Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Měření dat

Měření dat

Mirek (25.4.2004 12:30:37)

Kdysi jsem četl někde - bohužel nemohu to najít - o měření přenesených dat na ADSL modemu aniž by musel byýt na každeém PC nainstalovan program, ale jen jeden program který meří průchod dat přes nastavenou IP adresu. Mám modem na adrese 192.168.0.100 a pokud tedy v tom programu katry běží na jednom PC které je stale zapnuté nastavím danou adresu nepočítá mi přenesená data mezi ostatními PC, ale jen ty co projdou přes uvedenou adresu. Víte někdo o takovém programu ?

Kuklux klan (25.4.2004 12:43:00)

Bohužel myslím (90%), že takovýto program neexistuje. Jediná možnost je dívat se přes webové rozhraní modemu.

Petr (26.4.2004 13:08:13)

S webovým rozhraním modemu by to šlo (tam to je), pokud by mi několikrát za měsíc nevypad proud. Tím se všechny čítače vynulují. A jen kvůli tomu si UPS pořizovat nebudu.

Mates (25.4.2004 13:22:58)

no ... uz mesic se dela jadro pro trrfic metr ktery ma sledovat prenos podle IP .. tak uz se treba dockame ... ale ted me trapi to stejny ... zkusim neco najit

nick (25.4.2004 13:29:19)

neviem, zda jsem presne pochopil, co presne xces merit, ale pokud xces zmerit celkovy traffic vsech PC z tve local-network na internet, tak se zkus podivat na stranky sveho iSP, casto tam mas moznost se nalogovat a podivat se na mnozstvi prenesenych dat ;) 2kuklux klan: nezapomen pripomenout, ze jsem hnup z infolinky Nextry :))) muheheheheheheeee

Mates (25.4.2004 14:02:50)

casto tam moznost je ... ale u nekterych ISP ta moznost prave neni :-/

nick0nyx (25.4.2004 14:05:28)

ja myslel, ze kazdej iSP, kterej ma omezenej prenos dat, musi prece zakaznikovi umoznit vedet, kolik prenesl dat, ne? BTW: videl bych reseni jedine: netlimiter na vsechny PCcka, ten nepocita prenos po vnitrni siti (resp. vynechava protokol pro Sdileni souboru a tiskaren) nick

Mates (25.4.2004 14:04:19)

jinak sem nasel .. jmenuje se to TrafMeter ... a je tam nastavovani ruznych pravidel pdole IP .. ale nak mi to nejde :) bud pocita vse... nebo nic ... asi blbe nastavuju .. :-/ ja se tomu jeste podivam na zoubek :) www.trafmeter.com

Siskin (30.4.2004 15:54:48)

Softu na toto téma je habaděj, chce to jen umět používat google. Problém je, že nefungují - nebo fungují, ale počítají kraviny. Mě osobně se nejvíc osvědčil DuMeter (www.dumeter.com).