Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Zapomeňte na Visty, Windows 7 jsou zde

Zapomeňte na Visty, Windows 7 jsou zde

Anonym (30.1.2008 00:00:00)

U nás se Windows Vista neprodávají ani rok a už se objevují informace o další generaci tohoto operačního systému od MS. Windows Seven se možná na trh dostanou dříve, než jsme si mysleli. Uvnitř článku snímky i video z nového operačního systému!

freezy (30.1.2008 01:47:43)

pekna kravinka ...ale co uz vse lepsi nez visty

Anonym (30.1.2008 03:29:46)

Náhodou, oproti XPčkům jsou visty posun vpřed. Už teď jsou dobrý a s SP1... Doufejme, že ještě lepší!

Haf (30.1.2008 10:09:00)

Plný souhlas, mám Visty skoro rok a na XP bych se nevrátil. Nevím co je pád systému, spam, je jasné na starých počítačích jsou problémy. tam to řešte Windows 98 pro ně byly stavěny.

kolemjdoucí (30.1.2008 11:04:48)

omg, vysvětlí mi někdo, jak množství spamu souvisí s operačním systémem? ale ano, máte komentář...

Haf (30.1.2008 16:00:20)

Jsi fakt kolemdoucí, kup si legální Visty a uvidíš. Tomu Eser, je jasné pokud používáš Xp pro kancel. tak ti nic nespadne, ale jsou daleko větší potřeby než vypalovat filmy a hrát si s fotografiemi.

Eser (30.1.2008 17:03:49)

tak to mi potom není jasné, proč používáš Win

TRAKTORISTA (9.3.2008 00:01:20)

OMG!!!APPLE SUCKS!!!!!LINUX SUCKS!!!!!WINDOWS RULEZZZ!!!nechapem ako niekto moze mat linux fakt mal som ubuntu a bolo to rofl system polmetrove ikony a to mam widescreen no proste lol.inak viste je super a hlavne na hranie mam ju a hravam na core2quad q6600 4gb ram a geforce 8800gts g92 512mb ddr3 takze hraci nech sa neboja inac mam win vista ultimate 32bit a vsetko hram pod dx10 na plno okrem crysis!

santa (9.11.2008 12:07:25)

ste magori hadatese tu jakej win je lepsi a zbytene spamujete,tady se ma resit windows 7 a ne XP vs. Vista

Koreal (26.1.2009 18:02:48)

Normalni... Jde tu hodne o spam a o lidi co se hadaji co je lepší :))). Jenže pro každého je to jíné, lasickým uživatelům zcela vyhovují WIN XP. A je to zrejmé, vždyť jsou pro ně taky tak dělané. Nevim ale s WIN XP jsem neměl nikdy žádný problém nikdy nespadli nebo podobně. Nevim proč se bavíte o tom, že funguje 4giga či ne? Když už 4giga tak i dvojádro a to je na xp celkem k ničemu... Ohledně těch co uráží linux, tak o tomto OS (zdali se dá řící že je) nevědí vůbec nic. Dá se na tom zporovoznit zkoro vše stačí si jen trošku pohrát, ale nic nemožného to není. Jen jsou pro pokročilé uživatele a ne pro ty domácí zakrslíky co chtějí aby to fungovalo za 5 minut... Když vyšli win xp taky měli mouchy ale vše se dalo vyřešit stašilo mít trpělivost a pak fungovalo vše jak mělo i bez SP. To samé je i u vist, stějně na ně časem přejde většina lidí... A za další toto je debata o win seven a ne o tom kdo komu co vyhovuje nebo kdo jak je línej. Win seven blábol není proč by měl, doba jde do předu nehoráznym kvaltem tak proč by nemohli být zas nové win, jen se necháme překvapit jestli to budou opravdu win 7. Je to to samé jako kdysi dávno win 98, 2000, ME atd. hold wisty jsou uplně nové win a na té databázi se těd budou vytvářet další verze windows... Tak a pusttě se do mě klidně toto je můj názor a jestli se vám nelíbí je mi to celkem putna. Je to to samé jako, že lidé se hádají zdali amd nebo intel každému vyhovuje něco jiného...

Thanatos (26.1.2009 22:17:25)

to Koreal: Musím říci, že se bavím. Ne nad mraky spamu co ho pod tímto článkem je, ale především nad Vaším přízpěvkem. Pseudo profesionální názor, který ste napsal dnes, tedy 26. ledna 2009 mě pobavil jako už dlouho nic. ... co uráží linux, tak o tomto OS (zdali se dá řící že je) ... - touto větou, tedy nepřímo se dotýkám poznámky v závorce, chcete říci, že pochybujete nad tím, zda skutečně Linux existuje, nebo zda je Linux operační systém? Nechci hanit Linux, nebo jeho klony na domácím serveru a na serverech ve firmě prokazuje neocenitelnou službu, ale zkoušel jste někdy pod linux rozchodit například Photoshop? (Přece existuje alternativa, řekl by zarytý uživatel linux, ale pro mě Gimp není dostatečně kvalitní náhradou) ... Win seven blábol není proč by měl, doba jde do předu nehoráznym kvaltem tak proč by nemohli být zas nové win, jen se necháme překvapit... - v jednom pravdu máte, Widows 7 blábol skutečně nejsou, protože jejich betaverze je ke stažení na technet.microsoft.com už 14 dní. Takže jste jasným důkazem toho, že doba jde "nehorázným kvaltem" dopředu a Vy jí očividně nestačíte.

