Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Levné počítače a operační systém „od Googlu“

Levné počítače a operační systém „od Googlu“

Anonym (23.1.2008 00:00:00)

V poslední době se na trhu s počítači objevil zcela nový prvek: vyrábět malé, energeticky nenáročné a hlavně levné počítače osazené bezplatným softwarem. Jak se zdá, tato strategie je úspěšná.

sss (23.1.2008 08:50:07)

Na kvalitní práci je to nepoužitelné. Ale dnes kdy mladí lidé jezdí hlavně za prací do ciziny a různé cesty je to vynikající, pro přístup hlavně na internet a to jsou potřebné informace a spojení.

dotu (23.1.2008 11:47:02)

Nevím, co považuješ za "kvalitní práci". Ale spousta lidí dnes má PC nikoliv na "práci", ale spíš pro zábavu a komunikaci, takovou lepší televizi/teletext. Stačí jim bouzdání po internetu, chat, e-mail, filmy/muzika, skype, archiv (a drobné úpravy) fotek. A občas něco napsat i formátovaně, kdy stačí GoogleDocs nebo OpenOffice. Tato skupina je asi výrazně větší než těch kdo budou vytvářet grafiku, editovat video, programovat (něco), spravovat databáze apod. a potřebují výkonnější procesory a větší displeje na úkor mobility.

JimmyDVS (24.1.2008 18:30:06)

Naprosto souhlasim DOTU! Sice mam notebook za 55tis. se 17-ti palcovym sirokouhlym displayem, ale jen kvuli praci - delam grafiku. Jinak vetsine lidi takovy maly (=mobilni) a hlavne levny notebook bohate postaci. A muzu rict ze ja si premyslim nad tim ze si jeden koupim. Levna super mobilita :) Hlavne budu tim dal od prace :D

skeptik (26.1.2008 13:35:40)

Nevím...snad bych ještě chvilku posečkal.Mám celkem dobré zprávy,že z Indie brzy "vytáhne do světa",pěkně nadupané "buky" a za velmi,velmi lacino..Tak nevím?

Majkara (28.5.2011 23:48:40)

Katalog všech firem prodávající počítače přes internet a články na toto téma najdete také na http://levnepocitace.info/

Cyberx (23.1.2008 13:25:43)

Před nějkým měsícem jsem postavil druhý počítač na bázi Intel little valley. Základní deska s integrovaným cpu (1,3GHz) a grafickou kartou. Spotřeba cca 30W i s HDD. A zjišťuji že výkonný počítač potřebuji zapnout tak možná jednou za 2 týdny. Jinak mi na běžné domácí využití (web, mail, icq, úprava fotek) tento naprosto dostačuje. A co je hlavní mimo spotřebu, je to ticho, prostě ho není slyšet. :)

Laik (23.1.2008 22:28:50)

Cyberx: Můžeš poradit komponenty ze kterých jsi to postavil? Díky.

Anonym (24.1.2008 21:52:08)

tusim ze zakladni deska s integrovanym cpu je asi nejaka z odrud Via Epia.. ostatni komponenty si vyber sam.. jen upozornuju ze via procesory jsou neco nesmirne pomaleho, ale na psani a prohlizeni webu to bohate staci

Tinker (24.1.2008 14:44:04)

Mno nevim, u nás se inovovalo(nějakej HP), tak mi(je mi 15) zůstal Acer TravelMate 2300. 1,3GHz CPU, 490Mb RAM(původně 256, ale tak když se mi povalovala na stole 256Mb DDR2 za 200Kc, tak proč bych to nevyměnil za tu do notebooku?). Jinak grafika je myslim asi jenom 64Mb(víc asi fakt ne - compiz-fusion zvládne asi jenom polovinu efektů a hafo se seká i ,,hoření'' oken). HDD jenom 40Gb, ale tak mě to stačí. Běží na tom Ubuntu 7.10 a až na hibernaci(tu právě nestíhá grafika - když vypnu compiz-fusion, tak jede v pohodě). Naběhne tak za cca 2 minuty(to stolní AMD Athlon 3000+ x64 taky). Jo swap mám na 2Gb, ale bohatě by stačil i 1Gb(rekord byl 1,5Gb, když jsem otvíral v GIMPu 410Mb obrázek, ale tak to by nepobralo snad žádný ,,normální'' domácí PC). Jinak spotřeba nevim, ale rozhodně lepší, než těch cca 500W ze stolního(ten žere možná i víc). Akorát mi chybí na notebooku DVD-vypalovačka, ale tak to se dá při sestavování PC v pohodě zařídit(hlavně u novějších). jo síťovka je myslim 10/100Mb, myslim že to podporuje PCMCIA, nastavení na full-duplex

petr (23.1.2008 11:53:01)

Zas tak levné to není. Nic se do toho nevejde. A o pár korun dráž se dá sehnat nový plnohodnotný notebook se 160ti gigovým diskem a hlavně s pořádným displejem.

TomK (24.1.2008 21:12:58)

NECHAPES. To neni konkurence 15" notebookum s diskem. To je proste mininotebook na dovolenou, pro zenu, pro studenta, jako 2. pocitac ke stolnimu PC,... Na prehrani filmu v autobuse ci na hotelu, poslani fotek, Skype, fotky, mail, net....