Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > nelegální sdílení souborů

nelegální sdílení souborů

Daidalos (5.1.2008 01:20:01)

Nedávno jsem dostal mail od GTSNovery: Vážený zákazníku, byli jsme upozorněni třetí stranou na Vaše nelegální sdílení souborů chráněných autorským zákonem na Vaší IP adrese. Prosím, zjednejte nápravu. S přáním hezkého dne Petra Sirůčková Oddělení péče o zákazníka GTS Novera a.s. Přemyslovská 2845/43, Praha 3 130 00, Česká republika Tel.: +420 800 990 990 Fax: +420 225 251 515 e-mail: info@gtsnovera.cz www.gtsnovera.cz Jednalo se že jsem stahoval jednu hru přes bittorrent. Byl tam i přeposlán mail od Entertainment Software Association. Ti na to přišli nebo co? Dostal už někdo něco podobného? Poradí mi někdo co mám dělat dál popřípadě co mi mužou? Díky.

Nargon (5.1.2008 10:04:10)

Nainstaluj PeerGuardian 2 Ten ti bude blokovat spojeni na jejich ip adresy. Takze pak by te uz nemeli zjistit.

nick (5.1.2008 16:04:12)

celkem bych se divil, kdyby podobne organizace nemenili IPcka kazdej tejden... jinak je to jejich prace celkem zbytecna...

Nargon (5.1.2008 20:46:39)

Oni si je moc nemeni. Je to zbytecne komplikovany. Urcite si totiz nemuzou vzit ip jakou chtej, ale jen takovou kterou jim nekdo nabidne. A to prideleni taky nejakou dobu trva. A da se rici ze behem par dnu (cca 2) uz novou ip v peerguardianu budou mit. Takze je to zbytecny. Oni si s timhle hlavu nelamou. Proste maji ip adresu jen jednu. A chytaj ty lidi co peerguardian neznaji.

nick (7.1.2008 18:25:08)

Na druhou stranu sehnal si tunel pres nejakej housing neni az takovej problem... Jinak nebyl tento thread krapet delsi?

Anonym (7.1.2008 18:42:45)

Koukni sem http://video.google.com/videoplay?docid=8988743492919612368&hl=en

Pavel (9.1.2008 09:24:28)

Ahoj, nechci moralizovat, ale asi bys mel proste prestat sdilet/sosat. Bohuzel uz to dnes neni bezpecne. ja uz se bojim natolik ze dosti dlouhou dobu uz netaham nic z p2p a ani nemam tyto aplikace nainstalovane. Bohuzel. Byla doba kdy clovek sednul a mel co chtel..ale ta uz se bojim je i v ČR pryc. Muzes dat nejako uochranu a ryskovat dal. Ale uvedom si, ze tem parchantum staci se k TObe napojit jako normalni uzivatel..z nejakeho PC a zjistit co sdilis a dukaz maji. Navic...ruku na srdce..kdo znas ma doma veskery soft legalni..a kdyz timto na sebe provedes pozornost, provodis si napr. domovni prohlidku..bude ti to vse secteno. Cili problem nebude ta jedna hra, co si staoval..ale to, ze budes mit doma treba za 100litru nelegalniho softu...Treba hry uz ze zasady kupuju legalni. Softik sem pomalu presel na opensource...aspon z vetsi casti. Jojo..casi jsou zlé, EMile..a bude hůř..

www (9.1.2008 13:57:25)

Tvuj ISP dostal stiznost od te asociace.Zjistila to samozrejme podle IP adresy,to je jedine co o tobe vedi. Mail ma pouze informativni hodnotu. ISP pak odepise stezovateli, ze jsi byl upozornen. Tim to konci. ISP s tim nic delat nebude, ani neproradi tvoji totoznost stezovateli. Muze az na zaklade soudniho prikazu. Sam sem tyto stiznosti preposilal, ale nezazil jsem, ze by za to opravdu nekoho nekdy popotahovali. Dobre reseni je jak psal Nargon- PeerGuardian.