Eser (30.1.2008 14:49:37)

a ony ti ty XP někdy spadly? Co to tady blábolíš. Win 9x - XP, to byl opravdu pokrok. Nevím jaký je pokrok Win XP -Vista, pro BFU nejspíš žádný. A ty zkazky o starém HW jsou opravdu úsměvné. Ale jistě, omlouvám se, běžný domácí počítač musí mít minimálně C2D 8200 a 4GB RAM. A co takhle tichý kancelářský stroj s Celeronem 440, 2 GB RAM a Win XP. Samozřejmě, Word se bude otvírat/ukádat o 0,01 s pomaleji, než u dvojádrového CPU, ale já to přežiji.

petr (30.1.2008 21:36:11)

XP vychazi z WIN200 takze neprinesly vubec nic prevratneho Visty nevychazi ze zdrojovych kodu XP a sou napsany zcela znova a lepe. Jinak k vistam ti staci 1GHz prosesor, 1 GB RAM a 15 GB mista na disku(cerpano z oficialnich strane microsoftu). Jinak hodne lidi si mysle misli ze visty potrebuju stasne moc RAMek ale filg je v tom ze system zabere dejme tomu kolem 500 MB a do zbytku se nactou data ktera uzivate bude zrejme pouzivat takze je k nim mnohem rychlejsi pristup nez kdyby se muselo jit a hledat na disku. Ja osobne mam zatim nainstalovany na kompu XP ale jak vyjde SP1 pro visty tak si je s radosti nainstaluju

Anonym (31.1.2008 18:50:31)

Tak si to zkus na ten 1GHz s 1 GB RAM nainstalovat. Ano, instalační procedura proběhne, ale word se ti bude namísto dvou sekund v XP otevírat půl minuty !!!

m1r4 (4.2.2008 15:09:16)

mno zrovna ten word je na vistach pouzitelnej i s 512MB RAM. S 1GB neni sebemensi problem. Ale ty jsi to zrejme nezkousel, jinak bys neplacal blbosti....

haha (9.2.2008 19:32:07)

Tak tohle byla dobra hlaska :) Prej 512MB :) Zkousel sem to na 512, 1GB i 2GB.... na 2GB je to docela sviznej system, kterej mi padal min nez XP (ktery jsou na mym HW nepouzitelny). Ale beztak mi na Vistach ani nesel rezim spanku a dalsi veci, takze zpatky k Linuxu, kde funguje vsechno :)

Anonym (30.4.2008 03:34:15)

linux? pche Vemte si treba vsechny tiskarny. Víte kolik jich bude fungovat v Linuxu? Zhruba 10%. A kolik jich bude fungovat v Linuxu stejně dobře a plnohodnotně jako ve Windows, včetně skennerů? Zhruba 1%. A kolik z 500 her bude fungovat pod Linuxem? Nula. A kolik ze software na editaci videa? Také nula. Pořád se vám zdá Linux jako funkční substituce Windows? Nenechte se vysmát...

simCzik (4.8.2008 17:53:38)

Vubec ho neposlouchejte, techdle linuxovejch geeku je cela fura. Vetsinou jsou to obtloustli asocialove v umastenem cernem tricku s nejakym infantilnim napisem, co poslouchaji heavy metal a v zivote nemeli holku. Vazeni Linuxari, nechte si Linux tam, kde se vam hodi a nam ho necpete. Bezny uzivatel Linux mit nemuze a nikdy ho mit nebude. Smrt Windows. Smrt Linuxu.

c416b6cd44170da1a8f4884cbbf49129 (2.1.2009 23:10:51)

A já říkám, že může. Jelikož Linux je jak na kancelář (OpenOffice), tak na grafiku (GIMP, Inkscape), programování (Python, to stačí samo o sobě) i multimédia (kvalitní přehravače věeho možného i nemožného, na úpravu videa například LiVES, který používám k plné spokojenosti). Všechny tři domácí tiskárny, (laserová, černobílá inkoustovka a prastará jehličkovka) fungují naprosto bez problému. Linux je kromě toho výborný na servery (Fedora pravděpodobně nejlepší, ale Ubuntu také ujde). A nějak nechápu, co vám dává právo urážet člověka, kterému nedělá problém zvyknout si na nové věci a který (narozdíl od vás, zřejmě (pokud jste se vůbec obtěžoval Linux vyzkoušet, a nechtete jenom vyniknout bezdůvodným napadáním softwaru pod GPL)) nezařve "OMG toto je nahovno honem s tím pryč" proto, že hlavní panel je na obrazovce nahoře a ne dole. Poroučím se.

Anonym (11.2.2008 23:04:15)

Tak na teto konfiguraci jsem to nezkousel. Ale povezte mi, co nam vity prinaseji tak zajimaveho oproti XP? Spravuji sit o cca tisici uživatelich a jsem s vistama spokojen u uzivatelů typu BFU. Jsou spokojeni, ze to hezky vypada a nic moc v tom nerozjebou. Ale pro me je to system primo nevhodny, mam zakoupenou licenci s novym ntb, ale jako hlavni OS pouzivam XP, drivery byla pakarna postahovat z netu, ale nastesti se to dalo. Jako druhy OS mam linux, protoze ani XP nejsou bohovské. Jde hlavne o to ze pouzivam specificky software po konfiguraci mnoha zarizeni a vyrobci jeste nevydali aktualizace pro visty. Radeji použivam overene veci a pockam s vistami na den, kdy prechod na ne bude nevyhnutelny.

Kolpas (14.2.2008 23:17:04)

Ono na Microsoftu přímo také psali že bude stačit ram 284 jako absolutní minimum a doporučovaná je 512, bratr ji nerozjel na 384 RAM a já na 512 jsem měl problémy, když mám nyní 1,5GB RAM a CPU AMD 2800+ tak to jakštakš jede, ale opravdu to s tím výkonem v MS nemuseli tak vyhrocovat... :-/

Anonym (30.4.2008 03:33:29)

neblbni 384MB? Vista potrebuji minimalne 2GB ram.. i s 1GB casto hdd swapuje..

