb/s, tak bych se raději ani neozíval....Neblázněte lidi....

anon (14.12.2007 15:58:45)

Stejný případ jako já platim 2 MB a přitom nenaměřím víc jak 800kb a když jsem jim volal aby mi s tím něco udělaly tak je to prý podle nich v pořádku,dali mi adresu na jejich oficiální měřič rychlosti tý firmy ať to zkusím změřit tam ale více jak 800kbit/s rychlost mi to nenaměřilo,takže nevím řekl bych že s takovými problémi nic dělat nejde protože podle poskytovatelu je to asi v pořádku.

Milan (13.12.2007 16:40:02)

Z toho si nic nedělej,já mám 2Mbit/s a pracuje mi to na 512 konkretně 420kbit/s.Operátoři se vykrucovali ,nechápali,...a technik kterýho jsem musel zaplatit,řekl,že s tim nejde nic udělat,protože to nezvládají kabely!!! a "Když se tu pokládali,tak se s takovou rychlostí nepočítalo a buďte rád že máte aspoň tohle!"byla jeho odpověď!Tak a je po mudrcování,..

Matěj (13.12.2007 21:50:05)

Snad 2 lidi co tu něco znaji ohledne internetu .... Zaleži jakou máš agregaci když chceš mit 4mb/s rychlost to by musel byt poměr 1:1 a to bys sis tak připlatil měsičně 4000kč navic Tak si přestan stěžovat a bud rad že mas z 4 mb 3.2mb znam kteri maji z 4mb jen 512kb .....

Anonym (13.12.2007 22:15:34)

hňupe, proc ztracis cas merenim rychlosti kdyz ti to jede dobre, blatis za rychlost pripojky k poskytovateli a ne za rychlost spojeni k serveru dsl.cz

Anonym (14.12.2007 16:32:17)

Dám ti tip : kup si druhý ADSL modem připoj ho paralelně na ten první a do počítače si dej druhou síťovou kartu a budeš mít 6000. haha

Anonym (17.9.2008 01:41:40)

Tobe veci jako radius server a IP adresy moc nerikaji co? Muzes mi prosim popsat princip, podle ktereho by toto zapojeni melo fungovat?

Anonym (14.12.2007 17:31:19)

4mbit nemas garantovany, muze ti to jet jeste daleko daleko pomaleji, nechapu proc ti hovor operatorka prerusila, me vzdy zacali vysvetlovat princip agregace (ono to bylo u CRa, tak treba u O2 jsou vic drzi)

Yah! (14.9.2008 08:32:34)

no my zase mame predplacenou rychlost 2Mb a mame 128KB!a mame taky internet od O2!

d (14.9.2008 19:41:06)

Dámy a pánové jakou skutečnou rychlostí vám jede 8 Mbit?

Dáva (14.9.2008 20:07:01)

jak kdy, od 1 do 2Mbps tak 18 hodin denně

Dáva (14.9.2008 20:09:25)

a to platím 1490,- ještě starou cenu, když jsem přišel s návrhem, že si prodloužím smlouvu dodatkem na zrychlením na 16Mbps, abych platil méně (to jsem jim samozřejmě neřek) tak se mi vysmáli :(

Anonym (15.9.2008 20:35:44)

To je jednoduchý, řekni že chceš přejít k Radiokomunikacím a uvidíš že to půjde.

Dáva (15.9.2008 20:52:40)

A oni řeknou, vpořádku, dejte nám 10x 1500,- a běžte.

d (14.9.2008 20:45:30)

Ale já myslel 8 Mbit. Né placenej paušál za max. 8 Mbit a z důvodu nedostatečných parametrů nižší rychlost.

Vašík (14.9.2008 21:26:44)

Tak nevím,zvýšil jsem si internet na 8Mbit/s od o2,první dva dny jsem si naměřil na DSL stránkách skoro těch 8,ale teď poslední dva dny nejvíce 3,2Mbit/s.A to mám vše i modem od o2.Že by nás bylo tak moc a síť či co byla tak přetížená.Co na to asi tak vedení o2?

d (15.9.2008 09:55:04)

Tak to je extrém. Myslím standartní agregaci.

Anonym (17.9.2008 01:39:57)

Vedeni O2 te tak maximalne posle do..... protoze mas NEGARANTOVANOU SLUZBU. Budte radi, ze se vubec zrychlovalo.

snachojed (16.9.2008 20:01:18)

Ahoj lidičky, tak JÁÁÁ platím 2 mbity a jede to- plouží se to 64kbt/s?! Nechápu princip navyšování na 8, když to neutáhne ni 2 !? Mám pocit, že je to tahání za nos.

brutus (16.9.2008 20:10:47)

A nemas jeste nahodou protokol pppoA...Pokud ano...tak tam je uplatnena FUP...

lama lama (16.9.2008 22:15:48)

založil si tohle a lidi kecaj uplně o něčem jiném, pak se nediv že na O2 taky kecá do kecátka něco jiného a pak ti zavěsí. Takoví jsou naši furianti. Kdyby jsi četl bibli, nebo haška nebo poslouchal moudré lidi tak by jsi nevolal na O2 ale do nebes.

Anonym (17.9.2008 01:38:44)

Operatorka na lince mela naprostou pravdu. Ty si neplatis 4mbit ale AZ 4mbit. Pokud ti to jede pomalejc mas smulu. ADSL je naprosto negarantovana sluzba. Co si nejdriv precist smluvni podminky?