XXX (2.1.2009 17:09:15)

Vista jede na 1GB ram.. na dvě ne.. já Vistu dal kámošce na 1,73GHz, 512MB RAM a jede jí to na 350.. je vidět, že tomu vůbec nerozumíte

Andree (31.10.2008 11:19:52)

Musím poznamenat, že XP nepodporují více než 3gB Operační paměti, takže pokud chcete nadupaný dělo, pořidtě si visty a můžete mít klidně 6gB RAM. To ALL: Ten celej článek je hroznej fake. Video, obrázky všechno. :) Nevěřte tomu :D

petr (30.1.2008 07:08:45)

nevim co se ti nelibi na vistach, opakuje se uplne stejna situace kdyz byly na trh uvedeny XP. to taky kazdy rikal ze XP nikdy, ze je to sestem na nic,... a ted sou nainstalovane na 90% pocitacu. Proste se jenom opakuje historie a za par let budou zase jenom visty

Anonym (31.1.2008 18:52:10)

To si pleteš s edicí Millenium... historie se opakuje...

Anonym (30.4.2008 03:31:21)

jo jasne, prohlidni si historii nekterych internetovych for jak v dobe uvedeni XP je vsichni proklinali. \"XP jsou neco prisernyho, ve vetsine aplikaci je vykon daleko slabsi nez v 98, nektery aplikace tam vubec nefunguji, system nabiha pomalu, vypinani jakbysmet, radim vam zustante na 98SE\"

Xspy (30.1.2008 01:57:50)

Na jednom serveru potvrdí prodloužení vývokje a na druhém se radují z kusých informací jež se vynořily :( . Kdyby jste se raději zaměřili na server 2008 ....

Hugozhor (30.1.2008 21:13:15)

Zapomeňte na Windows, je tady nepřekonatelný Linux! Po pravdě, nejsem patron ani jednoho systému, neboť je oba dva používám. A každý se hodí na něco jinýho. Linux je úplně bezvadný na správu sítě a Windows si dopřeji na kreativní střih videa a úpravu fotografii. Prostě práci z multimédii. Podotýkám že v domácích podmínkách. Na profi práci s multimédii je zase nejvhodnější Apple. Tak si vyber náročný uživateli! Já s tím problém nemám.

thebys (31.1.2008 15:36:58)

Já osobně používám Xp hlavně na hraní :-). a linux (ubuntu 7.10 -jsem začátečník) na správu malý domácí sítičky (asi 6 členů) a psaní webu... obecně propaguju všechno co je free oproti placeným věcem no ale kuopit si nejmodernější a nejdražší hru na dobry PC s linuxem to je zase vyhazování peněz (když už to pojede přes vine tak neřeknu ale...) -když ne tak se bez winu neobejdete semtam je nejaky ten GRUB konflikt ale grub disk to vyřeší (dva systémi na jednom disku to se nesnáší) Win7 no zní to jako zipovací program a vypadá o něco lépe než wista uvidíme co z toho vyleze...

Anonym (30.4.2008 03:29:11)

Podle tveho pisma usuzuji ze jsi jeste nedostudoval ani zakladku. A takovi deti odbornici nikoho nezajimaji.

thebys (27.7.2008 13:56:21)

já sem neřek že se považuju za odborníka právě naopak... to ze te to nezajima je mi jedno :) btw zakladku jsem opravdu nedostoduval...

MIchalek (31.1.2008 20:20:05)

Tohle je prachvobyčejnej KEC žádný ani jeden z těch obrázků neni z novejch Windows, celý je to Vista jen si někdo pohrál s tim popiskem, a přepsal Vista na 7. Dobře je to vidět v tom Media Centeru kde je vidět přímo Windows Vista. takže KEC a zase KEC Vista válí dál!!

Theseus (31.1.2008 21:53:16)

Žádnej kec to není, je to jedna z modifikací, která měla bejt původně vypuštěna a na které vznikal vlastně původní Longhorn. Mrkvosoft má v záloze ješ tě něco podobného a není to jen jedna verze. Prachsprostě se sledují odezvy trhu a volba Vist dala na trhu jasně najevo nevoli klientéry...Celosvětově...

Michalek (2.2.2008 16:30:50)

Mno neřekl bych, pokud by to bylo něco ve stylu jak řikáš ty, tak by to muselo mít alespoň sebemenší odchylky, ale tohle je plnohodnotná Vista, dotažená do všech detjalů. Změnit Vista na 7 neni nic těžkýho. A pokud se detajlně podíváš na ten Media Center, tak tam ajsně vidíš Windows Vista. Neřikám že to monžý neni, ale rozhodně tohle pro mě osobně neni moc pravdivý. Jinak obecně řečeno Vista je super systém a na XP bych se už nevrátil. Ti kdo na ně nadávaj nadávaj zbytečně protože jsou zhejčkaný z XP a nesnesou nebo nejsou schopný se naučit těchpár rozdílů jaký Vista má. Navíc na XP se na začátku taky nadávalo a možná i víc jak teď na Visty a najednou je každej vynáší až do nebe, prot řikám dejme jim šanci se adaptovat. Jinak následníkem Vist by mělo bejt cosi co nese název Vienna.

Petr (1.2.2008 14:03:55)

Přátelé... Nehádejme se, který windows je lepší nebo horší, či špatný nebo dobrý. Windows XP jsou skvělý systém pro uživatele, který využívá PC dejme tomu v nahrávacím studiu jako HD recording, nebo pro hraní her. Visty jsou celkem novým systémem, který je pro lidi jako jsou naši politici, ktří otevřou notebooka a v posl. sněmovně čtou zprávy z internetu, či hrají karty On-line. Představa, že bych měl na Vistách rozjet Samplitude nebo dokonce Protools je směšná, groteskní a zhovadilá. Ovladače pro některé HW karty se ještě dodělávají. Směšný systém Vista brání normálnímu uživateli, aby si jej přetvořil k obrazu svému. Problémy s už.účty. Neustále povolování co se může spustit a co ne... Čili Visty nebrat. Až za další rok, kdy bude SP2, který snad vyřeší všechny problémy s Vistama, tak jako SP2 s XP-čkama. A politika výrobců nových notebooků? Doporučujeme Visty, Windows XP nejsou podporovány... Asi si dělají srandu? A nebo ne...?

Anonym (5.2.2008 15:55:49)

ja pouzivam vista uz od jeho uvedeni do prodeje, pravda prvni dva mesice byly chvilemi velmi tezke, ale ted uz bych se nevratil k XP ani nahodou... taky jsem mel problemy s tim ze neco k cemu neni moc technicke podpory pod Vista proste nejde (moc toho neni, ale prece) - vyresil jsem to hledanim alternativy, je spousta jineho (a nekdy i lepsiho) SW ktery muze nahradit ten spatne naprogramovany(rozumejte jako-nefungujici pod Vista)

elviss11 (7.2.2008 17:25:04)

Každého, koho poznám vo svojom okolí, prevažne z tých čo kupovali new PC nadávajú na Vistu. (A to hlavne ti, čo kupovali NB a nemôžu systém preinštalovať, lebo blbý výrobca ako ACER nepripustil drivery na xp :-( k danému new typu notebooku ) Ja som na to nereagoval až do vtedy, čo som bol nútený sa pohrať s kamošovím notebookom a neskor s ďalšími a ako blbec naháňať ovládače po nete, aby som tam mohol dať XP. Absolútne otravný, neovladateľný ... systém, ktorý bez update je úplne na ... Staršie hry sú pre Vistu tabu a to ne až tak moc staré :D .VŠak si pustite na neupdatnutej Viste hudbu cez media player a chodte si zmerať rýchlosť pripojenia na net :D. Vistu nanutenu uzivatelom v new NB

elviss11 (7.2.2008 17:44:30)

Každého, koho poznám vo svojom okolí, prevažne z tých čo kupovali new PC, majú negatívny vzťah k Viste. (A to hlavne ti, čo kupovali NB a nemôžu systém pre-inštalovať, lebo blbý výrobca ako ACER nepripustil drivery na xp :-( k danému new typu notebooku ) Ja som na to nereagoval až do vtedy, čo som bol nútený sa pohrať s kamošovím notebookom a neskor s ďalšími a ako blbec naháňať ovládače po nete, aby som tam mohol dať XP. Absolútne otravný, neovládateľný ... systém, ktorý bez update je úplne na ... Staršie hry sú pre Vistu tabu a to ne až tak moc staré :D . A o ďaľsích problémoch sa mi už nechce písať, lebo je toho na 3 strany :D. Však si pustite na neupdatnutej Viste hudbu cez media player a chodte si zmerať rýchlosť pripojenia na net :D. Vistu nanútenú s new NB bez možnosti výberu (pretože niesu ovládače na xp s blbým a primitívnym odôvodnením) , považujem za úbohý marketingový ťah Microsoftu ... Ak sa mýlim a niekto. kto má viacej znalostí a skúseností ako ja a sa danou tématikou už zaujímal nech mi pokojne napíše.( A objasní mi ako to skutočne je) Ja si rád vypočujem každý aspoň troška intelektuálny a nezaujatý názor. Ešte taký malý dodatok- pamätám si na dobu, kedy väčšina people nadávala na XP, ale časom sa to zmenilo a pozrite sa teraz :D. Takže Vista bude možno časom s príslušnými aktualizáciami tiež super ...

Simba_BETATESTER (28.2.2008 02:27:45)

ZŘEJMĚ JSTE HRÁČ ČI NĚJAKÝ TEN PROGRAMÁTOR V NAHRÁVACIM STUDIU, JA JSEM BETATESTER, TAK VIM CO SI K VISTÁM MUŽU DOVOLIT , POUŽÍVÁM JE NA SVEM NOTEBOKU KTERÝ MAM PREDEVSIM K PRACI, SAMOZREJMĚ HRAČUM MOHU JEN SCHVÁLIT A DOPORUČIT SYSTEM WIN xp, VISTY NEDOPORUČUJI, JE PRAVDA ŽA VISTY JSOU ZATIM TAKOVÉ "LEPŠÍ (NEKONFIGUROVATELNÉ) BETAVERZE" ALE JA BYCH JE DOPORUČIL SPÍŠE JAKO KANCELÁŘSKY OS A PRO DOMÁCÍ POUŽITÍ (INTERNET, MEDIA CENTRE, ...) K TOMU JSOU JAKO STVOŘENÉ. MOMENTÁLNĚ BYCH JE NEVYMĚNIL, PLNĚ MI VYHOVUJÍ. PS.: TO NEUSTALE POVOLOVÁNÍ APLIKACÍ SE DÁ SNADNO VYPNOUT , NAPISTE A JA VAM PORADÍM JAK NA TO :-) S POZDRAVEM Simba_BETATESTER

(3.3.2008 19:53:10)

Tak na kancelářský věci a internet by podle mě stačili Linux-y(né že by byli špatný, ale hlavně jsou zadarmo), Vista pro mě udělala jednu dobrou věc, přejdu kvůli ní brzy na Linux, trpělivost přetekla

Anonym (30.4.2008 03:20:39)

ty mozna ano, ale Lidé potřebují funkční hardware, tiskárny, čtečky karet, notebooky, potřebují software psaný pro Win32 API (tedy pro Windows), potřebují výukové hry pro své děti psané pro tento operační systém. Nic z toho Linux neumí.

frantisek Dobrota (7.10.2008 23:55:22)

Asi jste nikdy žádný linux nainstalovaný neměl že? třeba moje tiskárna pod windows jede až po istalaci driverů z CD v linuxu jí stačí připojit a hned funguje, to samé se čtečkou karet... prostě nemáte pravdu že linux je jen pro výukové hry...

Simba_BETATESTER (28.2.2008 02:27:45)

ZŘEJMĚ JSTE HRÁČ ČI NĚJAKÝ TEN PROGRAMÁTOR V NAHRÁVACIM STUDIU, JA JSEM BETATESTER, TAK VIM CO SI K VISTÁM MUŽU DOVOLIT , POUŽÍVÁM JE NA SVEM NOTEBOKU KTERÝ MAM PREDEVSIM K PRACI, SAMOZREJMĚ HRAČUM MOHU JEN SCHVÁLIT A DOPORUČIT SYSTEM WIN xp, VISTY NEDOPORUČUJI, JE PRAVDA ŽA VISTY JSOU ZATIM TAKOVÉ "LEPŠÍ (NEKONFIGUROVATELNÉ) BETAVERZE" ALE JA BYCH JE DOPORUČIL SPÍŠE JAKO KANCELÁŘSKY OS A PRO DOMÁCÍ POUŽITÍ (INTERNET, MEDIA CENTRE, ...) K TOMU JSOU JAKO STVOŘENÉ. MOMENTÁLNĚ BYCH JE NEVYMĚNIL, PLNĚ MI VYHOVUJÍ. PS.: TO NEUSTALE POVOLOVÁNÍ APLIKACÍ SE DÁ SNADNO VYPNOUT , NAPISTE A JA VAM PORADÍM JAK NA TO :-) S POZDRAVEM Simba_BETATESTER

Anonym (30.4.2008 03:27:56)

lol jakej betatester, o vista nic nevis. Vista je na hry stejne dobry (v nekterych pripadech lepsi, v nekterych horsi) jako XP. Lepsi betaverze? To si delas srandu? Vista jsou nejstabilnejsi operacni system ktery kdy MS udelal, v XP staci chybka v ovladaci a cely to spadne, vista restartuji ovladac a jede se dal. Jako kancelarsky OS jsou vhodne XP, pro domaci pouziti(hry,multimedia)jedine Vista. Superfetch je jedna z nejlepsich veci, driv sem to proklinal kvuli obcasnemu hrabani hdd, ale ted si to nemuzu vynachvalit. vedle mam XP stroj a v porovnani s nim u Vist nabihaji aplikace diky superfetch tisickrat rychleji. Procesor neni zbytecne vytizeny vykreslovanim desktopu - to ma na praci u vist graficka karta. V XP nemas sanci s 8GB ram, 64bit XP jsou neco otresneho (nejsou ovladace pro nektery hw pro ktery jsou na vista x64).

sx (2.2.2008 20:37:27)

pouzivam vistu jen par mesicu a nevidim duvod proc bych se vracel zpet do xp (jelikoz mam novej pc), stejne tak sem vahave prechazel z 98 > xp jelikoz mi 98 pripadal rychlejsi a primo mel vestaveny dos co se tyce windows seven tak ty obrazky a video mi pripada naprosto amaterske kdo by dal do rukou pubert'aka tuhle verzi a i kdyz je to pravda a je to nejaka alfa verze, vista ne vychazi z xp a byla napsana od zacatku tak asi seven chteji predelat z visty ktera nebyla planovana k prodeji a situace je jako s me kdy potrebovali penize na dalsi vyvoj, tak ted' delaji to ze to jadro odlehcuji od ruznych zbytecnosti a predelavaji na verzi ktera bude vic zavisla na webu, minimalisticke grafice a klikani mysi

Anonym (5.2.2008 15:52:30)

kdo tvrdi ze Vista je spatna a XP jsou to nejlepsi co clovek muze na svem PC mit tak jsou: a) lide se slabym PC (typicky jednojadro a mene jak 1GB ram) b) konzervativci kteri se nechteji ucit nic noveho c) lidé kteri o tomto OS slyseli jen od někoho jineho ktery tento OS nikdy nezkousel ale typicky uz je od zacatku proti nemu (tato skupina vetsinou vsude prevlada)

Petr (6.2.2008 12:28:01)

K bodu a) Mam Quadcore s 4GB pameti (i kdyz XP podporuji jen 3GB a dve jadra) Je to studiovy pocitac, kde se nahrava treba do deseti stop najednou a skladba ma treba 1,5 GB. Ruzne plugginy k tomu, jako treba Reverb, Eq, Compresory atd. b) Jelikoz je IT mym dennim chlebem a v IT se deje porad neco noveho, takze musim jit s dobou. K bodu c) K tomu se nebudu vyjadrovat. Topolanek versus Parobek? Jelikoz jsem byl jednim z mnoha Betatesteru takze Visty jsem zkousel uz od listopadu 2006, myslim ze vim o cem mluvim! Visty jsou systemem pro koncoveho uzivatele, ktery si sem tam napise dopis nebo brouzda po internetu. Uz vas vidim, jak herni nadsenec hraje GT San Andreas na Vistach. Je to absulutne nespolehlivy, nekonfigurovatelny system, s tolika zabezpecenimi, ze je sam proti sobe.

Anonym (27.5.2008 09:32:37)

Omyl 64bit XP umí i ty 4GB ty odborníku jeden :-)

Anonym (27.5.2008 15:44:40)

XP umí využít 4 jádra. Jen musíš mít na to licenci. Uměli to už Windows NT. Nad 3GB je to možno řešit přes přemapovávání přes PAE. Jako mecenáš platformy wintelu byste tento hack měl dobře znát. Nicméně čisté řešení je mít 64bitový operační systém. 64bitová XP pravda moc použitelná nejsou, ale nad 4GB se dostanete;) IT není tvým denním chlebem. Nebyl bys takhle nevzdělaný a nebo prostě jenom machrujete pane kolego.

Vector (7.12.2008 11:53:13)

Tom, že na nich dokážou běžet a to , že je dokážou využít jsou bohužel uplně rozdílné věci. Multiprocesing v XP je dost slabota. o 64Bit XP raději navyprávěj, to byl propadák jak hrom. 4Giga dokážou tak maximálně alokovat, ale netušej , co s nima dělat. Pod NT a pak 2000 sem pouštěl 2CPU a dalo to práci , aby je to alespoň trochu využívalo. Kromě specielně napsaných aplikací to nemělo v podstatě význam, pokud sis nepřevedl ručně konkrétní proces na konkrétní jádro. Jediné co se změnilo byla reakce systému, pokud měl spuštěnou aplikaci, co by na 1 jádru sežrala 100procent výkonu, tak OS stále ochotně reagoval na požadavky a nesekalo se GUI. Kvůli tomu byl ostatně později udělaný HypetT na P4. XP jsou dynosaurus už aby bylo po něm.

David (24.8.2008 00:21:27)

a) Dualcore s 2GB RAM, stejně je to celkem líný... b) Jelikož (bohužel) Win Vista potřebuju z prac. důvodů, tak je "trpím", nepřijde mi, že by tam bylo tolik "nového k naučení", spíš mi to občas přijde jako systém pro děti... a třeba za správu sítí by někdo potřeboval nakopat do koulí... další jsou například UAC, což je sice myšlenka dobrá, provedení strašlivý... a tak bych mohl pokračovat... Vista na mě pořád působí jako výrazná "nedodělávka"... c) šel jsem do toho bez předsudků a dá se říci i se zvědavostí, po půlroce zkušeností musím říct následující: "Dá se to, ale pokud nemusíte,nechte zatím Win Vista být a ponechejte si XPčka"...

Martin (3.12.2008 22:32:02)

Windows Vista na mém počítači vydržel cca 2 hodiny - okamžitě jsem ho odstranil. Výpočetní technice se věnuji na profesionálí úrovni a když chci nainstalovat ovladač, tak mi v instalaci nemá bránít systém (Vista). To co jde ve starších systémech by mělo fungovat ve Vistách - nefunguje - odmítne se to instalovat. Prostě Já bych Visty nechtěl ani za 1,- Kč. Jinak Windows XP klidně v pohodě používám a mám jej legálně, nevadí mi ani Linux - třeba Mandriva Ovšem domnívám se že volba operačního systému je jen o tom komu co vyhovuje a cítí se v něm jako ryba ve vodě. Prostě spokojenost sama. Pokud Váš operační systém splňuje vše, co očekáváte, pak není důvod používat něco jiného. PS v některých firmách se dodnes používá DOS, nebo jsem zahlédl v jedné firmě Windows 3.11 - proč né - jim to pro jejich účel úplně stačí a je zbytečné investovat do předražených licencí

Jenda Benda (9.2.2008 16:36:13)

Ani bych se nedivil kdyby to byla pravda. Co si pamatuju, tak původní výdoj Vist se přerušil a začali úplně odznovu. Pak měli Visty splácaný za cca jeden rok. Což se nejspíš odrazilo i na kvalitě jejich prvních licencí a spěšným vydáním SP1. A proto MS připravuje úplně nový systém v relativně krátkém čase.

Kolpas (14.2.2008 23:12:51)

Nechci být rýpavý, ale vzhledem k tomu, že jsem krom nadpisu Windows 7 namísto Windows Vista nenašel v grafice a rozložení recenzovaného systému rozdíl (viz ve videu najetí na Windows Media Center verze 6 s dodatkem Windows Vista :-) ) tak bych to označil spíše jako nápad někoho, kdo si mírně upravil pár nápisů a hlášek ve Vistě a poté je předhodil na internet, možná se mýlím ale dle mého názoru to asi tak je, kdo ví... :-D

Petr (18.2.2008 20:03:17)

myslím že jste vedle jak ta jedle :-) Nejedná se určitě o Windows do klasických PC, ale do PDA...... je to totiž Windows Mobile 7, která vyjde v roce 2009 ;-) a ty obrázky jsou nějaké retuše ...tot vše.. mějte se...

Kecal (23.2.2008 15:19:06)

Instalace prý zabere 10 minut a vyžaduje jedno restartování počítače. Tahle věta mě přesvědčila, že jde o blábol a že se někdo pokouší vyrobit kachnu!:)

Simba_BETATESTER (28.2.2008 01:51:23)

Windows Vista se instaluje dle konfigurace PC cca 30 - 60 minut a i tak se minimálně 2x restartují takže, nový OS nelze nainstalovat za 10 minut s jedním restartem, to prostě nejde dle fotografií a videa usuzuju že si někdo vyrobil pěkný skin pro Win Vista a ted se snaží udělat pořádnou kachnu a teď se směje jak nás doběhnul. s pozdravem Simba_BETATESTER

David (9.10.2008 14:00:03)

Cha, kdyby 30 az 60 minut... Ja to na dualcore CPU od Intelu, 2GB RAM a SATA II HDD s 16 MB cache a 7200 rpm instaloval asi trikrat a NIKDY jsem se nedostal pod hodinu a pul, obvykle instalace Vist trvala tak 2 hodiny... A to mluvim o "ciste" instalaci... Takova "opravna instalace", to je zabava doslova na cele odpoledne...

Skajby (28.2.2008 19:29:08)

dyt to vypada sejne jako vysty akorat snakym abgrejdem..

J8 (29.2.2008 00:13:48)

je to podvod - někdo si hrál ve Photoshopu - proč by microsoft vydával nový windows, když z visty má hodě peněz (navíc na těch obrázkách je vista ultimate - takhle to upravit dokáže i kdejaký amatér - jen přepsat nápisy)

Anonym (30.4.2008 03:19:29)

prvni buildy windows vista vypadaly od XP k nerozeznani.. takze asi tak

Vector (6.12.2008 23:40:18)

a to si četl v jakém časopise ? Nebo ti to říkal Franta Vomáčka ? Mám tu první build Vhistlera a s XP má dost málo společného, pod kódovým jeménem Longhorn už vypadal uplně jinak, měl jiné jádro i instalační program měl jiné kroky a jiné schema. Mlčeti zlato.

John Sean (1.3.2008 13:59:15)

Zase další chybný operační systém....další možnosti, jak ho shodit, a další díry v obraně...kdyby se ve skole nepouzival windows, tak kaslu na multiboot a prejdu plne na linux...kubuntu 7.10 je proste jistota a spokoji i ty, co maj radfi prijemne uzivatelske prostredi...

Anonym (30.4.2008 03:18:41)

linux? pche Vemte si treba vsechny tiskarny. Víte kolik jich bude fungovat v Linuxu? Zhruba 10%. A kolik jich bude fungovat v Linuxu stejně dobře a plnohodnotně jako ve Windows, včetně skennerů? Zhruba 1%. A kolik z 500 her bude fungovat pod Linuxem? Nula. A kolik ze software na editaci videa? Také nula. Pořád se vám zdá Linux jako funkční substituce Windows? Nenechte se vysmát...

Eser (30.4.2008 12:03:35)

Tvé počty jsou zmatené. Ale : -to že nějaký HW nefunguje po linuxem, to je věc výrobce HW, přeeto já tvrdím, že 90 % tiskáren pod linuxem jede na 100% To že ty jsi pologramotný a neumíš zpracovat získné informace, to neznamená, že se takto špatně rozhodne každý. - hry, jednoduché to s nima v linuxu není, ale není to tak tragické jak popisuješ No a nakonec, linux nejsou Windows. Už to konečně pochop, pokud chceš používat linux, musíš se chtít naučit něco nového. teď si dovolím citovat uživatele Rincewind z ubuntu fóra, myslím že to vystihl : 2) Windows není Linux a Linux není Windows zadarmo. Ačkoli oba pojmy spadají do jedné kategorie, a to "operační systémy", jsou značně rozdílné. Windows jsou komerční produkt komerční firmy. Mají své klady i zápory, avšak v podstatě vycházejí z myšlenky, že výrobce ví, co je pro jeho uživatele dobré a trochu "myslí za něj". Linux stojí především na svobodě (http://www.fsf.org), umožňuje každému dělat co chce, jak chce, užívat, kopírovat, měnit, dokonce i prodávat. Cenou za to je jistá roztříštěnost Linuxu, přesněji linuxových distribucí (na rozdíl od homogenních Windows) a možnost dojít k cíli velmi různými způsoby. Za Linux se neplatí (alespoň za ten náš ne). Můžete si však zakoupit profesionální podporu společnosti Canonical Ltd., chcete-li (jak už je uvedeno výše). 3) Než se do instalace/nastavování pustíte, přečtěte si prosím alespoň něco na wiki.ubuntu.cz. I když jste na Windows žádné návody třeba nečetli a po spuštění setup.exe mačkali volbu "Next" - "Next" - "OK", zde udělejte výjimku a zkuste získat alespoň základní orientaci. Nepřehlédněte ani tipy k nastavení a uživatelskou příručku.

petr (29.4.2008 21:03:13)

Windows 7 ? Nebylo to firemní označení pro win. vista před jejím vydáním??

TheDude (25.5.2008 22:47:53)

Je to blbost...loool... nemože to byt novější než 2007, protže ten chlápek to tam ukazoval a bylo tam copyright 2007..takže to je nejaky krycí nazev nebo nejaky transformacni balik..ale spíš nejaka beta 4 verze vist..

Silec (11.6.2008 06:06:00)

TENHLE BUILD PRVNÍCH WINDOWS 7 OPRAVDU EXISTUJE A JESTLI MÁTE ZÁJEM TAK STAHUJTE NA MININOVĚ = http://www.mininova.org/tor/1492786

black (23.6.2008 23:49:45)

Ahoj tak jsem si ten uzasny ,,seven,, stahnul a uz pri instalaci bylo jasne ze se jedna o visty. Pri instalaci se to chova uplne stejne jako visty akorat ty licencni podminky maj nadpis Windows 7 .Potom když vám vyběhne dotaz jaký OS chcete nainstalovat třak uz tam vyjede zase Windows vista ultimate Navíc jsem si to stáhnul pres torrent jako pack a v tom byly jak ty ,,seveny,, tak navic programy pro aktivaci tohoto OS a ty se jmenovaly samozrejme jak jinak nez VISTA DEVELOPER ACTIVATION . Z toho soudím, že se jedná o klasický windows vista nejspíš verze ultimate x86 (32bitů) která má sem tam něco přejmenováno na windows 7. Snad uz brzo nekde najdu pravý windows seven jako je třeba tady na obrázku: http://jirivanek.eu/fotogalerie_clanky/windows_seven/4_small.JPG To jest vše. Můj článej je asi trochu nepřehledný ale 100% pravdivý

Vector (6.12.2008 23:38:12)

Máte naprostou pravdu, Win7 nejdou přes Vista developer activator aktivovat. téměř vše co stáhnete z netu jako W7 jsou předělané Visty a i opravdové 7 v aktuálním (doufám) buildu 6801 nemají standardně odemčené některé nové funkce.

Anonym (25.6.2008 02:02:25)

Tak to bude plné zákeřných rootkitů... doporučuji vůbec neinstalovat...

CrasH (23.8.2008 11:48:31)

Čuusss ... Hele ty Obrázky a videa z windows 7 jsou fakt kravina! ... Já sem si např. stáhl Windws XP s vzheledm Visty a různýma barevnýma schématama ... a taky to vypadá důvěrihodně a na některých obrázcích např. Ovládací Panely/ Systém ... tak tam je na boku takovej obrázek...a je na něm dole podesanej ten týpek co to předělával...Takže...ALe furt je to Windows XP Professional....Takže kdo si myslí že Windows 7 už fakt vyšli tak není moc chytrej a taky na tom obrázku WINDOWS 7 ULTIMATE je rok 2007 ;-) ... no prostě je to podvod!!!! .. ¤ CreSH ¤

honza (31.10.2008 22:09:27)

me se libi ze o tom naprosto nic nevite a proste tu placate takovy blbosti, WIN 7 existuje a vydani se planuje koncem pristiho roku tohle je nejaka BETA verze asi a co jsem cetl tak by to melo jet na jadre WIN VISTA tot vse proto to ma podobny vzhled (mozna stejny) nestahoval jsem nezkousel jedu porad na XPckach :D

White (25.8.2008 20:03:13)

K tomuhle linku staci rict jenom lol.. w seven neni a 3 roky nebude jak rekli mluvci mrkvosoftu vyvoj w7 bude trvat nejmene 3roky, takze usetrete hodiny stahovani a nechytte se na uplny blbosti...

Matuss (18.11.2008 10:11:22)

Macintosh .. Mac OS X vyvijal svoju technologiu ovela dlhsie a vista je jeho kopia... takze co keby sme sa vsetci skusili pozreť aj na APPLE... a to video co tam je tak tam ukazuje vlastnosti OS a vstmnite si ze je tam verzia 6.1 .. baj d vej ...

Martin (3.12.2008 22:33:30)

Windows Vista na mém počítači vydržel cca 2 hodiny - okamžitě jsem ho odstranil. Výpočetní technice se věnuji na profesionálí úrovni a když chci nainstalovat ovladač, tak mi v instalaci nemá bránít systém (Vista). To co jde ve starších systémech by mělo fungovat ve Vistách - nefunguje - odmítne se to instalovat. Prostě Já bych Visty nechtěl ani za 1,- Kč. Jinak Windows XP klidně v pohodě používám a mám jej legálně, nevadí mi ani Linux - třeba Mandriva Ovšem domnívám se že volba operačního systému je jen o tom komu co vyhovuje a cítí se v něm jako ryba ve vodě. Prostě spokojenost sama. Pokud Váš operační systém splňuje vše, co očekáváte, pak není důvod používat něco jiného. PS v některých firmách se dodnes používá DOS, nebo jsem zahlédl v jedné firmě Windows 3.11 - proč né - jim to pro jejich účel úplně stačí a je zbytečné investovat do předražených licencí

Vector (6.12.2008 23:34:27)

Ne profesionální úrovni ? :DDD no to sem se vážně pobavil. To budete jeden z těch profesionálů, co to po nich po nocích dáváme dohromady. Doporučuji zabývat se něčím na co mentálně stačíte, pokud si nedokážete poradit s jednoduchou instalačí ovladače patříte k lopatě pane.

Rykyz (31.12.2008 17:55:43)

Naprosto souhlasím. Mám Visty nainstalované od jejich beta verze, Vista Ultimate CZ od začátku jejich prodeje u nás, a nestačím se divit jaké "potíže" s tímto systémem mají "odborníci". Místo psaní takových příspěvků by si raději měli zvyšovat jejich "hluboké" počítačové znalosti, ve většině případů i znalost pravopisu.

tmoe (14.1.2009 12:20:48)

haha, to je zajimavy, ze s Vistama ma problem trochu vic lidi nez jeden "profesional". A neomlouvejte to znalostma PC. Proc na XPeckach jde vsechno nainstalovat bez problemu a Vista hazi porad naky pitchovni hlasky, blokuje atd. A to ze si vypnu nastroj pro rizeni uziv. uctu neni reseni, jen to potvruze samy problemy. Kdo se chce je*at s nakym nastavovanim a vypinanim a podobnyma blbostma aby mu to fungovalo aspon trochu normalne? Tak, a pustte se do me!

petr (7.12.2008 11:59:15)

tak proc si nevypnes nastroj pro rizeni uzivatelskych uctu a zadne potvrzovaci hlasky ti nebudou vyskakovat. Ja osobne nemam z vistama zadny problem, sice mi chvilku trvalo nez sem si zvyknul na jinak vytvorene nabidky nez jsou u XP ale to je detail

Vector (6.12.2008 23:32:52)

nechcete dělat něco jiného ? třeba makovat rohlíky v pekárně ? 1) disk na IDE si nastaví jenom idiot 2) bodejď by to nebootovalo, když na tam dáte blbej ovladač 3) funguje autoupdate a většinu grafik si to najde samo 4) a to je asi nejdůležitější.. W7 vypadá jinak Bobe, tohle pravděpodobně nejsou Win7 a pokud ano, neumíte si na nich ani zapnout nové funkce. Tenhle článek mě snad ani nepobavil W7 používám asi od Března a musím říct, že epší systém MS ještě neměl.

Anonym (7.12.2008 06:56:14)

Což takhle podívat se na datum článku :-) V té době byly W7 jaksi v trošku jiném stádiu než dnes

Vector (7.12.2008 11:46:36)

To bohužel urověň článku, ani technické znalosti autora nikterak nepozvedá. A drahý Anonyme vím v jakém byly stádiu neměj strach.

blacxsheep (8.1.2009 23:12:34)

"Kvalitní operační systém od mikrosoftu" vždycky byl, je a navždycky bude hodně dobrej vtip. Před 15 lety to byl MacOS 7, před 10 lety Linux nebo Mac OS X. Vždycky musí být někdo horší, a tento svůj úkol MS plní z dlouhodobého hlediska zodpovědně. A naopak nejlepší nemusí být nejúspěšnější, že, pane Jobsi? (pro méně vzdělané je to jeden ze zakladatelů Apple.) Sám mám XP + fileserver s BSD, což užívám k plné spokojenosti. Až budu upgradovat OS, visty s radostí přeskočím. Každopádně brzy poznáme, co kterému konkurenčnímu OS mrkvosoft zase ukradl.

Anonym (23.1.2009 17:51:33)

Tak hele mam Windows 7, a fachaj uplne huste!! Zadny visty, prvni RC beta, jsem naprosto spokojen. Fuck off Vista.

Jatro (29.1.2009 21:30:15)

Mam Windows 7 a funguji ,jak o zivot.Visty jsem nikdy na pc nerozchodil.Mam sestaveni 7000.To co popisuje autor clanku je pre beta,takze to neni ani beta verze.Mi to pripada trochu nefer delat zavery,kdyz to jeste neni ani oficialne vydana verze to bylo az sestaveni 7000.

Milik (21.2.2009 04:08:51)

Ovladače na Windows 7 pro ATI Radeon karty stahuj od spravcesiti: http://www.spravcesiti.net/2009/02/21/ati-catalyst-811-beta-driver-pro-windows-7-na-notebooky-od-spravce-siti/